Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тема-чесалка 2  (Прочетена 248051 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #620 -: 20-07-2017, 08:30:12 »

Давам, ама никой не ми отговаря :( . Изглежда вече всички са свикнали само аз да отговарям  tooth tooth и когато питам, значи нещо не е наред  tooth tooth А тъжната истина е , че аз имам много повече въпроси, отколкото отговори   :-\
« Последна редакция: 20-07-2017, 08:43:23 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iris

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #621 -: 20-07-2017, 09:20:54 »

Струва ми се, че няма тема за АСД, поне аз не открих. А пък много постове се въртят около този препарат. Може ли да споделите мнения за него, ако го ползвате. Не знам къде, затова тук пуснах въпроса си.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #622 -: 20-07-2017, 09:55:07 »

Вярно е , няма тема , Ирис :( . Няма и информация на български, защото ако не съм аз, май няма кой да преведе.. :) Затова пък, на руски  информация има предостатъчно.  Препаратът се обсъжда в много форуми. Само във форума за медицински консултации, въпросът за АСД-2 е бил повдиган 182 пъти! ( вероятно - не случайно  ;)  )
https://www.consmed.ru/search/?text=%D0%90%D0%A1%D0%94-2&searchid=148206&web=0#p=12&lr=213
В тази тема коментарите са 1661 :
https://www.consmed.ru/lekarstvennye-sredstva/view/62645/
Естествено , досещаме се какво ще е мнението на "научните" работници - лекари и фармацевти  tooth

(жокер - твърдо отрицателно, докато самите те не се разболеят.. А когато това се случи, бързат да се запишат при някой билкар или лечител,който прилага и АСД.. ама ако може "да си остане между тях "  tooth )

Ако ще се чете на руски, нека да е по тези линкове, проучвани са детайлно от мен с дни..
А ако е недостатъчно , мога да изпратя и книжка :)

 Что касается состава АСД то при изготавлении препарата наблюдается такой глубокий распад белков что теряется их тканевая специфичность и видовая принадлежность, это означает что составляющие асд проникают в кровь минуя заградительные барьеры и оказывают действие непосредственно на клеточном уровне.
   
   http://alexp.eto-ya.com/iz-narodnogo-opyta-primeneniya-asd/
http://www.asd2.ru/


 3.   АСД-2. ( активационна терапия )
    Има  твърде  интересен механизъм на действие, който обяснява ефективността му при всевъзможни патологии чак до онкология..
Накратко - оптимизира множество функции в организма, с което му помага да си върне равновесието . Този препарат няма аналог!
          

-   Повишава до оптимални нива функционалната активност на регулаторните и защитните подсисеми на организма, подобрява синхронизацията м-у вътрешната среда на организма и факторите на външната среда, нормализира хомеостазата ( равновесието )
-   Активизира различни ферменти , като аденилатциклаза.  
-   Увеличава резервната алкалност на кръвта ( знаем колко е важно това ..)
-   Активизира фагоцитозата (Това е основен начин за изчистване на тъканите от проникнали патогени и увредени собствени клетки)
-   Нормализира количеството на В-лимфоцитите
-   Нормализира нивото на имуноглобулините
-   Възстановява взаимоотношенията в субпопулацията на Т-лимфоцитите.
-   Повишава концентрацията на пропердин . (Пропердинът е кръвен плазмен компонент, естествен протеин в човешката кръв, който участва в имунния отговор на организма, като взаимодейства със системата на комплемента).
-   Създава оптимални условия в организма за неутрализация на недоокислените свободни радикали.
-   Повишава газовият обмен в белия дроб
-   Подобрява насищането на кръвта с кислород, както и потребяването му от тъканите. Това активизара енергетичният обмен и окислителните процеси в тъканите.
-   Стимулиращо действие на биохимичните процеси , взаимосвързани с активността на сулфхидрилните групи и способност за по-висока интензивност на много аспекти от белтъчният, въглехидратният и липидният обмен.
-   Високото съдържание на холинови производни допринасят за участието му в липидния обмен и във функционалната дейност на клетъчните мамбрани.
-   Благодарение на АСД е установено повишение на нуклеиновите киселини в кръвта ( РНК ), гамаглобулините  
-    Засилва процеса на биосинтез на белтъците в организма.
-   Усилва обменните процеси в тъканите , обмена на веществата  в здравия организъм  и ги възстановява в случаите на нарушения при различни заболявания.
-   Непосредствено въздействие на микрофлората, както и повишаване бактерицидността на кръвта , засилвайки неспецифичните фактори на имунната защита
-   работи като  универсален адаптоген, въздействайки на всички нива на защита в живия организъм
-   Препятства развитието на имунопатия при стрес
-   Участва във вътреклетъчната регулация на обмена чрез въздействие върху проницаемостта на клетъчните мембрани  и на различните ферменти
-   Усилва синтеза на адреналина, РНК, белтъците,
-   Засилва поглъщането на кислорода от тъканите
-   Способства  за активирането транспорта на РНК, аминокиселини, захари, електролити и др. чрез мембраните на еритроцитите, скелетните мускули, кръвоносните съдове.
-    В умерени концентрации АСД засилва активният транспорт на йони и метаболитни вещества през клетъчните мембрани. Във високи – потиска функцията на метаболитната помпа.
-   Наличие на функционално активни сулфхидрилни групи с висока реакционна способност ( Тези групи вземат участие в ред физиологични и биохимични процеси: в нервната дейност, мускулните съкращения, делението на клетките, проницаемостта на мемраните на митохондриите, фосфорилирането. /извънредно важен процес , отгоорен за активността на ферменти, витамини, аминокиселини вътре в организма/  )
  
