Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: лечение с пиявици  (Прочетена 11582 пъти)

Helios

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
лечение с пиявици
« -: 15-03-2015, 17:22:15 »

здравейте,отглеждам си от пиявици почти от година вече,изпробвал съм им ефекта и съм безкрайно благодарен че съм открил ползата от тези благотворни създания,и искам да помогна и на други хора нуждаещи се от подобно лечение,има достатъчно инфо в нета за какво се използват пиявките,аз лично съм си слагал над 80 броя които ги отделям отделно от "гладните" за да не става канибализъм ,ако някой се интересува може да ми пише ще се разберем за цена.тел 0988979306
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:лечение с пиявици
« Отговор #1 -: 15-03-2015, 18:01:49 »

Супер.  Обаче  "отделените" , веднъж използвани пиявици, могат да се използват повторно само от същият човек, тоест от теб ,предполагам знаеш  ;)  / Същото е , както с иглите на спринцовките /
 За продажба трябва да даваш само "чисто новите".  Но хората ,които не разбират, не знам как ще са сигурни, че им даваш новите , а не използваните..  :-\
« Последна редакция: 15-03-2015, 18:10:37 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:лечение с пиявици
« Отговор #2 -: 16-03-2015, 13:04:04 »

Бате Бино, аз това не го знаех. Добре, че хвърли малко светлина върху този въпрос, ей така за обща култура. И без друго са супер гадост тия пиявици, пък камо ли пили нечия чужда кръв. Ей сега прочетох малко в нета, пише, че дори трябва да се убият след употреба, за да е сигурно, че няма да се дадат на друг клиент (пациент).
« Последна редакция: 16-03-2015, 13:24:35 от Newly »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:лечение с пиявици
« Отговор #3 -: 16-03-2015, 15:50:36 »

Да. Но много помагат. Целият 18ти век е бил на пиявиците. С тях са се лекували. Едва ли някой от сегашните рафинирани докторчета , (които плюят всичко, от което не могат да вземат комисионна ),  знае, че по време на войната проф. Пирогов е спасявал войници, имащи сепсис, само с помощта на пиявици! Нареждал е по 50 върху тях. ( от сепсис дори сега леталният изход е 50 %, много опасно състояние! )   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:лечение с пиявици
« Отговор #4 -: 17-03-2015, 12:53:59 »

Helios, ще споделиш ли сам ли се лекува с тях и как. Какви бяха ползите за теб? Колко време и т.н?
Активен

Helios

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:лечение с пиявици
« Отговор #5 -: 07-04-2015, 07:56:05 »

радвам се че има интерес към този метод на лечение,това че напита от даден човек пиявица не трябва да се дава на друг човек съм напълно съгласен и естествено тези които са пили от моята кръв ще продължават да си пият от нея ЕДИНСТВЕНО ,а относно това което докторите хирудотерапевти казват да се убие пиявицата веднъж след като е пила кръв за мен е нехуманно и не човешко,не мога да причиня това на създанието което ми помага ,пазя го отглеждам си го и чакам да видя как ще започнат да се размножават  :)
а за ползите ефект и облекчение наблудавам на цялостно ниво,физическо и дори емоционално. На първо място е добре за хора които имат излишък на кръв в организма,те са по избухливи припряни нервни дори,за такива е препоръчително от време на време да ползват,за подмяна на старата кръв с нова,докторите всички ни казват колко е добре да отидеш да дариш кръв....да ти я изсмуче спринцовката...но никога не ти казват че може пиявицата да свърши същата дори много по добра работа...защото вашата кръв е нужна на системата .. след като съм си слагал пиявици примерно усещам че апетитът ми за мазни и тежки храни спада...а ако пък ям подобер тип храна непосредствено или няколко дена след пиявици , местата кадето е смукало животинчето започват силно да сърбят....за хора имащи проблем със съня е добре,защото като са пили от теб,спиш като бебенце,дори приятелката ми която ползва,казва че има много по лек месечен цикъл ако е ползвала пиявици,кръвотечението е значително по малко него месец....и това са само част от ефектите които съм наблудавам и понеже аз ги ползвам профилактично,сам или с асистент който после слага нещо да попие от раничката защото като се пусне пиявицата продължава да изтича кръв и лимфа след това ,ако се интересувате от още нещо питайте радвам се че споделям опита си с хора,по близко до народната медицина
« Последна редакция: 07-04-2015, 07:58:18 от Helios »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:лечение с пиявици
« Отговор #6 -: 07-04-2015, 09:13:42 »

Helios , не каза само какъв вид са твоите пиявици - за медицинска пиявица ли става дума или за хваната от първият водоем? ( от значение е)
Добре е също така и да не се скрива,че след пиявици остават белези! Миниатюрни са наистина , с времето избледняват и не правят впечатление, но все пак се виждат.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Helios

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:лечение с пиявици
« Отговор #7 -: 07-04-2015, 10:34:02 »

