Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Груповео пазаруване за вегани/вегетарианци?  (Прочетена 6294 пъти)

vegan123

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Здравейте на всички,

тъй като съм нов във форума, искам да попитам обсъждали ли сте тази тема. Ако сме солидна група, дори и не много голяма като брой, смятам, че ще ни е доста по-лесно да се снабдим с продукти, особено през есенно-зимния сезон. Аз лично много се дразня на твърде завишените цени в повечето магазини.
Бихте ли изказали своето мнение по въпроса?
Ще споделя някои цени на продукти /към днешна дата/, които по-често купувам и ще съм благодарен ако може да си сравним така да се каже часовниците.  Предполагам всеки е отрил някое място и проверени местни производители, от които си доставя различни работи и ако се обединим, можем да си споделяме и пазаруваме заедно. Само искам да уточня, че идеята не е с цел печалба, а по-скоро като взаимопомощ.

Фурми пресни - 2.00 кутия/ 0,500гр.
Стафиди тъмни - опаковани 4.00лв, насипни 3 лв./ кг.
Белен слънчоглед България - 3лв. кг опакован
Банани узрели - 2лв. кг
Овесени ядки България - 2.50 лв. кг.
Ябълки български Флорина - 0,90лв на кг.
Пащърнак български - 5лв/кг.
Лешници България несчукани есенна реколта - 6лв./кг. /купувал съм ги преди време не днес/.
Шарлан български пластмасова бутилка 1л. - 3,70лв.

Като се сетя нещо ще допълня.
Поздрави


« Последна редакция: 23-04-2015, 21:40:01 от vegan123 »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Браво Веган! Аз пък си мислех, че цените на борсата в Слатина (София), до които съм стигнал, са най-ниски...
Къде ги пазаруваш тия български неща - толкова евтини? Бих си купил от някои.  :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

vegan123

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Браво Веган! Аз пък си мислех, че цените на борсата в Слатина (София), до които съм стигнал, са най-ниски...
Къде ги пазаруваш тия български неща - толкова евтини? Бих си купил от някои.  :Content_14:
Здравей,
и благодаря за включването в темата.
Забравих да спомена, че не съм от софия, но съм сигурен, че при Вас ще могат да се намерят на съюата цена, ако не и по-евтино, защото аз не ги купувам на едро.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Веган, дай малко по-сериозно, приятел .

Не се сърди , но това - "сигурен съм , че и при вас може да се намерят на същата цена"  е изказване на 12 годишен романтик, току що изгледал поредната американска сапунена лекция за "позитивното мислене"  tooth
Пуснал си тема, добре. Питаха те нещо конкретно  - ти не казваш  :surpris_23:
Каква е идеята на темата тогава - само да се похвалиш ли ?  tooth
Ако искаш да си полезен , давай координати  да отиваме да купуваме, защото в нашите градове , че дори и в целия интернет семки белени ДОРИ НА ЕДРО  за 3 лв НЯМА. (Има за 8 лв.! ) А ти говориш за на дребно..
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vegan123

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Веган, дай малко по-сериозно, приятел .

Не се сърди , но това - "сигурен съм , че и при вас може да се намерят на същата цена"  е изказване на 12 годишен романтик, току що изгледал поредната американска сапунена лекция за "позитивното мислене"  tooth
Пуснал си тема, добре. Питаха те нещо конкретно  - ти не казваш  :surpris_23:
Каква е идеята на темата тогава - само да се похвалиш ли ?  tooth
Ако искаш да си полезен , давай координати  да отиваме да купуваме, защото в нашите градове , че дори и в целия интернет семки белени ДОРИ НА ЕДРО  за 3 лв НЯМА. (Има за 8 лв.! ) А ти говориш за на дребно..
 
Това ми беше идеята, че аз мога да купя и да пратя на всеки,който иска и той като има друго, което е намерил да направи същото. Ако сме повече хора така, вместо да е на 3лв, ще го вземем още доста по евтино, защото това е цената не от производител, а през няколко ръце. Семките не са био, за да казваме, че говорим за цена от 8лв. На есен примерно цената е около 1,50 лв.
Ако толкова всеки иска да си пазарува поотделно, може да отиде в Сливен зад ИЦА за семки. Повечето неща са пръснати, а не на едно място. Не сметнах, че че някой го интересува къде се намират след като са в друг град.

Цените съм ги дал не да се хваля, а да има някаква база всеки. Дори и да не пазаруваме заедно, ако знам, че някъде цената е тази, а при мен е по-висока, ще продължавам да търся. Като пример, ще дам, че доскоро нямах и на идея, че фурми, кутията пресни мога да си ги намеря под 3.00 /сам можеш да отидеш видиш, че на големите магазини една такава кутия е около 4.00лв./. След като бях намерил за 3.00 си мислех, че това е цената и си вземах без да търся другаде. Впоследствие намерих и за 1,70лв. дори.

