Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Грижи за Черния Дроб  (Прочетена 16146 пъти)

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Грижи за Черния Дроб
« Отговор #20 -: 27-10-2015, 14:59:43 »

Бате Бино,
питай някой детски лекар и ще се убедиш в това, което съм написала.Имала съм приятелки, чиито деца са отказали приема на мед по съвет на детския си лекар.Захарта според тях била по - полезна, не давала алергии.Но простичките хорица по селата ще ти кажат колко е полезен меда.
В зависимост от сезона медът се консумира в различно количество.Има хора, които консумират много мед през целия ден с чая си.Даже и кафето.Познавам такива.И в къщи зимата целодневно се пие чай с мед.Ако приготвяш всичко с мед, а не със захар сигурно количеството ще е повече от 2 или 3 с.л. дневно.И то зависи какъв е меда по вид.По принцип медът от акация и от магарешки бодил е много лек за прием.Не дава никаква тежест в стомаха.Най - тежък мед, който съм консумирала е медът от смолата на дърветата.Само 1 с.л. може да ти предизвика тежест.Зависи и дали е напълно натурален и т.н.Но медът за мен не вреди, освен ако страдаш от диабет или някаква алергия.
Даже и сега имам познати и комшии на село, пият редовно краве сурово мляко и са здрави и калени.И за млякото куп неща се изписват - къде верни, къде - не.Баба ми пиеше млякото сурово с мед, така навремето са лекували куп болести, предимно козе мляко.Знам,един човек на село така се излекува след болнично лечение.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Грижи за Черния Дроб
« Отговор #21 -: 27-10-2015, 16:18:25 »

Шангрила, и ти ли не можа да разбереш какво питам вече няколко пъти  tooth Хвана се за последното ми питане, а другите и те ли не бяха ясни ? :)  
Нищо , не ми тежи да питам и 10 пъти :)  Макар, че вече разбрах - няма точен отговор, защото не е търсен такъв от медарите.  :)
И затова спирам да питам. :)

Има разлика м-у думите "дозировка" и  "прием" , не допусках, да не е  ясно.. :)
Дозировката е препоръчителен, указателен  прием, думата се използва в рецепти за лекарства, препарати, тоест - колко СЛЕДВА да се приема, каква е препоръката.  А  "прием" - това е колко на практика се приема :)
С други думи - приемът на пчеларите  може да е различен от дозировката, която дава напр. д-р Гайдурков.  
Извинявам се , че усложних изказа :)   
И освен за мед , за никакъв друг продукт не съм споменавал :)
Нито пък съм се съмнявал в казаното от Ели, което няма нищо общо с въпроса ми , нейното си е отделна информация :)
Но нищо , покрай многото ми въпроси, Ели сподели ценна информация , която на друго място я я напише , я не .. :)
« Последна редакция: 27-10-2015, 16:26:52 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Грижи за Черния Дроб
« Отговор #22 -: 27-10-2015, 19:12:55 »

Така и така се разводни темата и почнахме да говорим за "дозировка" и "прием", някой може ли да каже каква е допустимата дневна ДОЗИРОВКА на лимон?  ;D Сериозно питам!
От малка не мога да понасям никакъв вид оцет - нито купешки, нито ябълков правен и винаги използвам лимон - в салати, супи, ястия. Но понякога ми се струва, че бъбреците ми протестират.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Грижи за Черния Дроб
« Отговор #23 -: 27-10-2015, 21:41:59 »

Не искам да внасям смут - по никакъв начин, но:
1. В червените ни чушки има няколко пъти повече вит. "С" от лимона.
2. Приемането на лимон в/със салати забавя/затруднява обработката им в стомаха, поради намаляване киселинността...
3. Лимонов сок във вода - с удоволствие, но ми се струва, че не влияе добре на зъбния (ми) емайл...
4. "Яжте плодове и зеленчуци от вашето обкръжение..." цитат по смисъл на Учителя и други знаещи.
5. Би било добре да се самообучим салатите да са ни вкусни сами по себе си.
...
 :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Грижи за Черния Дроб
« Отговор #24 -: 27-10-2015, 22:28:26 »

Научих нещо тук за лимоните.   :love_026:

Мога само да добавя, прекаляване с приема на витамин С има голяма вероятност да намали или да спре месечното пречистване при жените.
Проверено.
:pensif_29:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Грижи за Черния Дроб
« Отговор #25 -: 28-10-2015, 11:07:43 »

