Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Катина на 35  (Прочетена 9782 пъти)

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Катина на 35
« -: 30-03-2015, 13:53:43 »

Здравей форум,

Тук се чувствам като у дома си  :peperudi:.

Вече съм на 35 години, към момента бременна в 5-ти месец, без амбиции да ставам вегетарианка, веганка или суровоядка. Идеята на дневника ми е по-скоро да контролирам храненето си, тъй като без постоянен надзор съм склонна да изпадам в крайности и да губя баланса (както стана и днес на обяд). Затова за да няма повече издънки ще си пиша тук и ще бъда бременна за пример  tooth.

Тази сутрин си заквасих 3 буркана мляко. Увих ги в една кърпа, увих ги и във втори кат - един вълнен елек, плетен от баба ми, за по-сигурно. Сега чакам резултата.
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Катина на 35
« Отговор #1 -: 30-03-2015, 20:09:07 »

Млякото се е заквасило  :Content_14:, преместих го в хладилника. Утре ще добавя към него чиа и годжи бери. След обяд се разходих в квартала с кучетата, отворили са ново магазинче за плодове и зеленчуци и влязох да разгледам. Излязох с пълна торба. Ама и продавачът беше супер готин чичко, който добре презентираше стоката си и на мен ми се прияде от всичко. Като се прибрах си измих една ябълка от купените, сорт фуджи. Беше сочна и сладка. Такива обичам. Съжалявам само, че си я нарязах с ножа. Трябваше да я изям цяла. Хем на венците масаж да си направя, хем и праната на ябълката да усетя. Таааа, като заличим обедната хранителна оргия, за която не искам да си спомням, от там насетне бях перфектна:

17:30 - 1 голяма червена ябълка
19:00 - В една чиния си аранжирах: овкусена зелена салата (маруля, рукола, краставица, 3 маслини) + задушена коприва със зелен лук и яйца с малко натрошено сирене + 3-4 парчета черен дроб.

Хареса ми, че вечеряхме, преди да се е стъмнило. Ще се стремя и занапред да е така.

Искам да споделя, че при стандартните изследвания на кръв при бременността, хемоглобина ми излезе нисък. Но той и преди си е бил нисък. Около 100 е. Дори малко под 100 сега. Лекарката ми предписа ампулки желязо, които аз не си купих да пия. Решила съм да си оправя храната  :whistling2 - emotloader:.
« Последна редакция: 30-03-2015, 20:15:22 от kati_na »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Катина на 35
« Отговор #2 -: 31-03-2015, 12:28:54 »

Днес започнах деня си така:

08:30 - 1 чаша топла вода с лимонов сок
09:00 - 250г кисело мляко + 10г чиа + 10г годжи бери
12:00 - салата от 1 домат, 1 краставица, зелен лук, рукола, магданоз, натрошено сирене, маслини + 2 сварени яйца

Киселото мляко е станало добре, но никога няма да успея да го заквася така като го прави баба ми  :pensif_29:, а уж следвам нейната методика. От 10 до 11:35ч бях на разходка... в Мола. Трябваше да си взема малко бременлийски дрехи. Допреди 2 години пак бях бременна, но не подозирах, че ще повторя и се отървах от тях. В Мола бях телеграфна, знаех точно в кой магазин да вляза, свърших работа и се прибрах... гладна. Направих си салата, а яйцата, които ям са от щастливите кокошки на баба. Сега е време за следобедна почивка, чета "Преспанските камбани" на Димитър Талев.
« Последна редакция: 31-03-2015, 12:31:51 от kati_na »
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Катина на 35
« Отговор #3 -: 31-03-2015, 13:02:56 »

Здравей Катина,
пиша по повод изказването ти, че нямаш амбиции да ставаш вегетарианка, веганка или суровоядка.И аз нямах такива амбиции навремето.Ядях и месо , и яйца , и млечни продукти.Ноооо ,всичко се промени, когато се разболях.Спомням си дори при един разговор с моя приятелка - вегетарианка как казах, че никога няма да откажа месото.Но отказах всичко, принудих се за да запазя здравето си и сега съм суровоядка.Така, че човек никога не знае.Никога не казвай никога, защото не знаеш какво ще те сполети след време.
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Катина на 35
« Отговор #4 -: 31-03-2015, 19:40:36 »

