Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Евроатлантически "ценности"  (Прочетена 71506 пъти)

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #60 -: 09-02-2016, 04:42:38 »

    Аз такова.... образованието, трансхуманизма... или няма да е удобно точно сега?  toot

 Рекс, ако зададете въпросите в обратна посока, ще получите отговори!
« Последна редакция: 09-02-2016, 05:16:21 от VENCI »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #61 -: 09-02-2016, 08:48:07 »

Мия, е цитирай  най-сетне това обяснение от тоя генетик де :) От цял месец го чакам.  :surpris_23:
Как да разбера нещо, което не е казано?  tooth  Бъди добра, кажи какво точно каза този чичко?
Гените са причина да не усвояваш белтъците?
Или обратното - неусвояването на белтъците е довело да промени в гените?
;) ;)

И защо е тайна името му ? Да не би да е без диплома ?  tooth
Или самият той не е сигурен в  изказванията  си и се страхува това да не стане достояние?  tooth
Най-вероятно няма никакъв генетик  tooth   Ако имаше такъв , досега отдавна да се беше похвалила какви умни неща е казал той  :)

Разгледах за тези нутригенетики и съм почти сигурен, че това е поредният кьорфишек за простодушни невежи.
(Точно както и теорията за храненето според кръвната група  tooth )
 Ако има интерес , мога  и да си изложа аргументите.
( На Вовата , гледам, също взе да му замирисва  tooth )

Това, че на нещо е лепнат етикет "НАУКА" ,нищо не значи.
 Виждаме какво може онкологията , "наука" съществуваща 100 години и глътнала безброй милиарди долари!
Резултатът е очевиден и плачевен - Преди 100год. :  1 от 25 човека с рак. Сега :  1  от 3-ма !
« Последна редакция: 09-02-2016, 09:19:03 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #62 -: 09-02-2016, 09:30:02 »

Хе хе, колко смешно и наивно да се мисли, че нашето здраве не зависи от нашите гени и да се отрича науката Генетика!  :Content_14: tooth

Няма да споменявам имена, защото както виждам, ти и още някои тук се правите на дървени философи и всезнайковци, и се подигравате и отричате всичко, което не разбирате и не приемате.
Всеки брани своите идеи, но пък да се отрича цяла наука, да се отрича ДНК, което стои в основата на живота...това е вече прекалено!   :Confus_3: :whistling2 - emotloader:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #63 -: 09-02-2016, 12:30:20 »

 Още един  пореден невежа, който , нямайки аргументи ПО СЪЩЕСТВО , се спасява с нападение срещу  ЛИЧНОСТТА.
Най-лесно е да почнеш да обиждаш, за да излезеш от ситуация. (Така правят най-вече децата и нискочелите представители на хомосапиенс . )
 
У  такива хора все в един момент  избива  дълго сдържаната неприязън към по-знаещият и по-можещият. Това е понятно.  
 
Ти, пиле, къде видя да отричам ГЕНЕТИКАТА? Май ставаше въпрос за НУТРИгенетиката ?  ;)
Но да, забравих, за човек като теб това е едно и също.. ( Както навремето за един друг човек "от народа" бяха едно и също думите  "проводници" и "полупроводници"  tooth )

Интересно ми е друго -  след като нито даваш конкретна информация,  нито цениш познанията на съфорумците - каква е идеята ти да влизаш  тук?  :surpris_23: Да си поуплътниш  времето ли ? :)

Думата "дървен философ" има друго значение.. Тя е предвидена за хора, които говорят общи приказки                    ( нали се сещаш кого имам предвид  ;) ) , а не за такива , които ти дават аргументи , които ТИ САМАТА можеш да изследваш и провериш , естествено , консултирайки се със съответните хора , които имат компетентността да преценят, защото ти явно я нямаш.
« Последна редакция: 09-02-2016, 12:34:22 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #64 -: 09-02-2016, 12:40:57 »

Ако нямаш какво да кажеш КОНКРЕТНО по темата за "неусвоените белтъци и нутригенетиката", ще те моля да си спестиш  "доводите", които неминуемо ще напрат у теб , за да излезеш от ситуацията -  знам, те ще бъдат нещо от сорта , че съм комплексар, комунист, че търся евтина слава, изява, че си "чеша егото" и т.н. ,  клишета ,  до които хора като теб  прибягват винаги  в подобни ситуации.  