Тези механизми в значителна степен обясняват профилактичното и лечебното действие на препарата при много широк спектър заболявания, при това при липса на всякакви СТРАНИЧНИ ЕФЕКТИ!
Веднага светва лампичка – кому е изгоден такъв препарат, който при това е и НАТУРАЛЕН, а  на всичко отгоре и на смешна цена? Отговорът е ясен – най-малко на фармацевтиката..и затова е изваден от лекарственият справочник на Русия някъде около 1964. Оттогава официално привилегията да се възполват от този чудо-препарат имат само животните .   :surpris_23:


https://asdvopros.wordpress.com/%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B8/

http://asdinfo.ru/reviews_and_articles
http://www.consmed.ru/lekarstvennye-sredstva/view/62645/
http://www.woman.ru/health/medley7/thread/4184350/2/
http://forum.od.ua/showthread.php?t=91089&page=3

« Последна редакция: 20-07-2017, 10:01:17 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iris

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #623 -: 20-07-2017, 10:38:25 »

Благодаря за информяцията, бате Бино.

Захванах се с четене. Може ли пояснение на следното - "Во время приёма препарата нужно есть много белковой пищи" - изискване за употреба на голямо количество белтъчна храна. Като човек изплозващ препарата, по какъв начин спазваш това изискване?
Мен лично това изискване ме затруднява, тъй като, когато се опитваш да суровоядстваш, белтъчините са ти по-малко априори.
Благодаря предварително.
« Последна редакция: 20-07-2017, 10:52:58 от iris »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #624 -: 20-07-2017, 11:14:51 »

Отде пък попадна точно на тази препоръка  tooth Аз не съм я срещал. Но и да съм, не мисля, че е фатално неспазването й. :)
Има друго, което е добре да се съблюдава - уж сгъстявал кръвта и затова препоръчват да се пият повече течности.
От мен добавям един друг вариант - редовна употреба на билката червена детелина. ( цвят ) Това е много ценна билка, руснаците силно я уважават и прилагат ( красный клевер ), разрежда и пречиства кръвта .  ;)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #625 -: 20-07-2017, 14:58:21 »

Бино, толкова добре звучи, че чак и аз се заинтересувах... :thankyou: :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #626 -: 20-07-2017, 17:19:25 »

Радвам се ,Вова. Аз за себе си съм решил да го пия до когато спрат да го произвеждат :)
През 50те и 60те когато Дорогов е бил още жив ( както се сещаме , и той не успява да умре от естествена смърт..) този продукт е бил истинска панацея! В момента качеството му е занижено ( възможно е да е умишлено ), но въпреки това при много хора се постигат невероятни ефекти. Първият отзив ,като пусна темата, ще бъде на наш съфорумец, с който сме вече приятели. Майка му беше на смъртно легло,( много  тежък емфизем ) и той помоли за някакъв препарат, който да й помогне да поживее поне още  няколко дни.. Като го започна , състоянието й се върна почти  до това на  здрав човек .Нека той да разкаже.
Наскоро попаднах на информация как можем да си го приготвим сами. Така било много по- добре
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

kiti13

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #627 -: 20-07-2017, 20:03:58 »

Откъде го купуваш, бате Бино?
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #628 -: 20-07-2017, 22:36:40 »

Ми, чудесно е да има повече такива ...вещества, или смеси.... няма значение.
Говорих с дама, която още през 60те години (на миналия век!), след като е била отписана да си отиде на 24-26 години от "рак на кръвта", питала, чула и си самоприготвила смес от сок от алое и червено вино... Когато ми разказваше това, беше далеч над 60 г., каза, че се оправила толкова добре, че се оженила, родила 2 деца и т.н... Какво друго е променяла, какви молитви и обещания може да е правила - не каза. Но силното желание за живот, пълната целеустременост + тези природни неща... са и спасили живота!
 Браво на билкарите, на всички, които са се трудили да уточнят пропорциите, дозировката, технологията на смесване...  :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Desska

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #629 -: 24-07-2017, 21:00:37 »