Ама разбира се, Elia, именно заради това не съм упоменала думата "никога". Признавам, че съм обмисляла да опитам да мина на сурова храна, но не изцяло, просто значително да я увелича. Към нещо такова ще се стремя сега, още повече, че пролетта и лятото го предразполагат, но трябва да стане плавно, без да си го налагам насила. Първата крачка е да махна тестените купешки боклуци, към които залитах до неотдавна. Иначе съм голяма привърженичка на периодичните водни гладувания. Миналата година направих 3 пъти по 10 дена. И да ви кажа май гладуванията ми помогнаха да забременея. С предната си бременност тъкмо направих 10 дена - и хоп... бременна. Сега пак нещо от сорта се получи. Така мисля, но не мисля да забременявам за четвърти път за да съм сигурна в твърдението ми  tooth.

Да си допиша остатъка от деня:
16:00 - 1 ябълка, ядох я навън, докато разхождах кучетата, даже със семките си я изядох  :thankyou:
19:30 - салата (домати, краставица, чушка, рукола, магданоз, зелен лук, маслини, натрошено сирене) + 125г черен дроб

След малко ще гледам "Женени от пръв поглед", а утре няма да имам интернет, така че до... вдругиден.
« Последна редакция: 31-03-2015, 19:44:22 от kati_na »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Катина на 35
« Отговор #5 -: 01-04-2015, 13:03:03 »

Уж нямаше да имам нет, пък имам  :Content_14:.

Храната днес:
08:30 - 1 чаша топла вода със сока на 1/2 лимон
09:00 - 250г кисело мляко + 10г чиа + 10г годжи бери
11:30 - 2 сварени яйца, 65г сирене, 1 краставица, маслини
13:00 - 1 зелена ябълка

Воденето на дневник ми се отразява положително. В хладилника има шунки, филета, кренвирши и на обяд като си изкарах яйцата, обикновено към това ядене добавям и месце, сега нямах дилеми. Просто си казах, че имат прекалено много Е-та, подобрители и неизвестни. И второ - пиша тук, дразнещо ще е да преобладават меса. Аз и като цяло купешко месо избягвам, освен, ако не е приготвено по специален повод или не ми се прияде много.

Довечера ще добавя и вечерята. Тази сутрин пак си заквасих кисело мляко, ама 1 буркан, защото нямах други празни, в мазето са.
« Последна редакция: 01-04-2015, 13:12:51 от kati_na »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Катина на 35
« Отговор #6 -: 01-04-2015, 19:52:50 »

След едночасовата разходка на кучетата в лекия дъждец, ядох:

17:00 - половин бабан
19:15 - зелена салата (маруля, зелен лук, краставица, магданоз, домат, маслини, сока на 1/2 лимон, хим.сол), около 60г сирене "Лакрима"

За първи път опитвах това сирене, стори ми се по-мазно от сирената, които обикновено ям, но ми хареса. Утре ми предстои важен преглед: фетална морфология, на който ще разберем пола на бебчето  :heart_2:.
« Последна редакция: 01-04-2015, 19:58:05 от kati_na »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Катина на 35
« Отговор #7 -: 02-04-2015, 20:14:19 »

Бях на преглед, момче ще е  :kisss: . Всичко му е наред, пък и голям красавец ми се видя. Няма как, нали съм майка!!

Храна:
08:00 - 445г кисело мляко + 10г чиа + 10г годжи бери
12:30 - 2 хапки от една био бисквита
15:00 - 1 ябълка, 2 пълнозърнести тарали
19:00 - 1/2 скумрия, салата (домат, краставица, чушка, зелен лук, хим.сол)

След малко ще гледам филм и съм си приготвила 50г микс печени фъстъци + орехи. Купих си от пазара половин килограм сурови фъстъци и преди малко си ги опекох. Бавно и с удоволствие ще си ги изям, така че дори и да не спадат към графата полезни, ще се превърнат в такива.

