Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Целебно Хранене - Галина Шаталова  (Прочетена 11609 пъти)

sidtus

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Здравейте,

За тази книга днес се зачетох по препоръка от съфорумец :-) Издавана е в България, но в никое издателство я няма налична към този момент.

Някой дали я има в електронен вариант?

 :flowers2: :flowers2: :flowers2:
Активен

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Целебно Хранене - Галина Шаталова
« Отговор #1 -: 13-10-2015, 17:46:35 »

Здравей sidtus,
чудесни неща правиш за себе си, поздравявам те!
Имам книгата на руски, ако ти върши работа.
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

sidtus

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Целебно Хранене - Галина Шаталова
« Отговор #2 -: 13-10-2015, 19:03:43 »

Имам книгата на руски, ако ти върши работа.

Благодаря, Сочи :-)

Книгата на руски ще ми свърши работа, надявам се да се справя с езика  :fluretaa: :fluretaa: :fluretaa:

Хубава вечер
« Последна редакция: 13-10-2015, 19:05:21 от sidtus »
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Целебно Хранене - Галина Шаталова
« Отговор #3 -: 14-10-2015, 10:05:31 »

Имам книгата " Целебно хранене " на Галина Шаталова на български език.Но според мен не е нещо особено, нещо, което не знаем.Има толкова много книги вече.Но ако желаете ще Ви я дам да я прочетете.
Активен

sidtus

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Целебно Хранене - Галина Шаталова
« Отговор #4 -: 14-10-2015, 17:10:31 »

 :flowers2: :peperudi: :Content_22:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Целебно Хранене - Галина Шаталова
« Отговор #5 -: 14-10-2015, 21:34:28 »

И коя според теб е по-добра, Ели? 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Целебно Хранене - Галина Шаталова
« Отговор #6 -: 15-10-2015, 08:47:47 »

Убедих се,че не всичко написано в тези книги е истина.Или поне не за всички хора е така.Аз лично харесвам много книги - " Ензимният фактор " и книгата " Чудото на детоксикацията " от д - р Роберт Морс са едни много добри книги.Но всичко според мен е индивидуално, защото не всичко изпробвано от дадена книга е добро за всеки.Затова и винаги спорим по дадени въпроси.Дори и хора с едно и също заболяване имат различни проблеми.И лечението при всеки е различно - един има подобрение от едно, друг от друго.Затова не е необходимо на 100 % всичко написано да се приема като чиста монета.Трябва да се изпробва върху собствения организъм, да се види какъв е ефекта и тогава да се преценя.Има сега за разлика от преди години и информация, страшно много книги на английски по интернет.Аз от толкова много книги , които имам съм отсяла това, което за мен е най - добро и дава резултат.Но всеки сам трябва да отсее за себе си най - ефективното и за неговото заболяване.В книгата на Галина Шаталова има някои интересни неща, но от всяка книга все нещо ново се научава.
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Целебно Хранене - Галина Шаталова
« Отговор #7 -: 15-10-2015, 10:26:53 »

В думите по-горе има доза истина, повтаряме го и потретваме.
Всички ние сме хора, но сме строго индивидуални личности с различно минало, начин на живот и разбирания.
Една теория или вид подход за здравословен начин на живот, биха подействали при едни, но безрезултатно при други, което обаче НЕ ни дава право да се изказваме негативно по повод дадено твърдение на когото и да било.
Да, иска ни се да сме всички под общ знаменател и нещата да действат универсално, но за жалост действителността ни показва друго.
Живота ни е прекалено кратък за да го предоставим в ръцете на други, които да се погрижат за нас, затова решението да си помогнем сами, ни се струва най-удачно.
Прочитането на множество книги и изпробването на множество практики е задължително, щастливи са тези които са открили пътят си от самото начало.

Не бях чувала за Галина, но ще се радвам ако споделите от къде мога да си закупя книжката и аз.
Поздрави!
:fluretaa:
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Целебно Хранене - Галина Шаталова
« Отговор #8 -: 15-10-2015, 11:02:01 »

Книгата на Галина Шаталова беше издадена преди години, трябва да проверя коя точно е годината.Но не знам дали е преиздавана и в момента има ли я по книжарниците.Някои книги ги има, преиздават се в голям тираж.Но други за жалост не се преиздават.Аз преди години намерих книгата " Природен лекар ", която съдържа всички списания " Природен лекар " , издавани в периода около 1930 г.Тези списания намерих в ХЕИ - Института за здравето.Но не ги даваха да ги преснимаш навремето, а само да ги четеш.Тези списания съдържат информация от лечението по природни методики на дядото на кмета на Варна Кирил Йорданов, който е имал Клиника по природно лекуване във Варна / около радио Варна /.Така преди години намерих книга  - сборник с част от тези списания, която не е издавана и преиздавана и до сега.Но има доста книги -  " Слънчева храна за нашата трапеза " съдържа хубави, достъпни рецепти
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Целебно Хранене - Галина Шаталова
« Отговор #9 -: 15-10-2015, 11:06:19 »

