Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: По колко вода на ден?  (Прочетена 12677 пъти)

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:По колко вода на ден?
« Отговор #20 -: 13-08-2015, 19:35:46 »

Венци, има логика за топлата вода.. дам.. :)

А аз искам да питам, трябва ли да се насилваме да пием вода, ако не ни се пие?
Това не е ли като да се насилваш да ядеш, когато не ти се яде?

Отговорът идва с годините Миа.
Казвам го от личен опит..
Ако искаш да се радваш дълги години на хубава и стегната кожа, то водата трябва да ти бъде първа дружка - това като говорим за външен вид.

А като иде реч за здравето, всички сме наясно за алкалността която трябва да се съдържа в едно тяло.
Ако някой има съмнения, дали да пие вода или не, просто може да отскочи до някоя аптека и си купи тест за pH.
Давам един линк за да ви подсетя само за какво говоря: http://www.balevbiomarket.com/ph-test-lenti.html
Има ги на много места, цените варират, но всички вършат една и съща работа.
Казват, че резултатите не могат да бъдат точни както в една лаборатория, но е достатъчно да се ориентираме на къде са нещата. :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:По колко вода на ден?
« Отговор #21 -: 13-08-2015, 22:37:28 »

Интерпретацията на БалевБио  за стойностите на PH на урината не е съвсем вярна. Възможно е текстовете  да са на производителя, нямам представа , но важното е , че 6.5 не е лошо ( т.е. "киселинно" )  за сутрешна урина. Някой е пропуснал да отчете спецификите в работата на бъбрека.  ;)  
Освен това, лентичките са с точност 0.5 . което ще рече, че ако резултатът за урината според лентичките е 8, в действителност той би могъл да бъде както 7.8 , така и 8.3  ( че дори 8.5 ! ) . Но 8.5  вече е "лоша" стойност , затова по-добре е да се ползва PH метър с по-голяма точност.  ( същото се отнася и за 6.5 , а пък то да е 6 .. )
« Последна редакция: 13-08-2015, 22:39:29 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:По колко вода на ден?
« Отговор #22 -: 14-08-2015, 00:06:19 »

абе, според мен, цялата тази работа с ph-то може да се окаже достa преекспонирана.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:По колко вода на ден?
« Отговор #23 -: 14-08-2015, 06:26:45 »

Мозъкът ни е несъвършен да разбере начина по който функционира тялото ни. Все пак то не е само химически процеси, а и енергия, която е доволно непозната. Нека всеки потърси отговорите в себе си, след като се запознае, разбира се, с основните закономерности на житието ни.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:По колко вода на ден?
« Отговор #24 -: 14-08-2015, 08:18:13 »

Ее, Тихий, ти, за да си спазиш принципа  "от конкретното към общото" , пак излезе  от контекста :)
А той беше - тълкуване на един от "параметрите" на организма.  А това ,че мозъкът не разбирал как функционира тялото ни.... остави тази песен любовна..Много добре си разбира той  tooth Вече ако ние НЕГО не разбираме - това е друг въпрос  tooth
Естествено, че всичко е енергия.
Но тя е нужна именно за това - за да работят органите в "заводските си режими"  ;) , за оптимално протичане на жизнените процеси.
 И точно по някои от параметрите, ( един от тях е PH-то ) можем да съдим   И  за енергията, за която говориш.  ;)
 Нали си съгласен - не можеш да си мислиш, че имаш баланс на ин-ян, на доши, на чакри  и т.н. , а същевременно да ти е висока кръвната захар , да ти е силно алкална урината, или кръвното ти да е като на жираф ..   tooth ( при тях то е 350 горна граница)  
Енергията си е енергия , но "химическите процеси " в тялото си имат своите параметри. Ти имай кръвна захар 15 ( на гладно)  , а пък използвай всичката енергия на света да те видя колко ще изкараш , ако не успееш да си вкараш захарта в нормата  ;)  
Енергията трудно можем да измерим , но параметрите на физическото си тяло - да.  
 Всеки дисбаланс се проявява с промяната на все някое параметърче , ( или "симптомче" ) ,  което  да ни подскаже, че вече сме я овапцали..  tooth. Стига да имаме познанията кои от параметърчетата или "външните изяви"  да търсим  ;)

