Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте!  (Прочетена 7493 пъти)

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Здравейте!
« -: 07-03-2015, 11:33:43 »

       Здравейте, казвам се Венци и съм от Варна. Попаднах на форума не заради храната, а чрез линк по друга тема. Полюбопитствах из дебатите и лека-полека се зачетох. Открих неща, които ме интересуват и реших да опитам да вляза! Защо "опитам"? Ами щото може да не ме пуснете  tooth : Ям същото, което и Вие, с наслада! Квасен хляб, който прави моя приятелка, салати със/без семена и кълнове, варива, сурови/на пара зеленчуци и плодове. Е, обичам и сирене, медец и рибка, пия прясно мляко, но....по-важното за Вас е, че често ям всичко това, като гарнитура! Демек, употребявам м*со!  tooth  
   Да, знам че трябва да искам прошка, ама съм се нагърбил да нося тоя кръст! Пък и няма все за ядене да се говори тука я. Видях и други интересни теми в контекста на форума! А обмяната на опит винаги е била по-добрата! Та, смирено очаквам вашето разрешение да се появявам сегиз-тогиз! Ако до няколко дни никой не каже "здрасти", ще сметна че заради тоя ми грях съм неуместен тук, ще Ви оставя в крепко здраве и ще потъна в яростната нощна, зимна виелица!  tooth Поздрави на всички!

 ПП. От 37 години съм професионален музикант, а 4 преди туй, сефте проплаках
« Последна редакция: 07-03-2015, 11:56:28 от VENCI »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Здравейте!
« Отговор #1 -: 07-03-2015, 12:20:22 »

Здрасти Венци и добре дошъл от мен,
Аз не разбрах, защо трябва да се чувстваш неуместен? И аз употребявам месо. Стремя се да е рядко обаче. Повече наблягам на яйчника жълтици. Кой може да знае дали пък няма и нещо полезно в месото? Животинските протеини са добра храна за мускулите, мозъка и защо да не кажем за цялото тяло. Със сигурност обаче месото е трудно и бавно смилаема храна и като такава се явява и източник на токсини.
  И аз дълго време изпадах в крайности относно храненето, но взех да размислям напоследък. В момента се стремя просто да се храня балансирано, тоест по-малко от всичко. Млечни обаче твърдо неупотребявам, понеже замазват сетивноста ми и ми създават чувство на тежест и умора. На какъв инструмент свириш. Аз съм свирил 10 години на китара, включително и в музикално училище. Ще се радвам да чуя твое изпълнение, ако си качвал из нета.
Поздрави
Активен

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Здравейте!
« Отговор #2 -: 07-03-2015, 12:58:45 »

Здрасти Венци и добре дошъл от мен,
Аз не разбрах, защо трябва да се чувстваш неуместен? И аз употребявам месо. Стремя се да е рядко обаче. Повече наблягам на яйчника жълтици. Кой може да знае дали пък няма и нещо полезно в месото? Животинските протеини са добра храна за мускулите, мозъка и защо да не кажем за цялото тяло. Със сигурност обаче месото е трудно и бавно смилаема храна и като такава се явява и източник на токсини.
  И аз дълго време изпадах в крайности относно храненето, но взех да размислям напоследък. В момента се стремя просто да се храня балансирано, тоест по-малко от всичко. Млечни обаче твърдо неупотребявам, понеже замазват сетивноста ми и ми създават чувство на тежест и умора. На какъв инструмент свириш. Аз съм свирил 10 години на китара, включително и в музикално училище. Ще се радвам да чуя твое изпълнение, ако си качвал из нета.
Поздрави

 Добре заварил ДеНиро! Реших, че е по-добре предпазливо да си кажа че ям месо, да няма погрешно впечатление :)  От 15тина години свиря главно на бас-китара. Иначе музикално с цигулка завърших! И с още 1-2 инструмента боравя ако се наложи. Хаха не знам дали има в нета нещо в мое изпълнение...но съм свирил с всичко дето ходи по телевизора!  tooth А за храна аз хиич не изпадам в крайности и съмнения. Ям си с наслада всичко умерено, правя си упражненията и досега не съм боледувал заради храна!
« Последна редакция: 07-03-2015, 13:29:31 от VENCI »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравейте!
« Отговор #3 -: 07-03-2015, 13:42:32 »

Браво Венци, добре дошъл!...
Единствените неуместни действия тук са описани от създателите на форума...
Обсъждат се почти всякакви теми, свързани с подобряване, възстановяване и поддържане на здравето.
Не е добре да се обсъждат личностите на участниците и техни достойнства/"недостатъци"... Също даването на оценки като "истина от последна инстанция" може да прозвучи много смешно, дори смущаващо.

