Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Евроатлантически "ценности"  (Прочетена 71509 пъти)

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #100 -: 16-02-2016, 17:23:42 »

И какво като разберете истината? Това като как ще промени живота ви? Според мен истината не е в разбирането, а в свързването ни със създателя/както и да се нарича той/.
Тихия,чел ли си за теорията на когиталността на Ивомир Димчев?Той и още хора провеждат семинари у нас и масово "влизат в хипофиза",което си е чиста медитация.Всички влизат в акаша или в стаята със записите на информация и могат да черпят информация за минали или бъдещи събития,като всъщност минало и бъдеще не съществуват.Знаем за вибрационната вселена и акашовите записи.
А аз не успях изобщо да се науча да медитирам.Пфуууууу.... :( :Confus_3: :-\
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #101 -: 16-02-2016, 17:27:35 »

Чери,
това , което съм писала е истината.В това не бива да има никакви съмнения.Господ има и той показа в моето семейство над 10 чудеса.Съмняват се само тези хора, които са били преди години като мен.И аз не вярвах и все се чудех истина ли е всичко написано в Библията.Бог е много силен и всевиждащ разум, много хиляди пъти по - силен от Слънцето като светлина.Затова хората не могат да го видят.Той може да променя човешката съдба и човешкият ген, неща непонятни за нас, грешните хора.Видял е Бога навремето само Мойсей, по - точно  обърнал се е, за да не го види, защото от силната светлина човек ще умре.Но Бог е изявил себе си чрез чудесата, които ни показва.И чрез Божията благодат получена от Святия дух всички хора получават едно или друго дарование в живота.А как човек може да разбере истината без да общува чрез своята молитва с Бога и променя себе си в посока - чистота и живот в съгласие с Божиите заповеди.А силната молитва е в състояние да промени живота на всеки човек, на негов ближен или приятел.
Поздрави !
Така е.Съгласна съм с теб.Даже груповата молитва се използва за образуване на нещо като щит например,когато предстои някакво неприятно събитие,свързано с цяла държава или група от много хора.Всяка молитва е вибрация(както и всяка мисъл),заложена в нашата вибрационна вселена.Поздрави!
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #102 -: 17-02-2016, 00:35:10 »



Май Елиа и Искрена ще излязат прави,че ние сме създадени от нашия отец-Създателя или Бог.
По-важния въпрос е кой е създал него? ???

Исус,който е негов пратеник ни казва да гладуваме,да се храним вегетариански,да живеем просто и да не сме алчни за материалното.

Истинният Бог не е създаден от никого! Той Е Вечен, без начало и без край, Вечносъществуващият, Този, Който е причинил да стане всичко!

и това са пълни глупости  - за някакъв си бог, дето си направил клониниг, па този клонинг управлявал земята... този човек от статията, уж е чел библията, а такива несмислици е нацвъкал...

а на Исус повелите не са свързани с гладуване и вегетарианство, поне не и на Истинския  - Йешуа Ха Машех, Божия Син... виж, има много лъжеисуси, та все някой от тях е бил проповедник на вегетарианството сигурно :)
Исус е проповядвал правда - да живеят хората в покорство на Божиите заповеди.
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #103 -: 17-02-2016, 07:29:17 »


Цитат
а на Исус повелите не са свързани с гладуване и вегетарианство, поне не и на Истинския  - Йешуа Ха Машех, Божия Син... виж, има много лъжеисуси, та все някой от тях е бил проповедник на вегетарианството сигурно :)
Исус е проповядвал правда - да живеят хората в покорство на Божиите заповеди.
Ха, ти пък много знаеш, какво казва истинския Исус!
Защо приемаш версията на Църквата, но не приемаш версията, че Исус е бил есей и е препоръчвал вегетарианската храна и ненасилието?
Защото всеки приписва на Исус и на Бог, качествата, които носи вътре в себе си и проектира своите идеи.
Активен

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #104 -: 17-02-2016, 08:56:21 »

Имам чувство, че се намирам в религиозен форум...  :surpris_23:

Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #105 -: 17-02-2016, 10:14:22 »

