Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Папи  (Прочетена 8334 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на Папи
« Отговор #20 -: 29-06-2016, 22:51:45 »

Това, за косата дето ти го казва Тихия мога да го потвърдя от личен опит. При умъртвяването на двата горни кътника с използването на доста токсични вещества имах един участък между слепоочието и ухото дето се беше нашарил, но в резултат на сериозно практикуване на йога - асани, пранаями, бандхи се възстанови. Сега като понамалих практиките отново имам по някой бял косъм вследствие на стресираща ситуация миналата година (и отново смятам да вляза във форма и да се възстановя)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Папи
« Отговор #21 -: 30-06-2016, 16:50:43 »

...как протичаше,...Любопитно ми е как протича един такъв процес при другите ?

Папи, протича, както в повечето случаи: всички ние, в началото много силно искаме да постигнем дадени резултати по наш, специален начин: в много кратко време, с наши измислици на методики, с пропускане на много елементи и т.н... Чак по-късно, ако имаме достатъчно силно и продължаващо желание да подобрим здравето си, се връщаме към източници, методики, почваме да разбираме част от грешките си и т.н...
Въпреки наличието на множество разлики между хората, има и общи закономерности, които са необходими условия за постигане на по-добро здраве.
Приемането на желаното за действително, съзнателно или не, не води до исканите резултати.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Дневник на Папи
« Отговор #22 -: 01-07-2016, 22:26:25 »

Втори ден захранване, всичко върви добре и по план  :)
Вчера хапнах само една салата с репички и малко парче чушка, освен плодовете разбира се. Днес бяха две салатки като вчерашните за обед и вечеря с по половин варен картоф и половин авокадо. Страхувах се, че ще се появи един необуздан глад и ще ме тормози и изкушава всичко , но НЕ. През целия период на плодуване готвех в къщи на мойте хора, но рядко сядах с тях на масата, сега си ям салатките с тях и не ме изкушава друго. Това е мноооого необичайно за мен  :D
На клизмите им хванах  цаката. Сутрешната отпадна от само себе си  :) Странно че кръста не спира да боли...на моменти по-силно в други моменти по-слабо. Главата вечер също наболява, не се отказва....
Килограмите се застопориха на 60.
Активен

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Дневник на Папи
« Отговор #23 -: 01-07-2016, 22:32:28 »

Това, за косата дето ти го казва Тихия мога да го потвърдя от личен опит. При умъртвяването на двата горни кътника с използването на доста токсични вещества имах един участък между слепоочието и ухото дето се беше нашарил, но в резултат на сериозно практикуване на йога - асани, пранаями, бандхи се възстанови. Сега като понамалих практиките отново имам по някой бял косъм вследствие на стресираща ситуация миналата година (и отново смятам да вляза във форма и да се възстановя)

Хм това звучи много интересно с косата  :) какво ли пък и аз някой ден да напиша в този дневник че косата ми си е възвърнала нормалния цвят  :Content_4 - emotloader:  доста работа и дерзаене ще мине до тогава, ако се случи.
За сега си чакам пакетчето по пощата с билкови бои  :)
И аз благодарение на стреса се подредих така...бялата ми коса е най-малкото последствие от него.
Активен

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Дневник на Папи
« Отговор #24 -: 01-07-2016, 22:37:40 »

...как протичаше,...Любопитно ми е как протича един такъв процес при другите ?

Папи, протича, както в повечето случаи: всички ние, в началото много силно искаме да постигнем дадени резултати по наш, специален начин: в много кратко време, с наши измислици на методики, с пропускане на много елементи и т.н... Чак по-късно, ако имаме достатъчно силно и продължаващо желание да подобрим здравето си, се връщаме към източници, методики, почваме да разбираме част от грешките си и т.н...
Въпреки наличието на множество разлики между хората, има и общи закономерности, които са необходими условия за постигане на по-добро здраве.
Приемането на желаното за действително, съзнателно или не, не води до исканите резултати.  :flower:

Vov, благодаря!
Да, проба -грешка май ще е и моя начин, както се очертават нещата.

