Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Фекалотерапия  (Прочетена 6803 пъти)

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Фекалотерапия
« -: 03-12-2016, 22:51:33 »

Всъщност това е нещо реално и полезно...

От здрав донор се взима фекална маса, пречиства се. Целта е да се изолира полезна микрофлора, която да се имплантира в храносмилателната система на болния. Но разбира се предварително се прочиства храносмиалтения му тракт.

Това е метод за лечение на много заболявания, особено на инфекции, които не се поддават на лечение с антибиотици.

Но идеята не е да се трансплантират ла*на, а микрофлора.

....интересното е, че дават да се лекува диабет, аутизъм, хронична умора и други :)

има и клипче в "на кафе" с Гала:

https://www.youtube.com/watch?v=zo0EKoiss7g


Чудех се дали да спестя темата, обаче не съм сигурен дали има много начини за лекуване на аутизъм, а то все повече деца такива има ...и реших, че може да е полезно все пак за някого :surpris_23:

Лично за мен също има полза, щото съм си мислел над думите "за чистия всичко е чисто" и съм се чудел как стои въпроса с фекалиите и че май не са много чисти и примерно за уринотерапия съм чувал, ама за такова не бях чувал ...и ето ти сега - дори ла*ното може да бъде нещо добро и полезно, зависи пак от гледната точка как ще видиш нещата :Content_22:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Фекалотерапия
« Отговор #1 -: 04-12-2016, 11:15:46 »

Има си научна терминология тази методика. В случая е добре да се използва . 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Фекалотерапия
« Отговор #2 -: 04-12-2016, 12:03:53 »

Огризко, ако имаш претенции да си вярващ в Бога на библията, първо погледни дали този метод фигурира в Словото, после виж дали самото естество на нещата ти говори добре за метода и после опитвай да го съвместяваш с библията...
за мен това е нещо напълно противоестествено, освен че допирът до всяка нечистота осквернява...
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Фекалотерапия
« Отговор #3 -: 04-12-2016, 12:27:50 »

http://unimed.bg/bg/page_1.php?id=21 - според сайта, където предлагат това лечение ...то дава отлични резултати при:

Мембранозен и псевдомембранозен колит предизвикан от Clostridium difficile
Синдром на раздразненото дебело черво IBS (Irritable bowel syndrome)
Хранителни алергии
Затлъстяване
Синдром на хронична умора
Ревматоиден артрит
Диабет
Паркинсонова болест
Аутизъм
Множествена склероза
Болест на Крон
Други автоимунни заболявания
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Фекалотерапия
« Отговор #4 -: 04-12-2016, 16:58:29 »

Урино-терапията съм склонен при определени условия да я приема. Но вече лайната ми идват в повече  ;) :D
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Фекалотерапия
« Отговор #5 -: 04-12-2016, 17:15:18 »

Доста интересни реакции в интерес на истината ...мислех, че в тоя форум няма да има чак такъв проблем да се направи подобна тема ..все пак на това, че на някого не му е кеф да чете подобни неща и страда от гнусливост и предразсъдъци ..не значи, че за друг тия ла*на няма да го върнат към живота, кой знае :surpris_23: ...а и тия фекалии нито ги ядеш, нито ги пиеш, нито ги пипаш, нито ги миришеш ...присаждат ти все едно някакъв супер пробиотик ...с много и качествени бактерии и компоненти! те даже по-скоро фекална трансплантация го наричат доколкото четох! то на мен ми идва в повече и някой да ме оплюе примерно не ми става много приятно ...а пък колко птици са ме осквернявали ама на - преживял съм го някак си :thankyou:

За мен е по-интересно откъде ги намират тия здрави донори ...аз дори като чета тук форума не оставам с впечатлението, че има някой супер здрав ...уж сме супер здравословни, а пък всеки нещо лекува! И какво значи това, че фекалотерапията повлиява благоприятно гореизброените болести - дали напълно ги излекува?! Ако е така и напълно ги излекува може да се окаже направо пробив в медицината тоя вид терапия, при условие, че наистина има някакви супер здрави човеци с много добра микрофлора :Content_22:
Активен

