Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Алкохол и здравословен живот?  (Прочетена 3639 пъти)

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167

Принципно знам, че уж пиенето на алкохол не е добре за здравето, много бавно се разгражда в организма и някак не го свързвам със здравословния начин на живот. Обаче ето днес пак ми разправяха за колко на брой стари хора дето се чувствали добре, ама всеки ден по 1 чашка ракия или 1 чашка вино изпивали. И откарвали до примерно 80 и нагоре години! Докато някакви трезвеници на по 60 и кусур хвърлят топа ...значи има нещо сбъркано в цялата теория. Освен туй чашка алкохол може би помага и при анемия, засилва се кръвообращението и се загряваш ...аз примерно един път реших суровоядство да карам и за 1 седмица издържах само така измръзнах, че да не ви разправям и кожата ми супер суха ...5 градуса беше навънка аз го усещам като -10 ..и разни такива аномалии :) То, че сигурно нещо не съм правил като хората ...но не знам, може би трябва да се съмнявам във всичко. Всякакви изследвания и простотии, фармаците лъжат там да печелят повече ...дали пък и здравословните не лъжат ...то суперхрани за супермангизи ...и уж здравословното много добре, пък да кажеш, че се чувстваш супер ...на мен все ми е уморено нещо ама открай време и не знам от какво. Уж съм здрав, ама не съвсем ...уж се храня здравословно, свалих много килограми сега съм 64 (стигал съм над 90) ...и не се чувствам силен и пълен с енергия. Чак почвам да си мисля дали да не ударя и аз чашка ракия ..въпреки че в моя случай по-скоро вино, алкохол не обичам особено, най-вече твърд. Така че ми е интересно какви са вашите разсъждения върху проблема с алкохола примерно, не големите количества ..ами по чашка така за отскок :surpris_23:
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Алкохол и здравословен живот?
« Отговор #1 -: 20-07-2016, 18:29:16 »

Ти на колко години си?
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Алкохол и здравословен живот?
« Отговор #2 -: 20-07-2016, 19:22:40 »

Ти на колко години си?
30
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Алкохол и здравословен живот?
« Отговор #3 -: 20-07-2016, 20:29:12 »

Съмнявай се във всичко, наистина. И мисли сам.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Алкохол и здравословен живот?
« Отговор #4 -: 20-07-2016, 22:41:43 »

Съмнявай се във всичко, наистина. И мисли сам.
Аз го правя ама се надявах да има по-просветени и осведомени и отворени, които да си изразят мнението. Сам мога да мисля, но не съм от най-контактните да се вра в паничките на хората и да ги гледам подробно как се хранят и наливат с алкохол и т.н. Мислех си, че може би умерената употреба на алкохол да е благоприятно все пак. Просто ежедневието може да е твърде стресиращо и чашка винце вечер вероятно успокоява нервите, и може би в крайна сметка психиката има по-голямо въздействие върху самочувствието и здравето отколкото самото тяло и храненето. Дори наскоро като четох Брег и пишеше вътре, че плътта е глупава и се контролира с мислите, сигурно и на други места пише подобни неща де ....но имам предвид, че това с храненето определя по-малък интервал отколкото аз съм си мислел поне относно здравето. Да речем зависи 30-40% от здравето и другото от начина на живот и мисленето. Аз лесно се изнервям и се стресирам, шофирането, караниците с тоя и оня и какво ли не ...въпреки че не е суровоядско и т.н. да се наливам с алкохол, в моя случай една чаша вино вечер може да е по-добре от това да се стремя да съм крайно здравословен :) Както и да е, нямам против и целия форум да се изреди да ми осмива темата, но все пак бих се радвал някой да си изрази мнението въпреки всичко O0
Активен

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:Алкохол и здравословен живот?
« Отговор #5 -: 23-07-2016, 14:20:12 »

Съмнявай се във всичко, наистина. И мисли сам.
Аз го правя ама се надявах да има по-просветени и осведомени и отворени, които да си изразят мнението. Сам мога да мисля, но не съм от най-контактните да се вра в паничките на хората и да ги гледам подробно как се хранят и наливат с алкохол и т.н. Мислех си, че може би умерената употреба на алкохол да е благоприятно все пак. Просто ежедневието може да е твърде стресиращо и чашка винце вечер вероятно успокоява нервите, и може би в крайна сметка психиката има по-голямо въздействие върху самочувствието и здравето отколкото самото тяло и храненето. Дори наскоро като четох Брег и пишеше вътре, че плътта е глупава и се контролира с мислите, сигурно и на други места пише подобни неща де ....но имам предвид, че това с храненето определя по-малък интервал отколкото аз съм си мислел поне относно здравето. Да речем зависи 30-40% от здравето и другото от начина на живот и мисленето. Аз лесно се изнервям и се стресирам, шофирането, караниците с тоя и оня и какво ли не ...въпреки че не е суровоядско и т.н. да се наливам с алкохол, в моя случай една чаша вино вечер може да е по-добре от това да се стремя да съм крайно здравословен :) Както и да е, нямам против и целия форум да се изреди да ми осмива темата, но все пак бих се радвал някой да си изрази мнението въпреки всичко O0     
                Всичко зависи от количеството и качеството на алкохола.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Алкохол и здравословен живот?
« Отговор #6 -: 24-07-2016, 08:45:19 »

Огризко, никой не ти осмива темата. Тук споделяме опит, препоръчваме неща... Само когато някой(я) много заслужи, получава хумористично вразумяване.
Да познаем себе си се оказва най-трудното нещо. Дотогава все има уж противоречия в препоръките, оня дядо пил, другия пушил и т.н. Не се отказвай, добре си тръгнал.
Не е добра логика да вземаме 1 или 2 елемента от начина на живот на някой и да правим крайни изводи. Откъде знаеш дали наистина оня дядо е живял 80 години? А колко би живял ако не е приемал алкохол?
50 грама водка убива около 30 000 (тридесет хиляди) клетки. Необратимо.

Въздържане от храна не се прави при отрицателни температури - става невъзможно изпълнението на много упражнения и силно се намалява лечебния ефект.
Цялостно физическо, умствено, душевно, духовно... прочистване и поддържане на тази чистота е път към здраве, много енергия (от всякакъв вид  :whistling2 - emotloader:) и, ако е дал Главния Разпределител, дълголетие. Щастието и мъдростта вече са отделни, висши състояния, най-вероятно само много устремените и постоянните ги постигат. С всекидневни тренировки - цял живот.
Създай си търпение, чети темите, които те интересуват, приеми, че не е възможно с три думи (изречения) да научиш цялата истина.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

GeorgiK

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Алкохол и здравословен живот?
« Отговор #7 -: 25-07-2016, 10:56:19 »

Чувал съм от старите хора (тези на село), че чаша вино на ден е много полезна за сърцето. Под вино, разбирай домашно, а не купешко.

Не претендирам, че се съм капацитет по здравословното хранене, но мисля, че усещаш студа по-силно, защото нещо липсва в начина ти на хранене. Когато реших да се откажа от месото и вредните храни, отслабнах много и през целия период усещах студа много повече отколкото преди това.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.141 секунди с 22 запитвания.