Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: на Рима  (Прочетена 29201 пъти)

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
на Рима
« -: 03-12-2009, 12:37:58 »

Мило дневниче... така ли се започва?
Тук ще пиша всичко което ми идва на акъла!

Щях да се хваля какви рецепти съм пробвала и комбинирала, но нямах денвник, като ми се разказваше за това.

Днес вижте какво ме вълнува.
Хапвам си аз овесено-пшеничното мюсли, (незнам за ли сте или против него) с пълен комплект добавки-ленено семе, пшеничен зародиш, прашец, трици... и ето каква бъгава мисъл ми се мъти в главата!
Ами то сурово-хубаво, вкусно, полезно, ама тези продуктикти къде са ги съхранявали преди да стигнат до мен и дали някой не се е разхождал по тях  :Confus_3: и така в този дух... еееех, Стивън Кинг, друже, разбирам те...!

Вие какво мислите?
« Последна редакция: 15-02-2010, 10:37:18 от rima »
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:и Рима има :)
« Отговор #1 -: 03-12-2009, 13:13:21 »

Сещам се сега,как дядо ми разказваше едно време,че е гледал като малък,как жените от селото правели вино."Цопат с крака в гроздето....цопат,цопат.....после отиват до тоалетната и като се връщат....цоп във гроздето пак,без да си измият краката" :bleh
Ние разбира се,го правехме с ръчна машина за смачкване. :weight_lift:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:и Рима има :)
« Отговор #2 -: 03-12-2009, 13:47:24 »

По принцип се избягват такива предварително комбинирани храни.Купи си ядките и семената,сушения плод,ако може ти да си го сушиш и си забъркваш мюслито :Appetit_17:
И аз съм без дневник,скитам бездомен по другите дневници :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:и Рима има :)
« Отговор #3 -: 03-12-2009, 13:55:53 »

Хайде да те задомим :)
Виж какво хубаво стана, има къде да си размишляяявам на разни темиии :)

Те са ми поотделно, ама примерно пшеницата, къде е била, овеса... такива ми ти работи

Светльо, те тогава тоалетните са били екологични :P
Майтапа на страна, но виното не го мисли, то ферментира, утаява се, градус качва...настроение...и други работи...като кръвно примерно
« Последна редакция: 05-01-2010, 14:14:57 от rima »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:и Рима има :)
« Отговор #4 -: 03-12-2009, 14:03:27 »

Не му мисли чак толкова.прави си противо паразитни програми от време на време и не позволявай да създаваш среда подходяща за паразити и гъби ;) Тоест кисела и токсична
Има разни методи за убиване на паразити и изтегляне на отрови, киснат продуктите в солена вода,в разтвор с цитросепт,вода с витамин ц и много такива.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:и Рима има :)
« Отговор #5 -: 03-12-2009, 14:55:15 »

Аз не искам много да мисля за това, че не се знае каква мисъл ще ми роди главата!
Каквото мога измивам, но което не може да се мие...., в крайна сметка прекалената стерилност само изнежва организма ни.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:и Рима има :)
« Отговор #6 -: 04-12-2009, 09:06:40 »

Те са ми поотделно, ама примерно пшеницата, къде е била, овеса... такива ми ти работи
Ако тръгнем да мислим и тези работи, по-добре наистина да хващаме гората. В баланса е Фатката. Щом живееш в големия град, препоръчиелно е да намериш баланса, твоята хармония.

Аз също съм без дневник, няма да имам необходимото време да му отделям. :)
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:и Рима има :)
« Отговор #7 -: 15-12-2009, 16:32:55 »

Тези дни ми върви на кофти масла. Направих първата шанкха и за захранването с ориз търсих краве масло, което не е произведено в или за България. Единственото такова беше някакво немско, голямо, евтино, произведено в Германия, но специално за доставчика тук, на което стоеше съмнителния надпис "годно за човешка употреба"  :whistling2 - emotloader:

Това тук пък е кокосово масло за сладкиши:
http://www.bioslunceluna.com/shop/kokosovo-maslo-rapunzel-bio.html
Някой се радваше във форума на чуден аромат... а моето мирише на петрол, грес и всичко на което не трябва :surpris_22: Пише, че е в срок, така че, не мога и да го върна  :Content_14:
« Последна редакция: 15-12-2009, 16:34:53 от rima »
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:и Рима има :)
« Отговор #8 -: 15-12-2009, 16:55:35 »

а как мина шанката  :Content_22:
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:и Рима има :)
« Отговор #9 -: 15-12-2009, 22:07:27 »

Дани, добре мина, изпих почти 3 литра вода
Ти направи ли?
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:и Рима дневниче си има :)
« Отговор #10 -: 04-01-2010, 14:34:48 »

