Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: на Рима  (Прочетена 29195 пъти)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:на Рима
« Отговор #40 -: 05-09-2010, 11:54:57 »

Здравей Рима  :love_026:
само това , което пиша в дневника е храната ми, не ми е малко  ;)
Понякога  изпитвам много силен глад, и тогава ям повече  ;D в събота например на три пъти ядох мед с какао и бадеми, после много диня, а вечерта  освен салата- сирене....
Но има дни в които нямам апетит и тогава или оставам на вода или на плодове.
« Последна редакция: 05-09-2010, 12:05:20 от Даниела »
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:на Рима
« Отговор #41 -: 05-09-2010, 15:47:30 »

Рима, купи си хладилна чанта, леден охладител, приготви си храната от вечерта и си носи на работа. Няма друг начин.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:на Рима
« Отговор #42 -: 05-09-2010, 16:48:32 »

Аз си нося на работа в една обикновена кутия, там сме без климатик и пак издържа  ;)
- напълвам в един буркан каквото остане от смутито сутринта
- плодове
- там винаги имам  смесени ядки, семена  и стафиди
- една кутия фурми
Нося си в кутията салата, но ако съм нямала време да направя сутринта, на работа си нарязвам два- три домата, чушки, краставици...каквото има  ;D нося си и по 1- 2 филийки хляб или крекери, но в последно време не съм правила

Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:на Рима
« Отговор #43 -: 05-09-2010, 18:43:55 »

Краставиците и морковите издържат цял ден в кутия, дори на жега - гаранция. Тия работи пълнят стомаха, но само това;)
На мен не ми прави впечатление, защото съм свикнала навън да гладувам от години. Но ако някой е свикнал да си яде нормално на обяд (демек манджи в стола) не знам как би му се отразило.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:на Рима
« Отговор #44 -: 05-09-2010, 22:23:01 »

ха ха, не съм свикнала на манджи в стола :)
На работа имаме хладилник и редовно го зареждам със салати и плодове, но не закусвам друго освен плодове и ако можех да вечерям в 6, щях да се радвам много.
Иначе в общи линии и аз това си хапвам през деня, Дани. Но ми става лесно студено и все по-трудно вечер да не нападна сиренето, особено зимата. В домашни условя бих се хранила доста по изобилно денем и така нямаше да ми се преяжда вечер сирене. Иначе се чувствам недохранена и затова ви попитах как е при вас
 :kisss:                         
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:на Рима
« Отговор #45 -: 06-09-2010, 05:51:54 »

Включвай тогава храни/подправки, които сгравят: канела, куркума, не много люто, синап/горица...
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:на Рима
« Отговор #46 -: 21-11-2010, 11:13:07 »

Част от днешното меню:
бананов шейк с конопено мляко и мед, най после стана... супер вкусно  :Appetit_17:
кашу с авокадо на пастет + лимонов сок, сол и черен пипер. Сега обмислям как ще си намажа филийки домашен хляб с него и ще ги окрася с домат, лук или чушка :)
Иначе сутринта изпих лъжица кантарионов зехтин и една с карамфил на прах - това ме събужда със сигурност  tooth
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:на Рима
« Отговор #47 -: 21-12-2012, 20:25:43 »

Реших да отчета малко дейност покрай края и началото на света :)
Предвид всеобщата истерия около 21.12, стори ми се подходящо да мина на разтоварващ сетивата, органите и системите соков режим за кратко, от вчера. В допълнение към него правя кафеени клизми, по които се запалих покрай Gerson therapy. Сока не го прецеждам и към цитрусовия сутрин добавям хлорела. И 3 пъти на ден приемам по 10 капки проплисова тинктура. Другите ми сокове са морков, ябълка, цвекло и стебла от целина, обикновено микс. Супер ми е добре, свикнах с чувството за безсмъртие, съпътстващо "разтоварващите" дни, но поне около днешна дата не ми и минава през ум нищо апокалиптично ;P
Активен

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:на Рима
« Отговор #48 -: 21-12-2012, 20:51:59 »

Ей това си е романтика: да посрещнеш края на света с клизма.  :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Сигурно ще има и други оригинални начини за трансформация, но тази идея си заслужава.
А бе каквото било - било! От сега нататък - пак същото! tooth tooth tooth
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:на Рима
« Отговор #49 -: 21-12-2012, 21:06:00 »

хаха, шегувай се ти, ама...може и за романтика да мине :))

"Истина ви казвам: позволете на Ангела на водата да ви освети по същия начин отвътре, за да се избавите от всички минали грехове; и тогава вие ще станете вътрешно така чисти, както речната пяна, играеща в лъчите на Слънцето.

