Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравословно хранене на децата ни  (Прочетена 14762 пъти)

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #40 -: 25-08-2016, 23:22:23 »

Елиа, пак не съм се изразил ясно... Все се опитвам да е кратко...
Разбира се, че наркотизирането на всички нас, на всички деца, започва още с първите, най-често невежествени опити за захранване по време на кърменето.
След това продължава и всички се озоваваме силно зависими (наркотизирани) към сол, млечни, месни, тестени, захарни, готвени, препечени, препържени, консервирани и всякакви други храни преди да можем да оценим вредата.

Исках да подсетя как от това състояние се произвежда - най-често - дебело 10-15 годишно дете.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #41 -: 26-08-2016, 02:30:21 »

Благодаря ! :)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #42 -: 26-08-2016, 06:24:20 »

Миа, ясно е едно – диалог с теб е невъзможен. Първо, ти не разбираш какво говоря  и второ-винаги отговаряш нещо съвсем друго. По обсъжданите форумни въпроси компетентност  нямаш , но пък имаш завидна  такава  в обсъждането на личността ми.  
Наскоро имаше подобен случай, отговорът ми по него е актуален и към теб.
Можеш да го прегледаш.  И особено-втората му част.
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=8200.msg75703#msg75703
« Последна редакция: 26-08-2016, 06:41:08 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #43 -: 26-08-2016, 07:03:09 »

Освен орехи може да се пие и ликьор от зелени орехчета, който се прави много често от различни хора и може да се използва при различни проблеми.
Поздрави !
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #44 -: 26-08-2016, 10:16:41 »

Ами общо взето аз съм тук за да е уча и наистина научавам много неща, но и да си раздавам моите субективни съвети безкористно. И няма да се разсърдя, ако те не са в резонанс с нечии други.
Не знам с какво точно те обидих, но извинявай, Бате Бино, ако съм те накърнила с това, че давам съвети и ти казвам моята истина, която от моя гледна точка ще ти помогне. Твоя работа дали ще приемеш или игнорираш.
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #45 -: 26-08-2016, 14:26:38 »

Не си ме обидила с нищо , Миа. ( дори и това не успя да нацелиш :) )  Тук е форум. Тук емоциите и личностите нямат значение. Тук разискваме казуси. А не личности. Аз исках НА ТЯХ ( по казусите)  да ми отговориш, понеже тръгна с контратеза. (  зададох ти куп въпроси - как лекуваш вегетативна дистония с дишане и кой и как е установил , че това е именно дистония. )
Аз те питам конкретно по темата за нервната система  , а ти тръгваш да ми даваш съвети  и да ми казваш какви мисли съм имал ..  tooth
Съвети и моят 5 годишен син може да ти даде..  :sorcerer - emotloader:
( след като казваш, че си тук за да се учиш - повечко се учи и по-малко давай съвети на този етап  )  
Как да се вслушам в съвет на човек , който  не разбира нищо от това, което  казвам  :surpris_23:  И който един конкретен отговор не може да даде..
Прочете ли линка, който ти дадох днес? Какво разбра от него?  



« Последна редакция: 26-08-2016, 14:39:03 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #46 -: 26-08-2016, 14:37:32 »

Линкът е от тема, която следих, затова съм запозната с него. Това, което мога да кажа е, че имаше невероятно много емоции, казуси и обсъждане на личности. Това е.

И твоят син понякога ще ти даде правилни съвети, но не зная защо, може би от гордост, че си по-голям ли или друго нещо, няма да ги приемеш. :Content_22: :heart_2: :kisss:
 

 
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #47 -: 26-08-2016, 14:44:24 »

Приемам съвети винаги с радост от всеки, който има  компетентността по съответният въпрос  ;)   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #48 -: 26-08-2016, 15:41:49 »

"Едва наскоро учените започнаха да осъзнават отношението между ума и клетките. До преди няколко години те твърде скептично реагираха на йогийските демонстрации на умствен контрол върху такива предполагаемо неволеви функции като сърцебиене, дишане и кръвообращение. Те смятаха, че вегетативната нервна система е независима от съзнателните умствени процеси. Техниките за обратна биовръзка обаче доказват, че повечето телесни функции могат да бъдат контролирани чрез концентрация.
Научни изследвания доказват, че умът може да контролира дейността на една отделна клетка, както и на група от клетки...

