Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Относно сока от целина!  (Прочетена 13149 пъти)

iafko69

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Относно сока от целина!
« -: 26-10-2016, 06:23:00 »

Здравейте, :)
Имам въпрос относно сока от целина! Искам да започна да пия прясно изцеден, поради ред причини, но ме притеснява това, че при продължителен прием може да "стопи" костите (http://www.zemianazaem.com/archives/189)!
Мосля да започвам с комбинация от морков + ябълка +целина в съотношение 2:2:1 и постепенно да увеличавам целината!
Въпросът ми е колко сок от целина на ден е допустимо да се пие и в продължение на колко дни, за да избегна това "стопяване" на костите?
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Относно сока от целина!
« Отговор #1 -: 26-10-2016, 09:38:51 »

Здравейте,
едва ли ще ви се стопят костите от сок от целина.Аз го използвам редовно и все още моите кости не са стопени.Преди няколко месеца използвах доста сок от целина в комбинация с червено цвекло, морков, ябълка.Стигнах до 300 грама дневно.Имайте само в предвид,че сокът от листата на целината е по - силен в сравнение с кореноплода.А кореноплодът дава по - малко сок.Както магданозът, така и целината имат силни сокове, които действат чудотворно при гинекологични страдания, проблеми с костите, травми и др.Така,че започнете с 50 гр. и увеличавайте.Няма опасност от суровият сок според мен, особено в комбинации с моркови, ябълка, ерълма / гулия / или др. зеленчуци.
Поздрави !
Активен

iafko69

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Относно сока от целина!
« Отговор #2 -: 26-10-2016, 11:40:43 »

Супер! Благодаря много за отговира! Мисля да си правя сок и от лиатата и от кореноплода, общо около 100 гр. на ден, в комбинация с други соковв (ябълка, морков)... Пък, ако ми се стопят костите, ще пиша.... :)
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Относно сока от целина!
« Отговор #3 -: 26-10-2016, 21:58:36 »

В едно от участията си при Гала д-р Гайдурков каза, че не е полезно да се употребява повече от един стрък целина на ден в сока, защото по-голямото количество вреди.

Та, iafko69, моля те пиши, ако случайно наистина ти се стопят костите :). А ако те интересуват и други начини, с удоволствие ще ти ги кажем tooth. Тази материя я владеем вече много добре tooth.
« Последна редакция: 26-10-2016, 22:08:22 от donna »
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Относно сока от целина!
« Отговор #4 -: 27-10-2016, 07:49:18 »

Донна,
д - р Гайдурков едва ли е изпитал действието на сока от целина при гинекологични страдания.Дава съвети, обаче без да го е проверил на практика.Ти сама знаеш,че аз използвах до 300 мл. сок от целина на ден и се спасих тази година от ходене при лекари.Едва ли с един стрък целина ще се получи някакъв лечебен ефект и то при сериозно страдание.Навремето моята баба прави лечение на костите с целина - 1 кореноплод, от българска целина / колкото топка за тенис / се настъргва и изяжда с 1 бурканче кисело мляко на гладно.Това лечение дава чудесни резултати при проблеми с костите.Д - р Гайдурков дава някои съвети , с които аз не съм съгласна, той не е пълен и 100 % суровоядец.Освен това прегледите при него са страшно скъпи, а ефект - дали ще има никой не знае.
Поздрави !
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Относно сока от целина!
« Отговор #5 -: 27-10-2016, 19:39:10 »

Елиа,

за мен теорията на един лекар/човек е вярна, ако изглежда добре и има достатъчно енергия, за да изпълнява всекидневните си задължения на работното място и после в семейството. Д-р Гайдурков изглежда много добре, има много добре изглеждаща скелетно - мускулна система. Което означава, че знае как да поддържа костите си в добро здраве. Поздравления, д-р Гайдурков, ако четете тези редове :flower:!

А ти, Елиа, когато се видяхме в края на август, все имаше още проблеми, включително с кости-стави. Което означава, че на суровоядството нещо му куца, може би съвсем не е точния път за доброто здраве!

