Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Среща(Велико Търново-ско) Комбинирана-еко   (Прочетена 13188 пъти)

svetlio17vt1

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56

Скъпи съфорумци.Малка идея ми блуждае в мислите с надеждица за съвместно встъпление и одухотворение!
От средата на юли до края на месеца съм си в България-Велико Търново и имам копнеж да се сберем дружинка,опознаем,събеседваме и разказваме приказки в реална пътека за еко живот,здравословно хранене,душевен мир и себереализация,земно строителство,живот в общност,живот на село и всичко което дойде по душа.
Може да е в Търново или околностите-според това колко ще бъдем и какво ще решим в обща организация.
Всякакви идеи и намерения са добре дошли.
« Последна редакция: 27-04-2015, 22:07:58 от svetlio17vt1 »
Активен
скайпа ми е :) svetlio17vt1
facebook:  https://www.facebook.com/svetlozar.petrov.165

svetlio17vt1

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56

Аз имам сериозно намерение да стана ''селски обитател'' .А от това и всички производни-качествена храна,душевно спокойствие,приятели-съмишленици с общи усилия с които можем да си бъдем полезни,да изселим от мислите си поставените стандарти и бъдем просто-себе си :)
А по-подходящо място за което мисля е село-то не мисля че има :)
Обичам свободата и нейната липса ме тласна към новото -старо .Живот сред природата.След дълги мисловни скитания и обрати настъпи и момента в който..абе..няма връщане :) не от приключенство или авантюризъм,просто от личната нужда за физическото и душевното ми съществувание.
А колкото по-естествена е и средата,толкова по-максимално човек има възможността да се доближи до самия себе си.
В началото на здравословния прогрес в мен срещнах много трудности ( и несполучливи диети,незнание,неразположения всякакви) за което на дълго мога да споделям от опита си през последните 7 години.Интересите ми от земно строителство са истинската ми мечта-домът от глина.Толкова просто а толкова сложно,което не е за подценяване,а за обширно и практично вникване в сътворяването на своят дом от своите ръце с цялото си сърце.Практика,опит,знания и всякаква инфо е много полезна.
Всеки може да се подготви със своя презентация,картинки,изповед,споделяне,каквото му дойде на ум и да сподели с останалите.
Аз не спирам да вярвам че ще срещна съмишленици с които да изградим съзнателна общност с които да живеем в естествена среда.Така както вече се случва с много други из страната-Изворче,Гудевица,Ъглен,Солник и много други.
ще се радвам всеки да сподели и си пожелавам да се съберем колкото може повече разновидности на всемирският експеримент :)
Активен
скайпа ми е :) svetlio17vt1
facebook:  https://www.facebook.com/svetlozar.petrov.165

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Берое

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Всеки , поел по този тежък път се нуждае от подкрепа.Да действаме , докато все още можем.Ако не друго поне една група у фейсбука да си направим тука за града и околността.Като име може да се казва Зелената вълна , Завръщане у дома или нещо подобно и да си организираме срещи по различни Еко поводи , а също така и да споделяме личните си истории за трудностите , които срещаме за да ги преодоляваме заедно (просто защото е по-лесно) . Идеите на Светлъо въобще не са лишени от логика с оглед на това колко сме се отдалечили от Естествената си среда  :surpris_25: Една малка крачка е повече от никаква.  :angel: От нас зависи.
Активен

svetlio17vt1

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56

Контакта на живо е много ценен подход и неизбежно,след като има толкова много хора с различни опитности,възходи и падения.Реалният контакт дава истинският смисъл и повече свобода на словото(според мен) при което всеки един със своите индивидуални знания и опит при споделяне може да помогне на други по този път,като ги предпази от каквото може :)
Загубили сме разговорите (вечеринките) в които всеки с искреност да споделя директно.Този диалог на мен лично ми липсва,особено с хора със сходни вълнения.Интернет е прекрасно място,но живият контакт е най-ценен.Това е и тайната подложка за среща и просторни разговори без ограничения.Надявам се искрено да се съберем колкото може повече :)
Активен
скайпа ми е :) svetlio17vt1
facebook:  https://www.facebook.com/svetlozar.petrov.165

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

ами, айде, правете група у фейса и да видим колко ще се съберем :)
аз действам от миналата година, ама нещо или районът не ми допадаше или имотът / повечето миришеха на мухъл :) /.

въпросът е че аз не мога да си представя на всички да допадне мястото, па и конкретен имот после... много ми се вижда сложно, но не е невъзможно!

айде, успех на всички, запътили се в тази правилна посока на живот!
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Браво Искре!! Браво на всички ви!
Аз само си мечтая...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

svetlio17vt1

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56

Защо само си мечтаеш Vov?
Активен
скайпа ми е :) svetlio17vt1
facebook:  https://www.facebook.com/svetlozar.petrov.165

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Защото семейните състояния на всички са различни...
 Преди 30-35 години си мечтаех като се пенсионирам, да си купя къща на Черно море - или до 15 км навътре... Не заради мисълта на Хемингуей, че "...всичко на повече от 30 км от морето е провинция...", а така, просто така мислех тогава... Сега си спомням добре тази мечта и ...толкова.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

svetlio17vt1

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56

Ехх :) Морето е прекрасно място..но не се отказвай от мечтата си та дори да не е до морето..а алтернативи има и то не малко. :)
Активен
скайпа ми е :) svetlio17vt1
facebook:  https://www.facebook.com/svetlozar.petrov.165

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Аз си имам, дори 2 места, с къщи и плодородна земя, но ...много далеч от каквото и да е море. Сори и те  са недостъпни за мен.

Животът, понякога след години, ни преподава такива уроци, че се чудим как не сме се сетили по-рано. Дори се чувстваме засрамени...
Тоест, ако сме достатъчно искрени към себе си.  :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 22 запитвания.