Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Има ли диета за духовно израстване?  (Прочетена 5306 пъти)

Изследователка

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Здравейте, приятели,

Нова съм във форума, но намерих едно интересно виео, което исам да споделя с вас.
Моля ви кажете ми, ако трябва да преведа казаното, защото видеото е на английски.

https://www.youtube.com/watch?v=1Re-7Ql-zJY

Ще се радвам да споделите мислите си във връзка с казаното.

Желая на всикчи усмихнат ден.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Има ли диета за духовно израстване?
« Отговор #1 -: 27-10-2015, 05:05:50 »

Дамата споделя известни неща. Според мен посоката на разсъжденията е правилна.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Има ли диета за духовно израстване?
« Отговор #2 -: 27-10-2015, 08:01:09 »

Редно е да се преведе от уважение към тези , които не знаят точно този език :)
Тъкмо и радостта от споделеното ще бъде по-голяма, тъй като то ще е достигнало до много повече ценители.  :thankyou:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Има ли диета за духовно израстване?
« Отговор #3 -: 27-10-2015, 09:08:35 »

Много ми е приятно да чуя нещата, които си говорим тук и събираме зрънце по зрънце, от млада дама, която е достигнала до същите изводи и практики като нас, въпреки че живее в съвсем различен свят и дори професионално е свързана с "класическата" (официална) медицина.

Едно главно според мен нещо, което казва, е: (по смисъл)
Всеки човек, в състоянието, в което се намира сега, може да помисли, пожелае да се развива духовно. Ако тази мисъл е достатъчно силна, ще започне, стъпка по стъпка, да променя храненето си, с което ще позволи и на духа да се развива/издига.

Тоест, не би било вярно твърдението, че първо е необходимо да постигнем духовно пречистване или първо - физическо... Те си вървят заедно, не става бързо, ако човек е наясно със себе си, какво точно иска, няма да се обезкуражава, че може да му потрябват години за постигане на желаната цел.

Авторката напълно отрича, освен друго, всички млечни храни. Ясно е, че не е нито опитвала, нито изследвала българско кисело мляко. Но е добре да спомена, че преди години в мисията на ООН в Камбоджа повече от 1000 (хиляда) българи в продължение на месеци, някои дори година и половина - две, нямахме допир до млечни продукти. На никой не му се случи нищо неприятно.
Едно е да се оцелява/преживява с млечни храни от други бозайници в студени климатични условия или номадски начин на живот, а съвсем друго е - можем ли без тях, те незаменимо необходими ли са и т.н.
Другата теза, която ми направи впечатление, е разбирането, че всякакво количество алкохол е вредно за хората. Дори 1 чаша червено вино. Внимание - тя не твърдеше, че е само вредно. Може да има методики, при които вредното действие на алкохола е съпроводено с полезно (напр. разтваряне на билкови извлеци и приемането им и пр.)..., но вредното си остава.  :love_006 - emotloader:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Има ли диета за духовно израстване?
« Отговор #4 -: 27-10-2015, 10:10:24 »

Вов правилно е описал тематиката и интересните моменти, които дамата споменава.
Силно ми направи впечатление моментът в който говори за начинът на хранене обозначаващ духовното ни израстване. Има изключителна логика в думите и.

Що се отнася до млякото, синонимът на нашето кисело мляко в щатите е Greek Yogurt (гръцко мляко).
Би трябвало да го е опитвала. :)

:flowers2:
Активен

Изследователка

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Има ли диета за духовно израстване?
« Отговор #5 -: 28-10-2015, 01:20:47 »

Здравейте, на всички и не съм сбъркала като се обърнах към вас като, приятели.

Писах повече от час превода на видеото и го загубих, за което много съжалявам, ще се захвана в най-близко бъдеще с това отново, но сега ми се налага да изляза. Научих си урока. Ще го преведа в уорд и ще го копирам тук. Много съжалявам! Исках да ви зарадвам!

Благодаря ви от сърце за отговорите.

С уважение и радост,

Изследователка
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Има ли диета за духовно израстване?
« Отговор #6 -: 28-10-2015, 10:44:14 »

Много благодарим и ние за жеста. :love_006 - emotloader:
Аз навремето колко  стотици часове съм губил, докато ми се изгради навик да натискам "копи" преди да постна..  tooth
Има и друг вариант, който спестява ядове - настройва се сесията на 500 мин. да кажем, защото по подразбиране е на 60 мин. И си пишеш на воля  :whistling2 - emotloader:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Изследователка

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Има ли диета за духовно израстване?
« Отговор #7 -: 02-11-2015, 19:02:49 »

ПРивет на всички!

Бате Бино, прекрасна идея! Благодаря!

Ето обещания превод.
Искам да ви кажа, че дамата, която говори е родена с екстрасенски възможности. Имала е ужасно дество и вижда освен енергетиката на човешкото тяло много други неща.

Нека се извиня предварително, за неточности в превода, понякога ми е трудно да намеря точните думи без изцяло да поменя изречението й. Понякога може да не предавам точния смисъл, затова тези, които владеят английски нека помагат.

