Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Скъпи Приятели, Това е съобщение за бързо и кратко решение и отговор на всичките  (Прочетена 5514 пъти)

prevartelix

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

https://the-new-higher-vibes.blogspot.bg/
отнема не повече от 5 минути да се прочете, заслужава си.
 :Confus_34: :Content_14: :Content_14: :angel:
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Здравейте ,
ако човек е вечно щастлив и няма никакви проблеми не може да кали волята си.А хората с най - много изпитания в живота са достигнали съвършенство и велика вяра.Без изпитания не може, не е дадено.Така е определено.Ако всеки живее в щастие и вечни щастливи моменти няма да може никога да разбере бедните, страдащите, болните.А като не ги разбира и не им помага никога няма да достигне самоусъвършенстване и каляване на своите сили и вяра.Така и всяка болест е изпитание и чрез нея човек се научава на нещо, тя случайно не е дадена, защото случайни случайности на този свят няма.
Поздрави !
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

За кого от двамата са овациите, Вова?  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73

Прочетох първа точка и спрях. Тя гласи: Изберете мисли като: Красота, Богатство, Хармония, Здраве и Изобилие изберете само това което ви прави щастливи.

Има ли мисъл - Красота, Здраве изобилие и т.н.

Може би се има предвид по-скоро че това са утвърждения  - Аз съм щастлив Аз съм здрав. Аз виждам всичко красиво и т.н.

Това са по-скоро категории следва да бъдат свързани с изживени чувства и преживени емоции.

Всеки индивидуално има усещане и се чувства в различна степен здрав в хармония вижда красивото и в на-малкото черпи от изобилието на природата радва се на красивите малки неща и т.н.


Точка 5- Разберете и запишете с Големи Букви Вашата цел и Мисия в живота. Може да я разберете съзнателно или несъзнателно на сън.


Всички души още с идването си знаят кои са и каква е мисията им на сегашното им превъплъщение но някои от нас по-бързо или по-бавно я забравяме и по-късно припомнянето става доста по-трудно.  Хората-щастливци са тези които усещат и знаят за какво са тук още от началото например талантливи музиканти и художници които развиват дарбите от деца. Други търсят себе си дълго време докато разберат в какво са добри в какво се чувстват щастливи и даровити, трети не откриват същността си си дори до края на пътя си.

Това е по-скоро като нещо което несъзнателно ни води - вътрешно усещане което показва пътя отколкото да е нещо конкретно за което да се каже - да ето това е висшата цел или мисия в живота.

Пътя на разкриване чрез сънища или знаци и символи е само за тези които още не са стигнали до индивидуалното осъзнаване за това каква е мисията или каква е висшата им цел в този живот.


т.9  умът и съзнанието са енергия които имат силата да променят материята.

Ум, съзнание, душа, висш аз. Мислите дали са само проявление на ума.Могат ли мислите да  материализират и променят света.  Емоции чувства и мисли към енергията ли спадат?

« Последна редакция: 08-12-2016, 12:25:24 от асен »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

За Ели.
Което изобщо не пречи да си мислим и да утвърждаваме в себе си: радост от живота, здраве, изобилие, пари, любов, жизненост...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Благодаря ти ВОВ,
наистина позитивното мислене има голямо значение, но едно е да мислиш позитивно, друго е да ти се случват позитивни неща в живота.Понякога се случва така,че мислим позитивно, а се трупат негативи от преживени нещастия.Важно е също как самият човек разбира щастието.Лично за мен щастието се корени в това да помогнеш на ближния , изпаднал в някакво затруднение - било здравословен, било финансов проблем.Човек лишавайки се от удоволствия за себе си / скъпи дрехи, храна, скъпи екскурзии / и помагайки на ближните чувства голямо удовлетворение.Лично за мен е така.Затова и мисля,че човек трябва максимално простичко да живее, да прави всичко за ближните и така се получава голяма Божия благодат.Нали така се жертва и Христос за нас.Иначе всеки мислейки само за себе си може да си закупува скъпи вещи, да не се лишава от нищо, но дали това води до щастие.Щастието е категория, която всеки сам разбира по различен начин.А парите са средство, което не води до щастие.Многото пари, които не се разходват както трябва водят до омерзяване на хората в различни пороци / преяждане, живот в излишен лукс /.От друга страна в Стария завет много хора са били богати - Бог не ги е оставил да тънат в мизерия.Но те са били наясно,че тяхното богатство е по Божия воля.Дадено им е за да раздават и на другите.
Поздрави !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ели, тук е мястото да направим едно уточнение  :love_007:
Това, за което говориш ти - да се прави добро  без да се чакат облаги и при това да получаваш удоволствие ,  е възможно само за много малък процент хора! Само за тези, които са с по-висока духовност,  с  "по-висока вибрация" ( както се казва напоследъкс :) )
За останалите , ( мнозинството ) това чувство е НЕПОЗНАТО! Те нямат тази способност!  Това е важно да се знае, и даже понякога се налага да АРГУМЕНТИРАМЕ действията си , защото в очите на по-примитивнте хора ( силно е , но нека да е тази думата )  те изглеждат нелогични , абсурдни! ( "хората или обожествяват или отричат нещата , които не могат да разберат" )
А ние, които притежаваме тази способност,  сме едни чудаци, "откачалки" и "ненормалници". Понеже правим добро без да искаме отплата.   :surpris_23:
Както е казано , "понякога подаръкът носи повече удоволствие на самият подаряващ " :) ( Да, само че зависи от подаряващият :) )
 