А пък щом толкова издигаш в култ генетиката, нямам нищо против да си поговорим с теб, само че с аргументи, а не с общи приказки, изсмукани от малкото пръстче.
Изброй ми  големите заслуги на генетиката, ако обичаш.
1. С какво тя помогна да намалеят общозначимите заболявания, от които хората мрат като мухи - рак, диабет, сърдечносъдови, инсулт, инфаркт.. ??
2. С какво помогна тя да намалеят ГЕНЕТИЧНИТЕ болести??  Защото сега и те май са много повече, отколкото преди..   ;)

ДА, тя, генетиката помогна много, само че  на една друга индустрия..   ;) Сети ли се коя?  Правилно , да създава ГМО продукти!! Да вгражда гени от хлебарка и муха в доматите и пиперките,които хрупаме   :Appetit_17:
Там наистина се оказа силна тази наука..  
 
« Последна редакция: 09-02-2016, 13:16:12 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #65 -: 09-02-2016, 13:52:43 »

Ееее и тази тема се започна с неприятните и тежки разговори  :surpris_23:

За малко разнообразие, мога да дам пример, в който генетиката е създала нещо много красиво - а именно Руският Черен Териер (КГБ Териер)  :Content_22:
Това е порода кучета, създадена по времето на Сталин, за охрана на Сибирксите лагери. В гените му са смесени Ризеншнауцер, Ротвайлер и Нюфаундленнд. Всичко по породата е изпипано до най-малката подробност, включително това да има голям и гъст бретон, за да може блясъка на очите да остане скрит за "врага".  tooth

Иначе ще ми е инетерсно да чуя за трансхуманизма. До колкото виждам, на повечето места той е тясно свързан с Новият Световен Ред и Илюминатите -  " Трансхуманизмът е международно интелектуално и културно движение, подкрепящо използването на наука и технологии за усъвършенстване на човешките психически и физически характеристики и способности. Движението счита различни човешки състояния като инвалидност, страдание, болести, остаряване и естествена смърт за ненужни и нежелани. Трансхуманистите се обръщат към биотехнологиите и към други новопоявяващи се технологии за тези цели. Опасностите, както и ползите, също се вземат под внимание от трансхуманисткото движение. " (цитатът е взет от ето този сайт http://www.parallelreality-bg.com/statii/obsti/397-2012-03-02-18-34-06.html)
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #66 -: 09-02-2016, 13:55:41 »

Тук всеки влиза да си каже мнението по дадена тема. Не защитаваме професорски дисертации. Всеки сподели няколко пъти какво мисли, ползвайки своите изразни средства. Целта не е да се съгласяваме с другия, а да чуем и друга гледан точка. Достатъчно сме компетентни да си направим изводи, според това докъде сме стигнали. Не давате добър тон на останалите с взаимни нападки.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #67 -: 09-02-2016, 20:16:00 »

"ВЗАИМНИ" ?  :) Ти следиш ли темата?  :)  Кое откъде почна и защо.
Не знам и как  реши, че   " да отговориш  на зададен въпрос ПО СЪЩЕСТВО"  означава
"да защитиш докторска дисертация"  .

Права си , Атлантис. Когато се излезе от темата и  се нападне личността - винаги така става.
Мия можеше още отдавна да каже - "не ме питай, нямам какво да казвам, не разбирам, а и не искам да казвам" . И щях да спра да я занимавам. А тя всеки път ме засипва с общи приказки и  всякакви  брътвежи, но не и нещо по моето питане.

Мен от 6 години през ден ме питат все за нещо, но когато аз реша веднъж да попитам , защото ми е интересно!,  ставам "дървен философ" и "всезнайко"   tooth  

ИНтересна ми е темата,  и  щом Мия не казва, ще отида при моята генетичка д-р Константинова  да коментира резултатите на Мия и  ще ги споделя. Нещо,  което и Мия можеше да направи . И ако се окаже, че тези генетични показатели  нямат нищо общо с "усвояемостта на белтъците" ( както аз предполагам), ще е добре да има някакво извинение според мен, за цялата тази патардия.

