Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Какво ядете навън?  (Прочетена 6068 пъти)

arlett

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Какво ядете навън?
« -: 12-10-2015, 22:57:09 »

Здравейте, аз от няколко месеца се придържам към веган начин на живот. По-голямата част от деня си я прекарвам навън и исках да ви попитам какво консумирате? Освен ядки и плодове ... Правите ли си разни неща от вкъщи и какво е подходящо да се приготвя за по-бързо време? :) Благодаря!
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Какво ядете навън?
« Отговор #1 -: 13-10-2015, 20:35:31 »

Никой не отговаря на момчето. Явно се яде само в къщи. Боб, леща, нахут, ориз, картофи, бамя и тъй нататък. Само да си намериш добри хора които готвят. Пък ако няма и един хубав зеленчуков сок ти върши работа.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Какво ядете навън?
« Отговор #2 -: 14-10-2015, 09:49:31 »

Прекарвам малко време на вън и то е повечето когато пазарувам или спортувам, но ако ми се наложи да работя навън..

Бих си правила суши или български лозови сърмички.
Бих си правила салата във вида на пурета.. примерно в едно голямо листо от зелена салатка, бих си сложила други зеленчуци, някакъв по-гъст сос.. малки парчеца картоф или нещо друго задушено.. подправки и найкрая бих си го завила на руло.
Така две рулца в една кутийка ще са ми готов обяд, при това няма да има нужда от вилица и нож.
Бих експериментирала доста в тази насока да си призная.
Също така за лека закуска, бих си правила енергийни блокчета от ядки, фурми и тн.
Това само на първо четене.. но предполагам може да те ориентира в някаква посока.  :)
Активен

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:Какво ядете навън?
« Отговор #3 -: 03-11-2015, 13:57:30 »

Шоколад.   :)
Активен

raw

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Какво ядете навън?
« Отговор #4 -: 09-01-2016, 15:19:20 »

Шоколад.   :)
Здравей, може да си вземаш и крекери с пастет да кажем или крекери овкусени с сушени домати и босилек може би.Аз най-много ги обожавам с маслини и риган.Дано ти подам някоя идея. :thankyou:
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Какво ядете навън?
« Отговор #5 -: 10-01-2016, 16:42:53 »

Здравейте, аз от няколко месеца се придържам към веган начин на живот. По-голямата част от деня си я прекарвам навън и исках да ви попитам какво консумирате? Освен ядки и плодове ... Правите ли си разни неща от вкъщи и какво е подходящо да се приготвя за по-бързо време? :) Благодаря!
Навън - на ресторант...трудна работа!  :surpris_25: :Dormir_13 - emotloader:
Трудно е да си вегетарианец, а веган още по-трудно. Да не говорим пък за суровоядец.
В повечето заведения единствената веганска храна са пържените картофи... :whistling2 - emotloader:
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Какво ядете навън?
« Отговор #6 -: 19-01-2016, 17:09:59 »

Най - после някой повдигна и моята тема. И аз много се вълнувам как да се изхранваме навън, по - точно в заведения. Няма как да знаем какво ни поднасят в чиниите. Млечните са навсякъде. Дори захарта. Консервантите също. Моето мнение е, че ако ядеш по заведения, несъмнено ще нарушиш своите си правила на хранене.
Носи си от вкъщи, но това означава бурканчета и кутии навсякъде да носиш. В заведение само водата е с гарантиран произход.  ::)
« Последна редакция: 19-01-2016, 17:12:02 от Newly »
Активен

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Какво ядете навън?
« Отговор #7 -: 19-01-2016, 17:30:24 »

Според мен човек не бива да се стига чак до такива крайности - да го е страх да си поръча една салата в заведение, защото не се знае с какъв произход са зеленчуците :) Да не говорим, че това е и доста сериозно психическо напрежение.
Ядките са подходящи за бързо похапване навън. Мен лично много ме засищат.
Другото е разни домашно приготвени крекери или подоби гризини.
На Шангрила също ми харесват идеите. Но такъв вид хранене при всеки случай предполага сериозно предвиждане и подготовка   :Appetit_17:
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Какво ядете навън?
« Отговор #8 -: 19-01-2016, 17:44:08 »

Atlantis, имах предвид хранененто в заведение на веган или суровоядец означава само салата от зеле и моркови или само моркови и то без нищо друго. В доста заведения от по-масов клас по масите има бледа водниста течност, предполага се, че е олио. :)
А ядки ям много, чак ми омръзва вече. Ако са сурови трябва и да се киснат, знаеш това... Абе трудно си е яденето навън. Напрежението, което спомена... всеки намира начин сам да се справя с него. С едното от двете правиш компромис - или с напрежението или с начина ти на хранене.
Активен

raw

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Какво ядете навън?
« Отговор #9 -: 21-05-2016, 21:30:05 »

Atlantis, имах предвид хранененто в заведение на веган или суровоядец означава само салата от зеле и моркови или само моркови и то без нищо друго. В доста заведения от по-масов клас по масите има бледа водниста течност, предполага се, че е олио. :)
А ядки ям много, чак ми омръзва вече. Ако са сурови трябва и да се киснат, знаеш това... Абе трудно си е яденето навън. Напрежението, което спомена... всеки намира начин сам да се справя с него. С едното от двете правиш компромис - или с напрежението или с начина ти на хранене.
Аз дори съм стигала до там,че да си пълня джобовете със стафиди.Но няма значение,както и да го погледнеш  все сие трудно.Аз мисля ,че вече има достатъчно вегански ресторанти,или поне в по-големите градове,но тук в Добрич не само че няма вегански ресторант, но и в обикновенните ресторанти храната им е пълна помия.Нали виждам какво ядат,пържени гнусни картофи ,които изглеждат ужасно,месо което не се знае кога е пекано или пържено,аре да не продалжавам,че ще ми прилошее.Един савет от мен,просто като отидеш на ресторант си поръчаи само вода.И така ще се утървеш от проблеми. :Appetit_4:
Активен

joropetkov93

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: Какво ядете навън?
« Отговор #10 -: 09-06-2022, 19:55:48 »

Основно вредни храни ... Наскоро го осъзнах, че основно дюнери и пици. С удоволствие бих си взимал някакви по-полезни сандвичи като Събуей примерно, но първо на малко места ги има, второ 8-9 лева трябва да остави човек, за да се наяде. Много кофти, но много хора си разваляме здравето с хапването навън, защото просто няма по-здравословни неща навсякъде на нормални цени.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.273 секунди с 23 запитвания.