Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ферментация на билки и създаване на микроорганизми в тях  (Прочетена 16638 пъти)

Kavezu

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Здравейте,
Имам намерение да направя разтвор от ефективни микроорганизми в съчетание с билки. Този разтвор ще използвам в пчеларство, като добавка към захарен сироп при пчелите и за директно пръскане върху рамките на кошера. Такъв разтвор може да се ползва и за много други неща в зависимост от билките в него. Ще посоча една примерна рецепта за мнения и корекция:
1. Литър вода
2. 1/4 от буркан с билки по избор
3. 3 супени лъжици нерафинирана захар
4. Една чаена чаша суроватка от кисело мляко или лъжица сметана.
Билките се запарват с 1 литър вода и се оставят да престоят 10 минути, след което се прецеждат. Добавя се захарта, която се разбърква до разтваряне. След като разтворът изстине се добавя суроватката или сметаната. Оставя се на тъмно и топло място с марля отгоре. След 3 дни разтворът трябва да е готов.
Това, което ме притеснява е дали ще се получи нещо и ще има такива микроорганизми в него.
Благодаря предварително за мненията и препоръките!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

отскоро ли се занимаваш с пчеларство?
Активен

Kavezu

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Нека да не разводняваме темата, а да пишем за ЕМ и ферменти на билки тук. Ще отговоря в ЛС.
Активен

Tommy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Ферментацията става поне за седмица и то при подходяща температура! За три дни не вярвам.
Активен

iris

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

Виж темата Ферменти по Болотов. Може да ти е от полза
Мисля, че билките не трябва да се запарват, а да се киснат.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.121 секунди с 21 запитвания.