Помниш ли Фрутариано и той как си защитаваше тезите? :)  Писах по някакъв повод , че много уважавам Норман Уокър  и без да е доктор. Той се възпали, че съм се излагал най-глупашки, "по Бай-Ганьвски" за това, че съм оспорвал дипломата му.


Обърни внимание на  довода му :
Как можело да не е , след като всички знаели, че той е! ( tooth) И че  по книгите го пишели "доктор" .
 Викам му -  "човече, Уокър е публична личност, велик натуропат   и биографията му е в интернет! Потърси и ми цитирай къде е завършил медицина"  (Ясно е защо издателството го пише  доктор, толкоз ли си наивен , че не се сещаш? )

Та още чакам Фрутариано да ми отговори на въпроса, СЛЕД КАТО ВЕЧЕ БЕШЕ ПОБЪРЗАЛ ДА МЕ ОБИДИ !

Е, моля за извинение, но с такива хора аз дискусия не знам как да водя.( Но въпреки това се опитвам, без да се нервирам и без да напускам   :) )
Вероятно тепърва трябва да се уча.
 Ако вие знаете  как - приемете моите сърдечни поздравления.  :flowers2:
« Последна редакция: 09-02-2016, 20:38:58 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #68 -: 10-02-2016, 08:33:24 »

Хе,ехе,приятели,не се карайте. :Content_22:
Бате Бино,с промените в генетиката се занимават и руснаците:
http://rideo.tv/video/47108/
Напоследък съм запленена от....Архангелите.Мия,колкото и клиширано да ти звучи ще те посъветвам нещо,което биха те посъветвали и Елиа и Искрена-моли се!
Моли се на Архангелите и на твоите ангели-на тези същества,които ни помагат по нашия път,грижат се за душата ни и за нашите прераждания.Моли се на Архангел Гавраил-той се грижи за здравето на хората.
А вие вярвате ли,че съществуват Ангелите и Архангелите?
https://www.youtube.com/watch?v=Gtk8VKLqX5k
Много е хубаво,ако ги има-те са светли същества,чисти и ако вярваме в тях и божията матрица-ние също ще бъдем благословени... :peperudi:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #69 -: 10-02-2016, 09:51:51 »

Мия,
твоите проблеми със здравето са изпитания.Но не винаги тези изпитания са свързани с промяна в начина на хранене.Може и начинът на хранене да се промени, но болестта да си стои, дори да се влоши състоянието.Затова е добре човек, когато има проблеми със здравето да търси най - напред Бога, а после лекаря.И да не прави това или онова на своя глава, по свое виждане или разбиране.Трябва всичко, които решиш да изпробваш като лечение да е благословено.Така аз преди години бях започнала да правя гладувания на вода - 4 пъти в годината редовно.При едно от тези гладувания станах много зле, имах чувството ,че умирам.Днес, когато реша да правя нещо винаги ме благославя свещеник.И не правя нещо само с моите желания.За тежки здравословни проблеми е хубаво да се четат Акатисти към Св.Пантелеймон и към Ангела Пазител.Но това четене става с благословение, а не така - само по наше желание.Защото няма полза.
Православната вяра не приема прераждането.Веднъж човек се ражда, веднъж умира.Тялото му се разлага, защото е тленно.А душата отива при Бога.Това е православното виждане.И не трябва да се смесва с други вери, които имат други виждания, приемат прераждането.Ние вярваме в едно, а другите вери - в друго.Едно е Ангели - пазители и Ангели - хранители.Друго е теорията за прераждането развита от индийските учения.
А много хора тези неща ги смесват - вярват хем в едното, хем в другото.
А изцеление може да настъпи дори след вземане само на причастие.Познавам много хора, получили изцеление след изповед и причастие .Изпробвали куп методики, за да се излекуват без резултат.
Поздрави !
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #70 -: 10-02-2016, 10:03:45 »