В момента чета "Теория на когиталността" на Ивомир Димчев,където по научен начин се доказва,че ние сме произлезли от светлината.Има енергии в природата,които ние все още не можем да измерим,но и това ще стане.Акашовите записи съществуват и всеки може да влезе в това информационно поле и да черпи информация за миналото,за миналите си прераждания,за бъдещето.Явно това е огромен сървър на тези,които са създали светлината или Създателя.Глупаво е да си мислим,че сме сами във вселената.
Искрена,Исус е гладувал 40 дни,което около 10 век е променено на постене с растителни продукти.
Също-ходел е по вода,което теория по когиталността обяснява със силното протонно поле на краката(същото като нестинарството)-толкова силно,че приема протонното поле на водата като твърдо и не се смесва с него.А как е нахранил с 1 риба всички-много лесно-понеже ние сме холограми от светлина рибата просто е един вид копирана и размножена холограма.Тези процеси са природни и са характерни за условията на нашата планета-имаме гравитация и всичко тук вибрира и е живо-дори камъните.Просто е необходимо да можем да работим с мозъка си-такъв,какъвто Бог ни го е дал,а не да използваме само 10% от него.
Естествено всичко това са теории за момента,но най-важната е тази,че след 2000 настъпва промяна на енергетиката на планетата(т.нар.апокалипсис си настъпва,но на енергийно ниво) и който не пречисти организма си,храни се с животински продукти,пие,пуши няма да оцелее дори ментално т.е. финните му тела ще бъдат увредени при прехода.Затова се затопля и земята,както и всички останали планети в слънчевата система.Затова умират толкова много хора в момента-не могат да се справят с активната промяна на енергетиката,която ние за съжаление не можем да отчетем и измерим.....
П.С.Тихии,няма нужда да се свързваме със Създателя,ние просто сме част от него.
« Последна редакция: 17-02-2016, 10:16:36 от cherry »
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #106 -: 17-02-2016, 10:50:39 »

Чери,
ти тук развиваш някакви научни теории , които не се знае дали са пълната истина.А как ще обясниш това, което стана с мен - аз излекувах възпалените централни нерви на ръцете си, дадох пред Бога обещание.А сега получих и глас като на оперен певец.След благословията у дома цялото ми тяло стана глас - ръце, крака, телосложение.Да, има такива молитви, наричат се молитви по съглашение - много хора се молят едновременно в един и същи час за даден човек и той изведнъж се изцелява или спира да пие, да употребява дрога.Така сега в някои руски православни храмове се лекуват хора от тези пороци.
Обаче защо днес умират много хора - теорията на православието е друга.И тя е, защото Бог преди Второто си пришествие ще даде много и тежки изпитания.Тези, за които той знае,че нямат силна вяра и няма да издържат ще прибере т.е. ще умрат.Ще останат за среща с него само най - силно вярващите.Те ще са способни и в най - големите трудности да се борят , да се примиряват и с бедност, и с болести без да роптаят.
Искрена,
Иисус наистина е живял в есейската общност.Но той е постил без вода и храна 40 дни преди срещата си със Сатана.Проповядвал е мир, правда, живот в съгласие с Божиите заповеди.Иисус и Йоан Кръстител са постили, имали са определена мисия тук на земята.Ние днес също постим в периодите определени от Православната църква за пост.Но всеки колкото и както може.Няма определено правило.Знам,че някои монаси постят 40 дни само на вода, други - имат по - лек режим.А за нас като обикновени хора също режимът е различен според възраст, пол, заболявания.Тези хора, които пребивават според силите си в молитва, и то Иисусовата молитва ще бъдат помилвани и спасени един ден.Те даже ще спасяват чрез тази молитва и други, които са склонни да приемат.А Иисусовата молитва е : Господи, Иисусе Христе, Сине Божий, помилуй ме грешния / та /.И тези, които се очистват чрез молитви, пост, покаяние , изповед и причастие също ще бъдат насочени от Бога какво да правят в тежки изпитания.
Атлантис,
има връзка между пост, молитва, хранене, гладуване, лекуване на болести.Затова пишем всичко това.
Поздрави !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #107 -: 17-02-2016, 11:10:19 »

