Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Резултати от Лечебно Гладуване  (Прочетена 8086 пъти)

tomi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте  на  всички  гладуващи и плодуващи. Току що се регистрирах в този форум разгледах  го почти целия но не намерих тема  за резултатите които сте постигнали с ВП или СП  Мисля че ще е  полезно и интересно да публикувате вашите резултати  тук   

 1.Кой  колко килограма  е  свалил   колко %  от тях са  подкожни мазнини от какво изходно тегло е започнал ,  вид  пост и брой дни.
 
2. Излекувал ли се  от  болести   и  други лечебни ефекти 
 
3. Усещания по време на  ЛГ  и духовни постижения  ако  не е твърде лично
 
П.П.  В момента ми е  4  ден на воден пост  мисля  да  направя поне  20   Благодаря предварително   за  всички  които  ще  разкажат  за  резултатите  си
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Резултати от Лечебно Гладуване
« Отговор #1 -: 03-01-2017, 15:11:39 »

Здравей Томи,
аз съм правила поредици от гладувания, но най - продължителното беше 14 дни на вода.Не се лекуват болести с гладуване.По точно зависи каква е болестта.Има болести дължащи се на непречистване на организма.В такъв случай гладуването помага.На мен ми помогнаха гладуванията да прочистя организма от натрупани отрови - много лекарства съм вземала по предписание на лекари преди години.Прочистването на организма е важно за да се засилва имунитета.Но е важно също каква храна се използва след това.Ако органите на човека са тежко увредени без суров режим след гладуванията не е възможно спиране на болките и възстановяване на органите.Но има болести, които имат други духовни причини.Те с гладуване не се лекуват.Така,че много е важно каква е болестта.Голяма част от болестите се дължат на замърсяване на тялото и при тях гладуването дава чудесни резултати.Но тежко увреден орган се възстановява цял живот с леки плодови режими и хранене с кълнове и сурова храна.Разбира се, ако сме решили да не си правим операции, при които да ни изваждат органите.
Поздрави !
Активен

tomi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Резултати от Лечебно Гладуване
« Отговор #2 -: 03-01-2017, 15:44:28 »

Исках  да  отворя  тема  по скоро  като някаква  обща  статистика в  която  всеки  който има желание да сподели нещо  от  по  горе  зададените  параметри   Ако темата  стане  за общи приказки  то няма смисъл  от нея  . На мен също не  ми е първия воден пост.  

 Относно лечението  мога твърдо  да  заявя че  мои приятели  именно  с  воден пост си изхвърлиха  хапчетата  за  високо  кръвно Аз лично  при   8  дневен  воден  пост свалих  очила  1  диоптър  за  четене....
« Последна редакция: 03-01-2017, 16:02:46 от tomi »
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Резултати от Лечебно Гладуване
« Отговор #3 -: 03-01-2017, 17:13:41 »

Напротив, лекуват се доста болести с гладуване. Но за лечение говорим при гладуване над 20 дни или в по-добрия случай - стъпаловидно, без прекъсване няколко курса с правилни паузи-захранвания между тях. Примерно, започва се с 10-12 дни гладуване, 10-12 захранване-почивка, ново гладуване веднага от 14-16 дни, отново захранване-почивка от 14-16 дни и завършек с гладуване до пълно изчистване - над 22 дни с последващо месечно захранване.

Най-добри резултати се получават при болести на хранителния тракт - язви, гастрити, колити; грип;  високо кръвно налягане; затлъстял черен дроб и висок лош холестерол; артрит, ставни проблеми, шипове; безплодие; импотентност; хормонален дисбаланс; диабет Б; и много други - има доста книги с резултати от подобни опитности. С гладуването трябва да се внимава при сърдечно-съдови заболявания и при провеждане на гладуване от хора в третата възраст. При тях гладуването трябва да е по-кратко и с по-дълги периоди на почивки.