А твоята баба дали случайно от тази статия не е вземала рецептата за целината и киселото мляко и за каква топка става въпрос - за тенис на маса или за тенис на корт - разликата между двете топки е мнооого голяма?  tooth

http://www.bgbilka.com/2701/%D1%86%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0/


« Последна редакция: 27-10-2016, 19:52:28 от donna »
Активен

jakata

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Относно сока от целина!
« Отговор #6 -: 27-10-2016, 21:43:55 »

Здравейте,  :)
Тук явно сте доста компетентни на тема алтернативна медицина и природолечение! :)
Кажете ми, моля ви, нещо за простата! От известно време ме мъчат болки в простатат, особено при еякулация! Съответно имам и леко влошаване на потентността! Ходих на лекар, изследванията са ми отрицателни! Въпреки това ми предписаха некви антибиотици, които аз не искам да пия! Мислех си да започна да пия сок от целина, но и мен, като инициатора на темата, ме притеснява това "стопяване" на костите!
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Относно сока от целина!
« Отговор #7 -: 28-10-2016, 07:45:22 »

Здравейте ,
има най - различни билки за лечение на простатната жлеза.Навремето моят дядо имаше увеличена простата и искаха да го оперират.Но той беше вече доста възрастен и не се съгласи.Започна да пие чай от шипки вместо вода всеки ден - до 1 - 1.5 литра дневно.И така си облекчи страданието, избегна операцията и до края на живота си пиеше шипките без да се оперира.Така си и почина без никаква операция.Пробвайте , пробата ще ви покаже дали ще има ефект или не.Шипки има навсякъде по селата, безплатно всеки може да си набере.Шипковият чай ще ви помогне да се прочистят и бактериите.
Поздрави !
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Относно сока от целина!
« Отговор #8 -: 28-10-2016, 09:47:53 »

Елиа,

а ти къде в поста си по-горе спомена да се пие целината 30 или 40 дена? Ами ако аз не се бях намесила в темата и човекът беше започнал да я употребява по начина, който описваш 1 година? Или някой друг, който чете тези редове? Кой подвежда хората - аз или ти? И защо трябва човек да прави опити със себе си, след като някои неща са отдавна известни? Какво са шиповете? И след като стопи шиповете, какво ще стане по-нататък?

Употребявала съм целина преди 3 години. Появиха ми се проблеми с костите, затова спрях да я включвам в соковете. Затова и се намесих тук, но едно е аз да кажа нещо, друго е когато се цитира авторитетен лекар, който е дал точната дневна доза.

Да, аз имам проблеми, както виждаш затова се пошегувах по-горе и предложих при желание от другата страна да кажа и допълнителни методи за получаването им. Но и твоите проблеми не са никак малко, въпреки суровоядния режим. Ти сама каза на мен и на майка ми няколко пъти, че суровоядството НЕ лекува, а само стопирва по-нататъшното развитие на болестта. Нали?

Колко пари да взема един лекар, си е негов проблем, той ще отговаря за себе си един ден. А аз тук аз никого не съм пратила при д-р Гайдурков, само съм цитирала името и мнението му.

Но не бива да се отричат лекарите, както правиш ти, Елиа, те са дадени от Бога. И много православни старци настоятелно са им заплащали прегледите, въпреки нежеланието им да вземат парите! Защото ги заслужават.

И Голтис взема по 200 долара за 3 дни семинар, но има Божията благодат. Така че, не сме ние тези, които да съдим хората!

Според мен разговорът между теб и мен е редно да приключи! Нека всеки сам направи избора си по какъв път да поеме и на кого да се довери.
« Последна редакция: 28-10-2016, 10:10:18 от donna »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Относно сока от целина!
« Отговор #9 -: 28-10-2016, 13:17:37 »

jakata, най-големият си пробив ще направиш, когато разбереш за какво можеш (и трябва ) да търсиш Официалната Медицина и за какво - не. ( Затова се иска обаче известно време в четене и умуване  ;) )
Но този подход ще ти се отблагодарява цял живот във всичко !
 Подходът е - "не очаквай от някого да надскочи себе си!  Сам се понаучи  да "скачаш" за да можеш:
 или да разпознаеш истински добрият скачач  или да продължиш  напред  и без негова помощ..  "  ;)
« Последна редакция: 28-10-2016, 13:19:29 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

jakata

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Относно сока от целина!
« Отговор #10 -: 28-10-2016, 13:26:06 »

Бат Бино.... :)
Благодаря много за съвета... ама не те разбрах...  :Confus_3: явно не надценяваш съобразителността и интелекта ми!
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Относно сока от целина!
« Отговор #11 -: 28-10-2016, 14:52:53 »

