Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Евроатлантически "ценности"  (Прочетена 71508 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #40 -: 07-02-2016, 20:38:48 »

В момента текат точно "приказки под асмата"  - никой нищо конкретно не отговаря,(  а и въобще не е на въпроса) ,  а тези, дето казват по нещо, то не почива на никакви обективни реалности, а е само "лично мнение", незнайно как възникнало.  ( напомням - и децата в детската градина имат мнение за  всичко  tooth )

Белтъчините нямат отношение към ставите, Мия, някой те е изгъбаркал :)
Проблемът в ставите е от лоша работа на бъбреците  ;) Не успявайки  да отфилтрират кръвта, пикочната киселина вместо да се изхвърли, тя  търси място къде да се натрупа и затова се отлага включително и в ставите .
"Подобрението" у теб се обяснява с това, че намаляйки белтъчините, разтоварваш бъбреците  ;) ( отпадните продукти от белтъците - азотистите съединения  товарят най-много бъбреците  )
 Прословутото "неусвояване"  на белтъците си има съвсем други причини и други проявления. :)

А пък за нервите - това е вече дълга сага :) Може да е ЦНС , може да е вегетативна.. За двете причините са различни - за първата причината е възможно да е интоксикация, а за втората - там вече е сложно :)
 Проявите са кожни проблеми,  като цяло предизвикани от възникнали  хранителни алергии  - недобре разграденият ( на аминокиселини) белтък попада в кръвта ( не като аминокиселина , а като цяла белтъчна молекула, което е проблем  ) , където имунната система веднага разбира , че това за организма се явява антиген ( чуждо тяло)  и започва да го атакува! Това е обещание за автоимунна реакция, защото много често покрай чуждото , имунната подкарва и своето..
 
Причините почват още от стомаха - при недостатъчно солна киселина  имаме непълно разграждане. После идва панкреаса , ако и той не е в ред ( напр хроничен панкреатит )  това също е проблем за разграждането. И после вече  - усвояването в тънките черва.
Така стоят нещата по принцип, а дали при теб точно е така, няма кой да каже, само на база 2 изречения. :)

А за нервите - зависи дали е ЦНС или вегетативна . За първата най-вероятните проблеми са интоксикация , лошо кръвоснабдяване на нервите( заради гъста кръв, лоша еластичност на капилярите ) , спазъм.
 А за втората - там вече е сложно :)
« Последна редакция: 07-02-2016, 21:28:12 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #41 -: 07-02-2016, 21:32:05 »

Нямам никакви проблеми с бъбреците, и никога не съм имала.
Както бях писала, имах дългогодишни проблеми с болки в ставите, обездвиженост, скованост.
Когато преди две години почнах да се храня здравословно, с повече сурова храна, започнах и прием на повече протеини, от което болките се засилиха. Вегетарианка съм от повече от пет години, но както знаем, протеините не се съдържат само в месото. Когато започнах да се храня по-здравословно, започнах да приемам и повече от нормалното сурови ядки, семена, растителни протеини, защото масово ни се втълпява, че вегетарианците трябва да приемат много растителни протеини. Е, да приемах и суров жълтък, по препоръка на д-р Гайдурков. Също така и козе сирене и козе мляко. Броколи, конопено семе, леща белуга, боб мунг и други бобови, смесени със зърнени и семена, за пълноценен протеин. И болките ми се засилиха, пикочната киселина ми се увеличи в пъти... :whistling2 - emotloader: :Confus_3: и се чудех какво става. Не можех да спя от болки. Докато преди това имах болки в краката и в гръбначния стълб, болките започнаха и в ръцете, в раменете - не можех да спя, да мърдам, бяха неописуеми...
Както казах, от около три месеца, преминах на веганска храна, без никакви животински продукти, и с ограничен прием на белтъчини. Няма как да се избягат напълно, защото почти всяка храна съдържа белтъчини.
Сега консумирам повече плодове, въглехидрати и салати.
Освен проблемът с протеините, имам проблем и със сярата в храните, затова не консумирам и продукти съдържащи сяра, въпреки че, според светилата на медицината, тя е от жизнено важно значение, също както и протеините.  tooth
Но явно аз съм мутирало същество и нямам нужда от неща, от които имат нужда останалите човешки същества.  :Content_4 - emotloader:
Сега се чувствам много по-подвижна, болките почти изчезнаха, мога да ходя по-дълго и тичам дори без болка, както и да спя без болка.  :kisss:  :Content_22:
Надявам се, след година всичко да е било само един лош сън... :Content_22:
« Последна редакция: 07-02-2016, 21:35:24 от Mia »
Активен