Чети и дерзай, здравето според мен е не само право, то е и отговорност, дори задължение на всеки човек. И, е въпрос само и единствено на въпросния човек.  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Здравейте!
« Отговор #4 -: 07-03-2015, 14:32:14 »

 Благодаря, добре заварил Vov !
Активен

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Здравейте!
« Отговор #5 -: 07-03-2015, 20:13:58 »

Здравей ! Добре дошъл ! Важно е да приемаш и обичаш себе си, такъв какъвто си, независимо какво избираш да правиш ?
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте!
« Отговор #6 -: 08-03-2015, 14:15:27 »

     

 ПП. От 37 години съм професионален музикант, а 4 преди туй, сефте проплаках

искаш да кажеш, че от 4-годишен си професионален музикант?!   :surpris_22:

забавен ти е стилът на писане   ;D
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте!
« Отговор #7 -: 08-03-2015, 14:17:52 »

Здрасти Венци и добре дошъл от мен,
Аз не разбрах, защо трябва да се чувстваш неуместен? И аз употребявам месо. Стремя се да е рядко обаче. Повече наблягам на яйчника жълтици. Кой може да знае дали пък няма и нещо полезно в месото? Животинските протеини са добра храна за мускулите, мозъка и защо да не кажем за цялото тяло.

все повече ме очудваш, човек!  :)
имай предвид, че месото трябва да ти е био и без кръв, изключително важни са тия двете във всички насоки!
иначе, по - добре без него!
само дива риба!
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Здравейте!
« Отговор #8 -: 08-03-2015, 19:36:42 »

Здрасти Венци и добре дошъл от мен,
Аз не разбрах, защо трябва да се чувстваш неуместен? И аз употребявам месо. Стремя се да е рядко обаче. Повече наблягам на яйчника жълтици. Кой може да знае дали пък няма и нещо полезно в месото? Животинските протеини са добра храна за мускулите, мозъка и защо да не кажем за цялото тяло.

все повече ме очудваш, човек!  :)
имай предвид, че месото трябва да ти е био и без кръв, изключително важни са тия двете във всички насоки!
иначе, по - добре без него!
само дива риба!
И мен не престава да ме Учудва правописа ти Искрена.
Относно месото, предпочитам го алангле. Ако е без кръв, какво да му яде човек, то е като да ядеш плод, ама без сока..... Опитвала ли си например карпачо? tooth Всичко това в кръга на шегата, разбира се. Ям рядко месо, най-вече сьомга от рибите и пилешко. И двете на супа ги готви жената.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте!
« Отговор #9 -: 08-03-2015, 22:37:18 »

кво ми е на правописа, ве ДеНиро?   tooth
само това, че не почвам изреченията с главна буква.
а другото - че нямам проблеми с граматиката, явно не го отчиташ   ;D
Активен

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Здравейте!
« Отговор #10 -: 08-03-2015, 23:02:29 »

     

 ПП. От 37 години съм професионален музикант, а 4 преди туй, сефте проплаках

искаш да кажеш, че от 4-годишен си професионален музикант?!   :surpris_22:

забавен ти е стилът на писане   ;D

  Точно това исках да кажа! Няколко дни след като похванах цигулчето, на гости дойде добър чичко, който като разбра за новото ми амплоа, ми даде паричка и каза: "На, че да ти стане професия"! Бях очарован и ей го на!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте!
« Отговор #11 -: 08-03-2015, 23:53:05 »


И мен не престава да ме Учудва правописа ти, Искрена.


ето, примерно, преди "Искрена", трябва да има запетайка, защото това е обръщение, ДеНиро    ;D
така че, вместо да се Учудваш, вземи се Узапетайчи малко  ;D
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Здравейте!
« Отговор #12 -: 09-03-2015, 13:30:11 »

Здрасти Венци и добре дошъл от мен,
Аз не разбрах, защо трябва да се чувстваш неуместен? И аз употребявам месо. Стремя се да е рядко обаче. Повече наблягам на яйчника жълтици. Кой може да знае дали пък няма и нещо полезно в месото? Животинските протеини са добра храна за мускулите, мозъка и защо да не кажем за цялото тяло.

