Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: студено пресовано масло от гроздови семки  (Прочетена 2236 пъти)

diabolo666

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Купих машина за студено пресоване на семена. За сега успявам чудесно да пресовам слънчогледови семки и колкото и да се вижда не възможно на много хора пресовам и памукови семки, но не мога да пресовам гроздови семки. Пробвах от вече ферментирали джибри от вино без да са минали дестилация но не стават просто стават на каша. Моля някой да помогне ако знае начина или защо станаха на каша а не пуснаха масло и от къде мога да купя гроздови семки подходящи за добиване на толкова полезно масло. Обещавам награда един литър гроздово масло за който ми каже начина. Благодаря.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Здравейте,
аз не мога да ви кажа каква е причината за това да не успявате да направите масло от гроздови семки, но се интересувам каква е вашата машина - за домашни или за промишлени нужди е ? А знам,че в Гърция много хора имат машини за домашна употреба и с тях си правят зехтина от засяти в градините им маслини.Интересувайте се ако имате познати в Гърция, те вероятно ще ви кажат какво да направите.А може би вашата машина не е пригодена за приготвяне на масло от гроздови семки, а само от по - едрите зърна и семена.
Поздрави !
Активен

diabolo666

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Машината се води профисионална голяма шнекова посредством шнек се създава налягане и отпадъка излиза от пред а през цетката тече маслото така е със слънчогледа и с памука но с гроздето излиза прах не масло
Активен

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62

Машината се води профисионална голяма шнекова посредством шнек се създава налягане и отпадъка излиза от пред а през цетката тече маслото така е със слънчогледа и с памука но с гроздето излиза прах не масло
        Каква е марката на машината.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Здравейте,
по описанието на вашата машина разбирам,че тя е подобна на гръцките машини за производство на зехтин.Моят съвет е :
1. Знаейки и посочвайки марката на машината да запитате или пишете писмо до производителя - да ви даде съвет от кои зърна, семена можете да правите масла с тази марка машина.
2.Интересувайте се чрез интернет ако някой притежава тази марка машина да ви каже как я използва и какви масла прави с нея.Предполагам,че става за приготвяне на соево, рапично, царевично масло.Но трябва да се знае какви характеристики има тази машина и какво може да се прави с нея.
Аз навремето от Германия си закупих машинка - домашна за правене на пълнозърнесто брашно.Но тя прави само от житни, не и от царевица.Така е пригодена самата машина.
Така,че може би вашата машина има точно определени характеристики и може да прави масла само от определени семена.Би следвало да има и инструктаж за нейното използване.
Поздрави !
Поздрави !
Активен
 

Страницата е създадена за 0.054 секунди с 23 запитвания.