Чери , явно лесно човек може да влезе в плен на едностранчиви теории.
"Затоплянето" на земята не е нито първото, нито единственото. Назад във времето това се е случвало много пъти. Това е част от ЦИКЛИЧНОСТТА, която е характерна за  почти всички процеси и в живата и в мъртвата природа. И някой да се опитва да го обяснява ЕДИНСТВЕНО с енергетиката, е необективно. Точно както и болестите - според едни "учени" , причините са САМО в  храненето, според други САМО  в енергетиката,САМО  в паразитите, САМО в мисловните модели.. и т.н  Смешно. Няма такова нещо като "еднопричинност" на нещата.
Винаги се касае за множество фактори.
За да издигнеш само една причинно-следствена връзка, трябва да си проучил и отхвърлил всички останали причинно-следствени връзки, нали така? :) А колко от хората го правят?  ;)

А защо умират хората напоследък ?
И дали има общо с "енергетикатана планетата "?  ;) Или с доста по-простички причини.
Много  е лесно, стига да погледнем КЪДЕ , В КОИ ДЪРЖАВИ те умират със засилени темпове ?  ;)
Сетим ли се да го направим, веднага схващаме, че умирачката и лошите болести  са най-вече в индустриалните държави!  Едва ли е съвпадение :)
И как живее  индустриалният човек?
Живее в рязко увеличаваща се токсичност на храни,екология, поведение,мисли,ценностна система..и концентрация на вредни навици.
Ясно е , че и без допълнителна помощ  ще се самоунищожим постепенно при такива условия.

Само когато  традиционно природно живеещи общества ( като напр. хунза) ,както и дивите животни вземат да боледуват повече от обичайното , само тогава може да се търси някаква "свръхестествена" причина .
Ако при тях това не се проявява, значи пак имаме  "сладки приказки на ракийка под асмата" :)
« Последна редакция: 17-02-2016, 11:25:40 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #108 -: 17-02-2016, 13:33:51 »

И тя е, защото Бог преди Второто си пришествие ще даде много и тежки изпитания.Тези, за които той знае,че нямат силна вяра и няма да издържат ще прибере т.е. ще умрат.Ще останат за среща с него само най - силно вярващите.Те ще са способни и в най - големите трудности да се борят , да се примиряват и с бедност, и с болести без да роптаят.

Точно така.Исус,който е пратеник на Бог и е казал,че човека трябва да живее просто,в синхрон с природата-да се храни с проста храна,а не с месо и концентарти-млечни продукти,захар,сол и пр.
Също-чистота в мислите защото мислите са вибрации,които определят нашето битие и ни влияят.
Според теорията за когиталността(която всъщност е българска :fluretaa:) ние живеем в етер от информация,но понеже сме със закърнели сетива не можем да го усетим.Именно в този етер "пребивават" и съществата,които ние наричаме духове-ангели,архангели,дори и призраците.Затова,ако се молиш на своите ангели или архангели(които са по-висшите същества от ангелите и са "приближени" до Бог) то същите ще ти помогнат.Според същата теория,когато човек влезе в хипофиза там той вижда тези същества като светлинки-като архагелите са ярко обагрени и с наситени цветове.А Създателя се описва като много силна светлина,но не всели има достъп до него.А теорията е подплатена с доста научни изследвания и много скоро ще бъдат измислени и уреди за отчитане на вибрациите в етера,надявам се.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #109 -: 17-02-2016, 14:13:07 »

Чакайте сега... хем вярваме в Бог и Исус, хем за акаши, призраци и прераждания говорим...
Доколото знам едното (христоянството) не допуска другото, ама щом ви е по-удобно така - лошо няма :)

Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #110 -: 17-02-2016, 14:14:00 »

Чери,
и месото и млякото са дадени като храна.В Изход 20 глава мисля беше са описани кои животни са позволени и кои - не за храна на хората.Рибата също, тази, която има люспи е позволена.А млечните продукти не бива да се загряват - млякото да се пие сурово, сирене да се прави от сурово мляко.Навремето моята баба правеше такова, много вкусно сирене.Тези продукти са необходими в райони , където няма толкова зелени растения - в студеният климат, в пустините.А месото също е дадено, но от точно определени, чисти животни, тези, които се хранят с чиста храна.Наистина човек трябва да живее и да се храни простичко.Да не смесва много неща в едно ястие.Не трябва всяка храна да се отрича.Приета в умерено количество, по - рядко всяка храна от позволените такива не е вредна, стига човек да няма много тежко заболяване, придружено със силни болки.Даже си спомням навремето, даже и сега на село някои хора правят сирене от сурово козе мляко, пият козето мляко сурово.И са здрави.А козето мляко е много близко до майчиното.Навремето са отглеждали и биволици, които са давали много хубаво мляко.Но са го пиели сурово, моята баба така го пиеше.Не се и сещаше да го свари.
Поздрави !
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #111 -: 17-02-2016, 14:20:21 »