За да достигнете това, намерете голяма тиква, снабдена със спускащо се надолу стъбло, дълго колкото човешки ръст; очистете тиквата от нейните вътрешности и я напълнете с речна вода, подгряна на Слънцето. Закачете тиквата на едно дърво, застанете на колене на земята пред Ангела на водата и потърпете, докато тиквеното стъбло проникне във вашия анус, докато водата потече във вашите черва. Останете на колене на земята пред Ангела на водата и молете Бога на Живота да ви прости всички ваши минали грехове и молете Ангела на водата да освободи вашето тяло от всички нечистотии и болести, напълващи го. След това изпуснете водата от вашето тяло, за да отстраните от вашето тяло всичко, което произлиза от сатаната, всичко нечисто и зловонно. И вие ще видите със собствените си очи и ще почувствате със собствения си нос всички мерзости и нечистотии, които оскверняват храма на вашето тяло. И ще разберете вие също колко грехове са обитавали във вас и са ви терзали с безчислени болести.

Истина ви казвам: освещение с вода ще ви освободи от всички тези болести. Всеки ден от вашия пост повтаряйте това очистване с вода до този ден, в който ще видите, че водата, излизаща от вашето тяло, е толкова чиста, колкото пяната в реката. Тогава потопете своето тяло в течащите вълни на реката и благодарете на Живия Бог, Който ви е освободил от всички грехове. И това свято очистване от Ангела на водата означава Възкресение за нов живот. Защото от това време вашите очи ще започнат да виждат, а ушите ви да слушат.

Обаче след това очистване, не грешете повече, за да може в течение на цяла вечност Ангелите на въздуха и водата да обитават във вас и да ви служат във всеки час."

Евангелие на Есеите:
http://petardanov.com/index.php/topic/14002-%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D0%B8%D1%81%D1%83%D1%81-%D1%85%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%81-%D0%BE%D1%82-%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%B9%D0%BE/
« Последна редакция: 21-12-2012, 21:10:01 от rima »
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:на Рима
« Отговор #50 -: 22-12-2012, 09:47:48 »

та, да не спамя в чужди дневници...не знам защо и откъде...дали не съм неосъзнат слънцеяд или нещо подобно, но съм като перпето мобиле, колкото по-малко храна, повече енергия...нещо не е наред  :surpris_22:
Активен

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:на Рима
« Отговор #51 -: 22-12-2012, 11:15:17 »

Олелеее тези есейските тиквени романси направо ... :surpris_22: Какви ли щуротии няма :) Чел съм как някои йоги с бамбукова пръчица в дупето засмукват вода и така си правели първобитни клизми... въй въй въй ;)
Хубаво си решила на чисто да влезеш в новия свят :) Някои, за разлика то теб, решиха като за послеdно да прегрешават с "дяволски" изкушения :D
Нормално е когато си на празен стомах да си по-енергична ;) То и затова така се спортува и след физическата дейсност зареждаш резервоара със шугааа шуга шуга шуга ;)  :Appetit_4: плодова разбира се :) Но определено дори и да се натъпчеш с плодове както аз правя след 5=10 минути максимум и вече пак си олекнал :) Като почнеш да ядеш една праскова още преди да си я изяла част от нея вече се е разградила на прости захари и е влязла в кръвообръщението ти ;) смятай за каква бърза закуска става на въпрос ;) Fruit is Fast Food! :)
Активен
Total Liberation

purelove

  • Гост
Re:на Рима
« Отговор #52 -: 22-12-2012, 11:41:32 »

та, да не спамя в чужди дневници...не знам защо и откъде...дали не съм неосъзнат слънцеяд или нещо подобно, но съм като перпето мобиле, колкото по-малко храна, повече енергия...нещо не е наред  :surpris_22:
Обичам когато батериите ми свършат   ;D По пътя до зарядното се чусвтавам истински със себе си  :heart_2: :Content_22: Слънцето ме зарежда и много позитивно. Това, че слънцеядството не било особено приложимо през зимните месеци е абсолютна щуротияяя.. Само няколко часа навън са ми достатъчни за да рестартирам напълно. А енергията ми е достатъчна за целодневни отскоци  :weight_lift: Последните месеци са ужасен енергиен вампир за мен. Дали заради бременността, дали заради бутането м/у ангажиментите и задълженията в чисто daily контекст... всички тези фактори ме изцеждат безмилостнооо  :surpris_25:  Менюто ми не е нищо особено в момента -средно около 800 грама храна ми се събира (две салати по около 300 грама, няколко фурми, два-три фреша).
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:на Рима
« Отговор #53 -: 22-12-2012, 14:00:23 »

Да, жените като цяло май сме по-оптимизиран модел, много енергия генерираме, а от малко храна  :heart_2: tooth
Варианта със стапянето на прасковата, още преди да си я изял също е впечатляващ  :Appetit_17:
 
Обмислям да направя едно чернодробно довечера.
Така и така ми е 3-ти ден на сокове. По 100-150 мл. зехтин и лимон преди лягане и утре пак евентуално, че наведнъж ми е много.