Мия,
твоите проблеми със здравето са изпитания.Но не винаги тези изпитания са свързани с промяна в начина на хранене.Може и начинът на хранене да се промени, но болестта да си стои, дори да се влоши състоянието.Затова е добре човек, когато има проблеми със здравето да търси най - напред Бога, а после лекаря.И да не прави това или онова на своя глава, по свое виждане или разбиране.Трябва всичко, които решиш да изпробваш като лечение да е благословено.Така аз преди години бях започнала да правя гладувания на вода - 4 пъти в годината редовно.При едно от тези гладувания станах много зле, имах чувството ,че умирам.Днес, когато реша да правя нещо винаги ме благославя свещеник.И не правя нещо само с моите желания.За тежки здравословни проблеми е хубаво да се четат Акатисти към Св.Пантелеймон и към Ангела Пазител.Но това четене става с благословение, а не така - само по наше желание.Защото няма полза.
Православната вяра не приема прераждането.Веднъж човек се ражда, веднъж умира.Тялото му се разлага, защото е тленно.А душата отива при Бога.Това е православното виждане.И не трябва да се смесва с други вери, които имат други виждания, приемат прераждането.Ние вярваме в едно, а другите вери - в друго.Едно е Ангели - пазители и Ангели - хранители.Друго е теорията за прераждането развита от индийските учения.
А много хора тези неща ги смесват - вярват хем в едното, хем в другото.
А изцеление може да настъпи дори след вземане само на причастие.Познавам много хора, получили изцеление след изповед и причастие .Изпробвали куп методики, за да се излекуват без резултат.
Поздрави !
Само моля, не намесвайте религията и тук!
Свещенииците не са упълномощени от Бога лица, и иска ли някой да се моли на Бог, няма нужда нито от свещеници, нито от причастия.
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #71 -: 10-02-2016, 10:06:25 »


Бате Бино, има много лечители, които нямат титла доктор и медицинско образование, но могат да лекуват много по-добре от докторите и познават човешкото тяло и физиология по-добре от тях.
И самият ти знаеш много добре, че повечето доктори не стават за нищо освен за писане на еднотипни рецепти.
Активен

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #72 -: 10-02-2016, 10:37:18 »

Чери, имам познат, който е много запален по темата и от години проучва, чете и изучава. Искам само да вметна, че той изобщо не религиозен и не разглежда нещата от гледна точка на вярата. Обяснявал ми е, че това което ние наричаме ангели, архангели и демони всъщност са енергии с различен по сила и вид заряд и не се делят на „добри“  или „лоши“ както ние си представяме. Също така ми е казвал, че понятието „ангел пазител“  не е съвсем вярно, защото човек може спокойно да си има и „демон пазител“.  Има сили, които ни пазят, и ние си ги представяме като ангели, защото в нашите идеи те са светли, силни и красиви. Реално, „демоничната“  енергия  е не по-малко силна и ефикасна.

На мен темата също ми е много интересна и това, което той казва ми звучи по-логично, от общоприетото разбиране. Та вярвам, че има някакви сили, които са извън нашите разбирания и възприятия, но не мисля, че те са такива, каквито ни ги описва религията :)

« Последна редакция: 10-02-2016, 10:40:10 от Atlantis »
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #73 -: 10-02-2016, 11:00:08 »

Мия,
написах всичко това, за да ти помогна.Да те предпазя от грешки.Но всеки сам решава.Можеш и цял живот да се лекуваш и все болна да си стоиш.Като не намериш изход тогава може би ще ме разбереш.Моята баба навремето е имала болна майка.Тя е била толкова зле,че са извикали лекар, защото са чакали всеки момент да умре.Защото трябва да се напише от лекар смъртния акт.Взела е последно причастие и така е оздравяла напълно.После е живяла още 26 години.
Ще ти кажа само,че бащата на Св.Йоан Кръстител е бил свещеник.А защо тогава има православни храмове ? Те измислени ли са ? Защо ни трябват на нас ? Защо въобще трябва да ходим там ?И защо , от кого са построени ?Всичко ей така, без никакъв смисъл ли е направено ?
Ако човек си зададе тези въпроси сам трябва да се замисли.Ако не ни трябваха, нямаше и да ги има, нали ?
Поздрави !
Активен