Атлантис,
така е.Християнството е много различно от индийските учения.Едното няма нищо общо с другото.Едното приема прераждането , другото - не.А православието приема най - вече промяна на самия себе си и помощ за осъзнаване на някой, който е изпаднал в тежък грях чрез силна и искренна молитва / от приятел, от майката /.Това са най - силните молитви.Такива молитви се четат от монасите в Атон.Това са молитви за мир по целия свят, за добро в света, за изцеление от болести.Във всеки манастир също се четат много и различни молитви за различни проблеми.А индийските учения проповядват нещо съвсем друго и никак не приемат Възкресението.
Поздрави !
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #112 -: 17-02-2016, 15:09:31 »

Чакайте сега... хем вярваме в Бог и Исус, хем за акаши, призраци и прераждания говорим...
Доколото знам едното (христоянството) не допуска другото, ама щом ви е по-удобно така - лошо няма :)


Да,не го допуска,защото "удобно" е премахнато от библията това,че преражданията съществуват.И защо?Защото е трябвало мастите да се държат в подчинение чрез страха има от ада и дявола,които всъщност за измислица на дуалния свят.Просто власт и контрол.Има теории,че Исус е знаел за прераждането и най-вероятно е помнел миналите си животи.Но библбията е преправена с цел да се облагодетелстват определени среди,както знаем. ;)
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #113 -: 17-02-2016, 15:12:06 »

Атлантис,
така е.Християнството е много различно от индийските учения.Едното няма нищо общо с другото.Едното приема прераждането , другото - не.А православието приема най - вече промяна на самия себе си и помощ за осъзнаване на някой, който е изпаднал в тежък грях чрез силна и искренна молитва / от приятел, от майката /.Това са най - силните молитви.Такива молитви се четат от монасите в Атон.Това са молитви за мир по целия свят, за добро в света, за изцеление от болести.Във всеки манастир също се четат много и различни молитви за различни проблеми.А индийските учения проповядват нещо съвсем друго и никак не приемат Възкресението.
Поздрави !
Молитвите са информация,също като нашите мисли.А колкото до християнството-доста неща са преиначени.Истината е някъде по средата.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #114 -: 17-02-2016, 15:16:40 »

Аха сега ми стана ясно - в религията всеки интерпретира нещата, на който както му е удобно :)
Стабилна работа ...
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #115 -: 17-02-2016, 15:44:04 »

Аха сега ми стана ясно - в религията всеки интерпретира нещата, на който както му е удобно :)
Стабилна работа ...
Религиите са измислени за контрол над масите.Всеки е можел да ги манипулира,стига да е имал досег до тях.Затова сега се избиваме-заради исляма например и пр.,но всъщност Бог е един,а не както твърдят различните религии.Всичко е със замисъла за власт и контрол.Религията е догма,науката е догма,всичко,което те вкарва в една точно определена рамка е догма.........
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #116 -: 17-02-2016, 15:44:29 »

