Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Помощ от запознатите с лунните цикли  (Прочетена 15362 пъти)

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67

http://www.dar-center.com/article/?article=355

Ето на каква информация попаднах в този сайт, но не съм запозната с подобен тип информация, та се чудя дали е достоверна или поне някой може ли да ми препоръча книга или хубав сайт, от където да понауча нещо?
Благодаря!  :flowers2:
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #1 -: 28-01-2015, 11:18:15 »

Ouroborus , няма ли да ти е по-лесно да попрегледаш и сама да прецениш цитираният сайт, вместо да получиш 10 мнения от хора, които също не познаваш и за които също трябва да проверяваш дали са "достоверни"  :surpris_23:
« Последна редакция: 28-01-2015, 11:37:31 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #2 -: 28-01-2015, 11:30:36 »

Честно ли, бате Бино, да си кажа ?!  :)
Разсъждавах точно по темата, какъвто е коментара ти и се ровя и събирам информация от откъслечни статии от знайни и незнайни източници...опитвам се да чета доста по въпроса, но е хубаво някой по-начетен да те "чукне" по главата както се казва я с някоя книга или автор, тъй като на база собствените си впечатления, не знам дали съм на верен път...освен това подхождам наистина с голяма доза доверие, че в този форум влизат хора с такива интереси, които са склонни да споделят и разискват подобни теми :) Така или иначе всяко мнение или статия подлежи на проверка и собствена преценка, а тя винаги кристализира по-ясно, когато имаш различни мнения и гледни точки.
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #3 -: 28-01-2015, 11:42:49 »

Ето едно мнение:
  В центъра от линка съм бил по повод ирисова диагностика при г-н НИКОЛОВ, не можа да ме убеди че знае това което се предполага че трябва да знае, приказва обши неща и те праща на пазар в разни аптеки.
  
  За лунните дни и нощи нямам никаква идея дали влиаят, ако има кой да ме убеди в обратното, може и да се съглася. Лично не ги следя или спазвам, има според мен по-мощни механизми които заслужават да им се отдели време мисля, които са тясно свързани със знанието за тялото и това какво се случва в него.

« Последна редакция: 28-01-2015, 11:45:12 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #4 -: 28-01-2015, 11:47:37 »

Принципно си права, това е ясно :)  Но многото гледни точки  почти винаги затрудняват незапознатият
Конкретно за  ДАР - можеш много лесно да прецениш, че е надежден източник за всичко , което пише. Дето се казва - там са в нашата "кръвна група" А зад проекта ДАР стои човек , дето може да дойде и да ни учи тук всичките.

Гроуи, сериозно ли ? Не го очаквах точно от теб :) Луната повдига цели океани, та няма да влияе на нас ли ?  ;)
Това е достатъчно да те убеди, никой няма да се хване да го прави, литература има бол.. А ако не ти се чете - питай първата жена , която срещнеш - тя ще ти каже  какво се случва с нея при всеки лунен цикъл
« Последна редакция: 28-01-2015, 11:53:55 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #5 -: 28-01-2015, 11:52:55 »

Принципно си права, това е ясно :)  Но многото гледни точки  почти винаги затрудняват незапознатият
Конкретно за  ДАР - можеш много лесно да прецениш, че е надежден източник за всичко , което пише. Дето се казва - там са в нашата "кръвна група" А зад проекта ДАР стои човек , дето може да дойде и да ни учи тук всичките.

Гроуи, сериозно ли ? Не го очаквах точно от теб Smiley Луната повдига цели океани, та няма да влияе на нас ли ?  намигам
Това е достатъчно да те убеди, никой няма да се хване да го прави, литература има бол.. А ако не ти се чете - питай първата жена , която срещнеш - тя ще ти каже  какво се случва с нея при всеки лунен цикъл

   Кой е този човек? предполагам няма да дойде да ни учи безплатно, там е разликата в кръвните ни групи!
Нека си повдига океани Луната, ние имаме по важни въпроси за решаване!

   За женските лунни цикли, трябва ли да навлизаме в подробности, какво се случва, спад в енергийните нива, промени в хормоналните нива, желание за прием на бързи калории..?