Суан Тил казва:

„Въпросът, по който избрах да говоря днес е днес е:  Каква да е диетата ми за да имам добър духовен живот?” /тя казва most spiritual life/ Може да се преведе и какво да ям за да съм по-духовна личност?  Тя се радва, че е получила този въпрос защото начина на хранене е бил не само фикс идея, но и страст за нея през последните 7 години.  „Когато задаваме този въпрос той е еквивалентен на въпроса: Коя диета е най-добра за моето здраве,  защото здравето и духовността са омъжена-женена двойка.  Едното зависи от другото. Техните вибрации си подхождат. „

„Най-общо казано това, което е необходимо да ядете са храни в ненарушим и цялостен вид /извинете, ако няма смисъл – който може да помогне/, т.е. да са физиологически натурални. Необходимо е да елиминирате простите въглехидлати. Да махнете захарта, млечните продукти, месото и преработената храна. 

Повечото от вас може би знаят, че работя кото медицински /следващата дума е тясно свързана с интуицията,  но нямам идея как да я преведа на български/ и като изказвам мнението си  то е мнението на човек, който може да вижда енергийте в тялото,  как се променят когато някой  яде определена храна. Мога да видя дали енергията ви резонира или не със съответната хранителна група, но хората са различни и резонират различно на храните и някои хора може по-лесно да обработват някои храни от други. Както по принцип можем да твърдим, че всички пестициди за вредни за човешкия организъм, така  и определени групи храни , по принцип,  са вредни за човешкия организъм.”

  Следва списък, в който тя изброява храните от най-вредни  към по-малко  вредни.
 
1.   Най-лошите храни, които може да вкарате в тялото си от енергийна гледна точка са подсладителите.  Човешкото тяло има реакция към тези химически вещества като към нещо, което никога не съм виждала. Понякога тялото реагира на тези вещаства по-лошо отколтото на херойна.
2.   Консерванти и пестициди .
3.   Алкохола – като се основавам на това, което виждам дори и чаша вино не е добра за човешката енергетика.
4.   Бялото брашно – скорбялата, /нишестето/тялото ги възприема като захар и захарта е отрова.
5.   Маргарина
6.   Млечните предукти – не съм виждала човек, който може да ги преработи, дори и да си мисли, че може.  Най-общо казано е необходимо да се елиминират животинските протейни за да сте на една вълна с духовността.
7.   Пържени храни – обсонюнтно не натурални храни.
8.   Месото.

"Що се отнася до енергетиката на човешкото тяло най-добрата диета е суровоядство.  Обратно на всеобщото мнение напълно е възможно да си набавите всички необходими ви протейни  и микро елементи с такава диета.  Ако това ви е трудно, защото този вид на хранене трябва да се работи, следващия вид диета е вегетарианската. Искам да подчертая, че независимо, че посочвам тази диета за най-добра за човешкото тяло за да се прилага трябва постепенно да сме си променили начина на мислене защото, ако се насилваме ще си навредим много повече.  Когато си промените начина на мислене вие си променяте фокуса и тръгване по духовния път ще откриете,  че физиологията ви резонира различно на различните храни. Докато храненето може да ви вдъхнови към духовност, ако сте духовни ще се храните по подобен начин.

Ако има провописни грешки свиркайте, пиша с 10 пръста и понякога е възможно някой от тях да е излязъл от контрол.

С уважение,

Изследователка
Активен

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:Има ли диета за духовно израстване?
« Отговор #8 -: 03-11-2015, 14:03:36 »

6.   Млечните предукти – не съм виждала човек, който може да ги преработи, дори и да си мисли, че ...
Отрича аюрведа.
Активен

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Има ли диета за духовно израстване?
« Отговор #9 -: 07-12-2016, 13:54:57 »

Абсолютно вярно е, че промяната на начина на хранене върви ръка за ръка с духовното израстване на личността.

Енергетиката на храните - отдавна е известно че храната може да се зарежда и поема от нашето настроение в момента на хранене. Затова и в миналото е било за съвсем нормално тя да се благославя непосредствено преди приемането й. Сега това е забравено от нас човеците.

Аюрверда изповядва различен тип на хранене според типа доша а също и според сезона/циклите/ в природата.

Аюрверда съществува  от хилядолетия и тя изповядва, че прясно приготвената храна също има висока енергетика. Докато  преди и аз си мислих, че само суровата и прясна храна имат такава.

Енергетика на водата-Теорията, че водата има памет и поема от вибрациите на всичко около нея също е отдавна и добре известна. Водата също може да се зарежда с енергия. Има например дискове със  записани честоти на вибрации в/у тях за определени състояние/болести/ като се поставя чашата  с вода върху диска.

Ако има процес на духовно израстване а то със сигурност е така как тогава бихме проектирали съответната на него промяна на начина на хранене. Този процес  е постоянен и не може ясно да се разграничи - ето това е върха на дух. израстване и това е съответстващ на висшето духовно съзнание тип на хранене.


Активен
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 23 запитвания.