Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: има ли плодоядци в суровият форум?  (Прочетена 21730 пъти)

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45

здравейте казвам се любомир на 36 години. живея в италия. от 4 месеца се храня само със сурови плодове. искам да попитам има ли други плодоядци в сайта или хора които искат да станат такива?
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #1 -: 21-06-2015, 00:02:09 »

Аз искам да стана фрутарианец. Ще се радвам да споделиш, каква е разликата, която си почувствал между преди, когато предполагам, че си бил на смесено хранене и сега, когато се храниш само с плодове.
Поздрави
Активен

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #2 -: 21-06-2015, 09:05:52 »

здравей, разликата е огромна с нищо несравнима. нямам кирилица в компютъра и писането ми е проблем защото става бавно ползвам гугъл за писането на кирилица. темата е много обширна и ще ми трябват часове за да мога да споделя и обясня всичко. затова за хора които искат да получат по подробна информация предпочитам да комуникираме чрез фейсбук. лесно ще ме намериш като напишеш любомир владимиров град милано.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #3 -: 21-06-2015, 09:18:29 »

Разбирам, че имаш технически проблем с писането, но аз предпочитам да комуникирам тук, във форума. Когато решиш проблема си с клавиатурата, пиши.
Поздрави
Активен

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #4 -: 21-06-2015, 21:48:00 »

ще пробвам да ти обясня накратко. всяко животно има храносмилателна система която в продължение на стотици хиляди, дори милиони години се е развивала и специализирала за храносмилане на определен вид храна. няма всеядни животни по простата причина че няма как някое животно да има 3, 4 , 5 или повече храносмилателни системи в едно тяло. така наречените всеядни като прасето, мечката и други ядат различни храни от тези за които са пригодени само в случай на липса на храната за която са пригодени. храната на прасето са корените, мечката е хищник при наличие на плячка няма да яде друго. човека е пригоден да се храни с плодове при това не с всички
Активен

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #5 -: 21-06-2015, 22:08:43 »

най добрите плодове за човека  са  тези които може да ги яде без помощта на инструменти, вкусни са и го засищат като на всяко хранене яде по един вид плод без да смесва различни плодове докато не почувства че е сит. аз ям диня и пъпеш за които трябва най малкото нож защото ми харесват но има доста спорове дали те са подходящи за нас.  повечето плодоядци са съгласни че най добрия плод за човека е ябълката поради ред причини които няма как да ги изреждам и коментирам без да стане твърде дълго писането
Активен

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #6 -: 21-06-2015, 22:27:34 »

при това само червените ябълки. зелените и жълтите са създадени от човека чрез изкуствена селекция. освен това плодовете които трябва да се белят са по малко подходящи от тези които се ядат с кората. от краткия ми 4  месечен опит. мога да споделя че се чувствам много по спокоен. отпушиха ми се синусите, слухът ми се подобри зрението също. мога да ходя много по дълго пеша без да се уморявам. свалих много килограми за кратко време като загубеното тегло са само болни и излишни клетки, отслабването не засяга мускулите но въпреки това се губят много килограми и за мъжете особено за по слабите е добре да правят физически упражнения за качване на чиста мускулна тъкан. мисълта ми стана по ясна не се ядосвам лесно.
Активен

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #7 -: 21-06-2015, 22:48:23 »

цитрусовите плодове като киви, портокал, ананас, лимон мандарина, грейпфрут са вредни защото са кисели и създават киселинна реакция. особено за портокалите излезе информация че са много токсични за човека. бананите са стерилни. берат ги зелени ако се оставят да узреят преди да се откъснат малките черни точици които се виждат в средата след отхапване ще бъдат развити огромни твърди семена отделянето на който би отнело твърде много време. в природата  бананите са храна за един вид папагали. дивите маймуни не ядат банани,
Активен

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #8 -: 21-06-2015, 23:19:33 »

забравих да спомена за зъбите и венците, особено венците и междузъбното пространство се почистиха до неузнаваемост. венците от тъмно червени станаха бледорозови каквито трябва да бъдат. от 2 месеца не си мия зъбите. най добрия чистач на зъбите и венците е ябълката. вече няма да има нужда да ходя 1 път в годината за почистване на зъбен камък. болките в кръста и врата който ме мъчиха дълги години изчезнаха. съня стана спокоен  преди се будех по няколко пъти в нощта сега най много веднъж. времето за сън намаля от 8 на  7 часа. изпотяването дори и в топло време е минимално и не мирише.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #9 -: 22-06-2015, 01:10:12 »

