Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пречистване и кърмене  (Прочетена 12827 пъти)

Аея

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Пречистване и кърмене
« -: 14-02-2015, 18:00:20 »

Здравейте,
Мисля, че тук е правилното място за попитам за мнението ви - има ли как да се пречиства организмът без това да влияе на кърменето? Изчистване от токсини и шлаки..
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пречистване и кърмене
« Отговор #1 -: 14-02-2015, 18:57:23 »

И други са питали ,  Аея, но мнението на натуропатите , както и мненията , които съфорумци са давали на такива питания са - по-добре изчакай.  Прочистванията , които наистина вършат работа! , са в различна степен стресови за организма, а знаеш , и най-малкият стрес може да доведе до спиране на млякото. Иначе "прочистване" с хапченца от 2,70 лв по д-р Тошков винаги можеш да си правиш, но не случайно съм го сложил в кавички  tooth
Еталонният вариант е да се попрочисти жената преди раждането , но след като вече е пропуснато , остава да се поизчака малко.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Пречистване и кърмене
« Отговор #2 -: 18-02-2015, 16:05:59 »

Аея, докато кърмиш не трябва да правиш тежки детокс режими. Можеш да приемаш сутрин на гладно топла вода с прясно изцеден лимонов сок. Това е класическо и много полезно.
Активен
Намасте :)

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Пречистване и кърмене
« Отговор #3 -: 23-03-2015, 01:24:26 »

Бате Бино, храненето не влияе особено върху количеството на кърмата. Спирането на храненето изобщо не спира кърмата, стига да се пие достатъчно вода. Това от опит с дългогодишно кърмене. Обаче не може да се каже същото за качеството й. Кърмата си е кърма и тя се определя от нуждите на бебето, а не от възможностите на майчиния организъм. Всички сме виждали изпостеляли котки, на които им стърчат ребрата, но котенцата им ги цедят. Просто в един момент майката може да страда от някои липси, но кърмата ще си е все така хранителна.
Всъщност и мен ме вълнува този въпрос, защото навсякъде срещам повърхностно инфо, че токсините при прочистване се отделят в кърмата и толкоз. Кога се отделят, как, точно при какво прочистване? Това ме притеснява мен - дали няма да отровя бебето. Но знаейки колко перфектно майката природа е решила този механизъм, дори и това не ми се вярва. Все пак много жени по време на глад в историята са кърмили децата си.
Конкретно - след тежка операция и множество упойки и антибиотици при раждането не се чувствам добре. Въпреки перфектната бременност без никакви оплаквания, сега всички болежки от преди години преди да започна с гладуванията се завърнаха, като най-много ме мъчи болката и сковаността в кръста, гърба и ставите. Първото си дете кърмих 3 години и сега се надявам пак да е така, но ми се иска да се прочистя по-скоро.
Още се кумя, но ще започна скоро с по един ден на вода и ще пиша пак. Бебето ми е на два месеца и е само,на кърма.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пречистване и кърмене
« Отговор #4 -: 23-03-2015, 10:57:08 »

Пиши, душко, споделяй. На много въпроси няма конкретен ,а и еднозначен отговор :) Безброй въздействия са още неизследвани. А пък дори и да са , първо трябва да разберем кой е платил изследването .. tooth Защото дори науката вече не е това , което беше.. Според  поръчковите "научни" изследвания, нито ГМО-то е вредно, нито аспартама, нито облъчването от антените.., затова пък  бадемите са вредни ( имали салмонела) , натуралните семена за посев са вредни ( затова трябва да се мине на специални, "сертифицирани" ) , билките са вредни и опасни..  tooth
Всяка нова информация трябва да се преценява не според принципа за "позитивното мислене" , а според принципът още от древен Рим - "Кому е изгодно?"  ;)
  Никой от имащите се за умни и мъдри  симпатизанти на "позитивното мислене" ,не се поинтересуваха КОЙ финансира  тези филмчета .. tooth
 Точно както и рибата не се интересува  кой е сложил червейчето на кукичката  tooth tooth  
  
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Пречистване и кърмене
« Отговор #5 -: 20-02-2016, 21:10:55 »