Ако обичаш да поясниш:
“Приемането на желаното за действително, съзнателно или не, не води до исканите резултати“


Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневник на Папи
« Отговор #25 -: 02-07-2016, 07:10:17 »

И докога смяташ да караш на клизми всеки ден?
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Папи
« Отговор #26 -: 02-07-2016, 18:37:28 »

Хммм, Папи, не мога да давам конкретни препоръки при недостатъчна информация.
Лекуването с временно въздържане от храна е сложен сбор от множество мисли и действия, изискващ пълно отдаване, тоест - специално отделено време, извън работа, голям град, семейство и пр.
Мнозинството хора, с които ми се случва да говоря, "предпочитат" да получат исканите резултати - излекуване от нещо/неща, които официалната медицина не е успяла, без "откъсване от производството".
При т. нар. "плодуване" е възможно да се стигне до недостиг на някакъв елемент и значително да се компрометира лечебния процес. Но, хората продължават да си мислят, че понеже те така желаят, а и Л. Ковачева, д-р Емилова и "една приятелка" така твърдят, значи "...мога да си ходя на работа и да се лекувам успешно..." Ей това е приемане на желаното за действително.

При въздържане от храна, с пиене на достатъчно вода, клизма, упражнения... не съм имал случай на метеоризъм - 27 години.

Послепис: Вносните дини са много торени и не само предизвикват повече метеоризъм, но съдържат вредни (за мен) съставки. Препоръчвам приемането на най-пресните възможни, местни плодове и зеленчуци... Дъвчи много старателно, макар, че е трудно, вечер приемай само зеленчуци.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Дневник на Папи
« Отговор #27 -: 03-07-2016, 20:25:52 »

Трети и четвърти ден на захранване с едно и също меню. Към салатите, една зеленчукова супа със зеле, моркови, чушка, целина, лук, картоф и чесън... без мазнина и без сол....на нищо не ми ми вкусваше дори и с лимон. Но я ядох, два дни при това и свърши днес ! Днес обаче не издържах и й си взех няколко маслини с вечерята...дали не обърках нещо !? Вчера след вечерята изядох 3 фурми, веднага ме заболя глава и така докато легна, силно и бумкащо. Чудех се дали е защото са несъвместими със зеленчука или принципно не ми понасят, или просто главоболието си се завърна обратно както предишните дни така и вчера и си му дойде времето ... Днес изядох следобед пак 3 фурми, но не с друга храна, нямаха същия ефект, не ме заболя от тях  :surpris_23:
И вечерната клизми се изключи от само себе си от вчера и не ги правя повече.
Мисля, че това плодуване ми се отрази доста добре като цяло и беше една добра подготовка за следваща крачка към гладуване. Поне ще имам да чистя по-малко излишни килограми през август и може би ще постигна по-добър резултат тогава  :)
Активен

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Дневник на Папи
« Отговор #28 -: 03-07-2016, 21:03:50 »

Вов Благодаря  :flowers2:
Аз съм свободна в момента от работа и съм си в къщи, затова го правя. Живея в сравнително малък град с доста чист въздух, откъсната от един куп стресови фактори. Не живея в България и няма как да си дойда по този повод. Разбирам, че  най-доброто би било да се отдам само един подобен курс в санаториум или нещо подобно, но не мога да го направя, колкото и да ми се иска! Затова търся други варианти. Тук нямам изворна вода и това също ме притеснява, бутилираната от магазина, кой я знае колко е стояла в бутилките... По същия начин стои и въпроса с местни плодове и зеленчуци, 95%  е внос, да не и по-висок процент. Купувам еко като цяло, или поне се старая, но колко е еко и то...
Не зная точно каква информация е нужна за да ми дадеш конкретен съвет... Израснала съм с грешни хранителни навици и така съм си живяла с тях през мойте 40 години. Месо, захар, теста , мекици , баници и т.н закръглена. Боледувах често, бронхити, изписваха ми доста антибиотици и спомените ми са, че често ги пиех по 2 различни. В една и съща зима ми се случваше по няколко бронхита да изкарам. Като възрастна престанаха, но зимите преди минингитите да се появят карах пневмонии.... Имунитета ми беше рухнал буквално. В общи линии е това , лошо хранене и мнооого антибиотици от детството.
Последните около 10 години не ядях бял хляб, не пиех прясно мляко, а от година не ядях и захар. Винаги готвя в къщи (за добро или лошо, поне не ядем полуготова храна)Но на фона останалите неща , това не даде особенно подобрение.
Благодаря за съвета за зеленчуците вечер !Ще прилагам ! :flowers2:
« Последна редакция: 03-07-2016, 21:11:29 от Papi »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.112 секунди с 24 запитвания.