Кой витамин С , душко ?    :Content_22:
Синтетичният - да, определено!  
Но  натуралният - абсурд!
Само че ние с натурален никога не можем да предозираме, няма толкова от него в храната , която потребяваме.
Дневната нужда от вит.С  е 1500 мг.! А за пушачи и спортисти - 3000мг. Трябва да се изяде голям кашон с чушки и още един с лимони за да се докопаме да тези количества  tooth

За съжаление, няма и добавки с натурален вит С , които да са на поносима цена  :-\  
Едно шишенце Ацерола свършва  точно за 2 дни, за да ни достави необходимото количество. А цената му е 18 лв.  ( подобно е и с другата добавка - Амалаки. Там пък въобще не е дадено съдържанието на самият витамин  tooth )  

Исках да споделя на заинтересованите в отделна тема , но тъкмо тук ще го направя - в момента фирмите производителки на добавки са напипали много подла техника  за манипулация на  потребителя - че му продават натурални мулти витамини  и минерали!  
А всъщност основните активни съставки са СИНТЕТИЧНИ, но  за камуфлаж се добавят натурални извлеци ( в някакви милиграми , разбира се  tooth )  и после се акцентува именно на тях ( че са натурални) , докато наистина важните витамини и минерали са си съвсем обикновени, синтетични, които от аптеката можем да си ги купим на десетократно по-ниска цена!

Ето един пример:
http://www.naturalniprodukti.com/floradix-%D0%BC%D1%83%D0%BB%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD-%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B8%D1%8F-%D0%BE%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B0

Ето още един:
http://tiliya.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=5818&category_id=299&option=com_virtuemart&Itemid=206&vmcchk=1&Itemid=206
« Последна редакция: 28-10-2015, 11:24:06 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Грижи за Черния Дроб
« Отговор #26 -: 28-10-2015, 12:24:08 »

Тук в тази тема става въпрос за лимона.Аз преди години съм правила диета с лимонов сок по книгата " Чудото на детоксикацията " от д - р Роберт Морс.Останах много доволна.Тя е прием на натурален лимонов сок - 1.5 ч.ч + 1.5 литра вода + 1/2 ч.ч . мед.Всичко се смесва и се пие за деня, не се прима друга храна.Правих това 10 дни и спрях болки от гинекологичен произход.Сокът от лимони го правих собственоръчно от пресни лимони.1.5 ч.ч. се получава от 1.5 кг. лимони / от по  - дребните, защото имат повече сок /.За емайла на зъбите - питах за това зъболекарката и тя ми каза,че щом вит.С е натурален няма опасност.Има опасност когато е синтетичен т.е. от аптека.
Но сигурно при камъни в бъбреците ще се получи реакция, при песъчинки.Докато всичко се изхвърли ще има дори и болки в бъбреците.Но високата доза вит.С наистина спира болките, застопорява процеса на възпаление до минимални последици.
Поздрави !
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Грижи за Черния Дроб
« Отговор #27 -: 28-10-2015, 12:32:13 »

хм бате Бино, сега като споменаваш и добавките.. може и да имаш резон.
Имах период на фрешове, предимно лимони и понякога грейпфрути по 3 - 4 литра на ден.. обаче може и добавки да съм вземала, беше доста отдавна.
Кашонче може и да съм стигала за няколко дена, но от тогава внимавам с вит С.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Грижи за Черния Дроб
« Отговор #28 -: 28-10-2015, 13:16:58 »

Да, с натуралните неща организмът е имал хилядолетия да си изгради логиката и подходът, да се приспособи. Проблемите са най-вече с изкуствените , несвойствените за него добавки и структури. Тях той се чуди какво да ги прави.  :surpris_23:  
Натурални , домашни млека, сирена, масла ,яйца  и меса - не е , и не е било  чак такъв проблем през вековете  при разумно потребление ( отвреме на време, по малко , в състояие най-близко до суровото )
Но опорочат ли се "индустриално",  добавят ли им се стотиците химийки - тогава проблем. Голям.
За брашняните сладкиши   е същото. Фино бяло брашно  с "подобрители", при това - от деформирана пшеница ( от 50 те години насам пшеницата само външно е  като  натуралната! Като за ГМО даже и не споменаваме )         + бяла захар  = големи проблеми. Това са перманентни гликемични шокове за организма, непознати еволюционно, с които  организмът на повечето хора се справя до едно време.. Като изтощава резервите си и отслабва на други нива. Нарушаването на природните закони рядко се прощава , за съжаление  :-[  Луксът винаги си има своята цена :)
( Както казваше нашата изключителна шефка в Данъчното по някои поводи..  (  tooth )  - " добре е да не се забравя какво губим, когато печелим" :) )  
Ближният си можеш  да излъжеш, но природата - не. 
« Последна редакция: 28-10-2015, 13:34:03 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 24 запитвания.