Преди години ми се обади една Ванина. ( Това е един от 5-те й ника в този форум) . Тежки здравословни проблеми..( вероятно и на психична основа. Постоянно търси всевъзможни цярове по всички форуми)
Купи си Тодикамп , след което помоли да  обсъдим състоянието й и да потърсим варианти за оздравяване. Както се случва често , отделих и за нея 2 часа!  за безплатна консултация. ( в едно барче до нас) .
После тя пусна тук за мен най-злостните и обидни коментари ( те си стоят. А после напълни и раковият форум с обиди за мен. ) ,като наред с другото ( което я дразни у мен)  заключи, че аз отделям такова време за хората , "за да съм се пъчел с познанията си "   ( Няма угодия ей,  ако им поискаш пари - значи си супер комерсиален и шарлатанин. Ако им говориш без пари - значи се пъчиш с познания и си чешиш егото..  tooth tooth )

Наскоро срещам един стар познайник , който е адвокат. Позаприказвахме се , разговорът изви в посока някакви негови здравословни проблеми .  Имах какво да му кажа и почнах да му разяснявам откъде му са проблемите и т.н.  На 7-ата минута той ме прекъсва: " Ти май нещо ме зарибяваш, искаш да ми продадеш нещо "   tooth tooth

Та затова май е добре понякога заради самите нас да уточняваме защо правим добро, че да не станем пишман , а и да си пазим нервите. Те ще ни трябват и за други подобни ситуации  tooth   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Бате Бино,
да, много е важно как хората възприемат доброто, което някой иска да им направи.И на мен ми се случва да посоча какви грешки по отношение на хранене или пороци има някой, а той вместо да се поправи се обижда.Това е така според мен , защото хората си мислят,че Господ ей така лесно дава - без да се полагат усилия.Когато аз бях много болна и се молих денонощно за изцеление веднага след като се запознах с Димитър Станев направих гладувания на вода, а след като Мария посети моят дом и ми разказа за кълновете аз още от следващия ден преминах на строг суров режим.Възприех запознанството с тези хора като знак - аз трябва да се променя за да оздравея, иначе няма как да стане.
Даже и много православни християни въпреки,че знаят какви лишения са претърпяли всички старци, свети отци , как са постили строго, търпяли са студ, глад, усилен труд са полагали и чак тогава Бог ги дарява с някакви дарби - прозорливост, лечителство НЕ ЖЕЛАЯТ да се променят.Даже някои светци въобще не са мислили за храна или за себе си, единствената им мисъл е била само за БОГ и за доброто на ближните.Дори и тежко болни не желаят да правят сокове, да променят храненето си или да претърпят някаква промяна по отношение на начина на живот.Е, Господ дава, обаче в кошара не вкарва.Посочва се някакъв път, но всеки сам трябва да тръгне по него.Аз съм казвала на много тежко болни да преминат на сокове, но някои без да са пробвали казват ,че не могат.Просто си знаят старият път.И естествено без промяна няма и подобряване на състоянието.До края на живота си някои хора ходят по лекари, пият скъпи лекарства, пускат разни изследвания  и пак са си болни.Не са разбрали и проумяли,че вече им е показан някакъв път, просто те трябва да се ПРОМЕНЯТ И ДА ИЗБЕРАТ ТОЗИ ПЪТ.
Иначе наистина доброто носи смисъл само за този, който го прави, но не и за този, който НЕ ЖЕЛАЕ ДА ГО ПРИЕМЕ .
Поздрави !
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

По най-трудния начин, след много повторения, успях да науча: "Не прави непоискано добро."
Години ми отне, докато го разбера. Вярвам, че много хора го знаят, но, подобно на мен, водени от искрени желания да подобрят нещо У ДРУГИТЕ, все не успяват да се удържат и започват да дават акъл на близки, приятели и познати, от чисто сърце...
Оказва се, че за да има полза от нашия "акъл", първо трябва някой да го е потърсил. Иначе се възприема отрицателно и няма никаква полза от усилията ни.
От известно време, когато както обикновено разговорът в мое присъствие отиде към здравни теми, едва-едва споменавам, че "за мен тази храна не е добра..., това състояние "заболяване" го лекувам..." и млъквам. С надеждата някой да попита нещо повече. Ако не пита, нищо повече не казвам - няма смисъл. Просто хората така сме устроени.
Някой да е виждал или чувал да има опашки пред офисите на милионерите, опашки от хора, които искат съвет как и те да забогатеят? Готови да изслушат безкрайно дългите и безкрайно скучни разкази с какви лишения е било началото, колко пъти е пропадал до 2 лева в джоба, как точно се е издърпвал за косата - отново и отново - даденият милионер, за да стане днес световнно известен милиардер, и дори президент на САЩ примерно? Няма такива, или са толкова малко, че все едно, че ги няма. А от интересуващите се, от тези които са почнали да следват някой учител и са докарали нещата до НЯКЪДЕ, колко са имали упоритостта и любовта към себе си, че да почват отново и отново, каквото и да става?
Мисля, че така е и със здравето. Просто, хората сме си такива. :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 22 запитвания.