А иначе.., много би ми се искало да разбера как ще реагираш ти самият , ако в област , в която си некомпетентен, получиш съвети , подобни на тези , които ти даваш на другите  - "познай себе си" " ползвай интуицията си " ...
Например , поврежда  ти се колата в пустинна местност и в лоши условия. Обаждаш се на компетентен човек, а той ти препоръчва : "Момче, ползвай вътрешният си глас, интуицията  си , и си оправи колата! "  tooth
Или пък ти предлага: " Научи електротехниката и веднага ще разбереш къде е повредата "   :surpris_23:
 tooth
  
« Последна редакция: 14-08-2015, 08:20:26 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Roklichki

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
    • рокли
Re:По колко вода на ден?
« Отговор #25 -: 27-09-2015, 09:38:21 »

Аз пия 2 литра минимум дневно !!!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:По колко вода на ден?
« Отговор #26 -: 27-09-2015, 11:48:00 »

хаха, уникален отговор N24  на Бино към Тихия!      tooth   tooth    tooth
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:По колко вода на ден?
« Отговор #27 -: 27-09-2015, 22:02:06 »

Хм..., понеже въпросът е сложен и важен, добре е да подхождаме постепенно-предпазливо, с внимание... Дори можем да записваме някои неща за да проследим развитието, да уловим посоката...
Като приемаме всеки ден различна по количество и съдържание храна би било невъзможно да определим достоверно на какво точно се дължи дадена промяна в тялото и/или настроението ни.
Както вероятно е известно, за да могат червените кр. телца да пренасят успешно хемоглобин(т.е., О2), осмотичното налягане в(на) кръвта ни трябва да се удържа в доста тесни граници. За това при посещение в Бърза помощ например, след хранително натравяне, като ни насилят да изпием 2л вода с въглен, мивката винаги е наблизо... щото знаят, че ще повърнем. Това е естествена предпазна реакция, понеже приемането на толкова много вода за кратко време би намалило осмотичното налягане с всички плачевни следствия.
Ако обаче се насилваме да пием много вода наведнъж и се стараем да не повърнем, можем да си нанесем вреди...
Моята препоръка е да приемаме 2-4 глътки вода наведнъж, след няколко минути - пак. Е, водата може да е алкализирана, или с лимонов сок, или със сода за хляб, добре е да има и сол, но пък в храната трябва тя да е силно намалена... Ясно е, че след 3-4 резена диня и 2 чаши вода дозата е надхвърлена. Обикновен здрав разум след тези обсъждания е достатъчен за поддържане на препоръчаните количества.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:По колко вода на ден?
« Отговор #28 -: 27-09-2015, 22:42:28 »

Една отметка ,Вова, специално за содата във водата - такава вода само на гладно! И максимум 3 пъти на ден. И освен това си има тънкост как да се приготвя, ама е за отделна тема.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:По колко вода на ден?
« Отговор #29 -: 27-09-2015, 22:57:07 »

Да, Бино, смисълът на препоръките на проф. Неумывакин разбирам че са за хора, които не искат да променят нищо друго в своя живот - нито хранене, нито мислене... И ако трябв ада променят 1 нещо за намаляване на прекомерното "закисляване", той предлага да почнат да добавят по мааалко сода във водата...
А случаят с д-р Симончини не е просто всекидневно добавяна на сода във водата, а лечение на бързодестващ рак... и т.н.
За по-просветени като нас пък, содата е само във водата на гладно, и то до 30 мин. преди хранене... Да не лишаваме стомаха от необходимата му киселинност за обработка на храната.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:По колко вода на ден?
« Отговор #30 -: 27-09-2015, 23:01:26 »

не знам за вас, но аз имам смущения относно приема на сода!
все пак,  тя си е една химия, не мислите ли така?
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:По колко вода на ден?
« Отговор #31 -: 28-09-2015, 10:57:24 »

Да, Искре, химия си е, но иди го кажи на човека, който си е спасил живота с тая химия...

Принципният въпрос според мен е, че за прекалено кратко време, от гледна точка на еволюцията, хората в Европа и Сев. Америка промениха твърде много вида и количествата на храната, а и характера на храненията си. Същото се отнася за пиенето, мисленето, движението, огладняването... В резултат като почнем от 10-тина години след края на Втор. Св. Война, непрекъснато при тези хора се появяват нови и нови болести, неизвестни по-рано... въпреки "огромният напредък" на медицинската наука и практика... Та содата е малко крайна мярка, но съдържа въглеродна група... т.е. е органична.
Изобщо, щом помага, препоръчва се от авторитети, още не е доказано вредно действие... я примеме за ползване.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:По колко вода на ден?
« Отговор #32 -: 28-09-2015, 13:21:24 »

аз поради содата получих дерматит - слагах си под мишниците след къпане.
така че, щом може да причини това на кожата ми, представям си иначе....

