Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: За наследствената обремененост  (Прочетена 4966 пъти)

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144

Най-накрая се завърнах във форума  :fluretaa:. През последните месеци реших повече да чета и да изследвам, отколкото да пиша. В следствие на това в глава ми се зароди един въпрос: Дали и как правилното хранене и душевни практики могат да преборят (генните) наследствените обременености?
Както съм писала и в други мои теми, за 28 годишна жена имам проблеми, които всички лекари описват като наследствени и неподлежащи на лечение: изключително мазна и проблема кожа, ужасно мазна и слаба коса, по-засилено окосмяване по лицето. Неща, които влият не само на външния ми вид, но все повече и на психиката ми. Минала съм много изследвания, предписвани са ми скъпи и силни лекарства и други лекарства, които да неутрализират страничните ефекти на първите. След нулеивя ефект на всички тарпии се стига до извода, че съм наследила лошите гени на баба ми и баща ми, които са със същите проблеми като моите, тупат ме по гърба и ми казват да свикна с положението.
В повечето книги, към които се обърнах, се говори главно за придобити заболявания и за тяхното лечение и превенция. За жалост не намерих много информация за това дали и как можем да преборим фамилните обременености. Нещата, с които теоритично сме били родени и от които няма измъкване.
Ще се радвам да споделите размисли, страсти и опит   :kisss:
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:За наследствената обремененост
« Отговор #1 -: 06-07-2015, 21:28:58 »

Лицето се изчиства много добре със сухо гладуване.Кожата става по-гладка,блестяща,без петна и бръчки... :love_007: Наследствеността е само извинение.Гладолечението или плодо(соко) лечението дават идеални резултати.
За косата-също глад и прием на силиций-с негова помощ косата се засилва и спира косопада.Силиций има в нашата билка полски хвощ-по 1ч.ч. на ден и бяга доктора от мен. :bleh
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:За наследствената обремененост
« Отговор #2 -: 06-07-2015, 21:45:59 »

Изследване наречено датски близнаци/цитирам по памет/ продължило повече от 15 години, доказва, че само 10% зависи продължителността на живота ни от гените които носим а 90% от начина ни на живот, каквото и да значи това.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:За наследствената обремененост
« Отговор #3 -: 06-07-2015, 23:00:42 »

   Едва от няколко месеца търсиш по обстойно отговори на въпросите си. Все още се усеща нотка на съмнение в думите ти - начини има... Пожелавам ти времето отделено за търсене на отговорите да се увеличава, това е достатъчно условие за да стигне човек до истината - "общата", и за себе си.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:За наследствената обремененост
« Отговор #4 -: 07-07-2015, 07:31:59 »

Тихий, ти нали уж не си падаше по "авторитетни" източници, приятелю, по изследвания.. ?  tooth
Обаче аз абсолютно те подкрепям да си "против", след като става въпрос за такива гротескни "изследвания",  които аз лично не бих публикувал дори във вестник "Уикенд", ако бях негов собственик.  tooth Верно , че жълт вестник, но след като "изследването" е дори оранжево..  tooth  
Върху продължителността на живота не оказват влияние само един вид гени. Той може да се съкрати допълнително заради проявяване на най- различни по тежест болести , които ги е имало в рода ни .  И които обаче  "пробиват" при нас с различна вероятност ! ( при равни други условия! )
 И това е ясно  като 2+2  за Медицината от много отдавна! ПРи някои патологии тази вероятност може да е 10 %, но  при други (  напр. генетичните болести ) може да достигне  и до 100%. Затова просто не може да има усреднен процент. Моите уважения към учените,  но тук специално не са подходили много "учено"  :-\  

А и ей така, като съм преглеждал немалко! истории за дълголетници, не се сещам някой да е доживал до 103 , ако  родителите му са доживели примерно до 61  tooth
   Почти винаги столетникът споделя и за други дълголетници в рода. И почти винаги се оказва , че не е правил нито клизми, нито "дълбоко дишане", нито се е потил в залата  tooth  Така че тези 10 % който иска да ги вярва   :whistling2 - emotloader:

Не знам за вас, но за мен винаги е било свръхзабавление да чета как някой екип от учени направил сензационно откритие в някаква посока, а друг екип от учени доказал,  че посоката е точно обратната ..    :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader::Content_4 - emotloader:
 Като се случва и двете да са  публикувани в едно и също научно списание!!   tooth( има такъв случай, мога да дам линк)  
« Последна редакция: 07-07-2015, 08:06:42 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:За наследствената обремененост
« Отговор #5 -: 07-07-2015, 10:00:13 »

много добре написано, Бино!
напълно те подкрепям!
абсолютна тъпня са изследванията на учените, повечето... за мен "наука" вече не е нещо, дето поражда респект, а точно обратното.

тъпо е да обобщаваме по този начин такива сложни неща като причините за дълголетие, още повече, че там скритите духовни причини са превес над видимите физически...
Активен

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:За наследствената обремененост
« Отговор #6 -: 07-07-2015, 11:07:29 »

Абе то ако не си здрав физически и психически няма много ползи от дълголетието. Повечето възрастни у нас пият по една шепа хапчета всеки ден - за сваляне на кръвното, за вдигане на кръвното и такива за склероза, за да не забравят да пият тези за кръвното ... и всичко това е много тъжно. Иначе за учените съм съгласна, в последно време са станали малко като хора без работа  :(
Та по темата, хубаво е че някои наследствени фактори могат да се регулират посредством гладолечение и правилно хранене. А какво ще кажете за подпомагане на процеса и с духовни практики? Попаднах на една интересна книга за методът Силва и множество трудове за препрограмиране на ума и тялото. Предполагам, че ако нещо се определя като "заложено" в тялото ни, освен правилен начин на живот трябва да се прибегне и до методи,които действат на по-дълбоко ниво в тялото и духа.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:За наследствената обремененост
« Отговор #7 -: 07-07-2015, 17:29:05 »