Да споделя тогава - 4-ти ден на вода, гърдите си ги усещам по-празни от обикновено, но бебунко си суче и си гълта все така доволно, та поне количеството си е ок.
Продължавам с предположенията, че и качеството е добро, защото моето бебе е много капризно и при промяна във вкуса щеше да отреагира.
Все пак изчаках да стане на годинка и суче по-малко от преди.
Не съм решила колко дни ще изкарам, ще видя как ще се чувствам...
Активен

Рекс

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Пречистване и кърмене
« Отговор #6 -: 21-02-2016, 00:41:58 »

Моля бате Бино или други заинтересовани да потърсят и споделят инфо от света, как се пречистват другите мами. Ще бъдем много благодарни..
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пречистване и кърмене
« Отговор #7 -: 21-02-2016, 09:03:10 »

Ами и аз моля Рекс и другите заинтересовани да направят проучване и да дадат на бате Бино да научи наготово как се пречистват мамите и татковците .  Той също ще бъде много благодарен .  :-*   :flowers2:
« Последна редакция: 21-02-2016, 09:41:39 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Рекс

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Пречистване и кърмене
« Отговор #8 -: 21-02-2016, 10:13:24 »

Бате Бино, много от нас вярват в теб и благодарят за безкрайната ти отдаденост към форума. Но не всички знаем чужди езици, както и къде да търсим. Имах предвид да подхвърлиш някой линк към руски форум, където са дискутирани нещата. При това най-любезно те помолих. Ако имам какво да споделя, с радост ще го направя.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пречистване и кърмене
« Отговор #9 -: 21-02-2016, 11:49:07 »

Да бе, разбирам, Рекс, аз само се шегувам чистосърдечно. И също любезно :)
Когато имам готово проучване ,аз така и така веднага го споделям. ( дори не е и за "едната добра дума", просто на мен някак си ми е приятно )  Но сега тепърва да почвам ново .. :)

Но важно е друго!  Такова проучване не се налага!  :whistling2 - emotloader:  
Ние тук и без проучване сме запознати и сме дискутирали  какви са заръките на натуропатията по въпроса за прочистването на майките.
Такова прочистване се прави още преди зачатието!
За да се осигури не сама здрава мама, но и здраво бебе!
 А ако това по някаква причина е пропуснато, тогава остават омекотените форми на гладуване , които са известни. ( за мен лично , най добрата "омекотена" е по методиката на Марва Оганян- билкови чайчета с мед. ) И то - по самочувствие, защото една мама е много ангажирана постоянно и й трябва  енергия! Стресове тя и без това ще има, та едва ли й трябват допълнителни..  tooth

А пък ако няма да се гладува, ОГРОМНА полза ще донесе дори само едно подобрено хранене ( достатъчно вода, ядене 3 пъти дневно, без междинни похапвания, вечер след 6 не се яде, бавно дъвчене, минимален брой храни на едно сядане, разделно, без течности по време и 2ч. след ядене! без тестени, без сладкиши..и т.н ) Такова хранене ще разтовари и ще  освободи достатъчно енергия на организма за самопочистване. Освен това ще пооправи и храносмилателните проблеми, които е нормално да възникнат при бременните в резултат от притискането на диафрагмата .    
( така се принудих по неволя да се храня и аз и виждам колко са били прави всички, които са ме съветвали за това още от дете.  Но понеже нали като млади сме курназ и мислим, че ще бъдем все тъй млади и здрави до 100 , затова  и после си патим я  tooth )

« Последна редакция: 21-02-2016, 11:58:52 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Рекс

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Пречистване и кърмене
« Отговор #10 -: 21-02-2016, 20:53:27 »

Това вече е друго, благодаря. Мога да споделя как започна моята бременност. От втория месец организмът ми отказа да приема храна, дори вода. Повръщах денонощно 4 месеца. За 7 дни свалих 10кг. Нямах сили да стана, две седмици не можех да остана права, за да се изкъпя. Ввичко и всички ми меришеха ужасно, най-вече мъжът ми и горската почва, като гората я обожавам. Бях толкова зле, почувствах че животът си отива и казах на Бога или да ме взима, или стига толкоз. И почна да ми просветва. Почнах да пийвам вода и да не повръщам половината от изяденото. Организмът сам бе решил да се прочисти. В края на бременността изглеждах чудесно. Раждането беше кошмарно. Детето ми първите месеци бе много криво и ревливо. Като се прибрахме бабите почнаха да ме гощават с какво ли не. И постепенно ми нарушиха хармонията. И сега имам крещяща нужда от разтоварване. Затова питах дали детето ще поеме чрез кърмата освобождаващите се тежести. Явно олекотените форми не биха го натоварили повече, отколкото безразсъдно всепоглъщане.
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Пречистване и кърмене
« Отговор #11 -: 21-02-2016, 22:10:22 »