Чери, Атлантис,
аз ако вярвах,че Библията е преправена никога нямаше да се излекувам.В книга Псалтир пише следното :    "Давайте оброци на Господа и Той ще изпълни всичките ви желания. " И аз дадох такъв оброк / обещание / пред една икона на Св.Богородица.И се излекувах, а вече и глас получих.За мен всичко това е вярно и не е преиначено, защото аз го изпитах на собствения си гръб.Излекувах се, за някои не беше истина това.Но днес вече много хора са убедени - пея в два хора, където хористите са общо около 80 - 90 човека и всички днес са свидетели какъв глас имах преди и какъв имам сега.Вече много хора се убедиха чрез мен какво е истина, какво е неистина.А Иисус е Бог, Възкръснал е, защо му е да се преражда, чист е от грехове.
Библията не е преправена , за такива Иисус казва : Който отнеме от словото или прибави Бог какво ще направи с него.Пише го накрая , там също пише : Аз Съм истината и животът и който вярва в мене и да умре ще оживее.Аз съм алфа и омега, началото и края.
Индийските учения са нещо съвсем друго - те не приемат чесъна и лука като храна, яйцата / защото са зародиши /, но млякото приемат.Има още куп неща, изчела съм куп книги по този въпрос, които обаче не ми помогнаха да се излекувам.
Моето изцеление за мен е гаранция за истината.Народната певица Валя Балканска е имала правнуче осмаче.И тя е дала обещание,че ако то оцелее / било е зле и са му давали няколко дни живот / тя ще закупи кувьоз за тяхната болница.И е пяла на концерти, събрала е парите и ги е дала за кувьоз.Вече два пъти по ТВ е говорила самата тя по този въпрос.Стига да вярва и даде обещание всеки човек може да промени живота си с Божията помощ.А гласът на В.Балканска полетя в космоса.Е, няма нищо случайно.Случайни случайности няма на този свят.
Поздрави !
Активен

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #117 -: 17-02-2016, 15:56:28 »

Елиа ти навсякъде разказваш как си била изцелена, какъв глас са ти дали, какви чудеса има в твоето семейство.
А какво казва твоята религия по върпоса с десетките изнасилвани невръстни деца всеки ден. Същите тези деца, които без да направят и един грях биват насилвани и след това умират от вътрешни разкъсвания и кръвоизливи. Интересно ми е как би се оправдало подобно нещо. Къде е небесната помощ, когато един мазен чичко се гаври сексуално с едно 7-8 годишно момиченце/момченце?
Интересно ми е просто !?

Знам, че темата с религията е много чувствителна и е по-добре да не се заяга, но чесно казано ми писна през 2 поста да чета за твоя уникален глас, "даден ти отгоре", и за всичките ти чудеса, когато в света около нас стават толкова грозни неща, но ние предпочитаме да не ги отразяваме, защото не са удобни.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #118 -: 17-02-2016, 15:57:12 »

Чери,
ще ти отговоря и на въпроса за исляма.Преди второто пришествие светът ще бъде завладян от исляма.Масово и най - голямо гонение се очаква да има за всички християни.Турция ще се разцепи, кюрдите ще създадат своя държава.Но до края има още какво да стане.Трябва да дойде антихриста, да се възцари и да стане цар на целия свят.Да няма граници между държавите и един да управлява света.Има още доста пророчества да се изпълнят докато дойде краят.Русия ще остане най - силна до Второто пришествие държава.Тя и сега има много силни молитвеници за целия свят.Така,че всичко си има обяснението.Стига да се чете има обяснение всичко, което се случва.А ислямът също не приема Възкресението.
Но до края ще стане и следното - Иверската икона на Св.Богородица от Атон ще се издигне в огнен стълб до небето.Тя така е дошла на Света гора.А след това събитие Света гора ще потъне по Божия воля за да се запазят светините там.Има още доста неща, които трябва да се случат.И всичко е описано като пророчества.
Поздрави !
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #119 -: 17-02-2016, 16:05:24 »

Атлантис,
в света се случват трагедии всеки ден.Питах и аз навремето един много възрастен и почтен молитвеник , а той ми каза следното - Защото в света ходят грешници, а не праведници и в света властва Дяволът, а не Божият закон.Ако всички изпълняваха Божият закон и кражби нямаше да има.Не кради е една от заповедите.
А моето изцеление и глас за мен са важни.Защото можеше сега въобще да не мога да работя.И може би щях да си остана инвалид за цял живот.Затова съм много, много благодарна на Бога, за всичко .А виждам как всеки ден има хора с много тежки болести и се събират големи суми пари за да се лекуват по чужди държави и клиники.С природни и нетрадиционни методи.Но ако Бог не реши нищо не става.А той решава тогава, когато и ние правим нещо в негово име.
Трябва да се изстрада всичко това, да се премисли.Човек, който не е страдал от тежка болест нищо не знае.
Поздрави !
Активен
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 23 запитвания.