Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Част от лекция на Петър Дънов  (Прочетена 6805 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Много ми харесаха тези думи на Петър Дънов: " Често се оплаквате от болести и страдания, казвам: пейте на болестите и на страданията си. Ако си болен и не можеш да движиш ръцете и краката си, пей, дойде обяд, пей, цяла година пей на болестта си, да видиш какъв, ще бъде резултатът. Болестта обича спокойствие. Като разбере, че при теб няма спокойствие, тя хуква да бяга и те напуща. Щом нарушаваш мира и, тя казва тук не се живее. Като не знаеш как да се лекуваш викаш лекар. Сегашните лекари угаждат на болестта. Турят болния да легне, тъкмо това иска болестта. После пипат пулса на болния, преглеждат езика и очите му".
 Забелязвате ли колко истински са тези думи и как макар и изречени преди десетки години имат много повече тежест и сила в сравнение с дори най-новите лечебни методи и открития на научната медицина. Замислете се, че именно хората с борбен дух се преборват с болестите. Познавате ли някой с истински жив дух, който да е станал жертва на заболяване? А познавате ли жертва на заболяване, която да не е била със слаб дух? Човек не трябва да се поддава на отчаянието, което се опитват да събудят болестите. Тук определено правя разлика между отчаяние и моментен страх, защото моментният страх от новонастъпило заболяване може да бъде и рестартиращ и да накара болния да си каже"трябва да се взема в ръце", докато отчаянието от своя страна е пагубно. Пак, ще ви припомня и думите на Лидия Ковачева "Здравето и щастието заслужава онзи, който умее да се бори за постигането им". А какво прави медицината? Чрез диагнозите си, тя директно издава "смъртни" присъди. Защото, съобщавайки диагнозата на болния човек, те провокират отчаяние в него. Пациентът обикновено предварително е запознат със статистиката, че шансовете да се излекуваш от определен вид рак(пример) са нищожни и това заражда неговото отчаяние, а болестта именно това чака, защото отчаянието е равно на неосъзнато самоизключване на механизмите на тялото за борба с болестта. Отделно медицината препоръчва почивка, спокойствие, грижи за болния, тоест пълна липса на самоинициативност за справяне с проблема от негова страна. А в такъв един момент човек трябва да ври, да кипи, да се бори за живота си със силата на волята, защото именно тази непримиримост и борба лекуват, а не таблетките и ампулите с "вълшебни" молекули. По повод последните две, бих казал, че човешкото здраве за мен, образно казано е като стъкленица с вода: каквато и субстанция да пуснеш в нея, тя само, ше замърси водата. Пази ли човек водата си чиста и здравето му, ще е добро.
« Последна редакция: 16-04-2015, 00:04:28 от DeNiro »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Част от лекция на Петър Дънов
« Отговор #1 -: 16-04-2015, 23:37:32 »

Действителната стойност на препоръките на Учителя за огромните ползи и лечебни въздействия на пеенето, особено в хор, сега се потвърждава от научни изследвания:

http://science.howstuffworks.com/life/singing-happy1.htm

http://heartresearch.org.uk/fundraising/singing-good-you

http://www.telegraph.co.uk/news/health/10168914/All-together-now-singing-is-good-for-your-body-and-soul.html
И много други.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Част от лекция на Петър Дънов
« Отговор #2 -: 17-04-2015, 04:34:21 »

Мерси за тази информация Вов.
  Да, Петър Дънов е бил велик човек. Смешни са ми разни, които се опитват да го имитират в днешно време, опитвайки се да провеждат разни смехотворни беседи с ученици, направо жалка картинка. Но най-любопитното и невероятното е, че дори подобни личности си имат своите последователи. Неслучайно някой, някога е казал, че "човешката глупост и времето никога не свършват".
« Последна редакция: 17-04-2015, 04:36:31 от DeNiro »
Активен

fenix

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Част от лекция на Петър Дънов
« Отговор #3 -: 22-04-2015, 15:47:57 »

Абе, хайде стига с тоя дънов. Този е бил от посветените, т.е. от илюминираните. Говори ли ви нещо това? Карал е хората да стават членове на БКП И ЗЕМЕДЕЛСКИЯ СЪЮЗ.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Част от лекция на Петър Дънов
« Отговор #4 -: 22-04-2015, 21:46:12 »

Ние тук обсъждаме безценните му достижения, действия, препоръки ...за нас, за здравето на всички хора.  :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Част от лекция на Петър Дънов
« Отговор #5 -: 22-04-2015, 23:17:14 »

DeNiro вероятно визира Г. Изворски и ко. навярно, те не са единствени, мнозина се събират да беседват и все пременени и весели са, само поводите им са различни   ;)

« Последна редакция: 22-04-2015, 23:21:20 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

fenix

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Част от лекция на Петър Дънов
« Отговор #6 -: 23-04-2015, 13:02:54 »

дънов ''безценно'' е действал за затриването на България,
но Жеко тук ще разруши сценария!