По-кратките гладувания до 9 дни също са полезни, ако са проведени правилно. Но не бива да се очакват лечебни чудеса от тях.
« Последна редакция: 03-01-2017, 17:18:22 от emo75 »
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Резултати от Лечебно Гладуване
« Отговор #4 -: 04-01-2017, 09:52:05 »

Емо,
едва ли само с гладуване ще си оправим болестите, пък било то и дълги гладувания да правим.Организмът се прочиства при гладуванията, но ако вече има увредена тъкан и то сериозно увредена тогава резултати не се постигат лесно.Особено ако пак се върнем към старите си навици на хранене.
Ние с моята приятелка Мария, която вече почти 30 години е на суров режим, а аз вече 15 години с периоди на варена храна / пролет и есен, при обостряне на язвата / не сме си излекували болестите.Болестта си стои, но няма болки и то постоянни, няма и усложнения.Но... сменим ли режима болката и проблемите се завръщат.Лично мен дори 1 варена картофа ми предизвиква реакция.
Аз мисля,че не пиша общи приказки.Общите приказки може да ги пише някой, който не е на суров режим дълъг период от време.Тези болести не са излекувани, органите са тежко увредени.При Мария бъбреците, при мен - десният яйчник.Суровата храна ни спасява от проблеми.Но ако човек няма тежко увреден орган и гладува само за да си прочисти организма резултати има и то много добри.Резултатите при тежки болести и увреждания идват много трудно и се иска упоритост и силна вяра.При гладуванията се свалят килограми, до 7 кг. съм сваляла.Но понякога само 1 - 2 кг. се свалят.Зависи организма на какво ниво на прочистване е.
Но болестите не се дължат само на токсини и отпадъци.Има и други , духовни причини така,че едва ли само глад е изхода от ситуацията.Понякога се получават рецидиви , има такива описани случаи в книгата " Гладът - майка родна ".
Поздрави !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Резултати от Лечебно Гладуване
« Отговор #5 -: 05-01-2017, 10:48:28 »

Според мен, казаното от Elia ( не само сега) , говори за изключителна дълбочина в познаването на оздравителният процес.
Не случайно има крилата фраза , мисля, че е руска,  - "да лекуваш вече възникнала болест е все едно да почнеш да копаеш кладенец, когато вече си ожаднял и да си правиш оръжие , когато войната вече е започнала"  
« Последна редакция: 05-01-2017, 10:51:04 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Резултати от Лечебно Гладуване
« Отговор #6 -: 05-01-2017, 22:48:27 »

Емо,
едва ли само с гладуване ще си оправим болестите, пък било то и дълги гладувания да правим.Организмът се прочиства при гладуванията, но ако вече има увредена тъкан и то сериозно увредена тогава резултати не се постигат лесно.Особено ако пак се върнем към старите си навици на хранене.
Ние с моята приятелка Мария, която вече почти 30 години е на суров режим, а аз вече 15 години с периоди на варена храна / пролет и есен, при обостряне на язвата / не сме си излекували болестите.Болестта си стои, но няма болки и то постоянни, няма и усложнения.Но... сменим ли режима болката и проблемите се завръщат.Лично мен дори 1 варена картофа ми предизвиква реакция.
Аз мисля,че не пиша общи приказки.Общите приказки може да ги пише някой, който не е на суров режим дълъг период от време.Тези болести не са излекувани, органите са тежко увредени.При Мария бъбреците, при мен - десният яйчник.Суровата храна ни спасява от проблеми.Но ако човек няма тежко увреден орган и гладува само за да си прочисти организма резултати има и то много добри.Резултатите при тежки болести и увреждания идват много трудно и се иска упоритост и силна вяра.При гладуванията се свалят килограми, до 7 кг. съм сваляла.Но понякога само 1 - 2 кг. се свалят.Зависи организма на какво ниво на прочистване е.
Но болестите не се дължат само на токсини и отпадъци.Има и други , духовни причини така,че едва ли само глад е изхода от ситуацията.Понякога се получават рецидиви , има такива описани случаи в книгата " Гладът - майка родна ".
Поздрави !

Елия, не оспорвам казаното от теб. Някои неща са определени Свише и не зависят само от нашите съзнателни усилия  и търсения. Просто казвам, че с гладуване може много да се постигне. И преди човек сам да е опитал да стигне до своя предел в тази област не е  правилно да бъде подковаван предварително мисловно "колко и какво е възможно". По принцип всичко е възможно. Друг  е въпросът, че при всеки рецептата е различна.
При гладуването самолечението върви бавно. Давам пример: виждал съм снимки на  една нищо и никаква кожна екзема, която започва едва-едва да заздравява след 26-ия ден от гладуването. И това при условие, че човекът е достатъчно добре мотивиран, успял е да стигне до 26-ия ден, има познания теоретични и правилно захранва след това. А, че едно или няколко гладувания няма да ти решат проблема е ясно. По принцип самолечението изисква цялостна промяна на мирогледа, навиците, привичките. Тогава гладуването няколко пъти в годината  е част от ежедневието, не е събитие.
Мисълта ми е, че е по-добре хората да имат смелост да направят нещо сами, а не да им се изтъкват 1100 причини защо да не го правят, тъй като, видиш ли, еди-какво си можело да стане, ако еди-как си при еди-какви си обстоятелства случайно възникне. Много  е по-лесно човек да си намира причини и поводи да се откаже. Нали това е разликата между гениите и големите умове - едните по детски не знаят колко не могат, те просто  са убедени, че могат; докато другите са наясно  с неможенето си и своите ограничения - и може би затова никога не достигат до дверите на гениалността.
Ако 5 процента от хората гладуват и захранват поне веднъж-два пъти  годишно и още толкова съблюдават как да не разчитат на лекари  и лекарства - човечеството ще е много по-малко болно. В това съм убеден.

