Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Папи  (Прочетена 8357 пъти)

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Дневник на Папи
« -: 22-06-2016, 22:37:11 »

Здравейте,
От няколко дни се каня да започна с дневник тук и сега му дойде реда  :)
Днес 14 ден на плодуване. Първите 8 дни си слагах и мед в чая, след това плодове и чай. От ден 7 правя и клизми, от ден 10 ги правя сутрин и вечер. Почти всеки ден правя йога. Сутрин жубуря с олио или зехтин.
Когато времето е слънчево се възползвам и се пека на балкона, когато не е, вземам топъл душ за да се стопля. Разходки правя в гората почти всеки ден.
Плодуването правя с цел да прекратя остатъчните ми проблеми след минингити.
Равносметката за тези дни:
1. Главоболието не се е обаждало след ден 8. "Мъглата" , "упояването", което чувствах на мозъка и предизвикваше мозъчната умора изчезна също.
2. Мога да стоя пред монитор по-дълго време 2/3 часа ( което преди беше невъзможно ), без това да предизвика главоболие или напрежение или болка очните дъна.
3. Не ми се налага да лягам и почивам всеки следобед, за да изкарам деня до вечерта, както се налагаше преди това. Имам достатъчно енергия за целия ден, дори да остана до по/късно вечерта  :) . Страшно доволна съм от това.  :)
4. Мога да чета повече от 10-20 страници катто взема книга, което преди беше макс. Вчера метнах 117 страници и направо съм във възторг от себе си  :Content_14:
5. Като бонус (не мога чак да повярвам  :surpris_23:  ) по- голямата част от целулита ми изчезна  :Content_4 - emotloader:  това не се е случвало дори когато съм била на килограми под тези , на който съм в момента :). И други бонуси имам , като по- свежа и здрава на вид кожа, по- добър сън.
Имам си и негативни реакции, който обаче на фона на подобренията не ме впечатляват особенно.
Болежки, стари травми се обаждат, счупената преди години ръка също, кръста ме боля в началото много 2-3 дни, трудно спях, венците ми кървят като си мия зъбите. От днес един кътник започна да наболява много леко, храчки (който за късмет намаляват)
Нещо, което не разбирам, е газовете , който ми се появиха, ям диня вече 3 дни, а имам газове....  :Content_4 - emotloader:

Активен

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Дневник на Папи
« Отговор #1 -: 24-06-2016, 22:18:02 »

Ден 15 бях на диня. Зъбът продължи да боли.
Днес ден 16 започнах на диня. Прекарах целия ден навън, натоварено и се изтощих. Наложи се да ям и праскови и ябълки, за да се съвзема. Общото количество надвиши дневните 800гр.... :(
Днес нямам газове, въпреки че смесих плодовете   ??? Зъбът спря да боли.
Тегло 62кг. свалих 2 кг след ден 9 в който спрях меда.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на Папи
« Отговор #2 -: 24-06-2016, 23:24:18 »

Аз за такива проблеми със зъбите съм си купил от аптеката половинлитрова бутилка оригинална шведска горчивка. Вечер след като си измия зъбите топвам едно малко памуче в горчивката и го закрепвам между зъбите, които ми правят проблем да стои така докато тегли от венеца (при мен действа около половин час, а зъболекарите препоръчавт дренче да се маха след 2 часа). На който не му се дават пари за горчивка (21 лв за 0.5 литра) да си направи ракия със зелени орехчета, но ще има по-слабо действие, защото в горчивката освен ракия и орехчета има и други билки.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Дневник на Папи
« Отговор #3 -: 25-06-2016, 22:02:57 »

Благодаря Злояд за съвета  :) ! Не те разбрах тази процедура за зъбобол ли правиш ?Или за кървене на венците? Мен зъбът за късмет, вече не ме боли, но венците продължават да кървят като ги мия зъбите.
И за други неща съм чувала, че е добре да се ползва шведската горчивка. Може би ще е добре да си взема една бутилка и да имам в хладилника в случай на нужда.  :Content_22:
Активен

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Дневник на Папи
« Отговор #4 -: 25-06-2016, 22:13:16 »

Днес бях на диня и една ябълка ми се наложи да изям, преди шофиране. Всеки път преди да седна зад волана гледам да ям плодовете, за да ми е по-спокойно по пътя. :peperudi:
Единственната промяна , която се отличава от другите дни е главоболието...започна преди час, а доста отдавна не се беше обаждало. Така ми се иска да е процес на очистване! :Content_22:
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Дневник на Папи
« Отговор #5 -: 26-06-2016, 10:16:19 »