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #42 -: 07-02-2016, 21:52:34 »

Нямам никакви проблеми с бъбреците, и никога не съм имала.
Както бях писала, имах дългогодишни проблеми с болки в ставите, обездвиженост, скованост.
Когато преди две години почнах да се храня здравословно, с повече сурова храна, започнах и прием на повече протеини, от което болките се засилиха. Вегетарианка съм от повече от пет години, но както знаем, протеините не се съдържат само в месото. Когато започнах да се храня по-здравословно, започнах да приемам и повече от нормалното сурови ядки, семена, растителни протеини, защото масово ни се втълпява, че вегетарианците трябва да приемат много растителни протеини. Е, да приемах и суров жълтък, по препоръка на д-р Гайдурков. Също така и козе сирене и козе мляко. Броколи, конопено семе, леща белуга, боб мунг и други бобови, смесени със зърнени и семена, за пълноценен протеин. И болките ми се засилиха, пикочната киселина ми се увеличи в пъти... :whistling2 - emotloader: :Confus_3: и се чудех какво става. Не можех да спя от болки. Докато преди това имах болки в краката и в гръбначния стълб, болките започнаха и в ръцете, в раменете - не можех да спя, да мърдам, бяха неописуеми...
Както казах, от около три месеца, преминах на веганска храна, без никакви животински продукти, и с ограничен прием на белтъчини. Няма как да се избягат напълно, защото почти всяка храна съдържа белтъчини.
Сега консумирам повече плодове, въглехидрати и салати.
Освен проблемът с протеините, имам проблем и със сярата в храните, затова не консумирам и продукти съдържащи сяра, въпреки че, според светилата на медицината, тя е от жизнено важно значение, също както и протеините.  tooth
Но явно аз съм мутирало същество и нямам нужда от неща, от които имат нужда останалите човешки същества.  :Content_4 - emotloader:
Сега се чувствам много по-подвижна, болките почти изчезнаха, мога да ходя по-дълго и тичам дори без болка, както и да спя без болка.  :kisss:  :Content_22:
Надявам се, след година всичко да е било само един лош сън... :Content_22:
                  Помните! Жизнь есть движение!
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #43 -: 07-02-2016, 21:55:56 »

Нямам никакви проблеми с бъбреците, и никога не съм имала.
Както бях писала, имах дългогодишни проблеми с болки в ставите, обездвиженост, скованост.
Когато преди две години почнах да се храня здравословно, с повече сурова храна, започнах и прием на повече протеини, от което болките се засилиха. Вегетарианка съм от повече от пет години, но както знаем, протеините не се съдържат само в месото. Когато започнах да се храня по-здравословно, започнах да приемам и повече от нормалното сурови ядки, семена, растителни протеини, защото масово ни се втълпява, че вегетарианците трябва да приемат много растителни протеини. Е, да приемах и суров жълтък, по препоръка на д-р Гайдурков. Също така и козе сирене и козе мляко. Броколи, конопено семе, леща белуга, боб мунг и други бобови, смесени със зърнени и семена, за пълноценен протеин. И болките ми се засилиха, пикочната киселина ми се увеличи в пъти... :whistling2 - emotloader: :Confus_3: и се чудех какво става. Не можех да спя от болки. Докато преди това имах болки в краката и в гръбначния стълб, болките започнаха и в ръцете, в раменете - не можех да спя, да мърдам, бяха неописуеми...
Както казах, от около три месеца, преминах на веганска храна, без никакви животински продукти, и с ограничен прием на белтъчини. Няма как да се избягат напълно, защото почти всяка храна съдържа белтъчини.
Сега консумирам повече плодове, въглехидрати и салати.
Освен проблемът с протеините, имам проблем и със сярата в храните, затова не консумирам и продукти съдържащи сяра, въпреки че, според светилата на медицината, тя е от жизнено важно значение, също както и протеините.  tooth
Но явно аз съм мутирало същество и нямам нужда от неща, от които имат нужда останалите човешки същества.  :Content_4 - emotloader:
Сега се чувствам много по-подвижна, болките почти изчезнаха, мога да ходя по-дълго и тичам дори без болка, както и да спя без болка.  :kisss:  :Content_22:
Надявам се, след година всичко да е било само един лош сън... :Content_22:
                  Помните! Жизнь есть движение!

