Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: на Рима  (Прочетена 29198 пъти)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:и Рима дневниче си има :)
« Отговор #20 -: 20-01-2010, 13:54:44 »

Недей така ,моля те ,кой ще ни стреля с лъкчето на любовта :surpris_25: Не изяждай Амур :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:и Рима дневниче си има :)
« Отговор #21 -: 22-01-2010, 09:22:57 »

Той няма стрелички този. Де да имаше, щеше да ме стрелне и хич нямаше да мисля за ядене даже  tooth
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:и Рима дневниче си има :)
« Отговор #22 -: 25-01-2010, 18:53:09 »

Много студено стана и все по често си мисля за топла супа или нещо сготвено, а и си хапвам, освен, че си мисля. Как се справяте вие през зимата с усещането за студ. Лятото съм ок, защото съм слаба, но сега нищо не ми топли. Въпреки, че съм през по-вечето време на 22 градуса, не мога да не мисля за топла храна, различна от чай :Confus_3:
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:и Рима дневниче си има :)
« Отговор #23 -: 25-01-2010, 18:57:09 »

С чай и отвреме на време ангелска супа , този уикенд си направих и нещо като супа от нахут моркова и нахутаги сварих и като си сипваме добавям магданоз много лимон и малко зехтин 
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:и Рима дневниче си има :)
« Отговор #24 -: 26-01-2010, 02:28:58 »

Много студено стана и все по често си мисля за топла супа или нещо сготвено, а и си хапвам, освен, че си мисля. Как се справяте вие през зимата с усещането за студ. Лятото съм ок, защото съм слаба, но сега нищо не ми топли. Въпреки, че съм през по-вечето време на 22 градуса, не мога да не мисля за топла храна, различна от чай :Confus_3:
С асани се стоплям. Идеално затоплят :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:и Рима дневниче си има :)
« Отговор #25 -: 26-01-2010, 08:55:44 »

Ех, тези асани, бях забравила как ми сгряваха чак върховете на пръстите, мерси за напомнянето Петко!
Ангелка супа много обичам. Като се замисля, голяма илюзия е останалото. И преди се чудех как винаги като изляза навън огладнявам, колкото и храна да съм погълнала преди това. И тогава ми казваха, че усещам глада на хората и затова така се получавало. Може сега пак така да е станало  :pensif_29:
« Последна редакция: 15-02-2010, 10:32:28 от rima »
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:и Рима дневниче си има :)
« Отговор #26 -: 27-01-2010, 12:53:55 »

Навих полвинката за две седмици на сурово. Това си е постижение!  :Content_22:
Ще се придържам сигурно към системата на Гайдурков, доколкото съм запозната с нея - имам втората му книга. И ще гледам да намирам най вкусните рецепти, за да не се откаже по средата човека. Стискайте палци!
« Последна редакция: 27-01-2010, 13:23:39 от rima »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:и Рима дневниче си има :)
« Отговор #27 -: 27-01-2010, 13:35:33 »

Кажи какво му обеща на човека :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:и Рима дневниче си има :)
« Отговор #28 -: 27-01-2010, 14:26:16 »

каквото съм обещала, обещала съм... То обещаването не е като даването, ама тихо  tooth
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:и Рима дневниче си има :)
« Отговор #29 -: 27-01-2010, 14:31:40 »

 :Content_4 - emotloader: стискам палци Рима.

А моя човек вече се замисля за някои асани и тичане в парка, ама за сега планува  tooth
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:и Рима дневниче си има :)
« Отговор #30 -: 27-01-2010, 22:08:17 »

Какво има да му мисли. Чака да му мине мерака ли ? Дани, бутни му едно рамо докато не се е отказал
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:и Рима дневниче си има :)
« Отговор #31 -: 28-01-2010, 10:44:48 »

aaa... Злояд, трябва сам да си узрее чиляка. Моя приятел като го бутам се дърпа, умува... сложна работа.
Оставя ли го, почва да му става интересно - елементарно, но факт!  tooth
Не му ли дойде времето, няма смисъл да се занимаваш, Дани
 Аз в случая само ще помагам в приготвянето на храната, но той да си е двигателната сила в това начинание. Започнели да мрънка, оставям го  :Content_4 - emotloader:
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:и Рима дневниче си има :)
« Отговор #32 -: 29-01-2010, 16:48:52 »