Днес бях на диня и една ябълка ми се наложи да изям, преди шофиране. Всеки път преди да седна зад волана гледам да ям плодовете, за да ми е по-спокойно по пътя. :peperudi:
Единственната промяна , която се отличава от другите дни е главоболието...започна преди час, а доста отдавна не се беше обаждало. Така ми се иска да е процес на очистване! :Content_22:

Главоболие и газове се получават от непоносимост към храна.
Това че си само на плодове, не означава, че нямаш непоносимост към някой плод.
Активен

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Дневник на Папи
« Отговор #6 -: 26-06-2016, 19:47:01 »

"Главоболие и газове се получават от непоносимост към храна."
Да Миа, точно това и аз забелязах преди да започна с плодовете. Сутрин отдавна не закусвам, а пия само топла вода с лимон. И в дните в който прескачах и обяда се чувствах много добре. Главата ме заболяваше след като вечерях. И то зависи какво вечерям, ако е лека храна и салата, не ме болеше. Това ме наведе на мисълта, че трябва да си променя храненето.
Само че в случая с тези газове, който ми се появяват в някой дни....не зная...но съм склонна да го отдам по-скоро на очистителен процес на червата. Д. Станев в своята книжка описва, че е имал такива, дори когато е бил само на вода. Казва че е очистителен процес. Не правя паралел между плодуване и ВГ, но все пак и при плодуването усещам че настъпват тези процеси, може би не със същата сила и ефект.
Книжката на Д. Станев ми хареса, хареса ми че пише за собственния си опит, ясно точно. Възхитена съм от вярата на този човек ! Как вярвайки е преминал през толкова мъки, без да откаже....Вяра, постоянство и последователност !  :Content_14:
Активен

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Дневник на Папи
« Отговор #7 -: 26-06-2016, 20:05:47 »

Днес ден 18 на череши и праскови мина. Започна да ми става навик да ги смесвам плодовете в един ден    :Appetit_17: Това прегрешение не знам как ми се отразява и дали не пречи... Утре ще съм по-сериозна  :)
Снощи главоболието отшумя за около 2 часа.

Нещо, което ми прави впечетление е че урината, която събирам за клизми, има много малки бели власинки, пърцали. Дали е белтък това ? Не зная как е била преди, може пак да била такава.
Максималното количество течност при клизма , което влиза в тялото ми е 400-500 мл. Повече не ми се получава  ???
Активен

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Дневник на Папи
« Отговор #8 -: 26-06-2016, 20:10:46 »

Искам да попитам дали е ок да си боядисам косата сега  ??? Някоя правила ли го е по време на плодуване / гладуване ?
Хем са ми лъснали много добре белите корени на косата, хем ме е страх да се боядисвам :Content_4 - emotloader:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на Папи
« Отговор #9 -: 26-06-2016, 22:29:28 »

Горчивката я прилагам при нарушения на целоста на зъба - докато намеря добър зъболекар да го оправи или при джоб на венеца. В резултат се изтегля застоялата лимфа или ако има застояла кръв или накакви процеси също се изтеглят, но трябва по-упорито прилагане. За последен път имах кървене на венците преди 15 години - тогава едно парче глеч се беше забило между два кътника и ми докара кариес. В резултат след многократно препломбирване по вина на зъболекарката се стигна до умъртвяване и на двата кътника и там където беше глечта сега е джоб във венеца и няма друга алтернатива освен дренчета.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на Папи
« Отговор #10 -: 26-06-2016, 22:35:41 »

Искам да попитам дали е ок да си боядисам косата сега  ??? Някоя правила ли го е по време на плодуване / гладуване ?
Хем са ми лъснали много добре белите корени на косата, хем ме е страх да се боядисвам :Content_4 - emotloader:
Някои хора остаряват като катедрали, а други като налъми.  Искам да кажа, че не при всеки е грозно да е с  естествения цвят - в случая бяла коса (освен ако не ти искат от време на време актуална снимка за кандидатстване на работа)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Дневник на Папи
« Отговор #11 -: 27-06-2016, 20:37:49 »