Знаеш ли какво е да искаш да се движиш, но да ти се плаче...? Да, движех се, нямаше как. Но ако се движа един-два часа, после ми се плачеше от болка, едвам стъпвах.
Който не е имал сковани стави и болки в ставите, в краката, в гръбначния стълб, никога не може да го разбере.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #44 -: 07-02-2016, 23:12:18 »

Мия , не казвам , че имаш, но как реши , че нямаш проблеми с бъбреците? Само защото не те боли и изследванията са в норма?
Този орган е различен . Нито боли, нито можеш да разчиташ  на изследвания. Едва ли даже в лабораторията ще се сетят да ти пуснат най-важният параметър - плътност на урината. Най-често не го изследват.  
От 10 човека, 9 са с проблеми в бъбреците !  И не го знаят! Като "проблемът" избива именно на други места и никой не прави връзката  ;)  ( високото кръвно също в 95% е от бъбреците )
Просто насочвам вниманието към един от органите ( другите два важни са черен дроб и щитовидна жлеза) , които не болят , но от недобрата им работа следват 1001 нарушения в други органи и системи. И често е много трудно  намалените им функции да бъдат доказани лабораторно!
(В лабораториите, както и ендокринолозите не са наясно , че щитовидната е активна вечер м-у 20 и 22 ч. !
А изследванията се правят в работното време на лабораторията. И естествено , че при много хора с начална патология няма да се открие нищо нередно. Човекът си тръгва щастлив защото лекарят му е неграмотен да му намери проблема. )  

Увеличената ти ( в миналото) пикочна киселина е ясен знак, че обменните процеси нещо не са в ред. Много белтъчини си яла? Колко много? Растителният белтък не дава такова натоварване ( доколкото зная)  
Културистите знаеш ли колко белтък приемат? Идея имаш ли? Умопомрачителни количества! ПРи това- животински протеин, концентриран. (Едни  лауреати даже бяха намерили от кланицата изсушена кръв на прах  и  здраво я подпукаха. Единият от тях- Дидо, явно силно се повлия от нея - направи световен рекорд - клекна 182 пъти със 100 кг щанга, http://www.vbox7.com/play:e1295a0a )
  Приемат го дълги години и пак нямат болки в ставите! 30 години съм по залите. И аз навремето съм приемал доста протеини и не съм имал никакви оплаквания!

Мисли по-логично, щото няма кой друг вместо теб.  НЕ КОЛИЧЕСТВОТО НА БЕЛТЪЦИТЕ  СА ПРОБЛЕМЪТ! Това , че като ги намаляш чувстваш облекчение, означава само, че разтоварваш някоя система, но не значи ,че лекуваш причината!   Причините за проблеми в ставите са в нарушена функция на вътрешните органи - най-вече бъбреци и черен дроб. Ставите са слабокръвоснабдени по принцип и когато там се отложат разни соли заради това, че не са били изведени навън, тогава вече в тези  отлагания могат да възникнат всякакви възпалителни процеси, защото идват и помощници - всякакви патогени, които се чувстват много комфортно - допълнително влошеното кръвоснабдяване  на ставата не може да осигури  достатъчно подкрепа от страна на имунни клетки. А те са в кръвта , както знаем.
« Последна редакция: 08-02-2016, 00:13:39 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #45 -: 08-02-2016, 00:21:29 »