Хубава вечер.
« Последна редакция: 02-04-2015, 20:17:12 от kati_na »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Катина на 35
« Отговор #8 -: 02-04-2015, 20:17:01 »

Не бой се, всичко, което ядем е полезно...за планетата tooth
« Последна редакция: 02-04-2015, 20:22:19 от DeNiro »
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Катина на 35
« Отговор #9 -: 03-04-2015, 12:51:39 »

Бях на преглед, момче ще е  :kisss: . Всичко му е наред, пък и голям красавец ми се видя. Няма как, нали съм майка!!Храна:
08:00 - 445г кисело мляко + 10г чиа + 10г годжи бери
12:30 - 2 хапки от една био бисквита
15:00 - 1 ябълка, 2 пълнозърнести тарали
19:00 - 1/2 скумрия, салата (домат, краставица, чушка, зелен лук, хим.сол)

След малко ще гледам филм и съм си приготвила 50г микс печени фъстъци + орехи. Купих си от пазара половин килограм сурови фъстъци и преди малко си ги опекох. Бавно и с удоволствие ще си ги изям, така че дори и да не спадат към графата полезни, ще се превърнат в такива.

Хубава вечер.

 :flowers2: прекрасни новини!! аз те чета и ви се радвам
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Катина на 35
« Отговор #10 -: 03-04-2015, 15:55:09 »

Във фъстъците казват имало цинк, защо да не са полезни, менюто ти изглежда добре, няма да ви мислим до м.9  :)

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Катина на 35
« Отговор #11 -: 03-04-2015, 20:00:24 »

Във фъстъците казват имало цинк, защо да не са полезни,

Еми аз понеже си ги опекох и предполагам съм убила полезните съставки  :pensif_29:. Ама пък суровите фъстъци не са вкусни.

Тази сутрин се събудих в 6ч, гладна. Беше онова усещане на празен стомах, което имах по време на гладуванията. Станах и си взех една голяма червена ябълка (сорт фуджи), само я измих и си я изядох в леглото, докато навън бухаше силен вятър. Добре ми стана.

После продължих с:
09:00 - 250г кисело мляко + 10г чиа + 10г годжи бери
11:00 - 550г сварена тиква
15:00 - 2 сварени яйца, половин нар
19:00 - 1/2 скумрия, зелена салата (маруля, краставица, чушка, зелен лук, магданоз, сока на 1/2 лимон, хим.сол и маслини)
21:30 (предстои филм) - 50г микс печени фъстъци и орехи.

ribkata, не можем да измислим име за наследника  :surpris_23:. Добре, че разполагаме с достатъчно време за размисъл. За момиче си имахме име, ама то момченце се оказа и сега голяма главоблъсканица вкъщи.
« Последна редакция: 03-04-2015, 20:04:43 от kati_na »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Катина на 35
« Отговор #12 -: 03-04-2015, 23:43:34 »

Чел съм убедителни данни, че сурови фъстъци не се ядат. Печени ... почти също.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Катина на 35
« Отговор #13 -: 04-04-2015, 20:20:38 »

Днес имах чувството, че много ядох, едни такива угризения ме човъркаха в тази връзка, но пък и гладно ми беше.

08:00 - 425г кисело мляко + 10г чиа + 10г годжи бери
12:00 - миш-маш (20г масло, лук, 2 чушки, 1 морков, домати от буркан, 1 яйце, 50г сирене и магданоз)
16:00 - половината на една голяма червена ябълка
19:00 - зелена салата (маруля, краставица, магданоз, 1 сварено яйце, сока на 1/2 лимон, хим.сол, маслини)

Предстои филм, по време на който ще си взема 7 бразилски ореха.

Честито на именниците днес. И аз си имам такъв вкъщи  :peperudi:.
« Последна редакция: 04-04-2015, 20:25:12 от kati_na »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Катина на 35
« Отговор #14 -: 05-04-2015, 12:37:39 »

Снощи след бразилските орехи имаше и шепичка печени фъстъци.

