Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Синдром раздразнено черво  (Прочетена 12477 пъти)

niki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Синдром раздразнено черво
« -: 19-06-2015, 14:33:53 »

Здравейте,

Бих искал да попитам има ли някой съфорумец, който се е преборил с този проблем. По-конкретно, симптомите са на IBS-C
Активен

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #1 -: 19-06-2015, 21:51:38 »

Ники ние да не сме гастроентерелози човек ....
Имал съм проблем и се оправих, хайде кажи какви опаквания имаш и ако се припокриват с моите ще ти кажа какво ми помогна ...
Активен

niki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #2 -: 20-06-2015, 13:07:53 »

Точно за гастроентериолози не искам и да чувам повече...
Симптомите са точно както на IBS-C:
Стандартните са подуване на корема, газове, запек. Храносмилането почти няма. По неприятните са след ядене покачване на температурата, изпотяване. Рязко желание за сън, загуба на концентрация. Депресия и апатия. Непоносимост към студ.
Нещата които съм пробвал без голям успех са: Гладуване. Правил съм пречистваща диета с антигъбични добавки и пробиотици за възтановяване на чревната флора.
Взимал съм беатайн и хранителни ензими.
За облекчаване на симптомите работи Duspatalin и мента.
Нещата, които помагат от добавките са glutamine. Най новите ми открития са 5HTP и Мелатонин. Оказа се, че има доста медицински изследвания че при Ibs има проблем с невротрансмитерите, в случая със серотонина. Да кажем, че комуникацията между мозъка и червата е нарушена.
Но като цяло само се занимавам със симптомите а не с причината
« Последна редакция: 20-06-2015, 13:32:22 от niki »
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #3 -: 20-06-2015, 14:19:03 »

Здравей niki,

моя близка беше с твоите храносмилателни проблеми. Тя пи едни капки на д-р Пашкулев http://veridia.eu/bg/tinkturi/za-vatreshna-upotreba/-3 и имаше голямо подобрение. И аз в момента ги пия и съм доволна.

Възможно е тази температура да се дължи на повишена киселинност на организма?

Не знам как се храниш, но приемането на магнезий е много важно в наши дни. Има недостиг дори при суровоядците. Приемът му намалява много неврологични симптоми, дори и запека. Храната ни е много бедна на магнезий, лекарите вече масово го изписват на хората...

Относно загубата на концентрация, депресията и апатията  моя съвет от опит е - Омега 3 - смляно ленено семе или чия, по 1 с.л. дневно в чаша вода /добре прочистват и храносмилателната система/ и по някакъв начин набавяне на силиций - той участва в обвиката на нервите, а храната ни е много бедна вече и на него. Силицият тонизира много тялото и психиката, действа и противогъбично. Поздрави :flower:
« Последна редакция: 20-06-2015, 14:42:01 от donna »
Активен

niki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #4 -: 22-06-2015, 09:16:42 »

Здравей donna,

Мерси за съветите :fluretaa:. Преди няколко години бях пробвал продуктите на д-р Пашкулев, но за жалост без особен успех.
Да, наясно съм за магнезия и го взимам + витамин Д и цинк.
Относно омега3 съм взимал рибено масло, в големи количества, без видими подобрения.
Запознат съм и със силиция, бях започнал да го взимам, но не усетих някакъв ефект. Имам още останал, ще пробвам пак.
Честно да си кажа, незнам дали е останало нещо което да не съм пробвал....
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #5 -: 22-06-2015, 09:21:29 »

Само с добавки може и да не стане  :-\

Покачването на температурата и изпотяването обаче не са никак безобидни симптоми!! И не са характерни!  Говорят за някакъв по-сериозен проблем. Не се плаши, но гледай да го установиш или изключиш.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

niki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #6 -: 23-06-2015, 14:13:35 »

Замислих се, дали всъщност раздразненият корем не е следствие от нещо друго и ето го резултата:

Много хора, които имат фибромиалгия също могат да имат:
• Умора
• Безпокойство
• Депресия
• Ендометриозата
• Главоболие
• Синдром на раздразненото дебело черво

След като се поразчетох малко повече
Това би обеснило защо 5HTP суплементирането ми се отразява добре:
Цитат
    Serotonin helps regulate sleep, digestion, pain, mood, and mental clarity. Serotonin helps:
    Raise the pain threshold (have less pain), by blocking substance P.
    You fall asleep and stay asleep through the night.
    Regulate moods. “The happy hormone” reduces anxiety and reduces depression.
    Reduce sugar cravings and over-eating.
    Increase a person’s mental abilities.
    Regulate normal gut motility (transportation of food-stuff) and reverse irritable bowel syndrome (IBS).
Активен

niki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #7 -: 23-06-2015, 15:38:00 »