Не съм форумна мишка,
не съм от тези вързаните на каишка!!!
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Част от лекция на Петър Дънов
« Отговор #7 -: 23-04-2015, 14:42:48 »

Не съм почитател на Дънов поради няколко причини, макар, че имам няколко негови книги.Бащата на Петър Дънов е бил свещеник и е живял в с.Николаевка , Варненска област.Не знам защо неговият син проповядва друго учение и загърбва Православието.Имах приятелка - дъновистка и от нея знам, че не трябва да създават поколение.А това е против Божия закон , който гласи : " Плодете се и множете се и населявайте земята ".Ако се спазва законът на дъновистите сигурно няма да има никакво поколение на тази земя.Какво да кажем повече ?А днес толкова млади хора копнеят за поколение и нямат деца по здравословни причини.Някои може би ще кажат, че това не е най - важното в живота, но в Библията има хиляди случаи на родени деца след дълги молитви към Бога.Така е роден и Йоан Кръстител.Тогава има ли място тук учението на Петър Дънов ?
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Част от лекция на Петър Дънов
« Отговор #8 -: 23-04-2015, 15:55:16 »

Хм, призовавам да не се отклоняваме (отплесваме) в многоученост и избирателно уж цитиране на уж някакви факти.
Личните квалификации са недопустими - според мен - в каквото и да е общуване, също и в този форум.
Доколкото съм чувал, П. Дънов е завършил 2 висши образования в САЩ. След това се е върнал да живее в България.
Извършил е безброй добрини за своята и моя Родина. Например главната причина за отмяната на царската заповед за депортиране на евреите е бил той, неговите устни препоръки и настоявания.

А тази тема е за съвсем конкретно нещо - влиянието на пеенето за здравето на пеещите.
Нека бъдем съзидателни, а? :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Част от лекция на Петър Дънов
« Отговор #9 -: 23-04-2015, 16:09:45 »

здравей Елиа и останалите участници,
Защо пречупвате всичко през призмата ня религията? Защо не приемате дори за миг, че религиите са измислени от хора? Именно факта, че Дънов не е последвал баща си, трябва да ти говори нещо и да те замисли. Аз не съм последовател на Дънов, не съм последовател на никой, но думите му ми харесват, както и много думи от библията ми харесват, но не вярвам в библията и не се кланям никому. Защо. хората  все търсят някой пред който да се кланят не разбирам? Защо просто не се доверявят на собствените си интуиция, знания, морал и опит, вместо да проповядват и следват  чуждите?



Оплюхте Петър Дънов, без да има защо. Чудя се само с какво това допринесе за личното ви или чуждото щастие?
« Последна редакция: 23-04-2015, 16:13:25 от DeNiro »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Част от лекция на Петър Дънов
« Отговор #10 -: 23-04-2015, 16:11:31 »

Хм, призовавам да не се отклоняваме (отплесваме) в многоученост и избирателно уж цитиране на уж някакви факти.
Личните квалификации са недопустими - според мен - в каквото и да е общуване, също и в този форум.
Доколкото съм чувал, П. Дънов е завършил 2 висши образования в САЩ. След това се е върнал да живее в България.
Извършил е безброй добрини за своята и моя Родина. Например главната причина за отмяната на царската заповед за депортиране на евреите е бил той, неговите устни препоръки и настоявания.

А тази тема е за съвсем конкретно нещо - влиянието на пеенето за здравето на пеещите.
Нека бъдем съзидателни, а? :flower:
Подкрепям напълно.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Част от лекция на Петър Дънов
« Отговор #11 -: 23-04-2015, 17:04:03 »

ДеНиро, Елия цитира библията , а ти се дразниш. Тя дразни ли се , когато ти цитираш Лидия Ковачева?   ;)
Малко повече толерантност към вярващите, точно както и те са толерантни към невярващите.  ;)

 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Част от лекция на Петър Дънов
« Отговор #12 -: 23-04-2015, 17:43:38 »

 Зад думите на Петър Дъно стои самият Петър Дънов, а кой стои зад библейските слова?
« Последна редакция: 23-04-2015, 17:46:58 от DeNiro »
Активен

fenix

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Част от лекция на Петър Дънов
« Отговор #13 -: 23-04-2015, 17:55:33 »

ААА така.. дадох достатъчно източници на информация. Ти въобще мерна ли им поглед, преди да бълваш атеистката си пропаганда, Тома неверни ?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Част от лекция на Петър Дънов
« Отговор #14 -: 23-04-2015, 19:25:38 »

Пак се отклоняваме от темата, но щом ти е интересно ,ДеНиро, кой стои зад библейските слова, имам отговор  :Content_22:  прочети тук:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1267.msg49719#msg49719
Обърни внимание и на това :
"За да подкрепи твърдението си пред Фондацията, той представил 43 000 листа с доказателства"
  :whistling2 - emotloader:
« Последна редакция: 23-04-2015, 19:33:36 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Част от лекция на Петър Дънов
« Отговор #15 -: 23-04-2015, 20:53:28 »


За всички които "искат Гуруто да им говори" ето един поздрав
https://www.youtube.com/watch?v=60ySvnp1qiM&list=PLtlqFz9G7EN_r3MInaLAMX6UT0xm7RpoG&index=28   хихихи, попитаха го какво е да видиш ангел или нещо от сорта- леле леле, мале...