Сокът от целина помага също за лечение и на мъжките полови органи така,че използвайте и него в комбинация с други сокове.Аз използвам книгата на д - р Норман Уокър за соколечението.Той дава рецепти със сок от целина в различни комбинации за лечение на костите, мъжките и женските полови органи.Сокът от листата е по - силен, така,че имайте го в предвид.Може при липса на сок от целина да се започне и с прием на сок от магданоз.Той също е силен, но се започва с 30 мл. дневно.
Има значение и храната - аз приемам соковете без проблем, но моят организъм е свикнал.Тези хора, които използват и друга готвена храна и то по - тежки ястия и месо трябва внимателно да започнат тези лечения със сокове.Техните организми са свикнали с по - тежки храни и соковете от начало ще им се струват безвкусни.Не е свикнал организма.Използвайте по - голямо количество моркови и ябълка докато организма постепенно свикне и се нагоди към по - голямо количество сок от целина или магданоз.Запасете се с целина, купете я сега, отрежете листата до няколко см. над основата и поставете корените / чисти и сухи / в найлонови,черни торби.Завържете ги и ги съхранявайте на хладно.Така цяла зима ще имате корени от целина.Друг начин е коренът да се засее в по - топъл парник.Чак през март - април можете да имате целина.
Аз така я съхранявам за зимата и имам целина чак до пролетта.А когато се налага купувам и от селарито или от холандската.Но българската целина е най - хубава и лечебна.
Поздрави !
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Относно сока от целина!
« Отговор #12 -: 28-10-2016, 16:53:31 »

Ех Джака,
От вчера влизаш и всичко искаш да разбереш. Хората цял живот се мъчат и пак не успяват. Бъди търпелив и трупай опит.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Относно сока от целина!
« Отговор #13 -: 03-11-2016, 10:19:10 »

С одобрението на donna  и  elia  редактирах последните им постове и пак ги пускам в темата. Бяха премахнати само няколко изречения, които бяха провокирали  реакция на неодобрение у отсрещната страна. Останалата информация  си е тук. 

Elia

Здравей Донна,
д - р Гайдурков наистина изглежда добре, но това дали значи, че той е напълно здрав.Това,че един човек е добре изглеждащ на външен вид не означава,че е добре и вътрешно.А за това колко струва един негов преглед какво ще кажеш ? Ти самата колко прегледа при него би могла да си позволиш ? Моята грешка навремето беше,че съм ходила при екстрасенс, който ми помогна, но ме и увреди.Наистина суровата храна не е панацея.Но тя ми помогна да живея до този момент без лекарства.Аз пих сокове това лято - бях получила кървене .Без да посещавам лекари си правих сокове около 20 дни - 100 - 300 гр. сок от целина в комбинация със сокове от цвекло, моркови, ябълки.Аз се позовавам на моят опит, не на чужд опит и костите ми не са се стопили.За сега имам гинекологични проблеми, които са от екстрасенса.И понеже имам и язва и не мога да ползвам зеленина - толкова, колкото е необходимо затова имам проблеми.Но нали всеки има право на избор - да избере сурова или готвена храна.Аз не мога да насилвам никого, нито пък някой на мен да налага своето мнение.
Донна, защо не дадеш съвет от твоят опит, а не от опита на друг човек - д - р Гайдурков в случая.Тези хора, които са задали въпросът за целината струва ми се искат съвет от човек, който е пробвал, не е чел или чул от някъде.Навремето моята баба беше чула от съседка за това личение с целина и кисело мляко.И го направи 40 дни - целината е колкото топка за тенис на корт.И по - голяма или по - малка да е няма толкова голямо значение.Нито костите ще се стопят, нито ще умре човек.Целината стапя шиповете, но трябва да не се ядат разни меса известно време.А ти Донна - най - напред пробвай върху собственото си тяло и тогава давай съвет.Не е коректно без да си пробвала да съветваш чужди хора - може да ги подведеш.Има значение колко дни се прави лечението - до 30 - 40 дни може да се направи и ще се види резултата от лечението.
Аз съм против това да се вземат луди пари за лечение, при положение,че истинското лечение е приоритет само на Бог, не на земни грешни хора, било то и лекари.
Споделих моят опит - всеки може да пробва, сам ще се убеди дали костите му се стапят или има ефект.Най - доброто нещо е пробата, опита, а не да се доверяваш на това какво казва или пише някой.Опитът е най - добрият учител.Суровоядството е чудесен начин на хранене ,но и то си има недостатъци ако не го прилагаш правилно.В случая при мен има затруднения с приема на зеленина.Но ако нямам този проблем или друг човек ги няма моите проблеми при него суровият режим ще даде резултат.Всеки прави своят избор.Но човек нямащ  опит не бива да дава съвети и да подвежда хората.
Поздрави !
----------------------------------------------------------

donna

Елиа, а ти къде в поста си по-горе спомена да се пие целината 30 или 40 дена? Ами ако аз не се бях намесила в темата и човекът беше започнал да я употребява по начина, който описваш 1 година? Или някой друг, който чете тези редове? Кой подвежда хората - аз или ти? И защо трябва човек да прави опити със себе си, след като някои неща са отдавна известни? Какво са шиповете? И след като стопи шиповете, какво ще стане по-нататък?