Мисля, че както е необходимо очистването на тялото така и на душата. В началото наистина имах нужда от помощ да започна очистването, защото нямах сили за нищо, даже незнаех къде се намирам. При мен болестта се прояви след миналогодишния великденски пост. Не бях постила 4г. защото на 10-я ден от поста ми ставаше лошо, виене на свят, дезориентация, и един куп други неща. Но миналата година се заинатих и си казах ще го изкарам до край пък каквото ще да става. И след поста макар и да започнах да се храня не просто се чувствах така ами и се влоших. Започнах да се чудя дали на следващия ден като отида на спирката ще знам къде отивам. Сетих се и за горките стари хора, колко често се губят милите, наистина незнаят къде са. И ето ме и мен на 33г.същата като тези стари хорица. И безсънието и стегнатата челюст, мислих че ще си счупя зъбите от стискане. И потърсих помощ, от приятелка, защото ме беше срам да си призная, че не съм добре. Тя ме заведе при една лечителка, като сеанса трая 2мин. , и струваше 2лв. Каза, че имам възли в щитовидната жлеза. При което аз се шашнах естествено. И отидох при личната лекарка, тя ми каза, че нямало такова нещо като биолечители, но за мое успокоение ми пусна изследвания, но не ми даде направление за ендокринолог. На кръвното изследване всичко беше в норма. Обаче аз не и повярвах, след като осъзнавах в какво състояние съм и отидох при частен ендокринолог. При което се останови че имам някакви възли. Обаче някак си и на нея не повярвах, задавах въпроси отговори нямаше. Но започнах да чета за щитовидната жлеза, и за лечението така попаднах на този форум. Прочетох за тодикамп, и веднага си го поръчах. Още с първия ден усетих едно успокояване, и през ноща спах. И така започнах да спя, спокойно това се отрази и на паметта. И започнах да се чувствам по в кондиция. Слава Богу вече година спя като не съм пила тоди от февруари месец. Толкова много ми хареса, че започнах дансе мажа и цялата. Да лекувам какво ли не. Като ишиас и радикулит, които успях да получа за един ден. Претоварване и студуване. И врата спря да ме боли, това пък щракване го получих на 22г. Не можех да си завъртя главата на никъде, все едно някой ми я режеше. И отидохме сутринта в спешното, където отказаха да ме прегледат, защото не било травма, никой не ме бил бил и не съм била паднала. Иди разбери. И така от тогава не можех да спя на възглавница. Тръгнах да лекувам едно нещо, а се оказа, че имам още доста отлежали болежки, с които се бях примирила. На втората седмица започна да ми се връща гласа. Сутринта като си го изпиех се връщаше после към пет часа пак изчезваше. Гласа си пък си изгубих преди 5г. след изкаран ларингит, фарингит и възпаление на певческите гласни струни. Така и не се беше възстановил напълно. Сега си е моя:). И виждайки, подобрението си продължих лечението с Тодикамп. Ала успях да сторя и доста глупости които ме закараха право в изповедалнята. И така започна моето лечение и мотивацията ми за живот. Сега знам, че всеки може да падне, но Господ е толкова милостив, че би изправил всеки един, който потърси помоща му. Истината е, че сме слаби и сами не можем. Можем да се лекуваме до нейде, и зависи какво. Сега година по-късно ще кажа, че съм в абсолютно съзнание съвсем спокойна, много по уверена, спя спокойно, постя си без да ми прилошава и ще кажа благодаря Ти Господи Иисусе Христе, че ми даде живот, изгубена бях и се намерих. Само, който не е изпадал така не може да го разбере. За това си казвам, и че в Тодито има малко святост. Но за очистването на мислите е необходимо покаяние. То е началото на душевното лечение. Според светите отци първо се разболява душата, и то много преди тялото. 
Имах една любима притча, за един баща който имал син. Синът бил все извършвал лоши дела, и бащата всеки път забивал по един гвоздей в една дъска. След много години синът се покаял, и решил да прави само добро. Тогава бащата при всяко едно добро дело започнал да вади гвоздеите. Когато извадил всичките извикал сина си и му казал:"виждаш ли сине, за всяко лошо забивах един гвоздей, а за всяко добро изваждах по - един, обаче виждаш ли дупките остават". Но аз ще ви кажа, че това не е края и само Господ може да заличи дупките, Той знае как.
Активен

iris

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #630 -: 25-08-2017, 08:45:18 »

Вчера в една телевизия в новините цитираха пост от този форум относно лечение на деца с гладуване. Не казаха от къде е мнението, но дадоха снимка на мнението от форума, така разбрах, че е от тук.
"Новината" беше придружена от предупреждение за опасностите от такова лечение.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #631 -: 27-08-2017, 09:30:24 »

Има си хас  да ни похвалят  tooth Вече на всяка улица има по една аптека , а там гладуване не се продава  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iris

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Тема-чесалка 2 - озонотерапия
« Отговор #632 -: 03-11-2017, 11:28:44 »

Имате ли лични впечатления или друга информация за озонотерапията? Интересувам се от специалисти в София.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 23 запитвания.