[/quote]
Някои хора остаряват като катедрали, а други като налъми.  Искам да кажа, че не при всеки е грозно да е с  естествения цвят - в случая бяла коса (освен ако не ти искат от време на време актуална снимка за кандидатстване на работа)
[/quote]

Ха сега де ! С какво провокирах тази ирония?С това че си позволявам да се шегувам с белите ми коси !? Ами аз не съм се взела толкова на сериозно и мога да се шегувам със себе си.
Искам да попитам дали е ок да си боядисам косата сега  ??? Някоя правила ли го е по време на плодуване / гладуване ?
Хем са ми лъснали много добре белите корени на косата, хем ме е страх да се боядисвам :Content_4 - emotloader:
Въпроса ми беше отправен към дамите по-скоро във форума. И то тези който все още ползват бои, ако има такива и четат тук, и плодуват.  Забелижи употребата на женски род. Притеснявам се да не получа някъква негативна рекация от боята, като в момента си правя това плодово прочистване. Ти кога се боядисва за последно и каква марка боя ползваш?Какъв опит имаш от плодуване и боядисване, съвместими ли са, според теб?
Генетичния материал си казва думата при всеки един човек(а аз не мога да се оплача от моя), но начина на живот и грижата за тялото, духа, хигиената, и естетиката също са от значение за това как остарява и изглежда човек.
Бих искала да ти кажа ( следващото ще прозвучи нескромно ) че въпреки че не съм първа младост , а съм на 40 и съм раждала късно,  когато изляза на улицата събирам доста мъжки погледи в това число и на по-млади мъже от мен.  Хеле пък сега когато вече тежа 61 кг на височината ми 172, стоят ми добре( въпреки че това сваляне на килограми ме притесняваше).Имам и свидетел в къщи за това, което пиша хихихи. И за да не ме разбереш отново погрешно, ще допълня, че не ползвам ярък или силен грим, както и че се нося семпло облякана, разбирай дълги поли, рокли, дънки. Нищо ексклузивно или фрапантно.Работата ми е чудесна и нямам намерение да я сменям скоро, и да се снимам по този повод. Но държа на добрия си външен вид, в което няма нищо странно.
Активен

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Дневник на Папи
« Отговор #12 -: 27-06-2016, 20:49:26 »

Горчивката я прилагам при нарушения на целоста на зъба - докато намеря добър зъболекар да го оправи или при джоб на венеца. В резултат се изтегля застоялата лимфа или ако има застояла кръв или накакви процеси също се изтеглят, но трябва по-упорито прилагане. За последен път имах кървене на венците преди 15 години - тогава едно парче глеч се беше забило между два кътника и ми докара кариес. В резултат след многократно препломбирване по вина на зъболекарката се стигна до умъртвяване и на двата кътника и там където беше глечта сега е джоб във венеца и няма друга алтернатива освен дренчета.
Не знам какво четеш, как го разбираш и прилагаш, но ако си тук в този форум толкова дълго време ( съдя по цифрата под ника ти ) и действително се интересуваш от темите, който се обсъждат тук и прилагаш това правилно не би трябвало да се  имаш подобен вид проблем.  Аз съм нова и чета тук само от месец, но съм впечатлена от опита и знанията на хората, който пишат тук. Този форум е направо „ златна мина ” за човек, който търси път към истинско здраве, та дори  и просветление. С пълни шепи може човек на готово да гребе знание тук. Всичко важно е прочетено, смляно,добре отсято, и изпробвано. Въпреки моя скромен опит в това отношение, който получих благодарение на този форум , както и принципа ми да не давам съвети ако не са поискани, мога да ти кажа да прочетеш книжката на Д. Станев той е имал също проблем със зъбите и се е справил кардинално и завинаги с него.  Видях и снимки тук на този човек, как изглежда на 85 години ! Страхотно съм впечатлена от него. За мен е ценен опита на другите.
Активен

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Дневник на Папи
« Отговор #13 -: 27-06-2016, 20:56:53 »

Ден 19 мина сравнително добре, само на преварена вода, престраших се да опитам  :) не беше по-тежък от другите дни на плодове. Но ми е доста отпаднало цял ден, едвам си вършех нещата в къщи и все към леглото ме теглеше  :) Като цяло този режим ми върви доста добре и не е толкова трудно, колкото се опасявах че може да бъде. Мисля утре и в други ден да съм отново на вода и четвъртък да се захраня.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на Папи
« Отговор #14 -: 28-06-2016, 00:08:45 »

