Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Износени стави на краката  (Прочетена 3543 пъти)

GeorgiK

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Износени стави на краката
« -: 21-07-2016, 22:05:31 »

Здравейте,

В продължение на 2 години тренирах бокс по два пъти на ден, в резултат на което си износих ставите значително.

 Бокса е спорт, в който краката се натоварват доста. Работата е там, че аз не се съобразих нито с това и нито със сигналите на организма ми, когато в един слънчев ден разбрах, че нямам силите да стоя на краката в нормално състояние, без да тренирам.

На 22 години съм и от една година ситуацията не се е подобрила кой знае колко. Все още при продължително ходене, краката ми омекват и искам да поседна.

Искам да променя това. Някаква идея как мога да си помогна сам или чрез доктор?

Благодаря ви много!

« Последна редакция: 21-07-2016, 22:09:54 от GeorgiK »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Износени стави на краката
« Отговор #1 -: 22-07-2016, 06:23:12 »

Едва ли са ти износени ставите на 22 години. Прочисти организма си. Приеми за известно време хранене без животински продукти. Във форума има много информация по двете теми. Лекар не може да ти помогне, повярвай ми. Всичко зависи само от теб. Ти си на прекрасна възраст и организмът ти може почти всичко. Успех.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Износени стави на краката
« Отговор #2 -: 22-07-2016, 07:03:17 »

Да, убеждавам се вече , че едно от любимите занимания на повечето хора , е да си поставят сами диагнозите tooth  
Или  ( в малко по-добрият случай :) )  - да вярват на първият срещнат лекар, който си мисли, че може да поставя диагнози, само защото  е завършил за лекар  tooth

Георги, докато е рано, прочети някоя книжчица за Аюрведа ! Там (евентуално ) ще разбереш, че хората са различни  и  ДОРИ и спортът трябва да се избира според техните индивидуални особености  ;)  Не спазиш ли заръките на Аюрведа - винаги има ядове  :Confus_3:

Освен това, специално за бокса, имай готовност  половината от живота си ( по-често втората половина  tooth )  да изживееш с Алцхаймер или Паркинсон ( справка - Мохамед Али )
Или пък евентуално да им забраняваш  да  те удрят в главата  ?  :surpris_23:
 
« Последна редакция: 22-07-2016, 07:21:38 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Износени стави на краката
« Отговор #3 -: 22-07-2016, 07:24:07 »

Здравей Георги,
много често при интензивно спортуващи хора се получават такива проблеми.Спортистите обикновено имат и друг начин на хранене.Имам такива познати, които тренират гребане.Те вземаха и някакви добавки и много яйца консумираха дневно за да трупат мускули.Така,че твоят проблем за мен не е никаква изненада.И това няма нищо общо с годините.Пренатовариш ли излишно организма се получават подобни проблеми.
   Аз преди години съм ползвала разни книги по здравословно хранене и Аюрведа.Но днес винаги първото и основно нещо, което правя е да си чета молитви при свещеник за здраве.От там нататък само с неговото благословение започвам лечение.И то е хранене с натурална храна, в твоят случай и задължителна почивка.За ставите много помага глухарчето - сок от корените и надземната част, салати от ряпа и листата и, използването на пълнозърнест сусам, има цяла плеада растения, които могат да помогнат.Но според мен трябва и някакви изследвания да се направят.Да се установи с точност диагнозата - има ли износване на хрущялна тъкан.В този случай много помага целината, тя прочиства и възстановява ставите.
Поздрави !
Активен

GeorgiK

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Износени стави на краката
« Отговор #4 -: 22-07-2016, 08:07:06 »

Едва ли са ти износени ставите на 22 години. Прочисти организма си. Приеми за известно време хранене без животински продукти. Във форума има много информация по двете теми. Лекар не може да ти помогне, повярвай ми. Всичко зависи само от теб. Ти си на прекрасна възраст и организмът ти може почти всичко. Успех.

Благодаря Тих! Нали може да се обръщам към теб по този начин?

Струва си да пробвам идеята ти, имайки предвид, че консумирам животински продукти всеки ден.

Единствено се страхувам да не загубя ценни килограми. Опасението ми е свързано с факта, че преди време се втурнах на сляпо да следвам съвети за здравословно хранене без хич да съм готов за тях!

В резултат на което свалих ненужни килограми и мускули, които сега изпитвам огромни трудности да възстановя. В момента съм слаб и си ми личи. Дори и близките ми го забелязаха.

