Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: гладуване 3a проблеми с нервите и психическото здраве : депресия , панически а  (Прочетена 11932 пъти)

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

хаха, чакай ти демон да го установиш с ехографии или термодиагностики или квото и да е  от физическите методи  tooth
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Деска, според теб, термодиагностиката може ли да установява нервно-вегетативни разстройства?  ;)
 Втори въпрос: Ако това е  "диагнозата" ( без значение как ще бъде установена и потвърдена :) ) - какво следва по-нататък? Кой от специалистите ще я лекува и КАК  ? :)
 ( след като, според официалната Медицина, върху вегетативната система не може да се влияе )  

Искрена, тези причини  за заболяванията ( демони, вселявания ) ги има, разбира се,  но вероятността не е така голяма.  А и  да се прогонват такива същности  съвсем не е лесно, затова ,според мен, да се оставят за краен вариант  ?  :surpris_23:
« Последна редакция: 10-07-2016, 07:45:54 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Desska

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

С извинение, ако не съм разбрала нещо, обаче човека се оплаква от депресии, липса на мотивация, и някои фобии, а не, че го преследват демони. Което е знак, че се случва нещо в тялото му. Дано да си е здрав, но не съм сигурна. Всички спортисти, имат спортни травми, ако не са излекувани могат да причиняват доста неприятности. Просто аз например до такава степен си бях свикнала с болките в кръста, във врата в колената, че не обръщах никакво внимание вече. Да ходих по лекари, изписаха ми лекарства от които не можех да си стигна до леглото, на масажи и какво ли не. Докато не захвърлих всичко, и си мислих, че ще си е така. И всички тези възпаления  по гръбначния стълб са се прехвърлили в меките тъкани. Само, че сега като не ме болят то ми се измени всичко и самочувствието и какво ли не, и как да ги свържем тези на пръв поглед не свързани неща?  Просто може да не е вегетативната система, а нещо друго. Така, че нека да е сигурен и тогава да избира лечение.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Добре, но не ми отговори на въпросите :)

Възникна и трети въпрос :)
Допускаме  , хипотетично, че върху човека има вредни външни въздействия- например "демони" ( както се изрази Искрена) , или обикновени геопатогенни зони ( високоволтови излъчвания, силни елекромагнитни полета, непосредствена близост до стари гробища и т.н. )
  КАК според теб ще се  проявяват тези въздействия върху тялото?  Ще се влоши здравето на физическо ниво  или някъде ще ни се появи табелка с надпис " причина-демон " ?  Или пък това ще може да го установят в болницата - уредите им ще изпишат подобен текст на дисплеите си.. ?

( Пак казвам, това са по-малко вероятните причини за влошено здраве, но не бива да се изключват . Според Тибетскта Медицина това е една от 4-те причини за болестта. Само че понеже Тихия не пуска теми , затова и си нямаме тема все още  :surpris_23:)
« Последна редакция: 10-07-2016, 09:37:47 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Desska

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

Когато знае какво се случва в тялото му, ще може да се лекува. За това му предложих термовизуалната диагностика, за да потвърди или отхвърли евентуаална дигноза. На тази база може да отиде при даден специалист който да потвърди или отхвърли възможностите. И тогава би могъл да започне да чете и да избере сам метод на лечение, и това е така защото кой знае повече за себе си от самия себе си?       А демони има, и ангели има, и Бог има, и лечения има...и тъмни нощи на душата ....и.....
Активен

Desska

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

Общо взето исках да кажа, че е възможно да не е нервно вегетативната система, защото не се е повлиял от лечението което са му изписали.  Надявам се, че отговорих... :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

изпревари ме с отговора си :) , затова ще добавя още нещо най-отдолу. 