ПС: Виждам, че се водиш помощник модератор, а се усеща заядлив и подигравателен начин на изказ, което не е предразполага към градивен разговор.
« Последна редакция: 24-04-2015, 10:36:42 от vegan123 »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Здравей vegan123,
и добре дошъл. Информацията, която предоставяш е изключително ценна. Действително, аз фурми под 4 лв по магазините в Бг не съм виждал. В UK си ги купувам 2 кутии за 3 паунда, а по принцип цените тук са много по-високи от тези в България.
Поздрави
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Веган, ти още с вторият си пост тук взе да раздаваш оценки  :surpris_23: ( вместо информация, която ти искат ;) )
 Щом си толкова тънкоризест, лабилен, и чувствителен, че да се съкрушаваш  от по-стегнати стилове на изказ, най-добре или предупреди публично , че си силно уязвим и лесно стресиращ се , за да имаме по-внимателно отношение към теб..,( в такъв случай ти се извинявам)  или си избери някой друг форум, където милото и нежно говорене е приоритетно пред съдържанието.  :surpris_23:

Безсмислени разговори и без това водим достатъчно тук  tooth
Щом искаш да си от помощ - напиши конкретно кое от къде се купува ,дай координати , ние ще си се свържем и ще си купуваме . И ще те почерпим.  :Cherries Никой няма да иска да те ангажира да ходиш и да му пазаруваш , па после да му пращаш. още повече , че не се и познаваме.
А между другото , ти в групови поръчки досега участвал ли си ?  ;) ;) tooth tooth
« Последна редакция: 24-04-2015, 12:05:11 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vegan123

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Веган, ти още с вторият си пост тук взе да раздаваш оценки  :surpris_23: ( вместо информация, която ти искат ;) )
 Щом си толкова тънкоризест, лабилен, и чувствителен, че да се съкрушаваш  от по-стегнати стилове на изказ, най-добре или предупреди публично , че си силно уязвим и лесно стресиращ се , за да имаме по-внимателно отношение към теб.., или си избери някой друг форум, където милото и нежно говорене е приоритетно пред съдържанието.  :surpris_23:

Безсмислени разговори и без това водим достатъчно тук  tooth
Щом искаш да си от помощ - напиши конкретно кое от къде се купува ,дай координати , ние ще си се свържем и ще си купуваме . И ще те почерпим.  :Cherries Никой няма да иска да те ангажира да ходиш и да му пазаруваш , па после да му пращаш. още повече , че не се и познаваме.


Оценка не мисля, че съм давал. Казах, какво усетих от Вашия пост. Ако беше някой от редовните потребители, нямаше да има проблем, но като един от админите, лично аз не очаквам такова отношение.

Ако намерението ми с тази тема беше да дам адресите на всички места, от които пазарувам, щях да го направя още в началото и да приключа с въпроса и темата да си потъне с времето. И не виждам това как би било полезно на някой от Варна или София например. В момента има координатите, където се продават семките, с какво точно това помогна на някой? Както казах вече идеята ми беше да се постигне нещо работещо, което от своя страна да се развива в бъдеще.

Вярно е, че мога да отида в друг форум, което също ми се струва доста странен съвет от страна на един админ. Причината да избера този форум е, че постовете в него са доста по малко сравнено в преди години, което вероятно означава, че мишките отдавна са напуснали кораба и са останали сериозни хора, с които може да се работи.

Признавам като грешка, че не се представих, но не обичам да давам лична информация по форумите. И това щях да направя като се пораздвижат нещата.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Аз останах с впечатление, че Vegan има против подигравателните, а не против стегнатите изказвания.
Активен

vegan123

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Здравей vegan123,
и добре дошъл. Информацията, която предоставяш е изключително ценна. Действително, аз фурми под 4 лв по магазините в Бг не съм виждал. В UK си ги купувам 2 кутии за 3 паунда, а по принцип цените тук са много по-високи от тези в България.
Поздрави

Благодаря за включването и позитивното отношение.
Аз лично редовно се занимавам с фитнес и се опитвам да приемам около 3500-4000 калории на ден, а фурмите и бананите са ми един от основните такива във въглехидратно отношение. Количествата, които консумирам не са малки и затова едната такава разлика в цената е от голямо значение за мен.

Поздрави

Активен

vegan123

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Ето и снимки, за да останат някакви съмнения, че се намирам само на приказка. Цената на фурмите и датата на покупка са видими от едната, а на другата всеки, който желае може да види телефона и адреса на една от фирмите.

На мен ми харесва това, което казват в детските книжки: "Мравчата сила е в общия брой", затова продължавам да упорствам.