все повече ме очудваш, човек!  :)
имай предвид, че месото трябва да ти е био и без кръв, изключително важни са тия двете във всички насоки!
иначе, по - добре без него!
само дива риба!
Вместо да се хвящаш в запетайките, вземи запиши урок по български език при някой основен учител. Поздрави Учудвам или Очудвам(Искрена) е правилно да се пише? Моля някой да рязясни на Искрена, че аз се изморих.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Здравейте!
« Отговор #13 -: 09-03-2015, 13:36:58 »

Венци, извинявай за спама брато! Сигурен съм, ще ми влезнеш в положение, щом опознаеш писаниците на форумният "талисман" Искрена.
Аз свиря от 9 годишен. Почнах с тамбура, а по-късно прехвърлих на китара. И пиано съм изучавал по неволя в музикалното, но като цяло ми е чужд инструмент и не го тача много.
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Здравейте!
« Отговор #14 -: 09-03-2015, 15:29:45 »

Аз какви стеее сладкиииии! ДеНиро, защо постоянно реагираш на този твой дразнител, хаха! Да ви чете човек е много забавно.
Привет на автора на темата и от мен. Би ли споделил с няколко думи какви упражнения си правиш и как разбра, че до сега не си боледувал от храна. Хм?
И още нещо да добавя, извинявам се, ако прозвучи грубо, но снимката изглежда малко плашеща. Поне за мен  :-[
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Здравейте!
« Отговор #15 -: 09-03-2015, 16:00:34 »

Ей сега, като ме попита и аз се замислих над въпроса ти Newly. А бе тя Искрена е толкова позитивна личност, такава свежарка е, направо  :Content_22:, какво ли и се дразня и аз. Сигурно нервната ми система е превъзбудена от кафето. Само, където не пия кафе  :Content_4 - emotloader:. Истината е, че тази г-жа не е спирала да се заяжда с мен. Въпреки това никак не ми е приятно да падам на ниво сплетни, затова просто, ще се опитам да не реагирам на сентенциите и.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравейте!
« Отговор #16 -: 09-03-2015, 18:12:50 »

.... просто, ще се опитам да не реагирам на сентенциите и.
:Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Здравейте!
« Отговор #17 -: 09-03-2015, 19:27:57 »

Аз какви стеее сладкиииии! ДеНиро, защо постоянно реагираш на този твой дразнител, хаха! Да ви чете човек е много забавно.
Привет на автора на темата и от мен. Би ли споделил с няколко думи какви упражнения си правиш и как разбра, че до сега не си боледувал от храна. Хм?
И още нещо да добавя, извинявам се, ако прозвучи грубо, но снимката изглежда малко плашеща. Поне за мен  :-[

Привет Нюли. Как съм разбрал за храната ли? Ами тази, която ям изглежда чудесно, мирише великолепно и има прекрасен вкус! Такава храна не е предназначена да ме разболява, а аз друга не ям  tooth Освен това, спазвам благоприличие в кулинарните си щения! Упражнения правя най-различни, според настроението си..разтягания (не съм гимнастик, просто си подържам кокалите читави) упражнения със собствено тегло, небезизвестните "Тибетци", само че в слабо известен вариант, който просто най- ми допада (книгата е "Скъпоценност в лотоса и там се наричат просто упражнения за младост), тук-там дихателни и така..... Хахаха няма защо да се извиняваш, човек като се уплаши, трябва да си го каже, да не му седи на гърлото! Сори, ама това беше най- благата снимка дето имах под ръка! А и ми е чудно какво й е плашещото? Човек с брада и суитчър - нищо кой знае какво! Май трябваше да сложа някоя бебешка?  tooth Поздрави
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте!
« Отговор #18 -: 09-03-2015, 23:01:14 »


И още нещо да добавя, извинявам се, ако прозвучи грубо, но снимката изглежда малко плашеща. Поне за мен  :-[

хаха, да ти кажа, и аз така реагирах в началото, стреснах се  ;D ;D
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте!
« Отговор #19 -: 09-03-2015, 23:08:21 »

Истината е, че тази г-жа не е спирала да се заяжда с мен. Въпреки това никак не ми е приятно да падам на ниво сплетни, затова просто, ще се опитам да не реагирам на сентенциите и.

да, ама госпожата ти вече супер си е оправила храненето - много вода, често с лимон, всякакви подправки, домашно приготвено масло от лен и сусам и тн и т.н   ;D

а ти?
с какво ще се похвалиш, а?
с яденето на снакс и тик - так... хаха   tooth

освен това, да, сбъркала съм ЕДНА буквичка и понеже нЕма за кво друго да се хванеш, давай   tooth
не става така, приятелю!
да тръгна ли да броя всички твои пропуснати запетайки пред обръщения, да кажем / вкл. и пред " Newly " /.. или всички други твои грешки?
доста трудно би ми било  tooth

освен това, не се заяждам, а в повечето случаи просто се шегувам, но много от хората тук реагират като ощипани моми, незнайно защо!    tooth
« Последна редакция: 09-03-2015, 23:12:53 от iskrena »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 22 запитвания.