Ха-ха, Рекс, разсмя ме - "безразсъдно всепоглъщане". :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Аз пък бях съвсем различна - гладувах и се пречиствах преди да забременя и бременността ми беше песен - нито един ден гадене, нито една киселина или ненавременна контракция, даже ходех на народни танци до 7-мия месец. Обаче на мен раждането ми развали хармонията (писала съм в дневника си за това) - и физическата и душвната и една година се мотах между лека депресия, "безразсъдно вспоглъщане", две деца и домакинство и спорт от време на време. В деветия месец бях по-слаба от сега.
Сега вече ходя и на работа и няма накъде, защото, ако не се взема в ръце, не мога да се справям с живота си - липсва ми енергия, изтръпват ми ръцете, а най-лошото е, че съм емоционално нестабилна.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пречистване и кърмене
« Отговор #12 -: 21-02-2016, 23:40:26 »

Да, наистина , при теб не е било леко, Рекс.  Имало е явно какво да се чисти  :-\ Колко мъдра е природата - щеш не щеш, тя прави така новият човек да бъде в чиста среда 9 месеца.

(И колко скъпо платиха десетките хиляди нещастни жени , които решиха да тръгнат срещу природата и през 60 те години се довериха на фармацевтите , които ги убеждаваха, че с клинично тестваното! лекарство Талидомид  няма да имат дискомфорт от бременносттта. Родиха се хиляди деца с ужасяващи деформации. Природата наказва безпощадно когато се опитаме да я избудалкаме. )  
Ние тук преди време надълго и нашироко коментирахме какво поема кърмата като отпаден продукт и като лекарства,  но не знам къде е темата.
За мен, ти си права - един омекотен режим в никакъв случай не би бил  по-зле от якото мамбане  :essen:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

kiti13

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Пречистване и кърмене
« Отговор #13 -: 22-02-2016, 17:11:12 »

Тъкмо такава тема си мислех да повдигна тия дни и сега виждам, че тя вече съществува :-)
И аз съм такава вълна - кърмене и прочистване! Чудя се как ли могат да се измерят реално токсините в кърмата, ако се мине на водно или чаено гладуване? И къде ли може да се поиска такова изследване? То пък може ли да има гаранция, че ако измерим токсините прим. на 2-ри ден от прочистване, че те ще са същите на 5-ти... Въобще това ми се струва трудно приложимо...поне не от аматьори като мен. Виж ако някой разполага с лабораторни условия и повече знания по въпроса би могло да се направи някакво по-задълбочено проучване.
Във всеки случай след годинката на детето имам един път 36 часа на вода, продължих със суровоядство - сега карам 6-ти ден без никакъв проблем, нито за мен, нито за детето. Обаче от няколко месеци взимам едни натурални суперхрани и добавки, които определено са поочистили постепенно и предварително терена и всъщност суровоядстването ми сега е в пъти по-лесно от преди бременността - нито ми е така гладно, както преди, лечебните кризи почти липсват, считам дори, че съм позапълнила съществуващи отпреди дефицити. Не мога да го отдам на друго... Съжалявам, че ще разочаровам противниците на каквито и да е добавки, но се чувствам прекрасно ей така щото просто дишам, въпреки недоспалите нощи и грижи около детето, че и работата, която вече съм подхванала :-)
Обмислям прочистване с билковата рецепта на Марва Оганян, която бате Бино предложи, за което му благодаря :-) При мен проблемът е само, че съм от слабите (чиста вата) и при всякакви режими си отслабвам още повече...
« Последна редакция: 22-02-2016, 17:23:14 от kiti13 »
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Пречистване и кърмене
« Отговор #14 -: 23-02-2016, 22:49:56 »