Възможно е да оправиш нещата , дори без да знаеш причината, защото веганството само по себе си е лечебен метод, влияещ върху целия организъм!  ( не знам дали ще бъде достатъчно едното веганство)
Но после ако се върнеш към "обичаен" начин на хранене, не бива да ти се връщат болежките, защото ще означава, че само са били временно потиснати чрез веганството.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #46 -: 08-02-2016, 07:01:22 »

Бате Бино, ако говориш за 24- часова урина, правила съм си такова изследване и ми е в норма.
Чернодробните също са ми в норма, въпреки че преди две години не бяха.
Както казах, правих си генни изследвания, а от тях по-точни няма, и се видя че проблемът идва от там - от мутацията и полумутацията на гени.Няма смисъл да търся причината другаде.
За едни хора може високият прием на белтъчини и храни съдържащи сяра - да не е проблем, но всичко е много индивидуално. По същия начин, повечето хора нямат проблем с глутена, който също е вид белтък.
Казвам ви, че чувствам подобрение в състоянието си, че сковаността и болките започнаха значително да намаляват и изчезват дори, ти ми даваш примери със спортисти.
Трябва да разберем, че всеки един организъм е индивидуален и общоприетите норми и правила, не винаги важат за всички.
Не всички получаваме артрит, множествена склероза, дибет и други болести, за които причината не е толкова в храненето, отколкото в предразположеността към тези болести, което е заложено генетично.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #47 -: 08-02-2016, 08:19:14 »

"Учение о спасение,о гармоническое развитие человека..."
Не знам дали го написах правилно.Има и научни разработки за генетиката и измененията й:
http://rideo.tv/video/47108/
"Звездното небе над нас" Виталий Тихоплав, Татяна Тихоплав.
Братушките,естествено.... ;)
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #48 -: 08-02-2016, 08:25:49 »

В момента текат точно "приказки под асмата"  - никой нищо конкретно не отговаря,(  а и въобще не е на въпроса) ,  а тези, дето казват по нещо, то не почива на никакви обективни реалности, а е само "лично мнение", незнайно как възникнало.  ( напомням - и децата в детската градина имат мнение за  всичко  tooth )

Белтъчините нямат отношение към ставите, Мия, някой те е изгъбаркал :)
Проблемът в ставите е от лоша работа на бъбреците  ;) Не успявайки  да отфилтрират кръвта, пикочната киселина вместо да се изхвърли, тя  търси място къде да се натрупа и затова се отлага включително и в ставите .
"Подобрението" у теб се обяснява с това, че намаляйки белтъчините, разтоварваш бъбреците  ;) ( отпадните продукти от белтъците - азотистите съединения  товарят най-много бъбреците  )
 Прословутото "неусвояване"  на белтъците си има съвсем други причини и други проявления. :)

А пък за нервите - това е вече дълга сага :) Може да е ЦНС , може да е вегетативна.. За двете причините са различни - за първата причината е възможно да е интоксикация, а за втората - там вече е сложно :)
 Проявите са кожни проблеми,  като цяло предизвикани от възникнали  хранителни алергии  - недобре разграденият ( на аминокиселини) белтък попада в кръвта ( не като аминокиселина , а като цяла белтъчна молекула, което е проблем  ) , където имунната система веднага разбира , че това за организма се явява антиген ( чуждо тяло)  и започва да го атакува! Това е обещание за автоимунна реакция, защото много често покрай чуждото , имунната подкарва и своето..
 