Ами аз като тъп и упорит, продължавам да си задавам въпросите, макар да ми е ясно , че отговор няма да има ( и друг съм го правил и пак е било същото :) само се изнервят питаните  tooth )
Нека пак да си поставя въпроса, но по друг начин :
Може ли една вегетативна дисфункция да бъде диагностирана с термовизуална диагностика? ( както ти препоръча )
Знаем, при термовизуалната диагностика светват различни части от тялото ни с различни цветове.
Коя наша част трябва да светне, за да кажем -  " О  , да , тук имаме вегетативно нарушение "

 Мисълта ми беше, че това състояние ( а то е мн. вероятно в случая ) не се диагностира по този начин :) Други са подходите )
Като отиде на термовижъна ( за което в София ще му вземат 80 лв )  и му "светнат" например черния дроб и стомаха, това неправилно ще бъде изтълкувано като "проблеми в черния дроб и стомаха", и човекът ще бъде погрешно насочен към гастроентеролог. А причините за тези проблеми ща бъдат съвсем другаде :) , нещо което с тази диагностика не може да се види. Докато с помощта на капиляроскопия - може  ;)

Десска, това , че лекарите изписват някакви хапчета, не означава , че нервновегетативната система е излекувана :) и че въобще знаят какво изписват  tooth
« Последна редакция: 10-07-2016, 09:53:00 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Desska

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

Определено нямат никаква представа какво предписват и правят лекарите. Аз през цялото време се опитвам да кажа, да открие диагнозата, метода може да е какъвто пожелае.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Наскоро на Златни пясъци се проведе ежегодната 3 дневна конференция на невролозите. Бидейки от Варна, с голямо нетърпение очаквах да се срещна с една моя ДОБРЕ ПОЗНАТА невроложка, която щеше да присъства.
Тя също заяви желание за среща.  Е, ядец - за 3 дни така и не се намериха  и 20 мин. свободни. Само че не от лекции..  а от мероприятия, организирани от фармацевтичните фирми, които финансират цялото събитие междувпрочем.. След "лекциите", лекарите бяха плътно натоварени с посещения на скъпи заведения и развлекателни мероприятия и  " нямало как да не присъстват "  :surpris_23:  За останалите "бонусчета" можем да се досещаме  tooth    
Ние чакаме от Медицината помощ, а тя си чака "нейното" от Бигфарма  . Май ще има да чакаме..  tooth tooth
« Последна редакция: 10-07-2016, 10:10:18 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Desska

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

Аз предлагам вместо лични лекари да има автомати.....ще вършат по добра работа и няма да чакаме на опашка.... ;D
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Това ще е спам и после що го изтрия.

Десска, ти се шегуваш, но в модерната "западна" Медицина, реалността не е много различна  от  така описаната от теб  :)
( Което е прекрасно поднесено в "Макдоналдизацията на обществото" )
 Една приятелка живее в Холандия. Отишла при съответният специалист с оплаквания от болки в ухото.
( Това беше още преди 15 г. )
 Как протекъл прегледа?
Понечила да се приближи до него, очаквайки че той ще иска да  й види ухото. Той казал нервно обаче:
"Не, не се приближавайте! "  Задал й въпроси , чиито отговори въвел в компютър. На база тази информация КОМПЮТЪРЪТ издал диагноза , както и препоръка какви лекарства да бъдат купени! 
За мнозина , живеещи в чужбина, това е добре познат "хуманен и модерен" подход. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Desska

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

За съжаление, това е така защото вместо да получим най- малкото и най-важното на което се крепи медицината е ЧОВЕШКО ОТНОШЕНИЕ.  Това трябваше да е една благородна професия! И ако не са толкова компетентни, поне да бъдат учтиви, и да разбират желанието на човека отсреща да бъде здрав. Просто се иска човещина в медицината, ако липсва то наистина следва това. В момента тук също се въвежда такава система, въвеждаш симптомите и излиза диагнозата. Само, че къде е Човекът?     
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Тихия не пуска тема за тибетската медицина, защото чака вдъхновение по темата. А и забелязва, че аудиторията не й е до това.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

gasto

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

към искрена,

 личен опит казваш , но не ни даваш информация какъв е тои : 5 дена , 10, 15, 25 , 30 дена гладуване, сухо , мокро и така нататък ?
аиде  да бъдеш малко по-прецизна, па да видим тогава демони ли  са, какви са !!
отказвам абсолтно каквито и да е било хапчета /
                  въпросът ми беше доста прост :
гладолечението поправя ли мозъчни травми , депресии , притеснителни разтроиства , проблеми със съня.