Днес започнах деня с:
09:00 - 200г биволско кисело мляко + 10г чиа + 10г годжи бери
12:00 - 100г (в сур.с-ние) био пълнозърнести спагети + 10г масло + 50г сирене, риган и босилек

После ще дописвам, сега е време за книжка и следобедна дрямка. Малкият все още си няма име и го наричаме Безименният воин  :heart_2:. Иначе аз вчера Библията прелистих, както и историята на България, даже и в латинските имена се рових, ноооооооооо все още нищо... сигурна съм обаче, че името само ще си дойде и ще се случи нещо като Нютон и ябълката  tooth.
« Последна редакция: 05-04-2015, 12:44:49 от kati_na »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Катина на 35
« Отговор #15 -: 05-04-2015, 19:49:55 »

И така, продължението на деня беше:
16:00 - 1/2 нар, 7 пълнозърнести тарали
18:00 - зелена салата (маруля, 1 морков, 1/2 краставица, магданоз, сока на 1/2 лимон, хим.сол, 1 сварено яйце, маслини)

Понеже имам малко биволско кисело мляко, а то е по-гъсто и в тази връзка не е подходящо с чиата и годжи берито, защото комбинацията става много гъста - реших да си направя домашни канелено-кокосови ореховки за закуска. Хорааа, ухае на меки канелени ореховки из целия апартамент. Утре сутрин ще си хапна от тях. Даже и снимка им направих:



21:30 (след малко филмче) - 3 бразилски ореха и шепичка печени фъстъци  :sorcerer - emotloader:
« Последна редакция: 05-04-2015, 19:52:48 от kati_na »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Катина на 35
« Отговор #16 -: 05-04-2015, 20:13:03 »



Хорааа, ухае на меки канелени ореховки из целия апартамент. Утре сутрин ще си хапна от тях. Даже и снимка им направих:



21:30 (след малко филмче) - 3 бразилски ореха и шепичка печени фъстъци  :sorcerer - emotloader:
Търпението ти буди възхищение. Току виж някой те изпреварил до утре сутрин. На твое място бих ги унищожил на момента  :D
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Катина на 35
« Отговор #17 -: 06-04-2015, 12:48:08 »

Навън отново вали и започнах да се питам яйца ли ще боядисваме тази седмица или елхи да украсяваме?! Зеленчуците ми за салата свършиха, но в това лошо време не ми се излиза никъде. Нещата така се стекоха, че днес ще ми местен ден. Направих си кюфтета от проверена кайма, лук, яйце и подправки във фурната.

Планът е:
08:00 - 3 ореховки (120г общо), 100г биволско кисело мляко
11:30 - 1 домашно кюфте (55г), домати с чушки от буркан (155г), 1 голяма сочна ябълка (фуджи)
18:00 - 1 домашно кюфте (70г), домати с чушки от буркан (155г)
21:00 (филм) - 3 бразилски ореха и 30г печени фъстъци

В очакване съм на истинската пролет, предразполагаща към по суровото хапване. Така като гледам днес ми е 7-ми ден, в който се храня правилно, без да преяждам и с нещата, които са ми вкусни. Чувствам се добре.
« Последна редакция: 06-04-2015, 12:50:50 от kati_na »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Катина на 35
« Отговор #18 -: 06-04-2015, 19:12:55 »

Харесва ми комбинацията бразилски орех+домашно кюфте+фуджи. Сарказъма настрана, наистина ми допада менюто ти. Какво толкова лошо може да има в едно кюфте, тежащо всичко на всичко 50-на грама? То не е като да изяде човек една тава с кюфтета или пък половин агне на чеверме. Абсолютно балансирано и правилно се храниш и според мен.
Поздрави
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Катина на 35
« Отговор #19 -: 06-04-2015, 20:16:44 »

Абсолютно балансирано и правилно се храниш и според мен.

Благодаря за подкрепата  :Content_14:. Надявам се да се задържа така поне до края на бременността. Ето какво прочетох в една друга тема тук във форума:

Моят инструктор по бикрам веднъж каза "създай си навика да си създаваш от време на време нови навици". 21 дни търпение са нужни на мозък и тяло за да минат на нова вълна и да не те блъскат назад.

Според мен (за моя тежък случай в борбата с вредните хранителни навици) ще са ми нужни поне 3х21 дена. Това са 63. Ако не се прецакам за това време, значи съм се променила. То и затова си водя дневник, за да има самоконтрол!!
« Последна редакция: 06-04-2015, 20:20:29 от kati_na »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.118 секунди с 24 запитвания.