Причините почват още от стомаха - при недостатъчно солна киселина  имаме непълно разграждане. После идва панкреаса , ако и той не е в ред ( напр хроничен панкреатит )  това също е проблем за разграждането. И после вече  - усвояването в тънките черва.
Така стоят нещата по принцип, а дали при теб точно е така, няма кой да каже, само на база 2 изречения. :)

А за нервите - зависи дали е ЦНС или вегетативна . За първата най-вероятните проблеми са интоксикация , лошо кръвоснабдяване на нервите( заради гъста кръв, лоша еластичност на капилярите ) , спазъм.
 А за втората - там вече е сложно :)
Гледам,че си наистина добър в генетиката. :Content_14:
Ха сега ми обясни как работи организма на слънцеядите или пранаядите? ??? ??? ???
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #49 -: 08-02-2016, 09:40:33 »

Това не е генетика, Чери, не се излагай  tooth
Това е физиология.

Ее, вие свикнахте да имам отговори на всички въпроси и почнахте да ме тествате дали е  "наистина на всички"
 tooth tooth
В момента не мога да кажа, трябва да се запозная. Със сигурност обаче някои вещества ( а вероятно и всички, които са му нужни) организмът си ги произвежда от въздуха  - известно е например , че аминокиселини се произвеждат от въздуха от едни "азотисти" бактерии, които живеят в нас. Някой ден може да се установи , че и други вещества тялото  си произвежда от въздуха или от водата.
Ако някой твърди , че всичко е само енергия, да бъде любезен да ми покаже праноед, който не пие вода и не диша. ;) ;)
ЩОТО АКО ПИЕ ВОДА, ТОЙ НЕ Е ПРАНОЕД, а е "ВОДОЕД"  tooth  Водата също е храна!  ;) ;)
Но каквото и да е , ние тук още не сме "праноеди" и за нас важат други физиологични закони   ;)

Мия, твоя работа си е как ТИ САМАТА си обясняваш нещата, но имай предвид следното и го помни , в твой интерес е . ( казах го и на Тихия, но  нали и той  си има  някакви свои разбирания  :) )
Патологията не можем да обявим за норма, успокоявайки се с размити понятия като  "всички сме различни".
 Както сме различни, така сме и много, ама много! еднакви. За безусловни рефлекси чувала ли си?  ;)
Цяло изкуство е да знаем къде точно свършват еднаквостите и къде почват различията. Къде свършва нормата и къде почва патологията. Но си струва да инвестираме в това изкуство. То си е за нас.  :surpris_23:

А иначе, аз мога само да се радвам и да се гордея с теб , ако успееш с натурални методи да се отървеш от всякакви болежки !  После ще споделиш на други, те също ще бъдат доволни и това е.
 Нали това ни е общата цел тук, в крайна сметка ?  :Content_22:
« Последна редакция: 08-02-2016, 10:13:28 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #50 -: 08-02-2016, 15:14:44 »

Точно сега намерих време да изчета темата, която м/у другото е много интересна  :fluretaa:  :weight_lift:
Все ми се струва, че се забравя нещо много важно, защото когато се говори за ЕВОЛЮЦИЯ, тя не може да е изолизрана само в едно поколение.
Тоест ако Mia и въпросния слънцеяд от форума, реално еволюират в някаква по-висша форма на съществуване, която има по-големи шансове за оцеляване, тези същите промени трябва да са наследят от децата им. Дори трябва да са с една идея по-забележими при тях.
Ако и децата имат въпросната непомосимост към протеини и съзнателно избягват съдржащите ги храни, може да се говори за някакви генетични изменения. Но ако въпросните имат здрав апетит към храни от животински произход и нямат проблеми с тяхното усвояване, значи не говорим за еволюция а за индивидуални особености на организма.
Същото и със слънцеядството.