Приятен ден на всички :)

« Последна редакция: 24-04-2015, 13:29:44 от vegan123 »
Активен

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88

Малко информация за някои цени в Пловдив /Четвъртък пазар - там не са най-ниските цени, но ми е по удобно да пазарувам/.
белени слънчогледови семки - 3лв/кг.
кутия фурми Maryam - 3лв.
узрели банани - 2,20лв/кг.
Останалите цени не са толкова атрактивни, но за малки количества не се усеща особено.
Активен

vegan123

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Малко информация за някои цени в Пловдив /Четвъртък пазар - там не са най-ниските цени, но ми е по удобно да пазарувам/.
белени слънчогледови семки - 3лв/кг.
кутия фурми Maryam - 3лв.
узрели банани - 2,20лв/кг.
Останалите цени не са толкова атрактивни, но за малки количества не се усеща особено.
Здравей Евгени,
благодаря, че се включи и ти.
Поздрави
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

По повод фурмите -същите от снимката в Първенец на борсата са по 2 лв. В съседната тема  бях написала преди време подробно цените на всички ядки в Първенец.
За тези фурми навсякъде в нета има информация , че са топени в глюкозен сироп, за да са толкова меки и сочни  ( което хич не ми се ще да е истина , предвид какви количества консумирам )
 Та някой ако има обективна  и достоверна информация по този  повод може да сподели.
Основното , което аз пазарувам са:
Зеленчуци ( преди от Моравско село ) , сега от пазарите или Кауфланд ,  защото не мога да насмогна финансово на еко био и сертифицираните варианти.
Плодове ( като горното)
Ориз ( басмати , кафяв и черен ), леща ( зелена, кафява и червена ) , боб , нахут - от Зоя.бг . Цени няма смисъл да пиша , всеки може да ги види на сайта им.
Лимец ( брашно и зърно )  - от момиче, което открих във Фейсбук. Цените около 5 лв
Орехи - от пазара , вземала съм между 16-20 лв кг
Бадеми - от Фани мед ( в началото бяха 15 лв, после 18 и последният път ми ги дадоха на 19 лв  :whistling2 - emotloader:
Кашу - От Първенец , някаква цена 13 лв ми се върти в главата, но може и за 500 гр да беше...
 Пъдпъдъчи яйца - От Петър -(има цяла тема за него). 12 бр са 2 лв.
Маслини ( това ядем много) най-вече от близките хипермаркети.
« Последна редакция: 25-04-2015, 17:53:12 от zinaida »
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Да се продължа поста, че не мога да редактирам горният:
Маслините са основно сорт Каламата или Стафида -цени между 7,8-12,13 лв/кг
Слънчоглед белен си купувам около 4-4,5 лв от кварталните магазинчета.
Картофи и боб  -наши са си , домашни Родопски
Пчелен прашец -от Амброзия ( 100 гр 5 лв), както и лешников тахан .
Подправки съм си сушила сама в дехидратора..
Ами това е в общи линии.
Дано да е от полза.

Активен

vegan123

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

здравей,
аз за първи път чувам това за глюкозния сироп и суровите фурми. За стафидите мога да го повярвам, че са доста лъскави, но за фурмите не ми се вярва, тъй като са доста невзрачни на вид.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

здравей,
аз за първи път чувам това за глюкозния сироп и суровите фурми. За стафидите мога да го повярвам, че са доста лъскави, но за фурмите не ми се вярва, тъй като са доста невзрачни на вид.
И аз това си помислих, когато прочетох мнението на Зинаида. Фурмите си изглеждат с нормалното си природно покритие. Не съм забелязвал да са лъскави или лепкави.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

А не са, тъкмо лъскави и лепкави има..  ::)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

В тарелки съм виждал лъскави и лепкави, но нямам спомен да съм виждал в кутии. Разбира се, че е възможно да не съм попадал на такива фурми просто.
« Последна редакция: 26-04-2015, 11:29:11 от DeNiro »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Ако пазарувате от Зоя ще ви се скъса бързо джоба :) хахахахаахаха. В София по борсите трябва да се пазарува, кашон авокадо и да се дели , кашон банани и да се дели и т.н. И тук семките са около 3-3.50 килото , фурмите около 2 лв. С бадемите и орехите е трудно. Затова в сезона се запасявайте за цялата година, съхранявайте в платнени чувалчета. И така няма да ви се налага да плащате дебела цена на Фанимед.  Комбинирано бадеми и орехи , общо 30-50 кг годишно ще ви стигнат, зависи от семейството. Все пак и слънчоглед ядете и ленено семе и лешници. Ако се направи точна сметка , веганското хранене не е чак толкова скъпо , освен когато се купуват вносни продукти, неща, които сам не можеш да правиш,като овесено мляко например. Аз го купувам от DM, че е най-евтино и най-вкусно. в момета е 2.70 лв за литър. Маслини най-добре от Гърция по селата в северната част правят пазари в различни дни от седмицата. В Бг такива маслини не се продават, а само боклуци, от които печелят много.По-добре 2-3 екскурзии в Гърция за зехтин( който ползва ) и маслини , отколкото боклуците в БГ. Нахут хубав също може да се вземе пресен от пазара, опакованите избягвайте. А като сметнем и 2 гладувания в годината по 21 дни с още 15 дни захранване, направо си е далавера  tooth  tooth  tooth
Активен
 

Страницата е създадена за 0.064 секунди с 23 запитвания.