а на останалите които не искат или не чувстват нужда някой да ги води за ръка/носа или да им говорят разни гурута - приятна вечер :)

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Част от лекция на Петър Дънов
« Отговор #16 -: 23-04-2015, 22:11:46 »

а на останалите които не искат или не чувстват нужда някой да ги води за ръка/носа или да им говорят разни гурута - приятна вечер :)
Мерси Гроу,
приятна вечер и на теб.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Част от лекция на Петър Дънов
« Отговор #17 -: 24-04-2015, 06:57:44 »

Здравей Де Ниро,
баща ми беше на смъртно легло за 5 дни с 40 градуса температура, напълно отписан да си умре в къщи.Не го приеха в нито една болница, защото нямаше смисъл, той си заминаваше от този свят за съжаление.Направих му маслосвет в Православна църква и за 24 часа баща ми се оправи, за очудване на всички близки и лекари.И до сега много хора се чудят още ли е жив.Ей за това се покланям на Бога, а не на земни хора , които имат своите грахове.След направен маслосвет в Православната църква съм помогнала на още хора да се спасят от много тежки болести, отписани от лекари, изпробвали суровоядство, соколечение и глад.Така съм се излекувала и аз от тежко възпаление на нервите на двете ръце.Само, че дадох обещание / обет / пред Бога, че ще пея докато мога в църковен хор.Правих градувания, суровоядка съм, но за жалост възпалението на нервите на двете ми ръце не се повлия от нищо приложено в течение на две години.Преди години отричах всичко , свързано с вярата, защото не го разбирах.Но знес от многото патила и изпитания съм склонна и вярвам, че човек може да бъде изцелен, независимо, че той сам не може да разбере как става.Това го знае само Бог.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Част от лекция на Петър Дънов
« Отговор #18 -: 24-04-2015, 09:40:18 »

Здравей Елиа,
първо да кажа, че аз нямам нищо против вярващите в Бога хора и съм толерантен към вярата им. Аз самият вярвам в Бог. Това, което не възприемам са институциите "представляващи" Бог и не точно определена, а всички по света. Това, което не възприемам са "божиите" служители на заплата, които си имат парични такси за всеки един молебен, водосвет и т.н. Като са толкова вярващи, защо не служат безплатно на Бога? Като са толкова вярващи, защо не даряват спестяванията си на бедните, а си купуват ролекси и лимузини(сещате се за историите по медиите за митрополити със скъпи часовници и лимузини). Не харесвам такива хора и това си е.
  Преди време ходих до един от известните бг манастири. Пред входа на манастира, станах свидетел на следната случка: спира някакъв междуселски автобус и от него слиза един опърпан човечец на около 50-60 г. и отива директно при един поп, пиещ си кафето пред някакво заведение. Човекът започна да се жалва на попа, че няма дом, пари, семейство, но че силно вярва в Бога и иска да живее в манастира и, че идва чак от Русе(200 км). Много мил човечец изглеждаше. Наглият поп му отвърна, че нямал работа тук, защото бил немощен, а на тях им трябвали здрави хора. Този поп между другото, също е раздухван много в медийното пространство, даже си имаше някакъв техен си чин, но не си го спомням сега. Очите на човека се насълзиха и си тръгна, незнайно накъде.
   Та питам: това ли е ролята на "божиите" служители? Значи здравите им трябват, а немощните кучетата ги яли(образно казано). Това ли е примерът, който дават на обществото?
 
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Част от лекция на Петър Дънов
« Отговор #19 -: 24-04-2015, 10:24:03 »

И аз съм била свидетел на много подобни случки за жалост.Но никого не осъждам, нека всеки сам понесе последствията от постъпките си.Знам, че има Бог и той може да вразумява и да изцелява от много тежки заболявания.Когато отида в църквата се старая винаги да мисля за собствените си , а не за чуждите грехове.Сам Бог показа неправдата, когато един човек го запита : " Кой е моят ближен ? " Покрай болен човек минаха няколко души и никой не му помогна.Мина и свещеник, той също отмина с безразличие.Но когато мина един човек след всички тези хора го отведе в една страноприемница и каза ,че ще заплати нощувката и лечението му.Това, което правим на дело е важно, то има значение, независимо от поста, който всеки заема.Но за жалост вярата в България е слаба, слаба е и Църквата.В Православните руски книги има описани хиляди случаи на чудотворни изцеления.Свидетел съм и аз на такива, чрез силна вяра, силни молитви и разбира се промяна в една или друга посока в начина на живот - даване на милостиня, помощ на страдащите, промяна в начина на хранене, спазване на постите.Моят баща беше с диагноза рак на белия дроб.В последствие му поставиха диагноза двустранна пневмония и туберкулоза.Но туберкулозна бактерия не се изолира от всички направени изследвания.И когато той попита от какво всъщност е болен в тубдиспансера лекаря му отговори, че точна диагноза няма.Но, че целият му дроб е буквално затъмнен от снимките.Той се изцели по чудо, след като постих аз много строго и му направиха маслосвет.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.371 секунди с 24 запитвания.