Допълнително, ако при Миа нещата са стигнали до "непоносимост" към протеините, това значи че подобни, но по-леки състояния трябва да същестуват и при преците и ( в случая родители), за да може да се говори за еволюция. Нещата трудно могат да ескалират до такава степен, в рамките на едно поколение, без да бъдат наследени или предадени.   
« Последна редакция: 08-02-2016, 15:37:39 от Atlantis »
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #51 -: 08-02-2016, 19:06:14 »

Точно сега намерих време да изчета темата, която м/у другото е много интересна  :fluretaa:  :weight_lift:
Все ми се струва, че се забравя нещо много важно, защото когато се говори за ЕВОЛЮЦИЯ, тя не може да е изолизрана само в едно поколение.
Тоест ако Mia и въпросния слънцеяд от форума, реално еволюират в някаква по-висша форма на съществуване, която има по-големи шансове за оцеляване, тези същите промени трябва да са наследят от децата им. Дори трябва да са с една идея по-забележими при тях.
Ако и децата имат въпросната непомосимост към протеини и съзнателно избягват съдржащите ги храни, може да се говори за някакви генетични изменения. Но ако въпросните имат здрав апетит към храни от животински произход и нямат проблеми с тяхното усвояване, значи не говорим за еволюция а за индивидуални особености на организма.
Същото и със слънцеядството.

Допълнително, ако при Миа нещата са стигнали до "непоносимост" към протеините, това значи че подобни, но по-леки състояния трябва да същестуват и при преците и ( в случая родители), за да може да се говори за еволюция. Нещата трудно могат да ескалират до такава степен, в рамките на едно поколение, без да бъдат наследени или предадени.  

При предците ми, не знам да е имало такива проблеми.
Едното от децата ми не яде месо от три годишна възраст, когато почна да осъзнава нещата и да разбира, че месото, което се продава по супермаркетите е от животни.

Но не мисля, че еволюцията се наследява от родителите, и че генните изменения са непременно наследствени. Колкото и да сме свързани с нашите роднини, ние наследяваме собствената си Карма, която е кодирана в нашето ДНК.
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #52 -: 08-02-2016, 19:14:47 »


Разбира се, че всяка една болест е патология. Но както виждаме, официалната медицина, въпреки постиженията до които е стигнала, все още е далече от лечението на патологии като моята.  ;D

Не само на лечение, а дори и на диагностициране. Защото правилната диагноза, е много важна част от лечението. Но на колко ли такива полологично болни, лекарите могат да поставят правилна диагноза??? Те дори не могат да назначат правилните изследвания, за да определят правилната диагноза.  tooth :whistling2 - emotloader:

Благодаря на Бога, че след дълго ходене по мъките, попаднах на правилните хора, които ми назначиха правилните изследвания.   :fluretaa:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #53 -: 08-02-2016, 19:41:56 »

Кой говори за официална медицина?  tooth Отдавна сме уточнили за какво можем , за какво трябва , и за какво - няма никакъв смисъл да я търсим.
Идеята на една инвестиционна индустрия никога не е била да ти реши проблема ,  а да те направи редовен клиент.  tooth  Как да знаят лекарите , като никой не ги е учил на това , което трябва, а на това за което са платили фарм. корпорациите :)
Ще се научат ако се потрудят допълнително.

И кои бяха тези "правилни изследвания" , Мия?
Ти и досега не даде тълкуване  на  генетичните си тестове :)  Пита нас , (ние ,естествено, няма как да знаем) и после май спря да се интересуваш какво значат  стойностите от изследванията.  :surpris_23:
 Как така "правилни" , а пък не знаем какво означават резултатите  :surpris_23:

Аз още не съм разбрал кое точно изследване доказа " непоносимост" и " неусвояване " на белтъците.  :surpris_23:
« Последна редакция: 08-02-2016, 20:01:01 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #54 -: 08-02-2016, 20:10:38 »

Кой говори за официална медицина?  tooth Отдавна сме уточнили за какво можем , за какво трябва , и за какво - няма никакъв смисъл да я търсим.
Идеята на една инвестиционна индустрия никога не е била да ти реши проблема ,  а да те направи редовен клиент.  tooth  Как да знаят лекарите , като никой не ги е учил на това , което трябва, а на това за което са платили фарм. корпорациите :)
Ще се научат ако се потрудят допълнително.