Аз ли съм най лакома тук  :Confus_3:
Хората искат да отслабват, а гледам нищо не ядат...! Пък аз 3 грама ако кача, ще черпя!
Днес започнах с две големи чаши чай, фреш от грейпфурт и ядки
за обяд - зелена салата с кълнове от леща, магданоз, домати, лук..маслинено песто със сушени домати и много подправки
и един час след този обилен обяд нагънах  хлебчетата от слънце и луна намазани с маслинено песто, и накрая за капак излапах една филия чисто - без нищо  :Confus_3:
за вечеря сигурно ще съм на сок - зеле и морков (опитвам се да свикна да пия зеле, не е много вкусно
« Последна редакция: 29-01-2010, 16:51:17 от rima »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:и Рима дневниче си има :)
« Отговор #33 -: 30-01-2010, 05:26:49 »

Днес започнах с две големи чаши чай, фреш от грейпфурт и ядки
 
Това наведнъж ли или през определено време ги пиеше?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:и Рима дневниче си има :)
« Отговор #34 -: 01-02-2010, 15:23:44 »

Амиии.. това ми беше до обяд, Петко - през голееееми интервали от време. Никакъв апетит нямам сутрин, така че се мотая порядъчно.

Днес пак направик шанката. Бях се зарекла скоро да не правя, след като последния път си подсолих доста водата и така ме остърга, че се чудех какво да ям 2-3 седмици след това. И тъкмо закрепих положението, ето, че пак я направих  :whistling2 - emotloader:  този път с по-малко сол. Не смея да ям сурови зеленчуци все още, но ще се разбере като започна, дали всичко е ок.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:на Рима :)
« Отговор #35 -: 02-02-2010, 15:58:23 »

В последно време ми върви на маслинено песто със сушени домати, босилек, зехтин и чесън, също и на майонези с покълнал слънчоглед и магданоз примерно. Няма да качвам снимки, че на вид не са както на вкус точно тези рецепти  :Appetit_17:
Другото пък свърши - бонбони като на Деси- рафаело и едни други си измислих - от орехи и сушени смокини-много вкусни  :Appetit_17:
За сега най трудно ми е с кълновете. Като се има предвид, че трябва да ми стават основна храна...та ще видим  :whistling2 - emotloader:
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:на Рима :)
« Отговор #36 -: 03-02-2010, 13:03:11 »

хаха.. покълнала леща с кисело зеле
УНИКАЛНО  :Content_14:
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:на Рима :)
« Отговор #37 -: 03-02-2010, 23:35:19 »

Казвай за бонбоните, че добре звучат, а за киселото зеле с леща.........ъъъъъ бон апети:)))))))
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:на Рима :)
« Отговор #38 -: 04-02-2010, 15:07:22 »

А, това кисело зеле... то си трябва по-вече време да мине след шанката преди да се яде зеле  :Confus_3:

А бомбоните са лесни - смлени орехи, смокини и малко кокосово масло. Ако са по- малко смокините - и мед. Прави се тесто и после топчета, които се овалват в смлени орехи. Само че, другия път ще ги измайсторя квадратни, че не ми се търкалят едно по едно пак.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:на Рима
« Отговор #39 -: 05-09-2010, 07:41:48 »

Здравейте, скоро не съм си писала в дневника. Аз от както се запознах със суровоядството се мотая някъде из междинното пространство между него и обикновеното вегетарианство... някак си бавно ми узряват добрите идеи  :Confus_3:

От опит ще споделя, че сготвената храна ми е по тежка от суровата. Вчера примерно се набамках с качамак - стар навик да напълня тумбака с нещо топло и сварено  tooth и иначе добре започнатия с ядково плодов крем ден се провали

Най често излизам за работа в 8 и се връщам в 7-8. Струва ми се, че постоянно съм гладна и понеже съм доша вятър, свалям килограми както си искам.
Исках да попитам Дани и Петко, а и останалите - вие само с това, за което разказвате в днеците си ли се храните през деня или то е само част от менюто - съвсем малко ми се струва някак си, а и изглежда винаги като току що приготвено, което е трудно да се уреди в офис примерно ...
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 23 запитвания.