Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пикочна киселина  (Прочетена 5968 пъти)

Dom

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Пикочна киселина
« -: 30-12-2016, 11:00:04 »

Здравейте,
Скоро си правих изследвания на кръв, урина и ехограф на коремна област и бъбреци. От 10 години не ям месо и изненадата ми беше голяма да видя стойността на пикочната киселина малко над високата граница. Лекарката, която ми разтълкува изследванията, не ме познава и ми каза да намаля месото.  :-[
Бъбреците ми са чисти (освен някакви малки безсимптомни кистички), също така черния дроб и злъчката. Пикочният мехур също е в нормата. Другите ми кусури са висок холестерол, наднормено тегло (поне 20 излишни килограма) и често повишено кръвно налягане.
Очевидно прекалявам с похапаването. Излишъкът от храна, била тя и вегетарианска, се преработва и отлага в организма под формата на мазнина. Възможно ли е пикочната киселина да е също резултат от тези излишъци?
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Пикочна киселина
« Отговор #1 -: 30-12-2016, 13:10:55 »

намали захарта и транс- мазнините!  :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пикочна киселина
« Отговор #2 -: 30-12-2016, 13:28:41 »

Дом, след като след прегледа при специалист търсиш отговора тук , а не при него, явно пак си имаме работа с човек с диплома ( формално лекар) , но без познания   :-\  
Тази лекарка  не ти ли каза, че ехографията ВЪОБЩЕ не е  метод за изследване на ФУНКЦИОНАЛНОСТТА на бъбреците?  Това че бъбреците ти са "чисти" откъм камъни , тумори или друго ,   е добре, но въобще не означава, че те също така и работят оптимално!  ;)  Работата на бъбрека се изследва  по съвсем различен начин! Дори и лабораторните изследвания на урина не ти дават желаната информация! (Единствено показателят "плътност на урината" е информативен, но болшинството изследвания не го включват. )
Ако искаш да разбереш  състоянието на бъбреците си , потърси къде правят функционални изследвания.
( възможно е това да се прави само в болница ) Може също някакъв вид достоверна биорезонансна/акупунктурна/компютърна диагностика, ирисова ( при добър ирисолог) и термо-визуална
( прави се само във Варна и София ).

Повишеното кръвно е още един симптом за недобре работещи бъбреци.

Гореказаното важи също и за черния дроб! Тези два органа компенсират до последно и когато се появят отклонения в параметрите им, тогава е вече много късно! Тоест - на ранните етапи от увреждането си, тези органи не проявяват никакви симптоми и никакви отклонения в лабораторните изследвания!  

Високият холестерол означава, че или черният дроб не се справя вече , или ядеш твърде мазни ( от ония лошите мазнини ) и сладки храни.

Кръвните изследвания въобще не ги гледай!
Достатъчно е да ти кажа, че при много  раково болни, кръвните им изследвания са били перфектни!! (Ако не вярваш, прочети малко в раковият форум, там има много постове в това направление. ) А защо това е така , ще пиша скоро в друга тема. ( с две думи - защото организмът има нужда от рака и сам си го създава, когато това е нужно! И по тази причина имунната система не го разпознава и не реагира с изменения в параметрите )

PH  на урината можеш също да си тестваш у дома. Купи си лентички или уред и тествай няколко дни в различно време на денонощието и сподели параметрите. Ще ги разтълкуваме.  С този метод може да се тества не само  PH на вътрешната ти течностна среда , но и работата на бъбрека. ( особено ако отклоненията са в посока алкалност, над 7.5 )
  

(Едно нормализиране на теглото, прочистване по някоя от методиките , и засилване на физическата активност би могло да оправи нещата, според мен. ) :Cherries
 
« Последна редакция: 30-12-2016, 13:38:10 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mike76

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Пикочна киселина
« Отговор #3 -: 30-12-2016, 13:52:11 »

Dom слушаѝ бате си Бино и бързо спираѝ всичко тестено и сладко само по малко мед и фурми ако не можеш без сладко.Направи някакво противопаразитно очистване.
Активен

Dom

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Пикочна киселина
« Отговор #4 -: 31-12-2016, 08:52:53 »

Благодаря за отговорите. Давайте адреси за Варна тогава.
« Последна редакция: 31-12-2016, 08:55:39 от Dom »
Активен

vasil_sp

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Пикочна киселина
« Отговор #5 -: 31-12-2016, 23:24:45 »

Здравей,ако си ходил на някакъв специалист и са ти казали,че ти няма нищо конкретно,значи просто трябва да си промениш начина на живот към по-здравословен.Според мен най-доброто на този етап е да свалиш 20-те килограма като ограничиш рафинираните храни,тестеното,захарта,солта,олиото и наблегнеш на повече плодове и зеленчуци,зърнени и бобови с по-малко семена и ядки.На обяд и вечеря задължително голяма салата.Старай се да ядеш повече сурова храна.Контролирай големината на порциите.Всяка седмица си прави по ден и половина разтоварване.Ако не си свикнал може първо да караш само на плодове(в по-ограничени количества),след време да минеш само на вода(говорим за деня за разтоварване),а когато свикнеш и с това мини на сухо(без вода).Веднъж в месеца прави 3 дневно разтоварване.Увеличи движението,прави разходки и ако можеш още по-добре да правиш по някоя гимнастика вкъщи или леки упражнения,но с повече повторения.Гледай да пиеш поне 2-2,5 литра вода на ден.Факт е,че дори и човек да е вегетарианец това не му гарантира перфектно тегло и здраве и трябва да внимаваме какво,кога и по колко ядем.Знам,че е лесно е да се кажат тези неща,но е трудно да се спазват,но ако искаме здраве,трябва да се постараем малко.Успех!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 22 запитвания.