А клизмите, да ви кажа, който не е пробвал, просто не знае какво пропуска! Strongly recommended! ;)
« Последна редакция: 22-12-2012, 14:06:03 от rima »
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:на Рима
« Отговор #54 -: 22-12-2012, 19:37:57 »

aз с моите 3000-4000 калории на ден не съм жена значи   :Content_4 - emotloader: Относно слънцето...гледам го сега зимата, дори и извън "безопасния" часови интервал и ми действа супер. Дето вика purelove ..."рестартира" ме :Content_22:
Активен
Psychonaut

purelove

  • Гост
Re:на Рима
« Отговор #55 -: 22-12-2012, 20:12:37 »

През зимния период ултравиолетовия индекс е около 2 т.е. можеш през целия ден.  :Content_22:
Ха-Ха ! Мъж , жена .. какво значение има. Важното е да се чувстваш една идея повече Човек  :pensif_29: :flowers2:
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:на Рима
« Отговор #56 -: 23-12-2012, 08:41:33 »

Значи ставало чернодробно по време на соков режим  :Content_22:
Тита, зависи сигурно колко изразходваш..аз просто имам чувството, че черпя енергия от въздуха обикновено. Може да е субективно усещане донякъде, но така или иначе, до обяд почти не ми се яде, ако все пак изям нещо ми става едно лениво. Същевременно ми се тренира и съм много дейна, докато си пия само вода, дори сокове не искам преди 9-10.

Слънцето в момента сигурно препича на Алеко. Този смог тук го скрива, да му се не види!
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:на Рима
« Отговор #57 -: 24-12-2012, 11:26:13 »

Добавям Тодикамп! Лошото е, че ще трябва да се захранвам. Не може всички да са доволни, а се оказа, че  :Confus_3: и не мога спокойно да си продължа соковото, като ми се разхождат сърдити елементи наоколо. Изобщо не ми е традиционно празнично конкретно за нова година и за сега още не мога да свикна с мисълта да съм на общо парти...така ми се искаше сурово.
Е, няма как да стане, без да рискувам семейното щастие, ще трябва да се примиря някак, предполагам.

Междувременно установих, че ефекта (сигурно за повечето тук нищо ново няма да кажа..) от 5 дневно соково най-яко се усеща около 15-тия ден. Т.е. след захранването  :peperudi: И сега е добре, но си е с удължен ефект като цяло, което е супер. И ме навежда на мисълта друг път да си резервирам по-дълъг период за режимите.  :pensif_29:
« Последна редакция: 24-12-2012, 11:30:55 от rima »
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:на Рима
« Отговор #58 -: 12-01-2013, 02:10:23 »

Хайде пак на сокове!  :peperudi: Обмислям до понеделник да съм започнала за около 5 дни по 3 литра, че повече ми става трудно да пия.
сутрин - литър цитрусов сок с хлорела,
после литър от моркови, селъри и малко червено цвекло
и литър от ябълки. Хубаво е сигурно да вдигна калориите, че са само 1400 от това количество, но още не знам как. Ако си бях в къщи, щеше да е ок и така, ама не съм!
« Последна редакция: 12-01-2013, 02:14:36 от rima »
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:на Рима
« Отговор #59 -: 24-01-2013, 12:29:02 »

Днес 5-ти ден на сокове и вече 2x25 капки Тодикамп. Мислех да добавя пак чернодробно, но ми се струва, че има тенденция за абсорбиране на зехтина в червата, когато съм само на сокове  :Confus_3:

По интересното в случая е, че миналия път със зехтина изкарах и един паразит като от снимките в сайта на Светльо. А сега, с Тодикамп това се превръща в сериен филм.. Паразитите не обичали сокове, а вероятно и кафеени клизми, така, че не знам със сигурност кой е решаващия фактор и дали като се захраня ще продължат да излизат само с Тодикамп. С него ще си довърша двумесечен курс. После, ще видя..
« Последна редакция: 24-01-2013, 12:32:40 от rima »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.076 секунди с 23 запитвания.