Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневника ми за водно гладуване - TodHuk  (Прочетена 21566 пъти)

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #20 -: 26-02-2016, 10:38:48 »

Тихия,
Не знам как да си направя клизма.. никога не съм правил. Имам блед спомен, че като малък ми правеха (не знам защо беше) но тогава бях седях на тоалетното казанче.
За водата в момента нямам избор. Гладуването го правя като си ходя на работа като пътувам всеки ден по 60км от къщи до работа, там пием минерална вода в момента са заредили "LenovO". Надявам се да не е толкова страшно вида на водата която пия. Следващия път ще гледам да бъде изворна.
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #21 -: 26-02-2016, 10:48:55 »

Прекрасни, мили, момчета и момичета, Все повече стигам до мисълта, че колкото повече чета и научавам, толкова повече разбирам, че нищо не зная. Затова много често прибягвам до там, че да разчитам на интуиция.
Никога не ми е цел да споря заради спорта, просто ми харесва да споделям с хората и ако мога да помагам(не във финансово отношение, ала в духовно).
Има толкова много да учим, но най-вече от собствен опит се учи най-болезнено и ползотворно.
Нещо, което ми прави впечатление понякога е, отричането. Догмата.
Все едно, защото аз не искам да правя клизми, защото не мисля, че ми е в природата, да започна да убеждавам всички "Моля, не правете клизми".
 Нека да се интересуваме от всичко и накрая сами да си правим изводите, защото сами отговаряме за себе си.
Тод, давай смело напред, имаш ли желание за оздравяване, непременно ще оздравееш. Просто програмирай  в подсъзнанието си - О З Д Р А В Я В А Н Е. :love_028: :Content_22:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #22 -: 26-02-2016, 10:50:56 »

Само да добавя при предното гладуване, 4-я ден пих вода с около 1-2 с.л. мед получих хубаво разстройство..
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #23 -: 26-02-2016, 11:29:30 »

Ха ха. То разстройството не е зле, ама е различно от ефекта на клизмата. Абе, както сметнеш за добре.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #24 -: 26-02-2016, 12:41:52 »

По отношение на клизмите:
Ако няма да се правят, някакъв компромисен вариант е  да се глътва английска сол поне в началото на гладуването.   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #25 -: 01-03-2016, 21:55:40 »

Моля, хора, ще вземе някой да приема английска сол няколко дни подред... при това с недостатъчно вода и ...кой знае още какво може да си доизмисли.
Клизмата е задължително действие при въздържане от храна. Не ми се впуска в подробности за пореден път.
Има описания как се прави - достатъчно лесно и безопасно. Комуто не е ясно - да пита.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #26 -: 02-03-2016, 08:44:06 »

Vov,
Мисля, че се поизчистих без клизма. Какво стана: До 5-я ден не бях се изхождал. Вечерта пих чаша вода с мед, след 30-40 мин. "ходих" - твърди частици.
6-ти ден
на сутринта сок ябълки, круши, киви - пак "ходих" твърдо + разтройство;
вечерта сок зеленчуци -до тоалетната разтройство
7-ти ден
на сутринта сок ябълки, круши -  "ходих" до обяд 3 пъти с разтройство ;
вечерта сок зеленчуци - не съм ходил до тоалетна
Така, че събота и неделя докато съм в къщи мисля че се изчистих и без клизма с 5-6 ходения. Е клизмата ще кажете по-добре чисти, но аз не мисля че това е естествения физиологичен и нормален начин. Според мен клизма трябва да се използва само при голяма необходимост от нея - но да не спорим по този въпрос.
Сега работните дни продължавам пак на вода.. През почивните дни в къщи ще видим как ще процедирам, пък може и клизма да опитам :)
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #27 -: 02-03-2016, 13:52:21 »

"клизмата - но аз не мисля че това е естествения физиологичен и нормален начин"
Съвсем вярно.
Но има въпросче  ;)
А дали ние живеем по "естествения физиологичен и нормален начин"?   ;) ;)
Значи ние можем  да издевателстваме над телата си ( НЕФИЗИОЛОГИЧНО) ,но те  са длъжни някак  си да се оправят сами ФИЗИОЛОГИЧНО  :)
« Последна редакция: 02-03-2016, 13:53:53 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #28 -: 02-03-2016, 15:07:03 »

Tod nuk,
няколко изхождания въобще не означават прочистване на червата.Ако наистина червата се прочистят добре куп застояли отпадъци трябва да изхвърлиш.Клизмите са задължителни и прочистват добре.Но всеки както реши.Може и без клизми да се действа, като се навлекат проблеми се разбира,че без тях не става.Има даже и смъртни случаи именно защото не са правени клизми.Не са физиологичен начин, обаче друг начин за да се изхвърлят токсините освен през кожата чрез потене няма.Така,че внимавай.Аз навремето така по съвет на д - р Емилова си навлякох беля, според нея клизми не трябват.Но според Димитър Станев са задължителни и даже по - добре се чувства човек като ги прави.По - бързо се изхвърлят отпадъците без да се натоварват органите за отделяне.Но като се пробва няколко пъти и човек като се поопари се разбира какво да прави.
Поздрави !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #29 -: 02-03-2016, 17:36:21 »