Разбира се лек за това заболяване няма... Въпреки, че има постове на хора, които значително са си подобрили състоянието приемайки отхрачващо лекарство Mucinex, основната съставка в което е quaifensin. За жалост не мога да намеря продукти с тази съставка (едно време го е имало в Рефезин) за да пробвам.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #8 -: 23-06-2015, 18:41:36 »

niki@ 
   Възможно е раздразнения стомах(като се има предвид самия стомах) да е следствие и от голям прием на добавки- те са си прах добита по лаб. път.

 5HTP е прекурсор на серотонина, а ти казваш че приемаш и мелатонин също, ето от къде получаваш подобрение вероятно, т.е. почти директно/директно си набавяш невротрансмитерите които нещо им пречи да се случат.

   Фолатите спомагат за обратното захващане на серотонина, нещо което може да ти е от полза като допълнение.
Напълно възможно проблема да е и в стомашно чревния тракт, възможно е и да е "по-надълбоко" дори, възможно е и "здравето" на стомаха да е само следствие.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #9 -: 23-06-2015, 19:32:11 »

Точно за гастроентериолози не искам и да чувам повече...
Симптомите са точно както на IBS-C:
Стандартните са подуване на корема, газове, запек. Храносмилането почти няма. По неприятните са след ядене покачване на температурата, изпотяване. Рязко желание за сън, загуба на концентрация. Депресия и апатия. Непоносимост към студ.
Нещата които съм пробвал без голям успех са: Гладуване. Правил съм пречистваща диета с антигъбични добавки и пробиотици за възтановяване на чревната флора.
Взимал съм беатайн и хранителни ензими.
За облекчаване на симптомите работи Duspatalin и мента.
Нещата, които помагат от добавките са glutamine. Най новите ми открития са 5HTP и Мелатонин. Оказа се, че има доста медицински изследвания че при Ibs има проблем с невротрансмитерите, в случая със серотонина. Да кажем, че комуникацията между мозъка и червата е нарушена.
Но като цяло само се занимавам със симптомите а не с причината
Глад  :pensif_29: И аз имах СРДЧ.Лекува се лесно.И депресията.И умората.И какво ли още не... ;)
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #10 -: 24-06-2015, 22:28:02 »

Разбира се лек за това заболяване няма... Въпреки, че има постове на хора, които значително са си подобрили състоянието приемайки отхрачващо лекарство Mucinex, основната съставка в което е quaifensin. За жалост не мога да намеря продукти с тази съставка (едно време го е имало в Рефезин) за да пробвам.
Разбира се, че има лек, Чери вече го посочи.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

niki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #11 -: 10-07-2015, 11:29:12 »

Да ви разкажа нещо интересно. Преди известно време, докато планинарствахме, се сблъсках с прясно овче сирене. Мислех си, че като хапна от него ще настъпи края на света, с този недоволен корем, но за моя изненада всъщност ми стана много, много по-добре. От тогава се опитвам из София да си намеря прясно овче сирене за да постигна същия ефект и дотук е безрезултатно. Само когато ходя да взема от онова "специално" прясно сирене корема ми се чувства ужасно добре. Да ви кажа пробвал съм какви ли не пробиотици, но никой от тях не е имал даже и грам същия успех както с това прясно овче сирене. За жалост сезона скоро свършва така, че ми остава да пробвам с прясно краве сирене...
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #12 -: 10-07-2015, 11:49:46 »

пробвай с прясно козе, може да има още по- добър ефект от овчето :)
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #13 -: 10-07-2015, 13:57:08 »

Ники,не знам коя доша си по Аюрведа,но ако си капха или питта-капха НЕ се пробвай със сирене.Ще ти се полепят слузове по дебелото черво и после с години няма да можеш да ги изчистиш. :pensif_29:
А СРДЧ се лекува най-лесно и бързо с ГЛАД,дори и плодуване ала Лидия Ковачева,приятелю... :whistling2 - emotloader:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

niki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #14 -: 10-07-2015, 15:16:28 »

Ники,не знам коя доша си по Аюрведа,но ако си капха или питта-капха НЕ се пробвай със сирене.