Та, резюмето ми е: да, книгите, теоретичната подготовка са изключително важни, но те сами по себе си няма да те направят лечител или самолечител. Иска се  и малко детска лудост, интуиция, прозрение, "топки" да се изсмееш на ограниченията  ;)
« Последна редакция: 05-01-2017, 22:54:07 от emo75 »
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Резултати от Лечебно Гладуване
« Отговор #7 -: 06-01-2017, 08:11:47 »

Емо,
аз също не оспорвам казаното от теб.Всеки има глава на раменете си и може да мисли и да пробва.Но не бива да се дават и излишни надежди,че видиш ли нещата ще се оправят.Преди години на мен ми беше дадена такава надежда, аз вече 15 години експериментирам и наистина има резултати.Но нямам пълно изцеление и понякога наистина се отчайвам.Много усилия ми струваше всичко това.Затова хората трябва да са наясно.Понякога искаме или не трябва да не се провеждат гладувания.Има и обратния ефект - силно спадане на тегло и други поражения.Но наистина болестите, дължащи се на замърсяване и токсини се повлияват много добре от гладуване.Има ли тежко увредена тъкан възстановяването и продължава цял живот, няма връщане назад от пълното суровоядство, защото нещата стават още по - зле.
Така,че според мен суровоядството и гладуването са изпитания и човек трябва много добре да преосмисли нещата.За да не си вреди, а да си помага сам.Сам трябва да усещаш как реагира твоето тяло и да имаш вътрешната нагласа за всичко.Но много хора не само,че не усещат, те нямат и нагласата.
Аз практикувайки суров режим знам,че суровата храна минавайки през болното място загрява, прочиства, премахва болката и подобрява кръвообращението.Но хората , които не практикуват чист суров режим няма как да ги знаят тези неща.Особено ако нямат и сериозно заболяване.Така се получава,че аз казвам истината, а понякога съм обвинявана, че едва ли не искам да навредя на някой като му казвам да употребява повече сурова, а не готвена храна.
Правилно казва ВОВ - " Не прави непоискано и нетърсено добро ".
Поздрави !
Активен

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Резултати от Лечебно Гладуване
« Отговор #8 -: 07-01-2017, 16:07:54 »

Не мисля , че гладуването трябва да се разглежда само самостоятно упражнение за подобряване на здравословното състояние.
Първо започнах с кълноядене, увеличаване на плодовете и малки гладувания по  5 - 8 дни. Всеки си знае как се чувства , но при гладувания аз не мога да съм много работоспособен а проблемът ми е , че съм работник.
Не обичам рязките промени в режимите, всъщност какво значи режим? Аз от години не спазвам режими, просто не употребявам боклуци а предимно сурова, до колкото мога да си позволя качествена храна в малки количества.
Цитат
1.Кой  колко килограма  е  свалил   колко %  от тях са  подкожни мазнини от какво изходно тегло е започнал ,  вид  пост и брой дни.
Когато се взех сериозно в ръце бях 135 кг, тежко дишащ и едвам си връзвах обувките. ( тук може би е важно да се спомене и възраст, спортни навици, медикамендозни курсове и т.н. )

Цитат
2. Излекувал ли се  от  болести   и  други лечебни ефекти 
Болестите ми бяха неустановени, лежах по болниците със "анемична кръвна картина", разширен черен дроб и слезка. Всички беди ми дойдоха от приемане на медикаменти ( много дълго ще стане ако обесня и за това ) С две думи - научих по трудният начин, че по болниците могат и да те повредят.
След няколко месеца суровоядство 4 - 5 + гладувания + пречистване на дебелото черво бях станал нов човек, бях свалил около 25 кг.
Според мен, наднорменото тегло е показател, че сме болни а не, че "ядем много". Здравото тяло може да се справи и малко и с много храна, въпросът е какво се яде.

