Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как се сее полски хвощ?  (Прочетена 3669 пъти)

GeorgiK

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Как се сее полски хвощ?
« -: 16-08-2016, 13:40:56 »

Здравейте,

Пълен новобранец съм в сеитбата, а догодина планирам да засея един декар с различни култури, една от която да е полския хвощ. Надявам, се че тук има кой да ми помогне със някой друг съвет как се засява полски хвощ.

Бате Нино, надявам се и ти да се включиш, току що прочетох една тема от 2010, в която пишеш, че си отглеждаш полски хвощ в градината, така че ще се радвам ако ми дадеш напътствия ;D

Поздрави.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Как се сее полски хвощ?
« Отговор #1 -: 16-08-2016, 14:36:07 »

Тази билка расте по влажни места и ние си я берем в диво състояние.Не съм я засявала в градината.Но имам засята левурда - мечи лук и моята билка в градината по вкус се различава от дивото растение.Дивата левурда има много по - ясно изразен аромат и вкус.Тази година забелязах,че в много изоставени къщи по селата се е развъдил жълтият кантарион.Но сигурно ще е различен от този в по - диви, девствени места.
Поздрави !
Активен

GeorgiK

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Как се сее полски хвощ?
« Отговор #2 -: 16-08-2016, 15:23:20 »

Тази билка расте по влажни места и ние си я берем в диво състояние.Не съм я засявала в градината.Но имам засята левурда - мечи лук и моята билка в градината по вкус се различава от дивото растение.Дивата левурда има много по - ясно изразен аромат и вкус.Тази година забелязах,че в много изоставени къщи по селата се е развъдил жълтият кантарион.Но сигурно ще е различен от този в по - диви, девствени места.
Поздрави !

Благодаря, че се включи!

Определено се замислям дали да не отида и да си набера. Живея в подножието на Стара Планина, така че защо не ? :D :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Как се сее полски хвощ?
« Отговор #3 -: 17-08-2016, 09:54:57 »

Георги, да не би да имаш предвид мен, когато казваш "бате Нино" ?  tooth ( понеже друг бате няма тук  :surpris_23: )
Най-подходящият съвет , който мога да ти дам е следният:
Ако си "новобранец" - не предприемай нищо в никоя област!
( достатъчно новобранци шефстват във всички сфери на обществения живот.. tooth )  
Подкови се с необходимите знания, защото само "позитивното мислене" и "безусловната любов" няма да са  достатъчни :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

GeorgiK

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Как се сее полски хвощ?
« Отговор #4 -: 17-08-2016, 15:17:37 »

Георги, да не би да имаш предвид мен, когато казваш "бате Нино" ?  tooth ( понеже друг бате няма тук  :surpris_23: )
Най-подходящият съвет , който мога да ти дам е следният:
Ако си "новобранец" - не предприемай нищо в никоя област!
( достатъчно новобранци шефстват във всички сфери на обществения живот.. tooth )  
Подкови се с необходимите знания, защото само "позитивното мислене" и "безусловната любов" няма да са  достатъчни :)


Точно теб имах предвид. Извинявай  :Content_4 - emotloader:

Аа, ти недей ме подценява. Упорит съм доста и веднъж поставяли си цел нещо го правя, особено пък толкова хубава идея - да се грижиш и да гледаш как плода ти расте, няма по-красиво от това!

Имам доста познати, които имат опит в земеделието, но специално за полския хвощ смятам, че твоята помощ няма да е излишна!

Интересува ме кога се засява, какво е нужно да го засея - имам предвид корен ли, листо ли  :surpris_23:, колко често се полива и всякакъв вид други грижи :)


Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Как се сее полски хвощ?
« Отговор #5 -: 17-08-2016, 15:39:42 »

 Георги, знаеш, в лозето ми има към 500 квадрата хвощ и затова не ми се е налагало да засявам допълнително. Ако си намерил пазар, казвай, ще се научим и може и да засеем  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

GeorgiK

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Как се сее полски хвощ?
« Отговор #6 -: 18-08-2016, 19:34:45 »

Георги, знаеш, в лозето ми има към 500 квадрата хвощ и затова не ми се е налагало да засявам допълнително. Ако си намерил пазар, казвай, ще се научим и може и да засеем  tooth

Далеч съм от идеята за пазар. Това изисква проучване, капитал и куп други неща, които в момента или нямам или не мога да отделя нужното време! :D

Правя го единствено заради силиция, които се съдържа в полския хвощ. Имам проблеми със ставите, а четох че силиция е изключително важен за костната структура на човешкия скелет. Полския хвощ е посочен като най-добрия източник на силиций. Та и оттам желанието ми да го засея...
Активен
 

Страницата е създадена за 0.119 секунди с 23 запитвания.