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #74 -: 10-02-2016, 11:13:47 »

'ептем разводнихме темата на Бате Бино ми се струва  :Confus_3:
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #75 -: 10-02-2016, 12:04:05 »

Бате Бино,
сега вземам отношение в отговор на твоите въпроси.Да, има в съвременния свят куп неща, които нормалният човешки разум не може да приеме.Това се отнася за насилието, наркоманията и куп други проблеми.В православната литература Св. отци казват,че в последните времена бесовете ще са в хората.Затова съществуват тези явления - насилието, убийствата, терорът, животът без благословение от Бога води до всичко това.И липсата на изповед на всеки човек за неговите грехове.Стремежът всеки да се поправи.Имаше наскоро едно предаване - православни свещеници са отишли в затворите и там са проповядвали на затворниците как човек трябва чисто да живее.Да се пази от тежките грехове - убийства и др.Някои от тези хора, въпреки ,че са направили даден грях - убийства най - вече са били твърдо решени да се променят, да заживеят по Божият закон, който гласи : Не убивай ! Нека всички се стремим да живеем чисто, да си прощаваме, да търпим и се молим за нашите ближни, да им помагаме с каквото и както можем.Да насърчаваме хората да променят качествата си в името на правилният и Богоугоден начин на живот.Да помагаме с молитви на срещащите се в нашето общество наркомани, алкохолици, убийци и др.И дано тези хора с Божията помощ се променят и са полезни на семействата си.Ето защо от години се обсъжда въвеждането на вероучение в училищата.Именно за да се избегне насилието.
Поздрави !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #76 -: 10-02-2016, 13:58:34 »

Да, Ели. Знаеш, на тази тема съм изцяло на твоето мнение. ( Естествено , ти си много много по-напред! )
Но пак моля, по-пестеливо с изложението по такива въпроси, защото , виждаш, веднага някой се възпалява и става потенциален конфликт. Това е една от хлъзгавите теми. ( наред със сексуалната ориентация и политиката )
Не всички са готови да  РАЗБЕРАТ текстове за вярата , библията , Бог и т.н. ( Това не е обида или ирония.ПРосто не е дошъл момента.  Ще дойде време  и сами ще се убедят , когато съдбата им предостави съответният житейски казус . Както е казано - " в попаднал в буря самолет атеисти няма "  :)  )

Ели, важно е да се разбере , че всичко , което се случва в момента в света - това не са ЕСТЕСТВЕНИ ПРОЦЕСИ, както се опитват да го представят. По много направления  се работи много усърдно и от много време..  ГОНИ СЕ ЦЕЛ  ;)
И са получава, че от едната страна има действие, а от други - противодействие.

На нито един билборд не видях да пише:   "Бъди добър! Бъди честен! Помагай на по-слабите , на по-онеправданите от теб "
Виждам само: "Вземи кредит! "  ,   и   " купи майонеза Краси"  
 Никъде не чуваме  : "Раждай деца! Европа изчезва! "  ( А тя наистина изчезва заради отрицателният прираст!  Въпрос на време е! Ще останат само мосюлмани, които не се интегрират! )  
Не чуваме даже "Осинови дете" !!
А чуваме: " Стани приемен родител! "
Изводът се натрапва от само себе си - държавите не искат здрави семейства!  
Кое е по-добро за едно изоставено дете - всяка година в различно семейство или да бъде осиновено и да стане част само от едно такова?  след като така и така  държавата плаща за приемни родители, защо да не даде същите пари  на осиновители?
От край време  да осиновиш дете в България , е свързано с колосално 2 годишно ходене  по мъките! Дори да си образован, морален и обезпечен! Игрицата ще ти разкажат!