Desska

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Фекалотерапия
« Отговор #6 -: 04-12-2016, 17:40:55 »

Явно освен болести, може да се прехвърлят и здравословни бактерии.....  :surpris_23:
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Фекалотерапия
« Отговор #7 -: 04-12-2016, 17:56:00 »

Доста интересни реакции в интерес на истината ...мислех, че в тоя форум няма да има чак такъв проблем да се направи подобна тема ..все пак на това, че на някого не му е кеф да чете подобни неща и страда от гнусливост и предразсъдъци ..не значи, че за друг тия ла*на няма да го върнат към живота, кой знае :surpris_23: ...а и тия фекалии нито ги ядеш, нито ги пиеш, нито ги пипаш, нито ги миришеш ...присаждат ти все едно някакъв супер пробиотик ...с много и качествени бактерии и компоненти! те даже по-скоро фекална трансплантация го наричат доколкото четох! то на мен ми идва в повече и някой да ме оплюе примерно не ми става много приятно ...а пък колко птици са ме осквернявали ама на - преживял съм го някак си :thankyou:

За мен е по-интересно откъде ги намират тия здрави донори ...аз дори като чета тук форума не оставам с впечатлението, че има някой супер здрав ...уж сме супер здравословни, а пък всеки нещо лекува! И какво значи това, че фекалотерапията повлиява благоприятно гореизброените болести - дали напълно ги излекува?! Ако е така и напълно ги излекува може да се окаже направо пробив в медицината тоя вид терапия, при условие, че наистина има някакви супер здрави човеци с много добра микрофлора :Content_22:

Защо, широко скроени сме, просто казвам, че не бих ял лайна  :Confus_3: Урина, след 15 дневно гладуване, съм опитвал и ми е помагала при грип. Но това бих го повторил само в изключителни ситуации.

А ти си задай въпроса защо няма древна лечебна практика с консумация на фекалии, а има урино-терапия.



Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Фекалотерапия
« Отговор #8 -: 04-12-2016, 18:16:28 »

....да ама кой и къде те кара да ядеш?!  :surpris_22: това е нещо като клизма според мен ...а в древност възможностите не са позволявали да се изследват фекалиите под микроскоп и да се отсяват полезните от вредните бактерии примерно :) пък и тук не ти вкарват фекалиите през устата, явно само по един начин се получават нещата да бъдат полезни, което не е било възможно да стане в древността ...както и да е, науката се развива ...нормално е и от фекалиите да може да се изведе някаква полза, нали?!  :bleh
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Фекалотерапия
« Отговор #9 -: 04-12-2016, 20:56:32 »

Недей така. Винаги може да се намери някой гуру, който да ти го предложи пречистено по някаква методика за пряка консумация.
 :bleh
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Фекалотерапия
« Отговор #10 -: 05-12-2016, 12:46:01 »

Ами ти така я подкара темата , " по разговорному"  и затова и такива са реакциите  tooth
Като се замисли човек, едва ли би трябвало да му пука чии бактерии са се завъдили в червото му - дали неговите собствени или нечии чужди :)
Въпросите са другаде обаче  ;)
За спешна помощ и сложни патологии тази методика вероятно е доста полезна.
ОБАЧЕ..
Веднага светва лампичка:
След като веднъж се е стигнало до ситуация , при която собствената ни флора е излязла от строя, кое ни гарантира , че и трансплантираната няма да я чака същото ?   ;)

Медицината пак не я интересуват причините , които са довели до това състояние, но нас трябва да ни интересува  ;)
Има и друга важна особеност:
При двама хипотетично напълно здрави човека , микрофлората  (видове, количества и съотношение на  бацили)  е съвсем различна! Това са различни микросветове!  И не е толкова просто да накараш твоята микрофлора  да приеме чуждата  ;)  До колко ще се "сработят" - само Зевс знае..
Това си е точно вид трансплантация - организмът може да приеме , а може и да отхвърли чуждото!
Или пък - уж да го приеме, но  с някакъв компромис . Но какъв ще бъде той  :surpris_23: Какво ще се появи като патология след време..
Но това са неща , които не интересуват Медицината , това е ясно :) . Важно е на момента да се отчете някакво подобрение , а пък после.. какво ни пука, тъкмо ще има нужда от нови препарати-- tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Фекалотерапия
« Отговор #11 -: 06-12-2016, 13:36:30 »