пиявиците които отглеждам наистина са хванати от река от Родопите ,което не значи че не са лечебни, според мен дори са по добри от тези на които са им лепнали етикета "медицинска пиявица" защото са от нашия български район,а това за медицинските пиявици е насадено защото нали се сещаш че едни хора отглеждат специална медицинска пиявица и тяхния продукт е наи добър а всичко друго което е хванато от водоема не върши работа.....това са глупости за мен пиявиците са уникални и лечебни и без да са накаква хибридна кръстоска...същите хора които ти казват че техните пиявици са "медицински" също ти казват че сам не можеш да си ги сложиш защото не си обучен нямаш кетап а те имат и трябва да минеш терапия при тях ...а всъщност това малко животинче си знае каде точно да се захване...
а относно белезите...знаете ли че освен "медицински" има и "козметични"пиявици които ги използват за лицето...което не е нищо повече от малка пиявичка,заради малкия белег който оставя :)
между другото ми е правило впечатление как хора има разни буци,бабуни по тялото наи вече по главата...и си мисля че това место ще е много апетитно за пиявицата....и ефективно за човека защото подутината ще се прибере...което ми напомни как усетих на ухото ми в долната месеста част започна да ми се зачервява и подува ,сложих пиявица там и невероятното облекчение дойде леко приятно гъделичката чувствах докато изсмука мръсотията , а на следващия ден нямаше следа от зачервяване и подуване.
« Последна редакция: 07-04-2015, 10:44:00 от Helios »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:лечение с пиявици
« Отговор #8 -: 07-04-2015, 11:09:30 »

Прекрасно , Хелиос, че си се специализирал в ловене на пиявици. Лечебните  им качества никой (който е  наистина запознат) няма да отрече.
Само че на теб ще ти е необходим доста творчески ( и артистичен) потенциал, ако някой пацинет се сети да  попита каква е гаранцията, че преди да я уловиш, тази пиявица не е смукала кръв от някоя болна овца? Или от друго болно животно. ;) ;)  
Освен патогени, по този начин вкарваш в себе си директно и чужд генетичен материал ( на животното ,от което е смукала преди това)
За това сети ли се или забрави?
  tooth
 
Ако СТЕРИЛНОСТТА  наричаш "глупости", не говори никак добре за човек като теб, надъхващ за ползите от тази методика, а премълчаващ огромният риск, който всеки разумен човек може и сам да схване .. ;)

Медицинската пиявица затова е добра - защото е СТЕРИЛНА. А твоята - може да е , може и да не е..  :surpris_23:  руска рулетка . Но няма голям проблем, хората вече мислят "позитивно"  , научиха ги да не се замислят за рисковете , а само за облагите  :essen:

А по повод "буците, бабуните и подутините" по тялото  - те си имат своята причина да са по тялото..  ;)
И имат какво да кажат на този, който е запознат с  "малките симтоми"..  ;)  Дори да ги "неутрализираш"  с пиявици, дали така премахваш и причината , която ги е породила?  ;)

 Ако ще казваш, казвай за другите.., за мен лично не се бой, аз имам откъде да черпя инфо не само за пиявиците..И лесно правя разлика между "медицина" и "медицина"  ;) . Но виждам у теб стремеж да се упростят нещата , за да се завладее пазарно дялче  ;)  Има си и познание, и специфики при лечението с пиявици.. Да, пиявицата знае къде да се захване , обаче ако си я сложиш на челото, няма да пропълзи до аналната ти област, където са точките за простатит , нали ?  ;) ;) ЗА всяка болежка си има местенца, където да си ги наредиш, както и методика - колко често, колко на брой, и т.н. и т.н. ..

За белезите не ти разбрах становището  - има или няма ?
( внимавай какво ще отговориш, защото съм подготвил снимка с моите  tooth )
« Последна редакция: 07-04-2015, 11:28:46 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Helios

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:лечение с пиявици
« Отговор #9 -: 07-04-2015, 11:22:03 »

xaxa  O0 тук вече ме развесели не отричам,че има рискове от дива пиявица,както казваш не се знае от каде се е хранила преди това,и все пак първият ми досег с тях беше именно така на сляпо на вяра в Бога,но ситуацията която е в момента е следната че пиявиците ми 6,7 месеца са стояли "гладни" сменяна им е водата често с речна и дъждовна и те са имали време да се изчистят,да сменят старите кожи и да изакат каквото са имали така че вярвам в стерилността им!
за бабунките не казвам че пиявицата ще изкорени причината а именно поемането на боклуци в тялото но поне ще облекчи състоянието ...ще поокастри забуренялата корона а дали ще се изкорени корена си зависи от човека :)
а за белезите остават белези ,които с течение на времето се скриват
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:лечение с пиявици
« Отговор #10 -: 07-04-2015, 11:37:21 »

"а за белезите остават белези ,които с течение на времето се скриват"

Ами моите и тези на жена ми вече осма година нещо не щат да се скриват.. tooth Верно, поизбеляха..
Да пусна ли две снимки -от 2007 и от  сега ? Или по-добре да не пускам  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:лечение с пиявици
« Отговор #11 -: 07-04-2015, 11:42:14 »

Пусни. Мен ме заинтригува. Като от шарка ли са белезите или по - зловещи?
Активен

Helios

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:лечение с пиявици
« Отговор #12 -: 07-04-2015, 12:06:04 »

по скоро на мехурче мяза белега
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:лечение с пиявици
« Отговор #13 -: 07-04-2015, 12:12:19 »

Трудна работа това за лечението с пиявици според мен, ако беше преди 1 или няколко века назад може би, но сега когато "патогените" са лабораторно разработени пиявиците най много да "раздвижат въздуха"  :(

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:лечение с пиявици
« Отговор #14 -: 07-04-2015, 13:34:16 »

 tooth tooth tooth tooth tooth
Е, хубава работа!
Активен

Helios

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:лечение с пиявици
« Отговор #15 -: 22-06-2015, 18:59:55 »

здравейте,отглеждам си от пиявици почти от година вече,изпробвал съм им ефекта и съм безкрайно благодарен че съм открил ползата от тези благотворни създания,и искам да помогна и на други хора нуждаещи се от подобно лечение,има достатъчно инфо в нета за какво се използват пиявките,аз лично съм си слагал над 80 броя които ги отделям отделно от "гладните" за да не става канибализъм ,ако някой се интересува може да ми пише ще се разберем за цена
Активен
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 24 запитвания.