Не знам до какво може да доведе спирането на животинските продукти и какви са алтернативите им. Може би Аюрведа ще ми помогне.
« Последна редакция: 22-07-2016, 08:14:22 от GeorgiK »
Активен

GeorgiK

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Износени стави на краката
« Отговор #5 -: 22-07-2016, 08:09:49 »

Да, убеждавам се вече , че едно от любимите занимания на повечето хора , е да си поставят сами диагнозите tooth  
Или  ( в малко по-добрият случай :) )  - да вярват на първият срещнат лекар, който си мисли, че може да поставя диагнози, само защото  е завършил за лекар  tooth

Георги, докато е рано, прочети някоя книжчица за Аюрведа ! Там (евентуално ) ще разбереш, че хората са различни  и  ДОРИ и спортът трябва да се избира според техните индивидуални особености  ;)  Не спазиш ли заръките на Аюрведа - винаги има ядове  :Confus_3:

Освен това, специално за бокса, имай готовност  половината от живота си ( по-често втората половина  tooth )  да изживееш с Алцхаймер или Паркинсон ( справка - Мохамед Али )
Или пък евентуално да им забраняваш  да  те удрят в главата  ?  :surpris_23:
 


Хаха да, редовния ми номер! Имам някакъв симптом и веднага бързам да си поставя сам диагноза като в последствие осъзнавам, че причината е друга.

Определено ще прочета за Аюрведа!

Бокса го спрях още когато се случи това, просто не можех да продължа. Оттогава не тренирам, иначе винаги съм слагал защитно облекло, така че риска да е възможно най-малък.
Активен

GeorgiK

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Износени стави на краката
« Отговор #6 -: 22-07-2016, 08:11:13 »

Здравей Георги,
много често при интензивно спортуващи хора се получават такива проблеми.Спортистите обикновено имат и друг начин на хранене.Имам такива познати, които тренират гребане.Те вземаха и някакви добавки и много яйца консумираха дневно за да трупат мускули.Така,че твоят проблем за мен не е никаква изненада.И това няма нищо общо с годините.Пренатовариш ли излишно организма се получават подобни проблеми.
   Аз преди години съм ползвала разни книги по здравословно хранене и Аюрведа.Но днес винаги първото и основно нещо, което правя е да си чета молитви при свещеник за здраве.От там нататък само с неговото благословение започвам лечение.И то е хранене с натурална храна, в твоят случай и задължителна почивка.За ставите много помага глухарчето - сок от корените и надземната част, салати от ряпа и листата и, използването на пълнозърнест сусам, има цяла плеада растения, които могат да помогнат.Но според мен трябва и някакви изследвания да се направят.Да се установи с точност диагнозата - има ли износване на хрущялна тъкан.В този случай много помага целината, тя прочиства и възстановява ставите.
Поздрави !

Благодаря за съвета Елиа. Определено ще се възползвам от предложенията.
Активен

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Износени стави на краката
« Отговор #7 -: 22-07-2016, 14:32:26 »

Едва ли са ти износени ставите на 22 години. Прочисти организма си. Приеми за известно време хранене без животински продукти. Във форума има много информация по двете теми. Лекар не може да ти помогне, повярвай ми. Всичко зависи само от теб. Ти си на прекрасна възраст и организмът ти може почти всичко. Успех.

Благодаря Тих! Нали може да се обръщам към теб по този начин?

Струва си да пробвам идеята ти, имайки предвид, че консумирам животински продукти всеки ден.

Единствено се страхувам да не загубя ценни килограми. Опасението ми е свързано с факта, че преди време се втурнах на сляпо да следвам съвети за здравословно хранене без хич да съм готов за тях!

В резултат на което свалих ненужни килограми и мускули, които сега изпитвам огромни трудности да възстановя. В момента съм слаб и си ми личи. Дори и близките ми го забелязаха.

Не знам до какво може да доведе спирането на животинските продукти и какви са алтернативите им. Може би Аюрведа ще ми помогне.

http://vegebg.org/2014/patrik-baboumian/

Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Износени стави на краката
« Отговор #8 -: 01-09-2016, 19:15:02 »



Струва си да пробвам идеята ти, имайки предвид, че консумирам животински продукти всеки ден.

Единствено се страхувам да не загубя ценни килограми. Опасението ми е свързано с факта, че преди време се втурнах на сляпо да следвам съвети за здравословно хранене без хич да съм готов за тях!

На тази възраст едва ил имаш износени стави. По скоро е възможно нивата на пикочната ти киселина да са високи от прекомерната консумация на протеини. Намали месото, ако не можеш да се откажеш напълно от него, както и храните съдържащи пурини. Няма как да отслабнеш ако не консумураш месо. Ако те е страх от отслабване, приемай повече въглехидрати.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.058 секунди с 22 запитвания.