и какво?
да похапваме само червени ябълки, така ли излиза, според теб?   tooth
и евентуално, при някое прегрешение - диня  tooth
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #10 -: 22-06-2015, 09:13:02 »

fruttariano , чест е за нас да имаме още един "себеподобен" . :Cherries
 Най-добре ще е като че ли да си направиш дневник , където да споделяш опит, постижения при възстановяването и др. ценна информация.
 И ако не те затруднява много, гледай да не се получава откос от 5 последователни поста , това някак си товари..
( искрена и тя така процедираше навремето, но виждаме, че се е стегнала :) )

Едно уточнение: цитрусовите правят АЛКАЛНА реакция в организма! От този ъгъл не бой се да ги ядеш. Токсичността вече е друго нещо, там спасение няма. ( може би кивито единствено  е по-пощадено , защото е с голяма трайност и едва ли се налага да го обмазват както другите цитрусови)

И ни забравяй още нещо, до което ще достигнеш и сам ако се задълбочиш здраво в медицинската материя - храненето не е на първо място за здравето.  :-\
На първо е нервната система , на второ - движението, на трето - храненето.
« Последна редакция: 22-06-2015, 09:16:37 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #11 -: 22-06-2015, 09:18:25 »

Цитат от Бино: На първо е нервната система , на второ - движението, на трето - храненето.  :Content_14:
Естествено бих добавил, че на първо място е чистотата - на мислите(нервна с-ма) и тялото и ...т.н.

Хм, а за цитрусовите и изобщо за киселите плодове от далечни континенти бих добавил:
1. Ако се вгледаме в зъбите на африканци, азиатци и пр., ще видим, че те имат много дебел и як емайл. Той вероятно не се уврежда от киселите им плодове и им остават ползите от витамини, ензими, фруктози и пр.
2. Когато хората ядат местни плодове, те ги чакат да узреят. Тогава  киселините са най-малкото възможно количество, а полезните (вит., енз.) са в най-голямо количество.
3. Нашите зъбни емайли не са толкова здраво защитени. :pensif_29:
4. Всички плодове (и зеленчуци), които ще се съхраняват и превозват дълго, се берат въззелени - да издържат. Тогава хем киселините са повече, хем ензими и витамини, соли и пр. са по-малко.
5. Продължителните срокове на съхранение на цитрусовите плодове допълнително намаляват тяхната полезна за нас стойност...
Сигурно има и други съображения... Бананите ги берат толкова зелени (виждал съм), че като ги натоварят в каручка, купчината е поне 2 метра висока над каручката (както у нас се товареше сено), а най-отгоре върху тях седи човек. И на бананите нищо им няма, а ги вози няколко километра по селски пътища. Но, в бедни страни като Камбоджа, си хапват банани масово и често. Сигурен съм, че тези които идват до нас, са торени колкото може повече, нали се продават на килограм.
Кокосовото масло обаче го хапвам във всякакъв вид и в доста големи количества.
А в България има толкова много сортове ябълки, кой от кой по-прекрасен. Има и няколко сорта зимни, много издържат на студ и дълго траят. Можем да продължим с круши, дюли, мушмули, кайсии, праскови, зарзали, сливи, търносливки, джанки, орехи, лешници, кестени, бадеми, глог, трънка, шипка, коприва, ягоди, малини, къпини, грозде, зеленолистни, ЛИМЕЦ... храна да иска човек!
Най-доброто място за живеене е България! Нооо, още не сме се научили да си ценим нашето, родно несметно богатство.
« Последна редакция: 22-06-2015, 09:26:33 от Vov »
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #12 -: 22-06-2015, 09:57:07 »

бате бино единствения експеримент който твърди  че цитрусовите имат алкална реакция е правен върху теракота с огън изгорили са цитрусови плодове и са изследвали пепелта която била алкална. този експеримент отдавна е оборен. макар и хората които са го направили и други които им вярват да продължават да държат на своето. човешкото тяло не е направено от теракота и в нас не гори огън. за съжаление на български няма много информация в нета. аз говоря италиански и мога да ви кажа че има доста неща които ги няма на български език. тези от вас които владеят английски знаят много добре каква е разликата.   искрена нямам намерение да се заяждам или убеждавам някой в каквото и да било. още в първия пост съм написал че търся себеподобни на иронични подмятания няма да отговарям
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #13 -: 22-06-2015, 10:12:59 »

здравейте казвам се любомир на 36 години. живея в италия. от 4 месеца се храня само със сурови плодове. искам да попитам има ли други плодоядци в сайта или хора които искат да станат такива?
Здравей,fruttariano,
а как точно премина към режима?
Провеждал ли си преди това някакъв вид детоксикация на организма-плодова,сокова или гладуване?
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #14 -: 22-06-2015, 10:26:46 »

fruttariano, след като на някой от езиците , на които говориш, си прочел че има и такова нещо -  "алкално-киселинен баланс"  , то би трябвало и да си запознат как да си го измериш  ;) ;)
Когато сам си го измериш , ще се ориентираш кой е прав за лимона и кой не е, нали ?  ;D