Изтощената и неподхранвана коса изглежда по-зле от побелялала. Случвало се е мацка със съвсем бяла коса да ми грабне окото (и това преди 10 години).
Методиката на Димитър Станев съм я оставил за по-добри времена - в момента съм почти чиста вата и ми е трудно да гладувам повече от 36 часа, а когато ми дойде такова вдъхновение майка ми започва да ме атакува: яж бе, съвсем ще се свършиш...
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневник на Папи
« Отговор #15 -: 28-06-2016, 13:02:04 »

Папи,
уважавам упоритостта ти, но мисля, че отиваш твърде далеч за първо сериозно въздържание от основни храни. Подлагаш организма си на стрес, който би бил оправдан само ако лекуваш тежка болест. Как смяташ да се захранваш не знам, но ще преживееш тежки дни докато намериш своя  modus vivendi. Колкото до косата, ако си постоянна в здравословния  начин на живот, тя отново ще почернее и това не е шега.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Дневник на Папи
« Отговор #16 -: 28-06-2016, 21:23:03 »

Тихи, благодаря,и за това мисля че си прав! Вчера вечерта ми се наложи да изям две праскови. Не беше добра идея да карам на вода само.
Днес на праскови мина. В други ден ще се захранвам. Според книжката на Л. Ковачева ще го правя, 10дни.Старах се да се придържам към нея, с малки отклонения, като меда, клизмите и смесването на плодове в един и същ ден :)
Активен

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Дневник на Папи
« Отговор #17 -: 28-06-2016, 21:38:01 »

Изтощената и неподхранвана коса изглежда по-зле от побелялала. Случвало се е мацка със съвсем бяла коса да ми грабне окото (и това преди 10 години).
Методиката на Димитър Станев съм я оставил за по-добри времена - в момента съм почти чиста вата и ми е трудно да гладувам повече от 36 часа, а когато ми дойде такова вдъхновение майка ми започва да ме атакува: яж бе, съвсем ще се свършиш...
Zloqd защо се се шегуваш с кофтия с гладни хора?  :Content_4 - emotloader:
Аз имах една страхотна учителка навремето с доста прошарена коса си беше, но излъчването и няма да забравя, походка, интелект!
Аз обаче, все още съм на етап, в който държа да я боядисвам, и мисля че намерих решението. Момичетата са писали тук във форума и по този въпрос. :fluretaa:
Колкото до това, че срещаш отпор в къщи по повод гладуването... и аз го имам у дома.
Но, майките навремето са имали отговорността за нашето здраве, отгледали са ни и със сигурност са направили най-доброто, на което са били способни. Сега тази отговорност си е наша! И от нас зависи най-вече. Тя това знае жената и това казва, мисли че това е за твое добро. Ти как мислиш обаче е въпроса...

Активен

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Дневник на Папи
« Отговор #18 -: 29-06-2016, 19:47:12 »

Ден 21, мина на череши и райски ябълки. Главата ме боля по странен начин снощи късно...в лявата страна едно гъделичкане а в същото време в дясно си болеше здраво, както обикновено.  Боля ме кръста днес, в ляво, явно е бъбрек...Доколкото знам имам песъчинки в бъбреците и преди години лекаря, който ме преглежда и ми каза това, каза също : " Нищо особенно, аз до сега не съм срещал човек без пясък в бъбреците  :o "
Утре се захранвам и мисля зелена салата с репички и лимон да ми бъде обяда. Останалите хранения, пак плодове.
НО не знам как да продължа с клизмите !? До сега сутрин и вечер бяха, а сега    ???
Благодарна ще съм за предложения, идеи  :) Как се прави през захранването ?
Активен

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Дневник на Папи
« Отговор #19 -: 29-06-2016, 20:05:01 »

но ще преживееш тежки дни докато намериш своя  modus vivendi. Колкото до косата, ако си постоянна в здравословния  начин на живот, тя отново ще почернее и това не е шега.

Тихи знам че това е път и всеки го намира сам и на всеки отнема различно дълго време, този път колкото е различен, толкова и еднакъв за всеки ,но храненето е само едната част от пъзела,с другите съм по-наясно за себе си. Колко време беше преходния период при тебе и как протичаше, завръщаше ли се към старите си навици понякога? Любопитно ми е как протича един такъв процес при другите ?

А колкото до косата ти сериозно ли го твърдиш това  :) ?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 23 запитвания.