И кои бяха тези "правилни изследвания" , Мия?
Ти и досега не даде тълкуване  на  генетичните си тестове :)  Пита нас , (ние ,естествено, няма как да знаем) и после май спря да се интересуваш какво значат  стойностите от изследванията.  :surpris_23:
 Как така "правилни" , а пък не знаем какво означават резултатите  :surpris_23:

Аз още не съм разбрал кое точно изследване доказа " непоносимост" и " неусвояване " на белтъците.  :surpris_23:

Виждам че не си достатъчно наясно с генетичните изследвания, и за да разшириш познанията си ти предлагам да почетеш малко повече за нутригенетиката и нутригеномиката.
Не че аз съм наясно де... tooth
Доскоро и аз не бях чувала за такива изследвания, но пък нямам твоите познания по медицина. :Confus_3:

Аз си направих Панел Нутригеномика в една лаборатория.

Но виж и тук пишат интересни неща за връзката на ДНК и болестите:


http://urokivitamin.blogspot.bg/2012/03/blog-post_27.html


- Нутригеномика
— это наука о том, каким образом продукты питания взаимодействуют с нашим организмом. Ведь мы все — люди, однако каждый человеческий организм имеет индивидуальные особенности.

На практике существуют некоторые заблуждения относительно предмета нутригеномики, поэтому я хочу сделать пояснение относительно терминологии. В составе нутригеномики можно выделить две ветви: собственно нутригеномика и нутригенетика. Повторюсь: нутригеномика — это наука о том, как питание человека взаимодействует с его организмом. Скажем, вы употребляете сахар, витамины, качественную или не очень качественную пищу.

В каждой клетке нашего тела существуют гены, которые отчетливо реагируют на получаемое организмом питание в зависимости от его качества. Поэтому, когда мы едим качественную пищу, мы здоровы, а когда едим некачественную пищу, наш организм «страдает». Гены определяют многие из положительных и отрицательных последствий диеты. Таким образом, нутригеномика изучает те закономерности, с которыми гены взаимодействуют с питанием: хорошие гены с пищевыми добавками, нежелательные гены с некачественной пищей. Именно такими исследованиями сейчас активно занимается Nutrilite.

-Нутригенетика — это немного другая наука. Каждый человек обладает уникальным индивидуальным набором генов. Например, у меня темные волосы, у Вас рыжие. Но волосы есть у всех (у меня, правда, их не так много). Все эти различия определяются небольшими отличиями в ДНК. Это явление известно как полиморфизм. Благодаря полиморфизму и небольшим отличиям каждый человек уникален.

Кроме того, вследствие полиморфизма каждый человеческий организм усваивает пищу по-своему. Например, из-за полиморфизма мой организм усваивает жирную пищу, а Ваш — усваивает ее намного хуже. Кто-то плохо усваивает углеводы, кто-то хорошо. Полиморфизм может отвечать и за возникновение заболеваний: например, существуют изменения в ДНК, связанные с заболеваниями (диабет и др.).

Существует обширная научная литература о том, как полиморфизм определяет работу нашего организма. Даже если благодаря конкретному проявлению полиморфизма мой организм лучше усваивает жиры, это не значит, что я обязательно наберу вес. Однако если я стану потреблять слишком много жирной пищи, я, конечно, наберу лишний вес. А если я стану есть некачественную пищу, у меня могут развиться заболевания.