Как се определя така наречената доша ?

Незнам за полипите, но наистина това сирене като, че ли пренареди флората у фауната в червата...
« Последна редакция: 10-07-2015, 15:33:39 от niki »
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #15 -: 10-07-2015, 16:14:22 »

Ники,не знам коя доша си по Аюрведа,но ако си капха или питта-капха НЕ се пробвай със сирене.

Как се определя така наречената доша ?
http://www.kukuriak.com/tritedoshi/
"Незнам за полипите, но наистина това сирене като, че ли пренареди флората у фауната в червата..."
Щом казваш... :Confus_3:
Дано поне е произиведено по суров начин-без варене на млякото,защото според мен само козето приготвено по суров начин е удачно да се консумира от вата и рядко от питта. :whistling2 - emotloader:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

niki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #16 -: 21-08-2015, 19:33:51 »

Ники,не знам коя доша си по Аюрведа,но ако си капха или питта-капха НЕ се пробвай със сирене.Ще ти се полепят слузове по дебелото черво и после с години няма да можеш да ги изчистиш

Относно полипите, виж какво намерих:

Цитат
Прочистване на червата с бамя
Прочистването на червата ще повлияе на цялостното ви здраве по положителен начин, чрез освобождаване на вредните токсини в храносмилателния тракт и лечение на лигавицата на мукозните мембрани. Това ще повиши капацитета на червата да абсорбират важни хранителни вещества в кръвта, като витамини и минерали. Слабителни чайове може да се окажат обременителни за тялото и да причинят колики и коремни болки, като премахват от червата полезните бактерии. Прочистването на червата с леко слабително средство, каквото е бамята, намалява възпалението на чревните стени и премахва вредните бактерии, като същевременно се насърчава растежа на добри бактерии е най добрия метод за прочистване на червата.
Половин чаша нарязана бамя варена или на пара поне веднъж на ден за закуска или обяд
Активен

niki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #17 -: 21-08-2015, 19:44:59 »

Иначе по-темата, докато катерихме Мальовица с една група, стана дума за проблемите с корема и един човек ми препоръча да пробвам с горчив корен. Направо ми дадоха така да си го смуча и да ви кажа доста добре ми се отрази. Почнах да си варя чай от горчив корен и червен кантарион + джинджифил и като цяло се чувствах доста по-добре. Но най-голямото ми откритие се оказа Хлъзгав бряст! От както започнах да го взимам (на хапчета) направо се преродих. Горещо го препоръчвам на всеки който се оплаква от проблеми с корема!!!

Цитат
Когато тя се намира в пряк контакт с възпалени повърхности, както тези на кожата или лигавиците на червата, тя успокоява и покрива раздразнената тъкан, предпазвайки я от по-нататъшни увреждания, като изтегля всякакви токсини и дразнители.

Цитат
Билката е отлична за състояние на дразнимо черво или подобни на болестта на Кроун атаки. Тя ще облекчи болката почти веднага и сериозната болка в рамките на един ден, ако взема 3 пъти дневно по време на остър пристъп. Смляна на прах може да се направи като овесена каша или гъста напитка за облекчаване на киселини в стомаха и храносмилането, за успокояване на язви и други възпалителни заболявания.

В нета даже намерих каша от хлъзгва бряст но за жалост няма в София....
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #18 -: 24-08-2015, 12:11:58 »

Иначе по-темата, докато катерихме Мальовица с една група, стана дума за проблемите с корема и един човек ми препоръча да пробвам с горчив корен. Направо ми дадоха така да си го смуча и да ви кажа доста добре ми се отрази. Почнах да си варя чай от горчив корен и червен кантарион + джинджифил и като цяло се чувствах доста по-добре. Но най-голямото ми откритие се оказа Хлъзгав бряст! От както започнах да го взимам (на хапчета) направо се преродих. Горещо го препоръчвам на всеки който се оплаква от проблеми с корема!!!


В нета даже намерих каша от хлъзгва бряст но за жалост няма в София....

Ники, от Now Foods ли пазаруваш Хлъзгавият бряст?
Активен

niki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Синдром раздразнено черво
« Отговор #19 -: 24-08-2015, 16:00:49 »

Ники, от Now Foods ли пазаруваш Хлъзгавият бряст?

Ами взех първата марка, която ми попадна в случая на Nature's Way. Иначе мисля после да пробвам продукта на NOW.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.063 секунди с 22 запитвания.