п.с. не че има такова значение в случая, но, Вов, не се казвам Искрена!
никът ми е " искрена" / с ударение на първата сричка /, защото се надявам, че се държа като искрен човек. :)
« Последна редакция: 28-09-2015, 13:24:40 от iskrena »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:По колко вода на ден?
« Отговор #33 -: 29-09-2015, 07:33:37 »

Добре Искрена, аз по навик се обръщам към всеки с името, което той/тя предпочита... (и по правилата на известния ми правопис). :flower:
Разтвор на сода за хляб в малка или нищожна концентрация във вода в хранопровода и стомаха си е различно от сода, смесена с изхвърляните от тялото съединения под мишниците, подложена на триене при движение на ръцете и пр.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:По колко вода на ден?
« Отговор #34 -: 29-09-2015, 08:09:41 »

Аз пия около 2 литра вода на ден-изворна.
Сутрин на гладно-топла вода с ябълков оцет.Алкализира организма и засилва метаболизма.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:По колко вода на ден?
« Отговор #35 -: 01-10-2015, 15:44:21 »

Пиех по 1,5-2 л на ден, обикновено изворна. Не знам до колко е в някакви рамки на нормалното или не, но от 5-6 месеца количеството на чистата вода, която пия за деня не надхвърля 1/2 литър, а най-често е 150-200 мл и то минерална - изворната вече не мога да я пия. Просто един ден забелязах, че почти не пия вода и всъщност не ми се и пие. Количеството зависи от качеството - ако е прясно наточена до третия ден 1 чаша е достатъчна, след това са ми нужни поне още една. Не усещам някакви аномалии в организма ми засега.
За сметка на водата обаче увеличих солта - 6-7г за деня, а обичах безсолно.
Интересен е фактът, че изхвърлените течности от тялота са около 2,5 - 3л.
По принцип солта и водата са кристали способни да записват информация. Все още не знам дали се извежда или се въвежда информация. Но имайки предвид дългите години прекарани под разрушителното действие на негативните програми е по-скоро първото.
Това е една от "аномалиите" в живота ми след преминаване на сурово. Доколко е безвредна ще покаже времето.
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

neli.ivanova64

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:По колко вода на ден?
« Отговор #36 -: 31-10-2015, 08:19:00 »

Здравейте, относно пиенето на вода при висока и ниска двигателна активност ще споделя, че при мен няма никакво значение, тъй като съм си изградила хранителен режим( НЕ ДИЕТА), с който се чувствам добре, а пиенето на вода е най-важната част. Мога да кажа, че съм от активните хора, пия по 3 литра вода, случвало ми се е зимата единствено да не ми се пие по толкова.  tooth
 
Активен

Свързан

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
    • Свързан лечител.
Re:По колко вода на ден?
« Отговор #37 -: 06-12-2015, 13:03:26 »

Здравейте.

Дали някой ще знае по колко вода максимум НАВЕДНЪЖ е добре да се пие?

Аз пия по литър и малко за около 5 минути.

Някои казват, че било вредно за сърцето.

Благодаря предварително :-).
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:По колко вода на ден?
« Отговор #38 -: 06-12-2015, 14:16:18 »

В какъв смисуъл дали някой, ше знае. То да не е урок да се научи и преподава. Пий по колкото ти се пие. По принцип, вярвам, че е добре да се прекрати пиенето една идея преди човек да е утолил жаждата, защото, както и при яденето, така и при пиенето на вода, стомаха подава сигнала за ситост и утоляване с известна доза закъснение. Само не ме питай за точно за какво закъснение иде реч. Забравил съм си хронометъра точно днес  :thankyou:
Поздрави
Активен

Свързан

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
    • Свързан лечител.
Re:По колко вода на ден?
« Отговор #39 -: 06-12-2015, 17:49:02 »

В какъв смисуъл дали някой, ше знае. То да не е урок да се научи и преподава. Пий по колкото ти се пие. По принцип, вярвам, че е добре да се прекрати пиенето една идея преди човек да е утолил жаждата, защото, както и при яденето, така и при пиенето на вода, стомаха подава сигнала за ситост и утоляване с известна доза закъснение. Само не ме питай за точно за какво закъснение иде реч. Забравил съм си хронометъра точно днес  :thankyou:
Поздрави

Не дават.

Било вредно за сърцвто да се пие повече от еди колко си.

 :Content_22:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.114 секунди с 23 запитвания.