Е ти нали се сещаш, Ели, защо според Емилова клизми не трябват?
Жокер: Защото  при нея се извършва хидроколонотерапия, 80 лв процедурата  tooth tooth ( може и 150 да е станала, не си актуализирам информацията )
« Последна редакция: 02-03-2016, 17:41:37 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #30 -: 02-03-2016, 19:46:44 »

Е ти нали се сещаш, Ели, защо според Емилова клизми не трябват?
Жокер: Защото  при нея се извършва хидроколонотерапия, 80 лв процедурата  tooth tooth ( може и 150 да е станала, не си актуализирам информацията )
Лелееее,мръсницата... :surpris_23: :surpris_23: :surpris_23:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #31 -: 16-06-2016, 13:44:13 »

Привет на всички!

Това ВГ за което започнах да пиша, го приключих отдавна. След него направих още едно 9 дневно водно. Доста тежко ми беше, тъй като имах много болки. Болки в областта на стомаха, гърдите, кръста, бъбреците, гърба. Като болеше - боли само на едно силно или силно на едно място, а по-слабо на друго. Когато намалеят и спрат болките ми ставаше много хубаво и леко, даже понякога ми се приспива след отминала силна болка.

Този път съм на СГ и днес ми е 4-ти ден сухо. Засега, както винаги при гладуване, не изпитвам нито глад нито жажда. Някак си по лесно започна този път, но отново имам болки. Предполагам това е поради лечението на някакъв или различни вътрешни проблеми. Друго което си мисля е че все пак съм вече около 50 кг надолу и предполагам има много стопени вътрешни мазнини които са притискали различни органи. Сега се освобождават вътрешните органи, променят си формата и разположението от което е възможно да се получават болки.

Моля, за мнение
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #32 -: 16-06-2016, 16:33:55 »

Мисля, че си намерил в себе си отговорът, който търсиш, че болката е следствие на безкръвната операция, която сам на себе си извършваш по пътя на лечението. :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #33 -: 17-06-2016, 07:34:59 »

Миа, благодаря за подкрепата.. :thankyou:
Имам подозрение, че болките може да идват от жлъчката. Това което знам за нея е само, че имам прегъната жлъчка. Интересно, че това ми го познаха като ходих на биорезонансна диагностика, което ми направи добро впечатление за метода.
А на моменти болките са много силни. Възможно е в момента да се работи с камъни или нещо друго.
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #34 -: 15-08-2016, 13:03:58 »

Здравейте!
Изкарах 4 дни ВГ и от днес започвам СГ.
Тъй като някъде бях чел, че не е добре да се прави СГ веднага сле ВГ искам да попитам, какво мислите за това дали е добре след ВГ да започна СГ?

Само да поясня имам сериозни стомашни/ коремни проблеми при които всеки ден на няколко пъти имам силни болки - коремa отпред повече от ляво, от дясно, отзад на гърба, понякога и към сърдечната област. Болките са обикновено 2-3 часа след хранене. Мислих си, че гастрит но изглежда са проблеми с червата. Това което установи на прегледа един доста внимателен лекар е по всяко вероятност са тънките черва или там където започва дебелото черво. Заради тези болки предния път пропуснах гладуването. Сега започнах въпреки всичко. Първите дни при болки по 1-2 пъти на ден взимах по малко мед с прополис, вода и 20 капки от иберогас(екстракт от 9 билки). Болките преминават след около половин един час и без да пия нищо. В момента болките намаляха и са по-слаби.
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #35 -: 15-08-2016, 14:03:19 »

Много зависи каква ти е телесната конституция. Ано не си тип вата, продължи на водно. Иначе се захрани полекичка. Основно сокове прясно изцедени.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #36 -: 15-08-2016, 18:32:11 »

Тихия, благодаря за мнението.
Относно телесната конструкция много добре не мога да се определя. Мисля, че клонях към кафа, но вече съм питта. Преди да започна периодични ВГ бях около 160-170 кг. Сега съм 110. Нормално трябва да съм около 80-90 според мен. Така, че имам в предвид че сега от кафа преминах към питта, но вата не ми се вярва да стана, само е възможно да се доближа към нея.
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #37 -: 15-08-2016, 18:47:19 »

Бързай бавно, тогава. Не прави сухо гладуване. Нямаш ментална подготовка за това. По лекия вариант е да си на сокове. Следи тялото си.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 24 запитвания.