Преди хиляди години йогите са знаели, че без прана животът е немислим и трябва да се научим да изпълваме активно нашето тяло с нея. При дишане тя преминава през носа, достига до белия дроб и оттам по хиляди тръбички, наречени нади, до всички органи и ги задвижва.
Съвременната наука твърди, че животът без кислород е немислим. Въздухът навлиза през носа, достига до белия дроб, оттам кислородът се поема от червените кръвни клетки, а те го разнасят до всички части на тялото по хилядите кръвоносни съдове. Клетките го използват за биологичното горене, а отделената енергия осигурява съществуването на човешкия организъм.
Съвременната физиология дава следното обяснение за ползотворното въздействие от комбинацията на задържане на дишането и усилените дихателни движения при йогийското дишане. При него намалява количеството на кислород в кръвта и съответно се увеличава въглеродният двуокис. Това от своя страна предизвиква разширяване на кръвоносните съдове, а оттам и нормализиране на повишеното кръвно налягане. Мозъчната тъкан, която е най-чувствителна към липсата на кислород, се приспособява да работи много по-икономично.
Йогите са спокойни и уравновесени хора и една от причините е, че дишат бавно и спокойно. Обяснението е просто. Когато сме ядосани, разгневени или уплашени във всички стресови ситуации, дишането ни е ускорено, пулсът - учестен. Това е приспособителна реакция на организма, за да избягаме по-бързо от опасността. Когато сме спокойни и необезпокоявани от нищо, дишането ни се забавя. В мозъка на човека се създават връзки между психичното състояние и честотата на дишането. Ето защо, когато забавим и задълбочим дишането, това води и до успокояване на организма."

http://www.bgsever.info/br-13_2011/stranici/str-9.htm


“Не вярвай в това, което си чул, не вярвай в учения, дошли до теб през много поколения, не вярвай в неща само защото се следват сляпо от мнозина, не вярвай в неща само защото са казани от мъдреци, не вярвай в истини, до които си стигнал с помощта на навика... Анализирай и когато резултатите от това са в съгласие с причината и от тях произтича добро за един или мнозина, приеми ги и живей с тях!”

http://yoga-meditation.us/samdrevn/bsamovnushenieto.htm




Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #49 -: 26-08-2016, 19:50:27 »

Гледната точка на Миа ми допада, каквото и да значи това.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Рекс

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #50 -: 26-08-2016, 22:08:43 »

Миа, бате Бино, знаете кой би следвало да замълчи пръв. Нека останалите изберат откого да се поучат. Бате Бино, спомена, че подготвяш нови теми - тръпнем в очакване, не се хаби тук. Миа, ти не каза какво слагаш на масата.
Тихий, ти пак каза нещо, колкото да кажеш нещо. Ако се храниш или имаш деца, сподели нещо полезно, моля.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #51 -: 27-08-2016, 05:55:55 »

Съгласен ,Рекс.   
Ама нещо не е съвсем наред пак  :)
В първият текст на Миа се дават за пример йогите, а във вторият текст се приканва  да не им вярваме 
("не вярвай в учения, дошли до теб през много поколения" )     
 :surpris_23:

Тихий, можеш ли да поясниш смисъла на "каквото и да значи" ?
1. Каквото и да значи    гледната й точка ?
   или
 2. Каквото и да значи    това , че ти допада  ?
 


Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #52 -: 28-08-2016, 00:17:48 »

Старателните, редовни, правилни тренировки и практики за забавяне и задълбочаване на дишането имат дълготрайни положителни въздействия на нашето здраве. Нямат противопоказания. "Забавяне" и "задълбочаване" са отделни за всеки човек. Общ критерий да не предобрим дишането е да е стигаме до задъхване.
Издишването е по-важно от вдишването...  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #53 -: 01-09-2016, 09:58:29 »

Фокусът на темата се измести много, а мен лично също ме вълнува.
При нас здравословното хранене през годините е прогресило, след това регресирало...за съжаление. Навиците, които човек си е изграждал с години и емоционалното състояние много влияят на храненето. И както влияят на мен, респективно влияят и на детето :(
За да не са празни приказки, ще кажа примерна закуска на детето. Ако има повече апетит сутрин хапва филия (когато има домашни питки от лимец или купен хляб) с тахан, малко мед и евентуално нарязан банан отгоре (въпросът колко е добра комбинацията е спорен, но ни допада и така). И по-късно плод. Ако не е много гладна плод (ако има такъв, който да обича) или чай с лимон и мед, понякога слагам и хлорела вътре.
През деня, когато сме заедно хапваме едно и също. Гледам винаги да има салата или поне нарязан зеленчук.
Надявам се да споделят и други. Ще ми бъде интересно.
Активен

Tommy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #54 -: 03-10-2021, 23:58:42 »

Най-важното нещо при храненето на децата е да не бъдат насилвани за нищо, те най добре си знаят кога са гладни и какво им се яде.
Също е важно да не се прави съзнателна или несъзнателна реклама на определени неща. Така те ще могат да се вслушват в гласа на тялото си а то най-добре знае. Всички хора са различни и имат различни потребности.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.211 секунди с 24 запитвания.