Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Алкално-киселинния баланс  (Прочетена 6420 пъти)

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Алкално-киселинния баланс
« Отговор #20 -: 19-02-2015, 18:32:17 »


Iveta@ Отговора на такъв въпрос е тема на търсене в цял един живот от даден човек, има такива начини разбира се, и кога pH в стомаха е достатъчно ниско съм сигурен че всеки може да познае - когато липсват оплаквания.

 бате Бино@ Може да се обърне внимание на такава гледна точка!
Май по-добре е да сме адаптивни, т.е. в различните периоди от жизнения цикъл да търсим и използваме тези храни които най-малко ни товарят, използваме ги пълноценно(храносмилане, усвояване), но пък и са оптимално заредени с нутриенти.
 
      "..Ако една храна е естествена за нас,  трябва да можем да я разграждаме добре  през   целия ни живот , а не само докато сме млади.."

  Звучи добре, но ми се струва че ако дадена храна я храносмиламе, усвояваме добре но тя не е "силна" храна, т.е. не е достатъчно заредена с тези така важни амини, ще сме принудени да консумираме огромни количества от по "слаба" храна, дори и тогава не е ясно дали ще можем да си набавим нужното за тялото.
Май нямаме голям избор..  ???
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Алкално-киселинния баланс
« Отговор #21 -: 19-02-2015, 20:12:40 »

Гроуи, за наша всеобща радост, нещата с белтъците не стоят така проблемно, както си го предположил.
Митът за високобелтъчната храна отдавна го развенчаха.
Галина Шаталова направи смешна Медицинската общност , доказвайки със себе си , както и с хранени по нейната система хора - само с по 10-15 грама белтък на ден / това са точно шепичка орехи! за цял ден! /  С такова хранене спечелиха няколко маратона   / 500 км за седмица през лоши терени !! /  Срещу професионални спортисти , хранене "балансирано" и "калорично"   tooth 
Шаталова почина на 95 почти до последно супер активна! Хранеше се точно по този начин - 10 гр белтъчини на ден!   ПРочети нейната книжка "Целебно хранене",струва си.
Ти си пропуснал вероятно когато съм споменавал , че т.нар. "незаменими" аминокиселини се образуват в нашето тяло от симбиозни бактерии. Нужна е само сурова храна - целулоза. Но и чисто черво  :pensif_29:
Те се образуват даже и от още един източник - от азота във въздуха, благодарение на азотофиксиращи бацили..
Така че , белтъците не ги мисли , те са ни най-малкият проблем  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Алкално-киселинния баланс
« Отговор #22 -: 19-02-2015, 21:55:44 »


Току що свалих и трите и книги, на руски са но какво пък, мисля да прегледам това целебно хранене най-после , все го отлагам   ::) Ако на някой му се чети на руски да  :whistling2 - emotloader:
   Чудно ми е след като тялото е близо около 50% белтък, как може да се живее дълго с доста малко белтъчини в менюто. Вярно не са от най-калоричните храни но са важни.

  За Азот щом иде реч на едно мнение сме!
Предполагам, естесвено не знам със сигурност, но ако работи този механизъм за усвояване на азота от въздуха и правенето на всичкия набор от аминокиселини нужни на тялото, това трябва да става при супер чист организъм, организъм който е занемарил общоприетия маниер на хранене и е на съвсем друго ниво на съществуване!, тъй си мисля :)

   Да видим след като прегледам книжата, дали ще ми се промени мирогледа, дано, и аз да науча нещо ново, че отдаван все едно и също си знам :), иначе не приказвам за високо белтъчна храна, а за достатъчно белтъчна че да няма недостиг в тялото.
   Но сподели ако ли не белтъците, кое е проблема който ни тежи?

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Алкално-киселинния баланс
« Отговор #23 -: 20-02-2015, 11:27:19 »

Привет  :)
Бихте ли ми подсказали, от къде мога да си изтегля книгата на д-р Галина Шаталова - "Целебно хранене", че не я откривам ?

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Алкално-киселинния баланс
« Отговор #24 -: 20-02-2015, 11:28:23 »

И аз питах в друга тема, ама май я няма (безплатно де) .  :Content_22:
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Алкално-киселинния баланс
« Отговор #25 -: 20-02-2015, 12:44:34 »


Пуснах линк за сваляне в библиотеката, обаче е на руски език, за който не му е проблем  ;)
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=107.20

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Алкално-киселинния баланс
« Отговор #26 -: 20-02-2015, 13:51:52 »

Благодаря, grow, но ми излиза - несъществуващ файл . :)
« Последна редакция: 20-02-2015, 13:56:37 от Ros »
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Алкално-киселинния баланс
« Отговор #27 -: 20-02-2015, 14:41:47 »

Явно иска регистрация, пуснал съм линка отново!  :)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..
 

Страницата е създадена за 0.135 секунди с 23 запитвания.