"Единственият екперимент, който твърди"..  тук най-добре е да кажеш - "единственият експеримент,  за който АЗ съм чувал"..  tooth

Прекрасно е , че говориш италиански. Аз пък говоря немски, английски и руски, но на никой от тях собствените имена не се пишат с малка буква.  :surpris_23: Възможно е на италиански да е друго, но форумът все още е български  tooth

Но ДОРИ цитрусовите, както и други продукти , да водят до "закисление", сигурен ли си , че това винаги е лошо за организма?  ;) ;)  Не е добре, когато е ПЕРМАНЕНТНО. Но когато е ЕПИЗОДИЧНО - това си е отделна детоксикираща методика! Посреддством която се разтварят определени наслагвания , които изискват КИСЕЛА среда за да бъдат разтворени!   ;) ;)  ( както е и при камъните в бъбреците - някои от тях са киселинни, но други от тях са алкални. А алкалното с алкално не можеш да разтвориш!! Ще го разтвориш с антипода му - с киселина!!  ;) ;)  )
Там в Италия за акад. Болотов чували ли сте?  ;)  Ако има инфо, поразгледай го, няма да е излишно..  ;)  Само че той за "подкиселяване" препоръчва не цитруси, а съвсем други неща..  
« Последна редакция: 22-06-2015, 10:41:02 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #15 -: 22-06-2015, 10:31:28 »

здравей cheryy. трябваха ми около 2 години през този период бях веган суровояд. или по точно имах дълги периоди на веган суровояд с доста залитания. под залитания имам предвид отделни дни в които съм ял всичко от хляб до месо. най удачния начин за преминаване към плодоядство e да се започне от първото хранене за деня което да бъде от 1 вид плод до засищане. след известно време когато самият човек чувства че е готов сменя и второто хранене за деня  с 1 вид плод до засищане. и така докато стигне до последното хранене за деня.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #16 -: 22-06-2015, 10:32:15 »

Цитрусовите плодове се консумират в топлите страни,защото те охлаждат организма.А ние пък ги консумираме през зимата.Може би пък искаме да се доохладим... tooth
И плюс това те не са плодове, растящи по нашите ширини. Ако бяха плодове за нас щяхме да  ги отглеждаме и консумираме. ;)
« Последна редакция: 22-06-2015, 10:37:55 от cherry »
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #17 -: 22-06-2015, 10:37:00 »

здравей cheryy. трябваха ми около 2 години през този период бях веган суровояд. или по точно имах дълги периоди на веган суровояд с доста залитания. под залитания имам предвид отделни дни в които съм ял всичко от хляб до месо. най удачния начин за преминаване към плодоядство e да се започне от първото хранене за деня което да бъде от 1 вид плод до засищане. след известно време когато самият човек чувства че е готов сменя и второто хранене за деня  с 1 вид плод до засищане. и така докато стигне до последното хранене за деня.
Благодаря за отговора.Друго искам да попитам.Не се ли страхуваш,че ще получиш някакви дефицити,такива,коквито всеядните постоянно ни поставят пред очите,когато стане въпрос за суровоядство?
Моето мнение е,че преди да се премине към такъв режим е необходимо да се почисти организма (например чрез гладуване),за да може да усвоява всичко необходимо от растителната сурова храна.Иначе биха могли да се получат хранителни дефицити.А как ще коментираш следната стаия:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=8173.0
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #18 -: 22-06-2015, 10:52:29 »

бате бино ако си прочел вторият ми пост ще знаеш че нямам кирилица. това е моят отговор за малките букви. ако е толкова голям проблем за теб няма да ти пиша повече за да не те дразня. ти отвори много теми а аз нямам време да отговарям толкова надълго и нашироко. поради проблема с кирилицата. има една книга в интернет безплатна ако не се лъжа около 1700 страници беше.на италиански се казва   Progetto umano 3m. мисля че я има и във вариант на английски. в нея са отговорите на всички твои въпроси. ще потърся да видя дали я има на английски и ще ти пратя линка.
Активен

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #19 -: 22-06-2015, 11:02:55 »

Cherry дефицити имат тези които ядат несвойствени храни за тях тоест всеядните. човешкото тяло е най големият химик. освен това когато е здраво в него има полезни бактерии около 5 килограма  които произвеждат така известният и одумван витамин B12 и много други неща.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 23 запитвания.