Итак, полиморфизм (или нутригенетика) подобен заряженному ружью: оно еще не выстрелило, но если сложатся определенные условия среды или рациона питания, — произойдет выстрел. Так возникают заболевания, и так ухудшается состояние здоровья человека. Таким образом, генетика — это ружье, а условия среды — спусковой крючок, точнее, давящий на него палец.
« Последна редакция: 08-02-2016, 20:26:26 от Mia »
Активен

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #55 -: 08-02-2016, 20:55:17 »

Миа, браво на детенцето, много да те радва и за в бъдеще  :Content_22:
И аз не съм експерт в генетиката, никак даже, но съм склонна да вярвам, че в тази сфера не можеш от нищо да получиш нещо - въпреки Кармата.
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #56 -: 08-02-2016, 21:34:18 »

Миа, браво на детенцето, много да те радва и за в бъдеще  :Content_22:
И аз не съм експерт в генетиката, никак даже, но съм склонна да вярвам, че в тази сфера не можеш от нищо да получиш нещо - въпреки Кармата.
Благодаря, Атлантис.  :heart_2:

Нищо не се получава от нищо.
Гените задават нашия основен код или най-просто казано – задават инструкциите за това какъв трябва да е начинът ни на живот, за да постигнем оптимално здраве. Ако имаме тази информация, ние можем да избегнем много вредни за нас навици и да намерим перфектния баланс за нашия организъм.
Просто заболяванията са кодирани кармично в нашия генотип. Но за да ги избегнем, трябва да сме наясно с картината, което може и никога да не се случи...или ако имаме щастието, може и да се случи, макар и късно.  :love_026: Сега поне имаме достъп до океан от информация. Който търси -намира. Който има късмет - може да попадне на добра информация, която да промени живота му.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #57 -: 08-02-2016, 23:04:41 »

Никъде не съм твърдял , че съм наясно с генетичните изследвания , Мия. :)
Но твърдя ,  че поне схващам от първия път  кой какво ме  пита и мога да отговоря с две изречения така, както други ще отговорят с 200 :)
А тук виждам, че трябва да питам по 10 пъти, и пак  не става и не става да си получа отговорчето  tooth Ама поне си тренирам нервите , не е съвсем напразно  tooth
В случаят  аз пак питам колко е часът, а ти ми разказваш как се правят часовниците  tooth
Но нищо , пак ще се пробвам , неуморим съм :)  - кой и според коя нормативна база  разтълкува резултатите  и  направи заключението, че  точно  тези генетични отклонения са причина или поне СИГНАЛИЗИРАТ  за  "непоносимост и  неусвояване на белтъците" .  
« Последна редакция: 08-02-2016, 23:06:21 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #58 -: 08-02-2016, 23:54:18 »

кой и според коя нормативна база  разтълкува резултатите  и  направи заключението, че  точно  тези генетични отклонения са причина или поне СИГНАЛИЗИРАТ  за  "непоносимост и  неусвояване на белтъците" .  
Естествено, че генетик ми разтълкува генетичните резултати.
Но нямам намерение да посочвам имена.
Щото и без това виждам, че нещо което не разбираш, нямаш желание да го разбереш...колкото и подробно да ти се обяснява и да ти се дават подробни обяснения от специалисти.  :whistling2 - emotloader: :Confus_3:
« Последна редакция: 08-02-2016, 23:59:12 от Mia »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Евроатлантически "ценности"
« Отговор #59 -: 09-02-2016, 00:04:55 »

Вярвам, че всички деца, доживели до 1 година, има(х)ме напълно подходящи гени за успешно живеене в тези, сегашни, условия - в най-широк смисъл.
Ако някой има генетични предразположености за/към някакви страдания, те се проявяват само при доста тежки условия.
Пример: ако на 1000 човека се дават по 20 цигари за пушене на ден, рано ще се разболеят от рак на белия дроб само тези, които са генетично предразположени, белият им дроб е слабо място...
Но ако не пушат, не дишат циментов прах и пр., никой няма да се разболее от  рак на белия дроб.
По подобен начин замърсяванията с дадени елементи се натрупват и проявяват с различна скорост и сила... Но ако няма замърсявания, ще си останем само с предразположеностите, без да имаме страдания...
А ако даден човек е имал по-силни генетични изменения, способни да му донесат рак на белия дроб и без да пуши, то той щеше да се прояви още преди навършване на година.
« Последна редакция: 09-02-2016, 00:08:24 от Vov »
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.061 секунди с 23 запитвания.