Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Справяне с грипната вълна  (Прочетена 1612 пъти)

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Справяне с грипната вълна
« -: 01-01-2017, 21:06:16 »

Всички мои познати и близки под някаква  форма преболедуваха  или в момента преминават през неприятния късно-декемврийски вирус. Мен също ме закачи, но не успя да ме повали. Засега - пети ден - единственият неприятен симптом е лекото парене и слузният секрет, отделящ се от гърлото, рано сутрин. Но нямам треска, мускулни болки, температура и прочие неприятни симптоми. Най-важното - имам енергия и съм работоспособен.

Каква е рецептата ми, която засега работи добре:
сутрин /ставам рано, малко преди 06.00 часа/ една лъжица, около 35 капки, тодикамп; половин час по-късно коктейл от леко затоплена /под 40 градуса/ чаша вода, лъжица ябълков оцет, чаена лъжица пчелен прашец, 20-30 капки прополисова тинктура и лъжица мед.
по обед хапвам малко салата от кисело зеле с 2-3 скалидки много лютив чесън и филия хляб;
привечер пия чаша гореща вода с настърган в нея джинджифил и лъжица мед.


Както е видно, подходът е комплексен. Тук също трябва да отбележа, че мисловно съм максимално мотивиран да не боледувам, тъй като от това зависят доходите и издръжката на семейството ми.
Друг път съм пробвал по отделно всяка една от съставките, но до пълен паритет и победа над грипа не се е стигало, а само до относително по-леко преминаване на боледуването.
Активен

Desska

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Справяне с грипната вълна
« Отговор #1 -: 01-01-2017, 22:36:09 »

За много години! И аз се предпазвам с Тодикамп+йод и витамин С, цялата компания е на антибиотици, освен мен :)
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Справяне с грипната вълна
« Отговор #2 -: 01-01-2017, 22:47:09 »

аз пък, без нищо да правя, слава на Бога, от дълги години, не помня вече колко, не боледувам от никакви грипове!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 22 запитвания.