Употребявала съм целина преди 3 години. Появиха ми се проблеми с костите, затова спрях да я включвам в соковете. Затова и се намесих тук, но едно е аз да кажа нещо, друго е когато се цитира авторитетен лекар, който е дал точната дневна доза.

Да, аз имам проблеми, както виждаш затова се пошегувах по-горе и предложих при желание от другата страна да кажа и допълнителни методи за получаването им. Но и твоите проблеми не са никак малко, въпреки суровоядния режим. Ти сама каза на мен и на майка ми няколко пъти, че суровоядството НЕ лекува, а само стопирва по-нататъшното развитие на болестта. Нали?

Колко пари да взема един лекар, си е негов проблем, той ще отговаря за себе си един ден. А аз тук аз никого не съм пратила при д-р Гайдурков, само съм цитирала името и мнението му.

Но не бива да се отричат лекарите, както правиш ти, Елиа, те са дадени от Бога. И много православни старци настоятелно са им заплащали прегледите, въпреки нежеланието им да вземат парите! Защото ги заслужават.

И Голтис взема по 200 долара за 3 дни семинар, но има Божията благодат. Така че, не сме ние тези, които да съдим хората!


----------------------------------------

Elia

Здравей Донна,
преди няколко години един човек от моето заведение беше със силни болки от шипове в коляното.Беше опитал лечение с лекарства и се чудеше какво да направи.Аз му казах за целината.След 1 година приложение на целина всекидневно той дойде да ми благодари.Нямаше вече проблем с коляното и продължаваше всеки ден да ползва целина.Даже той сам ми каза,че всеки ден се старае да ползва целина.Аз също това лято , а и сега я използвам.Сега е сезонът на целината.
Аз не съм против лекарите, но навремето се влачих при тях почти 2 години без диагноза.Накрая екстрасенс ми каза,че яйчникът ми гноясва, не е само кисти, а има и гной.Екстрасенс ми прави сеанси за да извади гнойта и накрая се стигна и до това ми положение днес.Но днес аз наистина не използвам лекарства, а преди години бях с 3 големи торби .Органите ми са на мястото си, не са извадени.За това и днес ми помагат соковете от целина, моркови, ябълки и червено цвекло.Тези сокове заедно със суровоядството са ми помогнали да избегна прием на лекарства и да и днес да не съм на постоянни обезболяващи, както навремето ми предлагаха някои лекари.Аз сама се молих Бог да ми открие пътят на здравето, да ме запознае с опитен практик и така се запознах с Мария / суровоядката / от Варна.Тя се беше спасила от хемодиализа чрез суров режим.
Днес се старая цяла зима да използвам целина, морков и червено цвекло - те ми помагат да нямам болки и да живея без обезболяващи.
А що се отнася до парите - Христос колко пари вземаше като лекуваше хората ? Да не би да ги е изнудвал и да им е вземал големи суми пари както днес правят и някои лекари ? За хирурзите и за някои други, които ползват техника - да, обаче за тези, които се занимават с природолечение и ще ти кажат да си правиш сам сокове едва ли е удачно да се вземат големи суми.Старците са съветвали да се заплаща,защото се използва и техника при тежките операции.Но не и да се изнудват бедни хора.
Но наистина е важен опита, а моят е вече доста голям по отношение на суровата храна и аз сама съм направила своят избор.Ти имаш право да направиш своя избор.Не съм сигурна обаче,че целината ти е докарала проблеми. Хайде поздрави, с добри чувства съм към теб, но пробвай, не съветвай без да си изпробвала на собствен гръб ! И имай смелост да направиш гладувания, соколечение, суровоядство, а не само без никакъв опит в суровоядството и веган храненето / защото ти се храниш с обща храна / да правиш заключение.
Аз, а и Мария , която е вече почти 30 години на сурова храна сме се спасили от лекарствата и химията, която днес залива всяка аптека и реклама по телевизиите.
Поздрави !



Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Относно сока от целина!
« Отговор #14 -: 04-11-2016, 11:59:08 »

Дами и господа  :-[,
Дори аз да съм пил/ял някакви вълшебни плодове, зеленчуци и неща приготвени от тях, и да съм излекувал дадено състояние, то не означава, че на друг човек със същите оплаквания, същото лечение ще допринесе същата полза.
Моля да обърнем внимание, че всеки отделен човек е безкрайно сложно устроен - ние сме система от системи, единство на тяло, разум, душа, дух.... и излекуването на един не гарантира същото на друг - при същите "лекарства".
Да не забравяме също, че опитите за научаване на цялата наука за здравето след изчитане и написване на няколко хиляди думи в интернет, обикновено са неуспешни. И винаги има възможност, дори вероятност, нещо да не е оценено правилно и да настъпят нежелани изменения.

Както казва Бино, много е важно да се научим правилно да определяме за кои неща кого ще слушаме, от кого ще се учим. За някои - от официалната медицина, за други - от неофициалната...

Според мен е нормално да си мислим, че вещества, които "свалят", "топят" и пр. шипове, правят същото и на останалите части от нашите кости. Но, понеже намаляването на "шиповете" рязко намалява болката, а намаляването на костната плътност с малки стойности не се усеща, казваме, че приемането на сок от целина "лекува" шипове, други пък казват, че топи кости...
Съвсем отделен въпрос е, как влияе  приемането на сок едновременно от споменатите червено цвекло, ябълки, моркови и целина. Според мен напълно положително. Но за кой човек, в какво състояние, какви количества, КАК точно се пие сока, кога, колко време... и какво въздействие ще окаже едва ли може да се прогнозира сериозно.

Тук ми се струва, че за пореден път се подразбира главното грешно разбиране: Примерно "аз сега ще пия някакъв цяр 30-40 дни, той ще ме оправи и после пак ще си хапвам и пийвам както по-рано..."
Това е напълно грешно разбиране и винаги води до едни и същи резултати при всички хора: след време страданията се връщат.
Самият факт, че сме получили страдание, е доказателство, че сме допуснали продължително и значително нарушаване на доста или много елементи, съставки на хранене, пиене, дишане, движение, мислене...
Съответно и трайното излекуване може да настъпи след значително подобряване на тези съставки. Не само с пиене или непиене на нещо за известно време.  :flower:

[Да не говорим, че за премахване на шипове, подобряване на простата, либидо, "потенция" и др. си има отдавна известен, многократно изпитван на всякакви хора метод, с винаги отлични резултати.]  ;)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Относно сока от целина!
« Отговор #15 -: 14-11-2016, 08:48:21 »

Прав си Вов, напълно си прав.Не може да бъде постигнато изцеление ако човек реши за известен период от време да прави някакво лечение - независимо дали с глад, сокове или нещо друго.Трябва самият човек да се промени, не бива да продължава след лечението със старите си, най - често вредни навици.
Но аз писах за соковете , от 2000 година съм на суров режим и соковете са постоянен мой спътник.Била съм много зле, ако не практикувах суров режим и до сега щях да пия лекарства и щях да съм вече с няколко операции и извадени органи.От книгата " Сурови зеленчукови сокове " на д - р Норман Уокър съм използвала много рецепти за различни смеси от сокове.
Искам да напиша също,че до сега вече 16 години сме помагали с Мария на раково болни.Процесите в тялото се калцират и болките спират от суровият режим.Върнеш ли се обратно обаче към готвени храни става разкалцирване и раковият процес се връща обратно т. е. болестта се връща обратно.И аз тази година направих тази грешка - заради язвата 2 -3 месеца включих варена храна.Обаче веднага разбрах - болките се върнаха, стана разкалциране на вече оздравелите места и получих кървене извън цикъл.Така,че всеки, който е минал на сурова храна заради тежки здравословни проблеми трябва да знае - да спазва суровият режим до края на своя живот.Върне ли се обратно към готвена храна ще се върнат и болките.Вече толкова хора изпитаха този режим и установиха този факт, който е описан много добре от някои суровоядци - Атерхов и др.Храненето с кълнове и сурова храна е много по - различно от храненето с готвена храна.Господ дава изпитания искаш ли здраве трябва да се промениш.Не може без промяна да спреш да пиеш лекарства.А промяната трябва да стане ако човек наистина я иска.Иначе ако не желае може цял живот да си яде всичко, да не си променя навиците и да си пие лекарства до края на живота.
Поздрави !
Активен
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 23 запитвания.