Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Лечебно гладуване  (Прочетена 4324 пъти)

vasil

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Лечебно гладуване
« -: 13-04-2015, 19:41:31 »

Здравейте,  по въпроса за лечебното гладуване, моля да чуя мнение и да разменим мисли с някой, който има личен опит. Не става въпрос за профилактика или за отслабване а за лечебно.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Лечебно гладуване
« Отговор #1 -: 13-04-2015, 21:08:32 »

За каква болест става въпрос?
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

vasil

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Лечебно гладуване
« Отговор #2 -: 13-04-2015, 21:21:01 »

Поздрави, за коремни болести. Ако имате опит моля да ми кажете нещо. Аз всъщност имам опит, но човек когато е затруднен..не може да прецени какво да прави.
Болки в червата имам почти постоянни.
правих 4 дена "сухо" но....какво съм объркал се чудя..а и какви са реакциите при него.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Лечебно гладуване
« Отговор #3 -: 13-04-2015, 22:36:20 »

Можеш да видиш тук  :):

http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7849.0

и тук:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=8027.0

След това можеш и да питаш в лични съобщения.
« Последна редакция: 13-04-2015, 22:38:50 от Vov »
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Лечебно гладуване
« Отговор #4 -: 14-04-2015, 12:40:55 »

Поздрави, за коремни болести. Ако имате опит моля да ми кажете нещо. Аз всъщност имам опит, но човек когато е затруднен..не може да прецени какво да прави.
Болки в червата имам почти постоянни.
правих 4 дена "сухо" но....какво съм объркал се чудя..а и какви са реакциите при него.

В какъв смисъл какви са последствията?От гладуването ли?Болките след гладуването ли се получиха или ги имаше и преди?Аз имах колит и силни болки преди години и точно с гладуване се излекувах.Какви точно са болките?Може да е колит,болезнен метеоризъм,неправилно захранване,неправилно хранене,дисбактериоза...кой знае...Може само да се гадае.Ние не сме лекари.Би било добре да се посети лекаря,но не за да се пият хапчета,а просто за да се направи преглед и да се постави точната диагноза.А лечението е...то се знае-глад... :pensif_29:
« Последна редакция: 14-04-2015, 12:43:48 от cherry »
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Лечебно гладуване
« Отговор #5 -: 14-04-2015, 23:31:11 »

щом лечението е винаги и само глад, тогава за какво е необходимо поставяне на точна диагноза?     :surpris_23:

а и колко е точна.... друг въпрос...
на наша позната лекарите тук, в Бг й поставили диагноза рак на матката... отива в чужбина за изследвания - и... о, чудо - няма рак, просто някакво възпаление.
ако не беше отишла там, сигурно сега щеше да е инвалид - след някаква осакатяваща операция за премахване на някой и друг орган.... а ако беше почнала и химио-  можеше  и да не е жива скоро.

явно тия са които оцеляват след химиотерапиите - хора, които не са имали рак, а са били с доста силен и здрав организъм.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Лечебно гладуване
« Отговор #6 -: 15-04-2015, 09:38:33 »

щом лечението е винаги и само глад, тогава за какво е необходимо поставяне на точна диагноза?     :surpris_23:

Хахаха, браво бе iskrena, ти затрупа всички пръвърженици на лечебния глад, има будни хора явно тука все пак.
   Повечето препоръчващи лечебен глад не се интересуват от диагнози и от задълбаване в подробности какво точно не е наред в тялото, нямат ясна престава какво точно трябва да се отрегулира ами разчитат че тялото то си знае какво да си регулира само, но така не могат и да бъдат сигурни че някой се е излекувал напълно, особено ако се вземе единствено предвид текущото отдръпване на симптомите, физически и т.н.

   Не винаги обаче е достатъчно условие за изцеление само ако симптомите са поутихнали или са се отдръпнали.

В интерес на истината с лечебен глад може и да се повлияват само леки дисбаланси които и с правилно хранене могат също толкова успешно да се отрегулират, според мене.  

   Различно стои въпроса с генните мутации, които не съм чул някой да е успял да излекува с лечебен глад, а именно те са много честа причина за най-различни симптоми и оплаквания, но трудно се разпознават особено ако хората не търсят отговорите на конкретни въпроси, още повече ако смятат че всичко ще се оправи от самосебеси с лечебен глад. Вероятно не невъзможно(да не бъдем песимисти), но дали е постижимо.


явно тия са които оцеляват след химиотерапиите - хора, които не са имали рак, а са били с доста силен и здрав организъм.
   
   Винаги по-силните се справят по-добре, предполагам и този случай с "болестите" не е изключение.


Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Лечебно гладуване
« Отговор #7 -: 15-04-2015, 11:10:03 »

Повечето,препоръчващи лечебен глад СЕ интересуват от точната диагноза,защото в книгите на Малахов има описани стотици случаи на лечение на всякакви болести-какъв точно глад,колко,какви клизми,пречистващи процедури,храни,билки и пр.Но....не става само с ядене,трябва и акъл...и четене... tooth
Колкото до генетичните болести-с помощта на глада те се смекчават,няма кризи,болки и лекарства и човек може да води нормален начин на живот.И за това има много примери,но пак си трябва четене и интерес.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Лечебно гладуване
« Отговор #8 -: 15-04-2015, 17:15:40 »

Въпросите касаещи лечебното гладуване могат да бъдат навярно стотици. Това, което аз бих споделил като мнение, че това е напълно естествен, природен метод на лечение, който е напълно безвреден, стига да се следва разумно, а и да се пристъпва разумно към дадена методика. Важно е да се разбере, че тежко болни хора, особено такива с наднормено тегло и дългогодишна изградена зависимост към джънк фууд и преработени храни, не бива да се хвърлят от раз във воден или сух глад, защото хранителната абстиненция в подобни случаи може да бъде изключително опасна. Пак, ще изразя мнение, което съм изразявал и преди години, а именно, че водното и сухото гладолечение не са удачни за практикуване методи от всеки болен, във всеки етап от заболяването му. Мисля, че е по-удачно хората с много замърсени тела и тежки заболявания да преминават плавно към гладолечение или казано по-ясно, първо да пристъпят към период на суровоядство, да изчакат тялото да изгради толеранс към суровоядството и едва тогава да пристъпят към гладолечение. Също така мисля, че в подобни случаи, гладолечението определено трябва да се провежда под наблюдението на съответният специалист. В България има такива хора, притежаващи подходящото за целта образование, разбирания и нагласи, хора като д-р Гайдурков например.
   Другият момент е, че увеличаването на дните на гладолечение също трябва да става постепенно, а не от раз. Например, гладува се един ден, следващият месец, два дни, впоследствие, три дни и т.н., докато тялото привикне към тези периоди. Разбира се, мотивацията и личните усещания, също са значим фактор. Спомням си как направих от раз 22 дни по Лидия Ковачева, преди повече от 15 години, когато за пръв път прочетох книгата и. Всичко мина, като по ноти, но бях млад и в отлично здраве. Въпреки последвалият опит и знания, истината е, че водният глад, вече ми понася много по-трудно в сравнение с практикуването му по време на младежките ми години. Но всичко това е съвсем нормално. Уви с годините човешкото тяло не става по-издръжливо, а тъкмо обратното. Въпреки, че и това е относително да се твърди, защото един човек с пречистено тяло на 30 годишна възраст, ще бъде по-здрав и издръжлив, отколкото, когато е бил на 20, но за сметка на това в онова време, тялото му е било интоксикирано от вредна храна и/или с наднормено тегло.
Поздрави
Активен

raw

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Лечебно гладуване
« Отговор #9 -: 17-04-2015, 20:22:27 »

Въпросите касаещи лечебното гладуване могат да бъдат навярно стотици. Това, което аз бих споделил като мнение, че това е напълно естествен, природен метод на лечение, който е напълно безвреден, стига да се следва разумно, а и да се пристъпва разумно към дадена методика. Важно е да се разбере, че тежко болни хора, особено такива с наднормено тегло и дългогодишна изградена зависимост към джънк фууд и преработени храни, не бива да се хвърлят от раз във воден или сух глад, защото хранителната абстиненция в подобни случаи може да бъде изключително опасна. Пак, ще изразя мнение, което съм изразявал и преди години, а именно, че водното и сухото гладолечение не са удачни за практикуване методи от всеки болен, във всеки етап от заболяването му. Мисля, че е по-удачно хората с много замърсени тела и тежки заболявания да преминават плавно към гладолечение или казано по-ясно, първо да пристъпят към период на суровоядство, да изчакат тялото да изгради толеранс към суровоядството и едва тогава да пристъпят към гладолечение. Също така мисля, че в подобни случаи, гладолечението определено трябва да се провежда под наблюдението на съответният специалист. В България има такива хора, притежаващи подходящото за целта образование, разбирания и нагласи, хора като д-р Гайдурков например.
   Другият момент е, че увеличаването на дните на гладолечение също трябва да става постепенно, а не от раз. Например, гладува се един ден, следващият месец, два дни, впоследствие, три дни и т.н., докато тялото привикне към тези периоди. Разбира се, мотивацията и личните усещания, също са значим фактор. Спомням си как направих от раз 22 дни по Лидия Ковачева, преди повече от 15 години, когато за пръв път прочетох книгата и. Всичко мина, като по ноти, но бях млад и в отлично здраве. Въпреки последвалият опит и знания, истината е, че водният глад, вече ми понася много по-трудно в сравнение с практикуването му по време на младежките ми години. Но всичко това е съвсем нормално. Уви с годините човешкото тяло не става по-издръжливо, а тъкмо обратното. Въпреки, че и това е относително да се твърди, защото един човек с пречистено тяло на 30 годишна възраст, ще бъде по-здрав и издръжлив, отколкото, когато е бил на 20, но за сметка на това в онова време, тялото му е било интоксикирано от вредна храна и/или с наднормено тегло.
Поздрави
Здравейте на всички,моля ви дайте савет при лечение на цестит,днес го откриха на дьщеря ми.Моля ви давайте савети,познания,за това заболяване.Аз сьм суравояд от 8-м год,но това което знам може да се окаже недостатачно.билки,растения,или мед,или каквото и да е,помогнете ми.Аз може да сьм суровояд ,но те се храни с всичко,макари здравословно,стремя се да сьм и полерзна и то по наи-добрия начин,моля даите савети,тьрсех някаде за прочистване на бьбреците но за сьжаление не го открих.ММоля ви помагайте. :'( :'( :'(
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 23 запитвания.