  Това което се случва с жените, искаш да кажеш че се ръководи от луната? :)

« Последна редакция: 28-01-2015, 11:59:30 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #6 -: 28-01-2015, 13:02:13 »

Именно на база лунните цикли и жените и как ни влияе това, вярвам в силата на Луната ;) :D
Дори само факта, че някой признава сайта за надежден, за мен е ннякаква и то немаловажна обогатяваща информация...Факт е, че много от сайтовете копират директно от книги, но пък има и много, които чули, недочули и по метода ЕЖК, пишат и така се получава не развален, а не знам какъв телефон.
Относно ирисодиагностиката, това е един от най-точните методи, ОБАЧЕ е много важно да попаднеш на точния човек, който прави диагнозата. Мога само да съм щастлива от факта, че има такъв в София и го открих, не само добър диагностицик, но и изключително начетен и ерудиран човек, който има поглед върху медицината, откъм неофициалната и конвенционална страна...привърженик е на хомеопатията, но при доказани проблеми,на  която аз лично обаче нямам голямо доверие, въпреки че я предпочитам пред общоприетите лекарства (факт е обаче, че не прибягвам до нито едно от двете) :D Освен хомеопатия предписва и билки, въпросният лекар предписва и билкови илачи.
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #7 -: 28-01-2015, 13:16:52 »

не познавам центъра на дар, а лунните цикли: мога да споделя че ги спазвам. Гладувам без усилия и с удоволствие по екадаши и при пълнолуние, понякога според луната си организирам ученето, нощна или не само нощна концентрация, а и всички приятни естетически процедури, от банална сауна, маски масажи до подстригване; винаги работи!
да не говоря че понякога като усетя че избягвам да направя или да комуникирам нещо защото вътрешно не ми се иска, после като погледна каква луна е и си обяснявам защо...знам че звучи смешно, но аз лично много се влияя

« Последна редакция: 28-01-2015, 13:24:33 от ribkata »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #8 -: 28-01-2015, 14:04:32 »

Луната повдига цели океани, та няма да влияе на нас ли...
:Content_14: Абсолютно съм съгласен. Луната повдига цели океани, какво остава за 5 литра кръв. За мен лично почти нищо друго не може да бъде толкова зареждащо, колкото пълнолунието. Някой хора казват "не мога да спя, защото е пълнолуние" и от това би следвало да се заключи, че едва ли не пълнолунието вреди. А всъщност проблемът е може би, че въпросните се опитват да заспят в такъв момент вместо да се отдадат на естественото. Аз лично съм преизпълнен с енергия и гладувам с лекота по време на пълнолуние. А влиянието на Луната върху живота на Земята се знае от древността. Би било обидно за интелекта ми по-скоро, ако поставя въпросното влияние под съмнение.
« Последна редакция: 28-01-2015, 14:06:42 от DeNiro »
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #9 -: 28-01-2015, 14:26:46 »

Преди години, прочитайки книгите на Малахов съм правила гладувания, съобразявайки се с лунните цикли.Правила съм си и ирисова диагностика навремето, ходила съм в Здравен център " ДАР " при д-р Цанкова.Пила съм и билки цяла година.Имах доста проблеми и мога със сигурност да кажа,че нито един от тези методи не ми помогна.Бяха ми изписали и някакви хомеопатични гранули, от които нямаше никакъв ефект.
Започнах, присъствайки лично да си чета молитви за здраве и да спазвам по - строго поста в Православната църква, минах на суров режим и сега съм добре.Всички тези методи според мен могат сериозно да заблудят хората, както беше и при мен.Всичко според тези методи не беше сериозно.Провеждайки няколко поредни гладувания на вода, хранейки се с много кълнове и пресни зарзавати подобрих състоянието си с Божията помощ.Днес, пролет и есен, винаги си чета молитви за здраве, за да не ставам много зле с язвата, която кърви обикновено в тези периоди.Но всеки сам си решава, аз обикаляйки на различни места, стигнах до извода, че само силната молитва и натуралната храна, духовното прочистване на тялото чрез силна вяра са истината.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #10 -: 28-01-2015, 14:52:49 »

Казват, че китайците живеят по два календара -единият е този ,който познаваме , другият - лунният. Съвсем друго би било да работим и почиваме съобразно природните биоритми  (луната), отколкото по този фиксиран календар, въведен от явно пълни дилетанти.   
« Последна редакция: 28-01-2015, 14:55:14 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #11 -: 28-01-2015, 15:12:46 »

Казват, че китайците живеят по два календара -единият е този ,който познаваме , другият - лунният. Съвсем друго би било да работим и почиваме съобразно природните биоритми  (луната), отколкото по този фиксиран календар, въведен от явно пълни дилетанти.   
Звучи страхотно. Може би и това, ще се случи един ден, когато се създаде расата от слънчеви хора, за които е говорил Петър Дънов.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #12 -: 28-01-2015, 15:58:31 »

Китайците са друга раса.Трябва да се знае, че при различните раси устройството на тялото / с малки изменения / не е едно и също.Напр. при негрите няма потни жлези по тялото, както е при европейците - това е само един от примерите.А българският народ не е китайският народ, нито по цвят на кожата, нито по ръст.
Цялата вселена се управлява и движи по един цикъл, движението на Луната, всички планети, движението на приливите и отливите има отношение към човешкото здраве.Но основното е духовното и физическото прочистване на тялото.Такива светци е имало и ще има , един от тях е Св.Иван Рилски - чудотворец - закрилника на изстрадалия ни български народ.
Активен

