Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Синдром раздразнено черво  (Прочетена 12476 пъти)

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #20 -: 24-08-2015, 16:57:36 »

Ок, ще го изпробвам и аз  :)
Мерси, Ники!
Активен

niki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #21 -: 28-09-2015, 17:02:55 »

Да ви споделя, от месец започнах да консумирам бамя (варена, сурова, на гладно, с друга храна) и резултата дотук е доста интересен (сега със сигурност знам, защо всичките добавки, които съм приемал почти не са вършили работа). Ходенето по-голяма нужда се превърна в един доста пречистващ процес - започна да излиза една бяла слуз, която предполагам е била покрила червата. Доста неприятни симптоми, от които се оплаквах, изчезнаха.
Горещо препоръчвам на всички да добавят този зеленчук към храната си!
Здравословният микс който си забърквам засега е: варена бамя (3,4 минути) със зехтин, куркума, червен и черен пипер  :essen:
« Последна редакция: 28-09-2015, 17:18:27 от niki »
Активен

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #22 -: 18-05-2016, 16:42:46 »

Специфична въглехидратна диета - Прекъсване на порочния цикъл (Илейн Готшал)
http://zdraveto-dar-ot-boga.blogspot.bg/2010/11/blog-post_30.html
Чревен и Психологически Синдром (ЧИПС) - Диета (Д-р Наташа Кампбел- Макбрайд)
http://zdraveto-dar-ot-boga.blogspot.bg/2010/12/blog-post_29.html
https://www.youtube.com/watch?v=g-vFTzJyT6Y
Активен

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Активен

sunny flower

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #25 -: 26-05-2016, 15:08:19 »

Много често стомашно-чревните проблеми са причинени от гъбички или други паразити. В момента правя обезпаразитяване с Purify (http://parazitstop.bg/products/antiparazitna-dobavka-purify-kapki.html), като вече виждам голямо подобрение - подуването и честите диарии изчезнаха. Все още имам спазми и неприятно куркане на червата, но се надявам с времето и те да отшумят.

Колкото до бамята - страхотна е за този вид проблеми, да.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #26 -: 26-05-2016, 16:16:56 »

Паразитите са нежни и живеят само там, където има подходящи условия за тях - степен на алкалност/киселинност на средата и ...храна. Убиването им не премахва тяхната храна и среда. По-нататъшното натрупване на неща, които са храна за паразитите и поддържане на подходяща за тях киселинност, нанасят вреди.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

sunny flower

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #27 -: 30-05-2016, 12:34:15 »

Паразитите са нежни и живеят само там, където има подходящи условия за тях - степен на алкалност/киселинност на средата и ...храна. Убиването им не премахва тяхната храна и среда. По-нататъшното натрупване на неща, които са храна за паразитите и поддържане на подходяща за тях киселинност, нанасят вреди.

Какво е решението, според вас?
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #28 -: 30-05-2016, 17:21:31 »

Слънчево цвете, решението е най-често споменаваният в този форум подход.
Наричам го Временно въздържане от храна + упражнения.
Противопоказанията за неговото прилагане устойчиво намаляват през десетилетията... Почвам дори да мисля, че с изключение на изразена, тежка цироза на черен дроб или бъбреци, напреднала бременност/кърмене и още няколко, няма случаи, когато правилно проведено такова лечение да не донесе полза.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Йорданка Михалева

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #29 -: 28-08-2016, 17:14:35 »

Здравейте. От половин година насам и повече имам проблеми със стомаха/червата. Не съм сигурна дали съм за тази тема, но имам подобни симптоми - подуване, гадене, къркорене и пукане на червата, газове, а съвсем наскоро и продължително разтройство. Бях на гастроентеролог - безуспешно, пих дуспаталин и от него ми стана по-зле. Започнах да се въздъражам от "вредни" храни - пържено и безалкохолно (и алкохол) не приемам от няколко месеца, правя йога, ям много плодове и зеленчуци - но безрезултатно. Пих сода, ябълков оцет... Изпитвам непрекъсната умора, сънливост, и с течение на времето силна раздразнителност поради влошаването на състоянието ми. Бях и на ирисова диагностика - според лекарката, всичко е на нервна основа. Не знам какво да правя. Познати ми предлагат да гладувам и да правя пречистване със солена вода - това дали би помогнало? Какво бихте ме посъветвали?
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #30 -: 29-08-2016, 09:04:00 »

Здравейте и добре дошла, Йорданка! Както тук сме обсъждали на дълго и широко, най-бързото и трайно решение е правилно проведено Временно въздържане от храна + упражнения.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 22 запитвания.