Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гладуване при малки деца - профилактично и лечебно - как, колко, кога, защо?  (Прочетена 8204 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Аз мислех, че се търси конкретна информация , а то пак взе ,че стана говорилня  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

kiti13

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48

Лелеее, то излезе сега, че искам детето ми да е гневно, че и необичано сега май трябва да взема да осъзная, че е... Май темата ми не е попаднала пред очите на правилните хора :-)

Благодаря все пак за опитите за философстване, макар че аз търсех по-скоро съвети от практикували вече с децата си гладуване, поне лечебно, то за профилактика е очевадно, че и дума не давате да се обели :-)
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Аз мислех, че се търси конкретна информация , а то пак взе ,че стана говорилня  tooth
Конкретна информация ИМА.В една от книгите на Малахов се описва как дете на 2 години гладува 17 дни на вода и загубва само около 2 кг от теглото си.Не си спомням,обаче от какво се лекуваше.
Кити,децата боледуват.Приеми го.Както боледуваме и ние,възрастните.И причината винаги е психическа или ментална,мисловна,което се отразява на физическото ни тяло.Всички ние сме енергия,вибрации и се влияем от света,около нас.Това е съдбата ни,ако така ще се разбере по-лесно.Не сме съвършени и всезнаещи.Поздрави!
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Кити , класическото гладуване на вода не е за деца.  И  отзиви за това едва ли ще намериш. ( Малахов е АВТОР и ПОПУЛЯРИЗАТОР, а не практикуващ лечител.  Той не приема пациенти и не носи отговорност. Докато д-р Оганян го прави. )
Аз ти дадох отговорът, който търсеше, но явно нещо или аз , или форумът не ти е симпатичен и затова не му обърна внимание. Или защото името на лекарката ти е непознато и съответно - не заслужава  доверие.
Не знам  какво още трябва да се случи за да си доволна - ти пита  и си  получи  отговора :surpris_23:
Това е засега методиката , която е подходяща за деца и която е тествана в годините.  
Питай във всички останали форуми и ще видиш, че ще чуеш само общи приказки и нищо конкретно ! Конкретиката в случая, я има само тук.  ;)  
 И ти вместо да кажеш "мерси, че се занимавате с мен и ми давате безценна информация", казваш - "не съм попаднала на правилните хора.. "
 
А вече ако те мързи да се запознаваш по-обстойно с методиката на Оганян.. това е друга работа и ние за това вина нямаме  :surpris_23:
« Последна редакция: 18-02-2016, 19:13:47 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

kiti13

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48

Бате Бино ме насмете веднага. Верно, че не ти благодарих, верно, че не отбелязах, че думите ми не се отнасят до теб, а до приказките от типа: "аха майката изпитала негативна емоция и детето я отразило и се разболяло". Просто поучаването явно ми дойде в повече. Както и да е. Потърсих за Оганян, даже на български намерих кратко инфо за билките, които се използват. За съжаление руският ми е все още на базово ниво... В други форуми не съм и не смятам да търся...
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Кити , ти  понеже не ме познаваш и затова така реагираш :)
В случая аз защитавам форума, не себе си . Естествено беше, че думите ти не се отнасят до мен.
Отговарям на питането ти  не заради благодарност, а защото МОГА да ти отговоря :)
И защото тази информация ще ти бъде от полза. Можеш да решиш да пробваш методиката , после ще дадеш отзиви .. и така ще бъдеш полезна и на други.
Това е една от основните идеи на форумното общуване.
А другата е , че не всички отговори ще ни пасват..  tooth
НО важното е , измежду  15-те или 20 те такива да има поне един , който да ни свърши работа  :whistling2 - emotloader:
« Последна редакция: 18-02-2016, 23:12:50 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77

Бате Бино ме насмете веднага. Верно, че не ти благодарих, верно, че не отбелязах, че думите ми не се отнасят до теб, а до приказките от типа: "аха майката изпитала негативна емоция и детето я отразило и се разболяло". Просто поучаването явно ми дойде в повече. Както и да е. Потърсих за Оганян, даже на български намерих кратко инфо за билките, които се използват. За съжаление руският ми е все още на базово ниво... В други форуми не съм и не смятам да търся...
                                                                                                                                                    Кити, твърде лично приемаш нещата, никои не е искал да те напада. Ти не живееш сама с детето си, взаимодействате си с целия околен свят. И най-добрите учители са децата ни.                                                                                    Съжалявам че не успях да предам информацията, така че да бъде правилно разбрана.  :Confus_3:
« Последна редакция: 19-02-2016, 08:42:02 от Сочи »
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