Цитат
3. Усещания по време на  ЛГ  и духовни постижения  ако  не е твърде лично
Тук не мога да кажа много, като се има предвид , че най  - дългото ми гладуване е било сухо 4 дни + 10дни водно. Ако нямах предварителен опит - нямаше да опитам толкова дълго. Усещането първия ден е, че ми се хапва нещо, след това усещания нямам - нито ми се пие , нито ми се хапва. 4 - 5 тия ден ми спада силата. ( от 1-4 ден работих , 5 - 8 почивах, 9 - 12 работих, 13-14 почивах, ) 2 дни само на много леки смутита и сок от цитруси ( тогава нямах сокоизтисквачка ), 10 дни предимно зелени смутита, и после предимно плодоядене.
Духовното чувсто не ми се променя, събуждам се с усмивка както обикновено. ( за разлика от чернодробното прочистване , след което се чувствам все едно не стъпвам по земята )

* Не , че някой ме пита, но все пак да кажа, че при гладуване е добре да е почистено червото, дали става въпрос за хубово прочистване започнало преди самото гладуване или само 1 - 2 клизми от 2рия - 3тия ден гладуване, всеки може да вземе решение за себе си. Аз просто знам че разлика има.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Резултати от Лечебно Гладуване
« Отговор #9 -: 07-01-2017, 17:07:02 »

Spinach, ще бъде много полезно ( нищо  че ще стане дълго, както казваш :) )  да разкажеш как медикаментите са ти докарали здравословни проблеми. Ако искаш , в друга тема го пусни. Полезно не толкова на нас , съфорумците ( ние сме достатъчно наясно :) ) , но на други , "външни" хора, които пият лекарства като бонбонки и разчитат те да им оправят здравето.
С твое разрешение, ще цитирам и този ти пост, както и следващият , който се надявам да пуснеш ( за лекарствата ) . Благодаря. Контактувам с много хора по всевъзможни здравословни проблеми , ( търсят ме най-вече по повод няколкото добри препарата, които препоръчвам и разпространявам , а не заради познанията ми. Знаем, всеки търси първо лесничкото, човещинка е .. :) ) и винаги ги съветвам да не разчитат само на единият препарат, пък бил той и  ефективен.  Голяма част от тях налитат на фармацевтични лекарства, вярвайки , че са безвредни, понеже били "научно изследвани"..  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Резултати от Лечебно Гладуване
« Отговор #10 -: 09-01-2017, 09:08:49 »

Бате Бино,
намесвам се и аз, не за друго, а за да кажа на много хора: НЕ ВЗЕМАЙТЕ ХИМИЧНИ ЛЕКАРСТВА ! Лекувайте се с природни средства - такива, каквито сам Господ е дал и природната медицина, дори и традиционната медицина в миналото е използвала.Знам със сигурност,че старите лекари преди години са използвали например синаповите лапи / от равни части синапено и пшенично брашно / за лечение на бронхопневмония например.Самата аз съм родена седмак, лежала съм в кувьоз и като кърмаче съм прекарала 2 пневмонии.Била съм на прага на трета.Един много възрастен детски лекар е посъветвал моята майка да ме вземе незабавно от родилното за да не прекарам и трети път пневмония.Препоръчал е синапови лапи заедно с общо каляване на тялото / родена съм през лятото /.Препоръчал е да ме къпят с 3 вида вода последователно - веднъж с морска вода, веднъж с вода от сварени орехови листа и веднъж с чиста вода.Така дори не са ми поставили и ваксина .Живея без никакви ваксини и до сега.
Само ,че днешната генерация лекари учи в мед.университети нещо съвсем друго - как да лекува хората с химия, понеже фармацията е голям бизнес и трябва да печели.А всеки търси лесното, не желае да си променя навиците.Всеки може да прочете моята история с лечението на стафилококовата инфекция в този форум, колко антибиотика ми бяха предписвани.От многото лекарства днес имам язва.
Поздрави !
Активен

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:Резултати от Лечебно Гладуване
« Отговор #11 -: 09-01-2017, 21:39:59 »