Има и друго, не случайно се работи срещу християнството. Вярващите хора рязко намаляват в последно време навсякъде в Западния свят. Защо ли ? Защото много добре е казано :
 " Щом  няма Бог , значи  всичко е позволено вече ! " Достоевски    
 А и кое друго да обедини нацията? Симпатията към iPHONE ? Но на кого му трябва обединен народ.. такъв трудно ще го водиш за носа.. :-\



Мия, това е безспорно , дето си го писала последното. Но не подценявай Медицината, тя има кога да ни бъде от полза.
Копирам за теб тук поста си към един съфорумец  от преди 2 месеца:

Медицината си има мястото, ти уж минаваш за  мъдър.. :)
 Не лекува, но  диагностира и овладява виртуозно спешни състояния:

-тежки раждания! ,
-пострадали от трудови, спортни злополуки, катастрофи,
-остри инфекциозни болести ,( от които можеш да свършиш за 2 часа!) ,
-простреляни с по 4 куршума от Калашников, (както при уважаемия г-н  Баретата )  
-  и мн. др. подобни и не толкова спешни състояния, но не можещи да се решат по друг начин, като например - хернията.

Ти както ходиш по света, да не дава Бог да пипнеш някоя екзотична зараза.. ДА видиш как ще я лекуваш после с любов и смиреност..  

А ако твоята баба  си счупи  и двете тазобедрени кости горе до ставата ,както успя да направи моята, ще направиш поклон до земята на хирургията .  Иначе си имаш жив труп в къщи! Съмнявам се да й зараснеш костите, съветвайки я към  "обич,смирение, себесъзерцание, ",   "да се насочи към вътрешният си свят",  "да хване етера" ,  "да влезе в астрала"   и какво беше още..   tooth
Трябва да сме обективни - като има за хвалене - има. Като има за критикуване - също


И това е понятно -  като една образцова инвестиционна индустрия, медицината знае, че ако успее да  спаси от инфаркт или да присади бъбрек, да вкара острото състояние в хронично..
после пациентът до края на живота си ще купува лекарства ..  ;)

Тънкостта е да сме наясно на коя Медицина  за какво и доколко можем да разчитаме  

« Последна редакция: 10-02-2016, 14:15:11 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #77 -: 10-02-2016, 14:59:06 »

Бате Бино прав си, че религията е много чувствителна тема и дори в този форум, включването и в разговора най-често завършва с див спор. Но ако един човек е достатъчно интелигентен, той може да изложи своите виждания и мисли, без да намесва и налага вярата си.

Предполагам, по обръщението ти към Елиа, че си вярващ. Въпреки това, твоите отговори в този форум са добре аргументирани, изложени и подплатени с факти, без излишна помпозност. Докато отговорите на Елиа и Искрена на 90% са обвързани с християнската религия и с опитите да ни „ спасят, изцелят и осведомят за греховете ни“, което лично за мен е излишно.

Всеки има право да вярва, или да не вярва в тази връзка. Учителят ми по история (един изключителен човек) казваше, че религията сама по себе си е един от най-умелите методи за манипулиране на масите.  В крайна сметка колкото ни обединява, толкова ни и разделя  :fluretaa:
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #78 -: 10-02-2016, 15:56:20 »

Атлантис,
в отговор на твоето разбиране ще ти кажа, без да споря или да си налагам моите разбирания. Имах една учителка по биология навремето, още по соц.режима.Тя казваше така - религията е опиум и манипулация на простият народ.И преподавайки урока за произхода на човека и теорията на Дарвин един мой съучееник каза : Как така сме произлезли от маймуни ? Това значи,че и сега, днешните маймуни могат да станат човеци.Това е резултат от дълго насажданото по соц. режима разбиране,че Бог няма.
Днес много хора, имащи тежко болни в домовете си се чудят какво да правят, кой да ги гледа , как да ходят на работа.И са готови на какво ли не стига да им подобрят състоянието поне малко.Съветвам ги да занесат дреха на болният да престои в олтара.И някои вече имат подобрение.Един ден животът ще те научи на много неща.Сам ще ти покаже какво да правиш.
Поздрави !
Активен

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #79 -: 10-02-2016, 16:18:34 »

  А! Рязък завой отново към темата! Чудесно!

  Филмите на Чарли Чаплин са пример и за двете. Хем е реформа в образованието (образоват те чрез движещи се картинки, които можеш да гледаш колкото пъти искаш...а не като живота- картинки, които виждаш само един път), хем нагледно показва трансхуманизма в действие.