    Съжалявам че не успях да предам информацията, така че да бъде правилно разбрана.  :Confus_3:
И аз.Всеки човек зависи от хората около себе си.Особено децата,които контактуват най-вече с родителите си.Всичко живо вибрира в природата и тези вибрации влияят на нашите емоции,а оттам се появяват и болести,ако емоциите не са много добри.Проста физика-отрицателната енергия не се губи в природата,а се приема от тези,на които филтрите не са толкова добре развити,каквито са например тези на възрастните.Всички сме взаимно свързани и няма нищо случайно.
Не мисля,че има място за обида.
« Последна редакция: 19-02-2016, 09:28:29 от cherry »
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Кити,
аз ти написах,че гладуването на вода при децата не е желателно.Защото не е осъзнато.А и едва ли можеш едно дете да го накараш и няколко дни да гладува на вода.Дори постът при децата не е осъзнат, децата сами избират и плод, и зеленчук и въобще какво искат за храна.
Но изборът е твой - можеш да накараш детето си да гладува на вода или както ти прецениш - на сокове, на плодове, на чайове.Всички в този форум изразиха мнение според разбиранията и опита си.Ти трябва сама да решиш какво точно можеш и трябва да направиш.
Поздрави !
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Отдавна не съм писала , но  ви чета редовно и като видях темата реших да се включа , защото Кити много ми напомня на мен , преди 2 години :)
Кити , човек обяснява случващото (му ) се според нивото на знание и съзнание , което е достигнал. 
Ще ти кажа нещо , което едва ли ще приемеш (дори може да решиш , че просто говоря глупости ) , но се почувствах длъжна да го направя.
 Кити - прекалената пренавитост , която се усеща у теб  по-скоро може да навреди , от колкото да помогне. Личен опит имам , челен сблъсък дето се казва.  :Confus_3:
Прочиташ една книга , приемаш нещата за чиста монета, започваш да ги практикуваш върху себе си , и още по-лошо детето си, минава време , прочиташ друга книга , осъзнаваш , че нещата в първата книга не са били това , в което си се кълняла, следва нова книга с нова информация, нова убеденост и така нататък до поредната информация, която стигне до теб. Обаче , има едно ОБАЧЕ , ако вървейки по своя път така си се увлякла , че си успяла да навредиш не само на себе си , но и на близките си, ще можеш ли да си простиш? Не е нужно да отговаряш на мен, защото знам добре , че в този момент няма сила , която да те разубеди в истинността на твърденията , които си приела за абсолютни , но ще преминаваш в различни етапи , ще трупаш опитност и е вероятно да съжалиш за някои свои действия....

ПП. Като сте почнали с жокерите , да дам и аз един (поне на етапа, в който аз се намирам ми дава обяснение за всички болести , от които аз и детето ми страдаме ) :Кашлицата е страх , хремата е неприятна миризма или ситуация , за която можеш да решиш, че в нея има нещо гнило. А температурата е нещо, на което винаги се радвам , защото означава край на нещо неочаквано и стресиращо , което сме преживели.
И така, успех ти желая по пътя, който си тръгнала , но потърси средата , защото има и народна мъдрост "Прекален светец и Богу не е драг "
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Браво на всички, много старателно и добронамерено обсъждане.
Кити, а и всички други, възможно е, съвсем е възможно и дете и възрастен да не се разболяват. Не е много лесно, потребно е всекидневно просветено, добронамерено старание, еднакво изразявано от всички възрастни, с които детето общува...
При изходно тегло 9 кг, дъщеря ми спря да приема всичко (възраст - около 1г и 4-5 месеца...). За три денонощия отслабна с 3 кг, ние пощуряхме от страх, накрая почна да приема по 1 ч.л. последователно от 4 вида чай... без подсладител.
Всяко дете, достигнало 1 година, има целия ресурс, необходим да живее здраво и щастливо. От там почваме да сваляме и разграждаме - главно поради невежество, криво разбрани, повърхностни знания, караници между кои да са възрастни, с които детето има допир, залъгване на детето и неизпълняване на негови желания и копнежи, без да му е обяснено бавно, спокойно и честно защо се случват или не се - дадени неща...
Съвсем безопасно е дете на 1 година и майка му да не приемат храна 1 денонощие. Да си пият достатъчно вода, може много внимателно да направите клизма на детето - с мааалко вода, то не му е необходимо много...
Ако детето не иска да се храни, най-грешно е да се насилва.
 Ако пък родител иска да накара детето да не приема храна 1-2 дни, добре е да са на изолирано място - в село, санаториум или малък град, извън всекидневната позната обстановка. И всички играем на пиене на вода, дишане, разходки, четене на приказки, пеене на песни, много сън... След това захранване с вода и сок. Първият - от зеленчуци, като огладнее - сок от плодове. Детето прави всичко, което прави мама/ татко или и двамата... Не е сложно.
Ако има и най-малкият фалш, насилие и пр., детето ще ги усети - с всички отрицателни последици. :fluretaa:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

В книгата да Ада Тимофеева ( руски педиатър и детски хирург)  за деца в различна възраст са разработени приблизителни препоръчителни времеви периоди на продължителност на гладуването.  За дете на една годишна възраст - не повече от един ден, на две годишна възраст - не повече от два, или до 12 годишна възраст - максималния срок на гладуване не трябва да надвишава годините, на които е детето! На възраст между 13-18 г, могат да гладуват до 20 дни, но като преди това се взимат предвид най-вече поведенческите характеристики, особеностите  на пубертета, индивидуалните характеристики, здравния статус. Но тъй като става дума за деца, трябва да се има предвид и друго: някои деца са по-малко дисциплинирани, не разбират сложността и важността на целите на гладуването, липсва им самостоятелно мислене. Затова повечето от експертите на руската школа, които препоръчват гладуване при деца и за които аз съм чела, обединяват препоръките си около 24 часовото гладуване веднъж седмично. Но трябва да се подхожда много внимателно, и освен възрастта да се взимат индивидуалните различия на детето. Счита се, че този метод е по-"нежен" и най - вече има едно предимство - дава възможност на детето да изгради навик като развие способност да издържа на гладуването. Лично аз подкрепям омекотените режими на плодове, чай, сокове пред класическото гладуване при деца.
« Последна редакция: 13-03-2016, 17:13:57 от purelove »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.115 секунди с 21 запитвания.