Не знам да съществува друга по-добра методика от пост. Казвате поста чисти организма - да но не е само това. Това единствения начин да се подобри имунната система и активира регенерацията на органите.  Това, че имаме определени индикации за заболяване, не значи че то е единствено и поста е някакво вълшебно хапче което лекува точно него. Това че даден орган/система е болна не значи че причината е само в там. Всички органи и системи са взаимно свързани, така че дисфункцията на някои от тях е причина за влошаване на състоянието на други. Самия организъм при пост решава избирателно и оптимално какво да лекува. Може да се оправят се неща които дори не подозираме че не са добре.  Но за да се оправим трябва да стигнем докрай.
Много хора просто нямат необходимата нагласа и упоритост да го направят. Разочароват се от неуспехи и стават демотивирани.
Не бива също нещата да се превръщат в спортно съревнование. Аз гладувах 8 дни, аз 11, аз пък 25 .. Защото и това го има и то също може да отчая някои.
И разбира се промяна в начина на живот.  Но поста спомага да преосмислим нещата и да се стане тази промяна, както на физическо така и на ментално ниво.
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Резултати от Лечебно Гладуване
« Отговор #12 -: 10-01-2017, 09:38:53 »

Todnuk,
да, вярно е , организма мобилизира цялата си лечебна сила за изцеление и не случайно навсякъде в Библията се говори за " Пост и молитва ".Но съвременния човек не е свикнал да се лишава и днешните хора като постещи нямат нищо общо с тези преди години.Скоро четох в една книга на един пустинник,че колкото повече човек се лишава от нещо, толкова повече Бог дава.Няма значение дали от храна ще се лишим, дали от сън, дали от по - добри условия на живот.Но мнго хора днес наистина не желаят да се лишат, така по лесният път искат да постигат изцеление, само ,че не става лесно без да се лишиш.
Скоро гледах един филм за Св.Серафим Саровски - 1000 дни се е молил на 1 гранитен камък за съдбата на Русия, 3 години е прекарал в безмълвие и едва тогава Бог му дава 3 дарби.Но повечето хора само четат без да си дават реална сметка,че без да дадат не могат и да получат.
Но всички добродетели като смирение, молитва, пост и др. стоят по - ниско от Божията воля т.е.човек трябва да промени волята си спрямо желанието на Бог, а не обратно.Т.е. не какво аз искам, а какво Бог иска от мен.
Така,че без пост, без молитва, без покаяние, търпение и смирение няма излекуване.
Поздрави !
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Резултати от Лечебно Гладуване
« Отговор #13 -: 10-01-2017, 23:27:07 »

 :Content_14: :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

istodi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Резултати от Лечебно Гладуване
« Отговор #14 -: 13-04-2019, 23:24:40 »

Привет на Форума. Скоро се регистрирах, но следя темите отдавна. Януари ми откриха тромбофлебит / не знам дали го изговарям правилно на български. Живея във Франция/ и минах някакъв курс с инжекции и силни лекарства за разреждане на кръвта. Както и да е, това ме мотивира / сепна / и реших да премина към режима. От февруари започнах така - понеделник плодово-чаен режим, вторник захранване със салата на обяд и плодове вечерта, сряда салати и на двете хранения, четвъртък варени заланчуци, петък риба със салата, събота и неделя от всичко по малко. През това време и сериозни гимнастики всяка сутрин и често вечер. След два месеца подготовка започнах 20 дневно гладуване / ябълки и билков чай с мед и лимон и от време на време стържа малко джинджифил или ч.л. 30% разтвор на прополис/. Сега съм на 13 ден, но нещо не усещам голям ефект, освен отслабването. Очаквах подобрение относно чупливите ми нокти, напукани ръце, отслабено зрение, алергии съпроводени със затруднено дишане, проблемната ми вена на десния крак, силно обложен език, спя и с апарат за апнея. Купих си комплект за клизми и тях започнах за да подобря изчистването. Сега си поръчвам и апарат за жива вода. Не знам. Може би искам прекалено бързо ли да стане всичко, но от суперлативите изчетени из форумите очаквах повече.
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Резултати от Лечебно Гладуване
« Отговор #15 -: 15-04-2019, 21:18:36 »

Здравейте istodi,
Пишете, че отдавна следите форума, но явно сте чели по диагонал. Не знам къде пише, че след две седмици на плодово-чаен режим може да усетите каквото и да е. Това е лек режим за много леко очистване и между другото нямате нужда от клизми при него, защото храносмилателната система не спира да работи, както и перисталтиката.
След време, когато сте готов, започнете истински строг пост - на вода или пък сух. Тогава ще усетите разлика и то не след 3-4-5 дни, а след повече от 10.
Продължавайте да четете и успех.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Резултати от Лечебно Гладуване
« Отговор #16 -: 16-04-2019, 07:26:54 »

Да, малко търпение е нужо :whistling2 - emotloader: Естествените методи реботят бавно. И славно  :Content_22:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.217 секунди с 24 запитвания.