и още един въпрос, кога настъпва тази ацидотическа криза ? в какво се изразява , колко време трае ?
и има ли тя нещо общо с вътрешния огън на сухото гладуване ?
« Последна редакция: 10-07-2016, 19:20:55 от gasto »
Активен

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..

Тенденцията да се избягват проблемите, както и емоционалното страдание, с което те са заредени, е основата на всички душевни болести.

Дисциплината е основното средство за разрешаване на житейските трудности. С тотална дисциплина можем да разрешим всичките си проблеми.

Дисциплината всъщност са четирите техники на страдание, чрез които конструктивно се преодолява болката: отлагане на наслаждението, приемане на отговорността, посвещаване на истината, балансиране.

Отлагане на насладата е процес на разпределяне на болката и удововолствието от живота така, че удоволствието да се увеличи посредством преживяването и преодоляването на болката. Това е единственият начин да се живее правилно.

Трудността, която съществува при поемане на отговорността за нашето поведение, следва от желанието да избегнем болката от последствията от това поведение. Когато бягаме от отговорността ние искаме да я прехвърлим на друг. Така ние все едно му казваме: ”Поеми ме. Ти си шефът.” Така бягаме от свободата си.

Посвещаване на истината. Колкото по-ясно виждаме реалността на живота, толкова по-добре можем да се справим с проблемите му. Виждането ни за реалността е като карта, която ни ориентира. Картата трябва да е прецизна и достоверна за да знаем къде се намираме и как да стигнем до там до където сме решили. Ние не сме снабдени с карти по рождение и трябва да се потрудим да ги направим. След това трябва непрекъснато да я преразглеждаме и актуализираме, защото света непрекъснато се мени. Процесът на преразглеждане и актуализиране е труден и понякога дори изключително болезнен.  Можем да преразгледаме нашите карти едва тогава, когато постигнем дисциплината за преодоляване на болката от истината. Живот, отдаден на истината, поражда желание за предизвикателство.
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..

Единственият начин да разберем че картата ни е невалидна е да я предоставим на предизвикателството на други.
Силата на ентропията е мързела. Форма на мързел е страхът. Страхът от промяна на статуквото, страхът, че ако направим крачка напред ще загубим това, с което разполагаме. Актът на осъзнаване и разпознаване на леността в себе си е началото на нейното унищожение.
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

гладолечението поправя ли мозъчни травми , депресии , притеснителни разтроиства , проблеми със съня.

и още един въпрос, кога настъпва тази ацидотическа криза ? в какво се изразява , колко време трае ?
и има ли тя нещо общо с вътрешния огън на сухото гладуване ?
1. Да, поправя. Изисква голяма дисциплина, лична вътрешна мотивация за изпълнение на всички елементи от лечението.
2. Киселинната криза настъпва между 4 и 12 ден от въздържането от храна, при подходящо, правилно изпълнение на всички елементи от лечението. Изразява се във влошаване на самочувствието, значително общо отпадане, болки на различни места, силно намалена работоспособност и пр. Продължава от половин до 1,5 дни.
3. До вътрешен огън при сух пост не съм стигал (и не го препоръчвам).
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97

Премини само на плодове (без банани) + минимум едно зелено смути на ден.
Като дойде мерака за бягане , бягай бос/а/ ( 40 мин + )
Активен
 

Страницата е създадена за 0.076 секунди с 23 запитвания.