хмммм... е то това не върви ли към алтернативната медицина?! мен силно ме съмнява официалната медицина да говори за фекалотерапия и фекална трансплантация ..може хората да се погнусят и да им се развали имиджа и да паднат продажбите ;) пък и ако има по-голям ефект от прилаганите медикаменти, които не излекуват ...а пък иначе се пият постоянно, доста няма да им бъде на сметка!

никакви гаранции за нищо няма ..аз обичам да ям дюнери, пържени картофи, джънк фуд, закуски, залами, пържоли и какво ли още не ...и вероятно още щях да го правя просто взех да се замислям лека полека защо постоянно се разболявам и не мога да оздравея за 3 седмици от бронхитите, а уж пия антибиотици и т.н. и така ...то човек трябва да стигне до някакви въпроси, иначе няма да стане ...но така или иначе по-добре нещо ако може да ти помогне, отколкото цял живот болест и хапчета ...а пък той ако оздравее от нещо тежко с фекалотерапия и после пак се разболее от същото след време, може би ще почне да си задава повече въпроси и да достигне до нещо кой знае :surpris_23: пък може търсейки алтернативи и сведения за тази фекалотерапия да достигне до тоя форум и до тия размишления и да изпревари времето си :thankyou:

ами дано да няма отхвърляне на чуждото, ако е по-добро ...все пак тук не се гледа съвместимост на кръвни групи, големина на органа и т.н. така че се надявам да е по-успешно ...но пък всъщност не се бях замислил, че може да има отхвърляне ...а то пък и как ще се разбере за такова?!
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Фекалотерапия
« Отговор #12 -: 09-12-2016, 10:02:07 »

Чревна дисбиоза. Бактериите в червата са комплексна екосистема, продуцираща различни вещества като късоверижни мастни киселини, витамини и антимикробни продукти. Бактериалната флора и продуцираните от нея вещества са част от нормалната физиология на човешкото тяло, включително и мозъка. Промяната в нормалната чревна флора (дисбиоза) е свързана с редица патологични промени в организма, включително и в невропсихическото развитие. Проучванията показват, че хората с разстройство от аутистичния спектър често страдат от хронична чревна болка и други нарушения на стомашно-чревния тракт (12; 13; 14)*. В сравнение с останалите хора, хората с аутизъм много по-често имат чревна дисбиоза (15; 16)*. Някои проучвания показват, че в червата на хора с аутизъм се откриват големи количества бактерии от вида Клостридиум, чиито токсини засягат функцията на невротрансмитерите и могат да доведат до промяна в поведението (16; 17)*. Не рядко при хората от аутистичния спектър има и повишена пропускливост на червата, което води до лесно преминаване на вещества отделяни от патологичните бактерии и от активираните на място имунни клетки. Тези вещества преминават в кръвообращението и въздействат на мозъка като водят до възпалителни процеси. Обратно възпалителните процеси в мозъка могат да повлияят чревната флора и да доведат до дисбиоза.

https://homeostaza.bg/blog/autism/


...значи наистина фекалотерапията може да повлияе аутизма :surpris_23:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Фекалотерапия
« Отговор #13 -: 09-12-2016, 10:24:03 »

Малка отметка :)
(Не е толкова важно, но е добре да се знае .)
Често с дисбактериоза и дисбиоза се обозначава едно и също състояние. Има обаче разлика. Дисбиоза е по-сериозно състояние от дисбактериозата. Означава, че дисбалансът в бактериалната флора е обхванал вече  и останалата част от организма ( напр - белият дроб ) . А не само чревната флора.
В  цитираната статия се има предвид дисбактериоза, но неправилно е употребен терминът "дисбиоза".
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.122 секунди с 22 запитвания.