ЧНГ на всички! Бъдете здрави  :Content_22:
Днес направих втората в живота ми шанка с 8 чаши солена + 3 нормална вода. След празничното тъпкане, идеално ми дойде. Иначе по празниците пробвах доста рецепти за сладки, те свършиха... бързо   :Content_4 - emotloader:
« Последна редакция: 04-01-2010, 14:37:06 от rima »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:и Рима дневниче си има :)
« Отговор #11 -: 05-01-2010, 11:51:39 »

Иначе по празниците пробвах доста рецепти за сладки, те свършиха... бързо   :Content_4 - emotloader:
Празниците или сладките са свършили бързо? ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:и Рима дневниче си има :)
« Отговор #12 -: 05-01-2010, 14:06:17 »

Сладките, сладките  :Appetit_17:
Празниците, малко по бавно минаха. То си е нормално, с всеядните наоколо- как да минат. Всеки те гони я с баница, я с мръвка... а уж били тОлерантни
« Последна редакция: 05-01-2010, 14:16:37 от rima »
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:и Рима дневниче си има :)
« Отговор #13 -: 05-01-2010, 14:59:45 »

Не разбирам, какво му е трудното да кажеш  " Не, благодаря, наядох се,може би после" и "после" да "забравиш" да си вземеш. Стува ми се, че твърде много задълбавате в тая тема "карат ме, гонят ме". Я не се връзвайте толкова, нали не са ви вързали ръцете и не ви дават с лъжичка!
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:и Рима дневниче си има :)
« Отговор #14 -: 05-01-2010, 15:10:26 »

Нищо трудно, стига да има ефект
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:и Рима дневниче си има :)
« Отговор #15 -: 05-01-2010, 16:52:12 »

Има ефект, Рима. То си зависи от теб. Само като си представиш как гние тая храна в теб е достатъчно да се откажеш от нея. Това в началото. А след време ще видиш как няма дати се дояждат такива нещица.  :whistling2 - emotloader:
Активен
Намасте :)

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:и Рима дневниче си има :)
« Отговор #16 -: 05-01-2010, 17:04:41 »

Дразни ме постоянното натрапване, не че не мога да откажа. Напротив, най-лесно е така да превърна проблема в техен.
Въпросът е, че е кофти докато се храниш да те гледат гадно, постоянно да вметват това онова... не е приятно, разваля се атмосферата на масата. А нали по празниците всички сядаме на една маса... затова казвам, че по бавно минават празниците, какво да се прави
« Последна редакция: 05-01-2010, 17:11:03 от rima »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:и Рима дневниче си има :)
« Отговор #17 -: 05-01-2010, 23:40:07 »

Дразни ме постоянното натрапване, не че не мога да откажа. Напротив, най-лесно е така да превърна проблема в техен.
Въпросът е, че е кофти докато се храниш да те гледат гадно, постоянно да вметват това онова... не е приятно, разваля се атмосферата на масата. А нали по празниците всички сядаме на една маса... затова казвам, че по бавно минават празниците, какво да се прави
Отдавна съм си избил от главата идеята, че мога да угодя на всички. Добре е и ти да го направиш ;) Иначе добро с роднините особено, не те чака! Аз с тях съм безкомпромисен tooth
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:и Рима дневниче си има :)
« Отговор #18 -: 18-01-2010, 11:51:23 »

хе, колко бързо покълвала киноата, за 2-3 часа, още докато си беше във водата и покълна. Направих си салата с магданоз, лимон и малко тиквеносемчено олио  :Appetit_17:
Вчера се сдобих с втората книга на д-р Гайдурков и докато четях за хляба си дадох сметка, че е крайно време да наблегна по сериозно на кълновете, все не ми се занимаваше с тях  :Confus_3:

Петко, съгласна съм с твоя подход към роднините, няма друг начин - убедих се!  :kisss:
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:и Рима дневниче си има :)
« Отговор #19 -: 20-01-2010, 13:38:58 »

Днешното менююю...:
гореща вода естествено като начало,
два портокала и бананов шейк със сусам, ленено семе, канелка и малко мед ммм... двойна доза  :Appetit_17:

за обяд традиционна зелена салата с репички, лук, авокадо, магданоз и подправки + стотина грама покълнала елда, малко ми се опря накрая

после ще има сок от морков и зеле или цвекло или целина, магданоз и евентуално малко зехтин..
и за вечеря, смятам, че да не се вземам още за голям суровоядец - амур на фурна с доматкиии тадададаммм  :peperudi:
« Последна редакция: 20-01-2010, 13:52:25 от rima »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.32 секунди с 24 запитвания.