На мен в седми ден на вода основната ми трудност е, че кърмя основно нощем, защото денем работя, но Бебето се буди често и от зъби и за сукане - около 7-8 пти на нощ и общо взето не спя. Това не бях го предвидила като трудност и ми тежи много.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пречистване и кърмене
« Отговор #15 -: 23-02-2016, 23:14:50 »

Внимавай  ;) Рискуваш силно да превъзбудиш вата заради събирателното действие на няколко фактора.
  Да не стане беля.
« Последна редакция: 23-02-2016, 23:44:29 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Пречистване и кърмене
« Отговор #16 -: 24-02-2016, 20:03:25 »

...ОГРОМНА полза ще донесе дори само едно подобрено хранене ( достатъчно вода, ядене 3 пъти дневно, без междинни похапвания, вечер след 6 не се яде, бавно дъвчене, минимален брой храни на едно сядане, разделно, без течности по време и 2ч. след ядене! без тестени, без сладкиши..и т.н ) Такова хранене ще разтовари и ще  освободи достатъчно енергия на организма за самопочистване. Освен това ще пооправи и храносмилателните проблеми, които е нормално да възникнат при бременните в резултат от притискането на диафрагмата . 

 :Content_14:
В допълнение: обикновено увеличаване приема на пресни надземни и подземни зеленчуци, плодове (главно бълг. ябълки), сокове от тях, клизма, непрестанна усмивка, приятни песни и клас. музика също биха помогнали - при достатъчно дълго приемане. За ограничаване и дори прекратяване приемането на животински продукти, вчерашни варива, много сол и "готвени" неща ... няма нужда да обсъждаме.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Пречистване и кърмене
« Отговор #17 -: 24-02-2016, 21:02:10 »

Какво ти превъзбуждане на вата? Аз съм абсолютна вода, със склонност към заблатеност, т.е. смесица между питта и кафа (повече питта).
Освен това съм абсолютно на крайностите - изпадна ли в хранителна и емоционална дупка, невъзможно е да изляза с умереност, нужно ми е нещо драстично.

Иначе за протокола - днес съм добре, макар и малко отпаднала. Мисля, че кърмата ми мааалко е намаляла. След три дни отпоствам.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пречистване и кърмене
« Отговор #18 -: 24-02-2016, 22:38:12 »

Вата може да се превъзбуди  и при пита-кафа индивиди :)
Гладуване+ неспане+емоционална нестабилност , всичко това засилва вата.
Предположих, че си вата, защото липсата на енергия и емоционалната нестабилност са характерни за този тип. Малко остана, успех  :peperudi: 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Rita Bul

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Пречистване и кърмене
« Отговор #19 -: 20-03-2016, 18:10:46 »

Здравейте!
Тази тема много ме зарадва. От месеци ровя и питам разни авторитети с надеждата някой да даде зелена светлина на това начинание, но все се натъквах на негативни теории за токсична и крайно обезмаслена кърма, която едва ли не при гладуващите майки е отрова за детенцето. А моето така или иначе не е на първа позиция в таблиците по килограми.
Бебето ми е на 7месеца.  От около месец хапва и храница (зеленчуци, плодове), до сега беше само на майчино млЕко.
Не знам колко съм заблатена, но щом съм с двадесетина кила отгоре, едва ли съм бистър ручей. Преди да забременея бях веган с переодични пречиствания от около 5години. Нооооо като забременях ми се искаше да изям Хималаите(за солта им става въпрос) и така докато се усетя започнах да лапам сиренца, а и живея в Норвегия където плод и зеленчук са мръсни думи. Средата бързо ме засмука към деградация. Исках безмедикаментозно водно раждане, но нещо се обърка, бебето беше в много лоша позиция и получих епидурал плюс още малко медикаминти като бонус (ей тука вече зацапах положението). Освен това, сигурно съм първият случай в историята на родилка, която е свалила само два килограма след раждането (после си ги върнах, де).
Та така, днес ми е 2ден плодуване. Започвам така и постепенно ще затягам обръча.
Има ли в момента някоя кърмеща гладуваща, плодуваща, да споделяме?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.118 секунди с 24 запитвания.