Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Проблем със стомаха  (Прочетена 2140 пъти)

MGG

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Проблем със стомаха
« -: 28-01-2015, 09:05:49 »

Здравейте,имам питане относно появила се болка във стомаха.
Проведох през декември гладо лечителен режим на плодове 800-900 , 13-14 дена за втори път ми е първият преди година две може би беше на правих 8 дена,Този вторият изкарах  без проблем при захранването имах леки проблеми и то със една леща като че ли, захранването приключи към 24-25 мисля декември.По празниците не съм се отпускал със храна т.е не съм прекалявал със нищо.Сега от 4-5 дена започна да ме боли страно стомаха т.е като съм седнал сякаш се е прегънал или точно под ребрата във средата сякаш е стегнат или нещо такова не ми се яде липсва апетит,преминах на лек режим като при захранване 3-4 дена но не ми минава,ходих до хирург гледа ме на ехограф каза че стомаха бил разширен.Нямам някакви остри болки просто тъп дискомфорт като мусколна треска да го наречем ,скованост ,като е празен стомаха ми е по добре като хапна се засилва болката ,от ментов чай ме отпуска.Нещо сбърках този път навярно може и през януари да съм хапвал повече без да се усетя ,хапвах и повече чесън бях настинал но не мога да разбера от какво се получи това.На докторите като им кажа какво съм правил и се почва една....
Тука има доста съмишленици и се надявам за съвет.Редно е да спомена че режима този път започнах малко внезапно през декември без предварителна подготовка т.е от раз но по време на курса не изпитах проблем .
Активен

MGG

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Проблем със стомаха
« Отговор #1 -: 28-01-2015, 09:11:31 »

Пуснах изследване на кръвта всичко е наред без захарта тя е със показател 7 ,навярно от стреса.НА моменти се оригвам като пия вода или чай поне така ми идва отвътре да се оригна и малко зор да дишам,нервите и те се опитват да ме мъчат като тревожност.В общи линий е това.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Проблем със стомаха
« Отговор #2 -: 28-01-2015, 09:18:55 »

Нервен стомах? Или наченки на гастрит?
Режимите за детоксикация не се провеждат изведнъж. Започва се много бавно и постепенно, с 1,2 дни в началото. Ако организма е много замърсен има опасност от самонатравяне. Също-не се знае, дали няма някакяа скрита болест,за която не подозираме и гладуването вместо да ни помогне да се получи обратния ефект-да ни навреди. :-\
Аз имах колит и то доста години. Когато имах повече нервно напрежение колита се обостряше.Излекувах го с гладуване-само на вода.Режима на Лидия Ковачева-първия път правих 20-дневния също много ми помогна.
Сега лекарите най-вероятно ще се усъмнят, че това е гастрит вследствие на плодовия режим... :Confus_3:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

MGG

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Проблем със стомаха
« Отговор #3 -: 28-01-2015, 09:32:05 »

При първото гладолечение и аз имах голям ефект но сега вторият не усетих ефекта ,а навярно и нещо сбърках щом получих тези проблеми,въпроса е как да ги преодолея и да продължа напред и какво точно се получи да ли е нервен стомах или нещо друго ?До сега не съм имал проблем със стомаха т.е от храна или нещо такова.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Проблем със стомаха
« Отговор #4 -: 28-01-2015, 11:33:25 »


   Много на рядко с интервал година две межди тези процедури, така като казваш очевидно плодовете не са обикновено в менюто ти, не и в тези количества. Това направено така няма как да не е стрес за тялото, поставяш го в среда която не познава.

   Аз съм сигурен предполагам водил си си записки по време на режима кое по колко и какво се е променяло, ако върнеш лентата назад, ще можеш да кажеш кое вероятно е проблема, да сподлиш и за останалите които четат тук.

   Според мен липсата на плавност при встъпване в режима е довела до този дискомфорт. То би било същото ако не и по лошо ако се храниш с плодове почти изцяло и вземеш да правиш период само на готвено и то в големи количества, "дискомфорта" ще е налице пак.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Проблем със стомаха
« Отговор #5 -: 28-01-2015, 11:38:29 »

 MGG, опиши с какво се храниш?
И аз като grow мисля, че не трябва  организма да се хвърля в стрес с провеждането на по-дълга детоксикация без предварителна подготовка.  :pensif_29:
А захранването нормално ли беше?
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

MGG

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Проблем със стомаха
« Отговор #6 -: 28-01-2015, 17:49:39 »

По принцип ям месо но само на скара не ям фабрикати,а проблема е настъпил със сигурност от не плавният преход от един режим към друг режим,нещата трябва да стават плавно и със баланс да не се хвърля човек напред.А по принцип сутрин пия чай после плод и след това вече всеки ден е различно т.е нямям точен режим.
Но плодове ям всеки ден,не прекалявам със храната.Хубаво е и задължително човек да си прави дневник при такива режими така по лесно ще може да върне лентата назад дори и след време и да си направи изводите.
Причината е изцяло във това няма какво друго да е .Просто сега ще трябва време да мине това раздразнение или гастрит.Аз превключвам бързо защото нямам проблем със гладуването т.е не усещам глад,бързо се трансформирам.Знам от личен опит че ефекта е голям но всичко трябва да се прави по етапно.Макар и аз да съм чел не малко и да го правя за втори път,няколко пъти съм си чистил черният дроб без проблем  се случи да сбъркам.За това човек не трябва да си мисли че много знае,а към всеки курс да подхожда със внимание като за първи път.Сега ще ближа рани и търпя а дано ми изчезне проблема.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Проблем със стомаха
« Отговор #7 -: 28-01-2015, 19:06:04 »

Приятелю,
Две седмици само на плодове не е никак безобидно, ако нямаш подготовка, особено ментална. Казваш тревожност. Да си тежко болен, бих разбрал крайната мярка. Но ей така...
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.075 секунди с 23 запитвания.