Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Относно прочистване на черен дроб  (Прочетена 5535 пъти)

Jut

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте! :)
Аз съм Jut  и съм нова във форума. Току що се регистрирах.
След като открих „Земя на заем”, преди няколко години, задължително се съветвам тук за всички гладувания и пречиствания, които предприемем. Моите адмирации! За мен вие сте най-безпорният авторитет в тази област.
Не съм вегнн, не съм дори вегетрианка и затова нямах намерение да се регистрирам, а само да чета и да намирам каквото ми трябва. Но вече се нуждая от вашите съвети и подкрепа, в момента относно прочистване на чер дроб.
Правя трето прочиатване – неуспешно  :( /според всичко писано във форума по темата.
Преди това съм го изчела няколко пъти.
Ето каква я свърших в подробности  :)
Седем дни преди това бях на сок и плодове. Сокът 500 мл: ябълки, цвекло, морков, цитрус/понякога, целина, джинджифил. Плодовете:1,2 банана, 1,2 цитруса. Чай с мед.
Клизми последните четири дни. Три парни бани-последната предишната вечер.
Денят на прочистването:
До 14 ч хапнах банан, морков и 1000 мл сок от ябълки с малко цвекло,.
Сутринта - клизма и след обяд - горещ душ.. Загряване с електрическа възглавница от 12ч  на обяд.
При първият опит я сложих около 17 ч и през нощта я спрях. Реших че е било недостатъчно и причина за неуспеха. При втория път, мисля че прекалих с топлото, защтото вечерта започна да ми става лошо още преди да съм почнала основното питие.
Сега я държах цяла нощ, но намалих температурата.
В 18 ч пих английска сол. В 20ч. я прескочих-поради страх от предишния път, след която ми стана лошо.
В 21.10ч започнах със захтина 160 мл  и лимона 200 мл на глътки, едно след друго, с интевали.
За моя изненада се получи лесно без повдигане.
Нагласих възглавницата на много слаба температура, почетох и се опитах да заспя. Малко съм спала.Очаквано.
Сутринта към 6.00 започна да ми става лошо и да ми се повръща. Имах идея да пия отновао английска сол , но при това положение се отказах. Надявах се да ми се размине повръшането. Но не. Удържах го до около 8ч. Без никакви позиви за тоалатната.
Повръщах . Олекна ми и след около 20 мин си направих клизма с вода и сол.
Не мога да кажа, че излезе нещо.
Но след това се почувствах  по-добре. Изкарах деня само на вода.
Следващите  дни реших да съм на вода и клизми.
Не спазих само пълнолунието.
Имаше много силен вятър. Вятърът превъзбужда черния дроб.
По Аюрведа съм доша Вата. Силно изразена.
Нямам медицински диагностицирани заболявания на черния дроб.
Мередианна диагностика обаче преди няколко месеца показа сериозни отклонения на черния ми дроб. Но диагностиката е по Китайската медицина и отклоненията са по-скоро принципни взаимодействия, а не точно и само органа чер дроб.
И при трите опита стигах само до повръщане, без позиви за тоалетна.
Това е   :( . И Малко въпроси  :).
Имам ли пропуски в процедурата и ако, къде? Тъй като не се отказвам лесно и смятам да я почетвъртя  :), какво да променя?
Възможно ли е да се е получила все пак частично, просто при някои да хора става оскъдно? Малко не ми се вярва, щото във форума не намерих нищо подобно, и хора с далеч по-малко спазване на протокола, са имали невероятен успех. Но все пак се надявам, защото при прочистване на дебелото черво, което съм правила няколко пъти, за какви ли не прочиствания прочетох, а при мен пак оскъдно и нищо впечатляващо. :-(
Има ли някой доша Вата, който да е правил пречиствания?
Много бих искала да обсъдим особеностите на Вата, защото според мен, тя е с по, как да кажа, спецефично отношение към пречистванията, и там ми е проблема. Примерно суровоите храни превъзбуждат Вата. Ябълките, класиката за гладуване, също са Вата. На нея не се препоръчват дълги /до 3÷5 дни /гладувания. Малахов при уринотерапията също споменава, че Вата може да се превъзбуди.
Всъщност по Малахов намерих отговор: „силно превъзбуден Вата, която е изяла прочистването, организмът е твърд и маслото го е смазало, без да достигне до черния дроб”. Ако е така, как да продължа по нататък?
Отворена съм за  всякакви съвети и препоръки.  :)
Много ще се радвам на всяко мнение и коментар.

