Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пречистване и кърмене  (Прочетена 12818 пъти)

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Пречистване и кърмене
« Отговор #20 -: 20-03-2016, 20:07:09 »

 :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Добре е да има повече споделяне на лични преживявания на повече будни хора. :Content_22:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Пречистване и кърмене
« Отговор #21 -: 21-03-2016, 09:14:38 »

Даа, ето още едно преживяване от мен:
По време на един от житните ми режими, детето ми беше на 6 месеца и само на кърма. През първите 3 дни докато организмът ми превключи на режима определено кърмата намаля, просто бебчо сучеше по-честичко, след това обаче до края на режима всичко беше нормално. Според мен дори бебето харесваше повече кърмата в този период, вече е на 3г и 7м и мнооого обича покълнало жито  :)
Не съм забелязала физиологични отклонения при бебето по време и след  режима. Урината остана бистра, сънят спокоен, а през деня детето беше весело и игриво. Наддаде в нормални граници през този месец.
През следващите две години отново правех режима и кърмех. Определено кърмата се харесваше повече в този период. Дали едно все още чисто човече с непритъпени вкус и обоняние ще се наслаждава на нещо вредно и токсично!?
Задавам си въпроса - доколко е обследвано твърдението за нахлуващите токсини в кърмата при очистителни процедури от страна на майката. Логичното ми разсъждение на база опит е че тялото ми изхвърля ненужното през други канали. Нима искат да ни убедят, че женското тяло е толкова несъвършено, че да отрови новия живот? Дълбоко се съмнявам в това. Наистина съжалявам че не съм се сетила да пусна една проба за изследване в този период, друго си е черно на бяло доказателство, но при еветуална следваща възможност ще го направя.  
« Последна редакция: 21-03-2016, 09:17:59 от Сочи »
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пречистване и кърмене
« Отговор #22 -: 21-03-2016, 11:05:50 »

Сочи , ограниченията за прочистване по време на кърмене  може да не са  само заради  навлизане на токсини в кърмата. Всяко прочистване е стресово за организма, не се знае как ще реагира той , възможно е вероятно да спре и кърмата при някои жени, или пък други реакции да настъпят.  При теб може да е минало гладко, но при други (по-замърсени)  да бъде друго. 

 И моята логика съвпада с твоята в това отношение, но е добре наистина да се видят проучвания. ( ако ги има)
А ти какви изследвания  би направила?  С конвенционални лабораторни абсолютно нищо няма да установиш.
Евентуално би могло ако се изследва самата кърма "преди", " по време" и "след" . Но такова изследване не знам да правят някъде .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Rita Bul

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Пречистване и кърмене
« Отговор #23 -: 21-03-2016, 12:41:27 »

Да! Житния режим наистина е подходящ. Но пък аз трудно издържам на него. Чудовището в мен се гъделичка от житото и започва да рипа.
  Съгласна съм и с бате Бино. За това избрах режима на плодове за начало. Тялото ми е свикнало с него и дори се чувствам възможно най-комфортно на плодове. Освен това при този режим токсините започват да се чистят  по-плавно и в по-късен етап. Пък като позачистя и просветна малко ще опитам и нещо по-агресивно.
Активен

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Пречистване и кърмене
« Отговор #24 -: 21-03-2016, 13:11:05 »

Сочи , ограниченията за прочистване по време на кърмене  може да не са  само заради  навлизане на токсини в кърмата. Всяко прочистване е стресово за организма, не се знае как ще реагира той , възможно е вероятно да спре и кърмата при някои жени, или пък други реакции да настъпят.  При теб може да е минало гладко, но при други (по-замърсени)  да бъде друго. 

 И моята логика съвпада с твоята в това отношение, но е добре наистина да се видят проучвания. ( ако ги има)
А ти какви изследвания  би направила?  С конвенционални лабораторни абсолютно нищо няма да установиш.
Евентуално би могло ако се изследва самата кърма "преди", " по време" и "след" . Но такова изследване не знам да правят някъде .

Прав си разбира се за стреса Бате Бино, ако това е първата прочистваща процедура би била направо екстремно преживяване за кърмеща майка, пък и еветуално с първо дете, аз 2 години преди това бях вече започнала да правя житния режим. 
И да, най-оптимални резултати ще има от лабораторен анализ на кърмата в трите фази. Но не съм се интересувала относно кой би се съгласил да го направи. Сигурна съм че ако ми се удаде случай ще намеря начин обаче. 
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Пречистване и кърмене
« Отговор #25 -: 03-05-2016, 14:42:16 »

Присъединявам се за стреса.

Аз направих 10 дни на вода докато кърмех голямо кърмаче (над годинка). По същото време ходех на работа, нощем не спях, защото той се буди да суче по 6-7 пъти, а и готвех за семейството. Не мисля, че кърмата се повлия особено, но пък ми беше доста тежко и за пръв път очаквах с нетърпение да се захраня. А при захранването ми се ядеше ужасно много кисело - оцет, лимон, туршии... все неща дето не съм кой знае какъв фен.
Не захраних добре, прибързах и в крайна сметка не мисля, че като ударя чертата, постигнах кой знае какво с това гладуване.
Сега, обаче, пак ми се иска, а още кърмя!  :Confus_3:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.077 секунди с 23 запитвания.