Хм, без да превръщаме темата в някакъв висш спор, може ли да добавя.
Писаното от Тих разбирам, че ако голям брой хора, чиито родители са доживели 61 навреме, своевременно са почнали да правят всички възможни, налични, достъпни... усилия да възстановят и поддържат здравето си, има статистическа вероятност 90% от тях да живеят по-дълго от този срок и то много по-здрави, т.е., и с възможности да са щастливи.
Първото ниво на тези усилия, след главното - решението да се борим, е физическото почистване. Следват и го съпровождат нови знания за хранене, дишане, упражнения, както и духовни - обич към себе си, към близки, приятели, Вселена; благодарности и пр. и пр. Дълъг процес, ПЪТ, всеки си решава сам(а) и достига до своите височини.
А научните изследвания са всичко, на което се гради нашия живот.
Добре е да се знае обаче, кой точно е финансирал дадено изследване, щото има и много ментета.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:За наследствената обремененост
« Отговор #8 -: 07-07-2015, 18:02:10 »

Ето една страхотна лекция за наследствеността - доста нова информация за гените, която още не е влязла в учебниците - https://www.youtube.com/watch?v=jV9t4LTVFaM
 На мен ми беше много интересно  :love_028:
Активен

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:За наследствената обремененост
« Отговор #9 -: 07-07-2015, 19:16:02 »

Tzi-Bo мерси за видеото  :flowers2: Ще го гледам за лека нощ после
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:За наследствената обремененост
« Отговор #10 -: 07-07-2015, 19:42:32 »

На този етап Вовата е хванал най-добре посоката. Идеята е, че начинът на живот е в пъти по-определящ от генната обремененост.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:За наследствената обремененост
« Отговор #11 -: 08-07-2015, 00:39:03 »

аз не вярвам вече на почти нито една дума, идваща от учЕните глАви   ;D
тъй че новите им изследвания за гени и подобни бла - бла - хич не ме интересуват.
Активен

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:За наследствената обремененост
« Отговор #12 -: 08-07-2015, 21:37:11 »

Искрена, смятам, че трябва да оценяваме информацията за себе си. Ако ти не вярваш не значи, че всички не трябва да отричаме науката. Все пак изгледа ли видеото или прото реши да го коментираш. Споделям за да направя информацията по-достъпна на тези които имат интерес по въпроси свързани със здравето и не мислиш ли, че подобен коментар може само да откаже съфорумниците.
 Членувам в един форум, където се споделят фирми и са забранени негативните отзиви, дори въобще отзивите. Минаваш, виждаш оценяваш за себе си и продължаваш.
Напомям, че мението е като задник всички си го имаме, но никой не го тика в очите на останалите ...
  
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:За наследствената обремененост
« Отговор #13 -: 09-07-2015, 06:55:32 »

Tzi-Bo , заинтригувах се .  Понежеш спомена за някакъв форум, където били забранени "негативните" отзиви..
Можеш ли да споделиш какъв е техният критерий  за "негативен отзив" ? Извънредно ми е любопитно.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:За наследствената обремененост
« Отговор #14 -: 09-07-2015, 14:37:54 »

хаха, и мен ми е интересно, но не исках да пиша и да прозвучи "негативно"   tooth
някои хора толкова преекспонират тази дума, че ....
Активен

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:За наследствената обремененост
« Отговор #15 -: 10-07-2015, 13:20:58 »

Все още не съм изгледала филма, намерих само малко време за началото му и ми изглежда интересно.

Относно сайтовете, за които говортите не разбирам какво е голямото чудене .. Най-вероятно това са информаторски сайтове, където информацията само се предлага без възможност за коментри :) Такива ги има много. Много страници за новини и актуалности в Бг са изградени по този начин - влизаш, четеш, но мнението си го правиш и запазваш за себе си :)

Но това съвсем не влиза в идеята на темата ;)
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:За наследствената обремененост
« Отговор #16 -: 10-07-2015, 17:38:16 »

И изобщо форумът, площадът, е място, където хора с различна степен на осъзнатост, се опитваме да се усъвършенстваме, обсъждайки идеи, практики, подходи, резултати, постижения и пр.

За да постигнем по-високи резултати, съзнателно и старателно избягваме личните определения, етикети, грубости, сексистки определения, расови, религиозни ...и всичко, което не се обхваща от предишното изречение.
Нали така? Дааа  :whistling2 - emotloader:. (както казва един радиожурналист).
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:За наследствената обремененост
« Отговор #17 -: 10-07-2015, 17:44:08 »

....да, най-вече практики,
защото мнозина тука сме четящи, но малцина-практикуващите. :pensif_29: :Content_22:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:За наследствената обремененост
« Отговор #18 -: 10-07-2015, 18:04:07 »

Та като става дума за практики, да се върна на въпроса от преди :) - Според вас, кои духовни практики биха били по-успешни при справяне с "ДНК" проблемите. Както, вече споменах сега чета за методът Силва, а днес попаднах и на интересна информация за ТЕС (Техника за емоционална свобода).. Сигурна съм, че има и много друго.
Ще се радвам да споделите мнение :)
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:За наследствената обремененост
« Отговор #19 -: 10-07-2015, 21:26:30 »

Например моите практики са повлияни най-силно от акад. Норбеков и неговите препоръки.
Включвам си и мои определения, мисли, желания и пр.
Според мен ключовото тук е, че започваме едновременно с пречистване, упражнения, мислене, възход, възторг, упражнения... всеки ден.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 22 запитвания.