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #13 -: 28-01-2015, 16:25:56 »

Grow, ако се водим, че женското е ИН, Луна и т.н., съм абсолютно склонна да вярвам, че Луната ни оказва огромно влияние и ни води до голяма степен, дано само митовете за вампири и т.н. не се окажат верни :D
Билките, в т.ч. растенията също са един безкраен извор, който според мен има много тънкости и се иска търпение за постигане на ефект при сериозни състояния, но за по-леки са чудесно средство не само за пречистване, но и за лечение.
Рибката, благодаря за споделената информация, относно гладуването много хора споделят, че ги олесняват фазите на луната, но за други неща като теб малко хора спазват и наблюдават, за това ми е интересна и ценна такава информация.
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #14 -: 28-01-2015, 16:48:00 »


@ Ouroborus
Звучи добре това за Ин и Луната, човек открива своята същност в най различни неща и по най-различен начин.
Всъщност с всеки следващ пост се вижда нагледно връзката между влиянието което оказва луната върху женската природа..  :D
...

За това китайците са си китайци, дали трябва да ползваме на готово истината до която са стигнали те непременно, и това което работи за тях-в същия вариант, достигането до истината за календара казват включва 100+ версии.
Луната дърпа океани, 5л. кръв, кара ни да я гледаме и да и се радваме.. :)

При ускорение, силно налягане, кръвта се оттича от крайниците към центъра на тялото.

   В каква посока се движат телесните течности благодарение на луната- нагоре и надолу?
Налага ли ни се да чакаме луната за да насочи кръвния ни поток към 2я етаж, не може ли да стимулираме това движение когато си поискаме?  ^-^  много пасивно ще дойде свързването ни с природата!
   По пълнолуние се провеждат състезания, преходи, летни/зимни доста по светло е, обяснимо е участието на луната.
   Но като говорим за такава лунна зависимост която ни изменя ежедневието, а и която и да било друга, за да има зависимост, човек първо трябва да е положително настроен към зависимостта, да е съгласен да бъде зависим, лично това цял живот някой/нещо да ни "води за ръка", дали е най-доброто, било то личност, събитие, влияние...

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #15 -: 28-01-2015, 17:17:17 »

Щем не щем, все нещо ни води :) Я Луна, я карма....както казваш, всеки, в каквото вярва...
Да не прозвучи като заяждане, но и  твоят последен пост, grow, звучи все по-"ЯН"ски :D
Не са толкова едностранни и логични нещата - нямам за цел да кажа, че Луната е пътеводна светлина на жените :D, нюанси има много и всичко е взаимообвързано, действат различни закони и т.н. Та
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #16 -: 28-01-2015, 20:09:35 »

 @ Ouroborus 
Да добавя, води ни щото щем, ако не щем няма да ни води, поне не за дълго. Каквото и да ни "води", хубаво е като го правим да изпитваме удовлетворение от него, щастие, за всекиго не е еднакво, но ако има съвпадение още по-добре.
   Постовете ми нямат за цел заяждане, просто представят отчасти мойта гледна точка, а това че са ЯНски, добре че са такива. Ако не бяха, щях да се притесня и като ида сред природата вместо да спортувам и веселя, ще трябва да се успокоявам прегръщайки някое дърво :)
   Нищо против влечението ви по Луната, щом ви забавлява, дори е забавно да видя до колко хората са обвързани с нея, много даже  ^-^

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #17 -: 29-01-2015, 11:19:26 »

 tooth :flowers2:
За циклите "ударих на камък", поне стана раздумка и се посмях :)
Спорта не пречи на прегръдките и обратно...ще ми е интересна тази статистика да я видя, колко от жените, прекарват сред природата заради самата нея (да спортуват и да се веселят) или за това да прегръщат дървета :D
« Последна редакция: 29-01-2015, 11:22:39 от Ouroborus »
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #18 -: 29-01-2015, 12:00:03 »

Гроуи, намерих ти полезно занимание за свободното време !  :Cherries
Можеш  да проучиш дали законът на ОМ и теоремите на Питагор действат само на територията на Европа
( защото Георг Ом  е  немец , а Питагор - грък )   :surpris_23:
Възможно е в Австралия или  Гренландия тези закони да не важат.., което би било предивзикателство за  всички нас , както и за останалата научна общност.   :pensif_29:
« Последна редакция: 29-01-2015, 12:17:28 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Помощ от запознатите с лунните цикли
« Отговор #19 -: 29-01-2015, 12:11:13 »

Всеки да си знае мястото, мъжете при Слънцето, жените при Луната... tooth  :love_028: Ом и Питагор също :D
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...
 

Страницата е създадена за 0.127 секунди с 23 запитвания.