  Относно въвеждането на вероучение в училищата:
 1. Много правилно..."от години се обсъжда"....и точно това му е лошото! Само се обсъжда...и то, от години!
 2. Дори и да се въведе в наши дни, то ще е както се въвежда историята. Нов фронт за борба с дечурлигата и още една възможност за производство на еничари!

  Религия + Образование- две методически институции, обединени в Трансхуманизъм- идеологична институция. Изключително мощно, самовъзпроизвеждащо се перпетуум мобиле, което разрушава цялото на дребни частици без свободна воля така, че всяка една от тях трябва да е най-малкото Батман, за да се събере с останалите!
   И нямам предвид "вяра" и "познание", а Религия и Образование! Подразбира се, че няма значение нито религията, нито образователният ценз! Защото образуванията в Образованието и интерпретациите в Религията са толкова много, точно защото обслужват Трансхуманизма! А той, от своя страна им се "отблагодарява", държейки им здраво юздите! И така, тричките се самоподдържат щастливо!


  Управията е да се анализира ясно всяка една от тях, а после, да се "открие" как точно действат трите заедно! Но...истински анализ става само чрез въпросът "Защо"!!! Въпросите "Кой" и "Кога", са на последно място! Предполагам сте забелязали, че масово, когато стане нещо (в наше време нещата са все "тайни", "конспиративни", "лоши"), се задават последните два въпроса (и това е вменено нарочно в обществото). Но реално те се изчерпват само с един отговор(което ги прави несъвършени). А въпросът "Защо" е самовъзпроизвеждащ се, което го прави много полезен за изясняване и разбиране на нещо в дълбочина (и затова се допуска рядко да бъде задаван)! Да, журналистите го задават, но задължително в непотребен контекст!
  Пример:
  Информациите по телевизора започват със:"кой" е золумаджията, "кой" е съучастника и "кога" е направен золума....и дотук. Масово, хората са "жадни" да разберат "кой" и "кога"! Но почти никога "защо"! Стръвно поглъщат "кой" и "кога", а "защо"- не искат и да знаят! Това си има обяснение и "трансхуманиците" го знаят и използват!

  Някои постулати в религията (нека вземем православната) учудващо добре служат на трансхуманизма:
 Мъченичество- това, като се загнезди в главата ти, е способно да убие всякакъв импулс за съпротива
  Ако някой ми влезе у дома неканен, с вредителски намерения, абсолютно съзнателно няма да го пръскам с мокър чемшир и да обикалям около него с кандилница, та белким си тръгне. Напротив, дори ще направя всичко възможно да не може да си тръгне. Ако той е настоятелен, аз пък ще съм последователен в използването на каквито и да е средства...просто защото той е патология на злото в този момент. А злото трябва да се унищожава, без подбор на средствата и начините и по възможност, веднага! "Ама той ти е урок, който сам си си поискал". Не, не...аз може да съм поискал урок, но отсрещния е решил че може да стигне до крайност в преподаването. Предпочитам да научавам нещата с удоволствие и радост, а не чрез "мъченичество"!  
  Кръщение в детска възраст- грубо посягане на свободната воля. Трябва да става чааак на зряла възраст. Иначе е безпредметно. (Това е непоклатимо лично мнение и полемиката е безпредметна)

  Относно причините за строежа на православните храмове. ....предполагам, че повечето православни не биха отговорили адекватно на въпроса защо "Малката Богородица" във Варна е построена до ОД на МВР  tooth
  Храмовете, като такива са построени за да подсилят възможността ни да се свържем с цялото, ползвайки собственото си уединение! Ако умеем да го правим достатъчно успешно, можем да минем и без тях.
   Повечето пъти е изключително удоволствие за мен да пребивавам в храм!

  Elia, нещо любопитно, относно маймуните. Наскоро някъде ми попадна въпрос: "Казва се че човекът е еволюирала маймуна, а не може ли маймуната да е дееволюирал човек?"
« Последна редакция: 10-02-2016, 16:51:08 от VENCI »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.11 секунди с 25 запитвания.