Книгата на Галина Шаталова беше издадена преди години, трябва да проверя коя точно е годината.Но не знам дали е преиздавана и в момента има ли я по книжарниците.Някои книги ги има, преиздават се в голям тираж.Но други за жалост не се преиздават.Аз преди години намерих книгата " Природен лекар ", която съдържа всички списания " Природен лекар " , издавани в периода около 1930 г.Тези списания намерих в ХЕИ - Института за здравето.Но не ги даваха да ги преснимаш навремето, а само да ги четеш.Тези списания съдържат информация от лечението по природни методики на дядото на кмета на Варна Кирил Йорданов, който е имал Клиника по природно лекуване във Варна / около радио Варна /.Така преди години намерих книга  - сборник с част от тези списания, която не е издавана и преиздавана и до сега.Но има доста книги -  " Слънчева храна за нашата трапеза " съдържа хубави, достъпни рецепти.Книгата " Храната като източник на живот и смърт " от д -р Георги Ефремов, " Какво значи суровоядство и как да станем суровоядци " от Александър Чуприн и много други книги също са интересни и може да се научи много и от тях.
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Целебно Хранене - Галина Шаталова
« Отговор #10 -: 15-10-2015, 12:36:02 »

Благодаря за насоките Ели!  :love_026:
Активен

sidtus

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Целебно Хранене - Галина Шаталова
« Отговор #11 -: 15-10-2015, 12:44:06 »

Здравейте и от мен,

За книгата издирих ей това: Издавана през 2000 год.( в един сайт пишеше, че е преиздавана в 2011, но не съм сигурна) , в момента я има само в http://www.perelik.eu/product.php?ProductID=8806 - 15 лв.

Поздрави 
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Целебно Хранене - Галина Шаталова
« Отговор #12 -: 15-10-2015, 22:43:53 »

Здравейте !
Файла включва коментара на автора върху фундаменталните теми. В него не присъства приложението с кулинарните рецепти.

Ето и две възможности да си изтеглите  текстовия ресурс  :)
 1) http://www.megafileupload.com/5jw9/shatalova-hranene.pdf
 2) http://www.filedropper.com/shatalova-hranene

Поздрави  :) :flowers2:
« Последна редакция: 15-10-2015, 22:51:42 от purelove »
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Целебно Хранене - Галина Шаталова
« Отговор #13 -: 16-10-2015, 09:58:37 »

Благодаря Ви момичета!   :Content_22: :peperudi:
Активен

Jinji

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Целебно Хранене - Галина Шаталова
« Отговор #14 -: 19-10-2015, 11:42:13 »

А някой запознат ли е с книгата на Фролов за уреда за ендогенно дишане?
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Целебно Хранене - Галина Шаталова
« Отговор #15 -: 21-10-2015, 15:12:27 »

Аз съм безкрайно благодарна и признателна на  purelove   за споделените файлове, защото аз  също отдавна ги издирвам. Но бих искала да попитам, понеже страниците на книгата  свършват точно там , където започват рецептите. Дали ги има на друго място качени и тях? Защото аз така чаках с нетърпение именно рецептите ( всичко останало написано в книгата  е безценно , но аз го знаех и бях проумяла така или иначе всичко написано за мен не беше ново, та затова с такова нетърпение очаквах и рецептите) .

Поздрави  :thankyou:
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Целебно Хранене - Галина Шаталова
« Отговор #16 -: 22-10-2015, 13:42:39 »

Рецептите в книгата на Галина Шаталова не са нещо непознато, както и информацията в цялата книга.Даже има за мен много по - добри рецепти.В тази книга просто са загатнати някои неща.Но днес има толкова много книги.Ако желаете ще ви дам книгата да погледнете и рецептите.
Поздрави !
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Целебно Хранене - Галина Шаталова
« Отговор #17 -: 22-10-2015, 14:07:16 »

Благоадаря ти , ще ти пиша на Лс , за да не занимвам другите със себе си  :thankyou:
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Целебно Хранене - Галина Шаталова
« Отговор #18 -: 23-10-2015, 10:44:24 »

Ето и приложението с рецептите http://www.megafileupload.com/5mh5/recepti.compressed.pdf
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Целебно Хранене - Галина Шаталова
« Отговор #19 -: 24-10-2015, 01:19:16 »

Много се радвам да видя една светла личност отново между нас. Прегръщам те!
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 23 запитвания.