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Относно прочистване на черен дроб
« Отговор #1 -: 22-01-2018, 11:25:34 »

Добре дошла , Jut.  :Content_22: :flowers2:
За нас е чест такъв самоотвержен борец за здраве  да бъде в нашите редици. :flower: Още повече - прилагащ почти  "научен подход"  :weight_lift:
Напоследък форумът не е много активен  за съжаление :( ( Фейсбук примами и издърпа голяма част от членовете. Чувам, че и по другите сериозни форуми било така :( )
Ако никой не се включи по темата , ще се опитам поне по някои точки да дам мнение.  Ама нека да не съм все аз :)  ( чернодробното прочиствене е специфично, а и не толкова много хора тук са го правили )    
« Последна редакция: 22-01-2018, 11:27:14 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Относно прочистване на черен дроб
« Отговор #2 -: 22-01-2018, 20:33:08 »

Здравейте  :Content_22:
Аз лично съм правила прочистване на черния дроб със зехтин 2 или 3 пъти,но също не е излизало почти нищо от черния дроб или жлъчката.Това е нормално защото аз съм доша капха и не съм жлъчен тип.Не натрупвам токсини в жлъчката или в черния дроб.Такива натрупват доша питта- те са жлъчни типове.
Доша вата също надали натрупва камъни.Имах колежка,която беше доша вата.Тя направи прочистването,но и тя не изхвърли почти нищо.При вата трябва много да се внимава при прочистването,особено при гладуване,защото те са по-лабилни и има вероятност да колабират например.А прочистването на черния дроб е много мощен метод за прочистване.
Чернодробното пречистване е най-добре да се прави през пролетта.След това-може и през есента,но не по-често.   :peperudi:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Jut

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Относно прочистване на черен дроб
« Отговор #3 -: 22-01-2018, 22:46:23 »

Здрвейте! :)
Бях прекалено обстоятелствена с първото си влизане, така че сега ше бъда кратка. ;)
В близкото ми обкръжение няма хора, който да се интересуват и занимават с каквото и да било лечебно пречистване. Ако някой въобще прави нещо, то е с цел отслабване. Освен съпругът ми частично, но той далеч не навлиза така надълбоко и не е рисков играч като мен. Но имам неговата подкрепа и разбиране, което е мн важно.
Усещането да споделяш и имаш подкрепата на съмишленици с опит е невероятно стимуличащо и обогатяващо.
Благодаря за милото посрещане! :flowers2:
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Относно прочистване на черен дроб
« Отговор #4 -: 23-01-2018, 12:40:02 »

Благодаря! :flowers2:
Аз лично съм голям фен на всякакви пречиствания и обичам да експериментирам постоянно.
Правила съм доста видове пречиствания.Занимавам се с това от 2007г.
Но най-велико си остава гладуването-правя го периодично,напоследък нямам време.
Но обмислям 10-дневно,поредното... :whistling2 - emotloader:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Относно прочистване на черен дроб
« Отговор #5 -: 23-01-2018, 18:08:48 »

Привет, Jut.
Според мен прочистването е било сполучливо ! Нищо , че не е имало камънаци или друго :)
По какво съдя? По това , че ти е станало лошо. ;) Няма от какво друго да ти стане лошо. Ако само се "изяде" зехтина, такова усещане няма.
Възможно е евентуално превъзбуждане на вата да е затруднило процедурата. ( не знам доколко, чак такава компетентност нямам )
 Затова, съвет 1 - направи го пак в по-топло време, може дори и да не е пролет , нищо че не е по протокола :)
 И съвет 2 - нека зехтинът да е повече,  - 200мл поне.
Аз съм вата, получавало ми се е и трите пъти, когато съм правил тази процедура. Но е било или есен или лято.
Даже съм изкарвал разни чудеса, каквито други май не са изкарвали :) Някаква застояла жлъчка 2 шепи!

По отношение на "меридианната диагностика" :
И аз правя такава (  http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1357.0 )  , но при теб някой явно не си е разбирал от работата :)  Няма такова нещо - да се тълкува състоянието на един орган в зависимост от
състоянието на други. Черният дроб си е черен дроб. Останалите са си за себе си. КАКВО ТОЧНО Е ПРИЧИНИЛО ДИСБАЛАНСЪТ МУ ИЛИ ДРУГА НЕГОВА ПАТОЛОГИЯ ,  с кои други органи още има връзка и какво самият черен дроб би могъл да им причини (пак на база ин-ян..)- това е вече съвсем различно нещо и няма отношение към това да определим състоянието на конкретният орган.  ;) То ако не можем да го определим , защо да се тестваме?  tooth  
« Последна редакция: 23-01-2018, 18:11:24 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 23 запитвания.