Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Честита ми...  (Прочетена 5127 пъти)

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Честита ми...
« -: 24-11-2009, 22:31:27 »

Здравейте,
Вчера един приятел ме попита от колко време се храня по този начин. Започнах да смятам и се оказа, че са изминали вече 6 месеца, въобще не съм усетила кога са минали. Та....честита ми половин година пълно веганство и 99% суровоядство.  :Content_14:
Знам, че повечето от вас са писали от колко време са суровоядци и за своите причина да станат такива в дневниците или в темата за представяне, но наближаването на новата календарна година предизвиква странни пориви за равносметка.
Нека теглим чертата и всеки да сподели какво е ял и какво не, и изобщо какво е постигнал тази година :)
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Честита ми...
« Отговор #1 -: 24-11-2009, 22:35:56 »

 :flowers2: честита ти половин година, Гале... тази година направих два поста и от май месец съм вегетарианка  :heart_2: от юли и суровоядка  :peperudi: имам и малки прегрешения със сирене, но успях да се спася от него  :Content_22: ...най-много се радвам, че намерих  този сайт и форум  :heart_2: едва ли сама щях да напредна толкова лесно  :heart_2:
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Честита ми...
« Отговор #2 -: 24-11-2009, 22:42:19 »

Благодаря ти! Много си права за форума - голяма подкрепа е. Имам усещането, че дори само да четеш помага  :laugh:  :love_007:
Активен

Eternal bliss

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:Честита ми...
« Отговор #3 -: 24-11-2009, 22:42:39 »

Честита ти...  :Content_22: :flowers2:
Аз също началото на месеца направих половин година... много съм щастлива  :love_028:
Активен
..and what they are doing with this visible language that they create is they are making gifts..

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Честита ми...
« Отговор #4 -: 25-11-2009, 08:58:34 »

Аз от месец март може би преминах на 80-90%суровоядство но трябва да подчертая че не съм веган. Позволявам си от време на време морски продукти. Причината за това разбира се дължа на този прекрасен сайт.
Активен

еsti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Честита ми...
« Отговор #5 -: 25-11-2009, 13:34:02 »

Аз от юни 2007 съм вегетарианка,а от февруари спрях млечните,а от 18 юли и яицата,но държа да подчертая,че съв веган,а не суровояд!
Активен
Най трудната победа, е победата над себе си!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Честита ми...
« Отговор #6 -: 25-11-2009, 16:20:44 »

Ние от март месец сме вегано-суровояди. Доволна съм. Промените, които направихме бяха от раз. Има какво още да се желае, разбира се. От 15 ноември сме на 100% сурова храна.



Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Честита ми...
« Отговор #7 -: 25-11-2009, 16:58:47 »

 от юни месец спрях месото и млякото от раз, а от октомври и другите млечни и яйцата. Сега се храня 90 % сурово, като изключа био десертчета и бисквити, които си купувам отвреме навреме и хумуса, които е от печен сусам :) но има доста дни, в които съм на 100 :)) мн се гордея със себе си :) не съм предполагала, че начинът ми на живот ще бъде променен, но човек сам съзрява  и открива пътя, по които да върви :))
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Честита ми...
« Отговор #8 -: 25-11-2009, 17:19:20 »

от юни месец спрях месото и млякото от раз, а от октомври и другите млечни и яйцата. Сега се храня 90 % сурово, като изключа био десертчета и бисквити, които си купувам отвреме навреме и хумуса, които е от печен сусам :) но има доста дни, в които съм на 100 :)) мн се гордея със себе си :) не съм предполагала, че начинът ми на живот ще бъде променен, но човек сам съзрява  и открива пътя, по които да върви :))
Постигнала си чудесни резултати!!! И аз се гордея с такива съфорумници като теб! :Content_22:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
ЧчЧЧ
« Отговор #9 -: 25-11-2009, 22:41:54 »

Чудесни сте всички!  :flowers2:
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Честита ми...
« Отговор #10 -: 26-11-2009, 00:10:53 »

 благодаря, Петко  :Content_22:
не знам дали тук е мястото.. но предлагам на всеки, който е в софия да си направим една среща :) може в неделя на шведска маса във вегетарианския ресторант на улица алабин(има доста суровоядни неща, а отделно може да се поръчват предварително по наш вкус  :essen: ) много искам да се срещна с хора от форума и да седнем на една маса ;) желаещите да се обаждат
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Честита ми...
« Отговор #11 -: 26-11-2009, 11:00:33 »

Честито, Делфинка ;)

Аз не ям млечни от около 3 месеца, месо също почти от толкова, яйца - от началото на постите.
В бъдеще мисля да ям само риба :) много обичам!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Честита ми...
« Отговор #12 -: 02-12-2009, 10:59:41 »

Ъпдейт - рибата ме кара да се чувствам интоксикирана...вече почвам да се замислям сериозно дали да не я изключа от менюто си :(
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Честита ми...
« Отговор #13 -: 02-12-2009, 21:54:32 »

Beelee, спирай я рибата! Само полза ще извлечеш. Гарантирам, че не съдържа нищо незаменимо, без което човек не може да живее. Вече 23 години си живея чудесно без да ям никакви морски "деликатеси", при това съм морско чедо.
Докато го пиша това се сещам за един от най-големите ми кошмари: рибен магазин с всичките ококорени очи и някой все още помръдващи се хриле брррр.....
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Честита ми...
« Отговор #14 -: 03-12-2009, 00:39:45 »

Беле, аз съм споменавала доста пъти, че заради тая пуста риба съм си нарушавала дисциплината през годините. Спазвам режими, захранвания, разделно хранене, не ям месо и нищо от животински произход и това примерно 1 година стриктно. И като излезем на ресторант преди и да не остана назад си поръчвам някаква "яка, супервкусна" риба. И си мислех, че голям кеф. Август месец реших, че няма нужда да си развалям веганския режим само заради една риба и то един път месечно. И реших, че веганството не ми е достатъчно и си поставям за цел и суровоядството. Знаех, че нищо няма да ми е проблем. Аз съм се калила и свикнала да не се изкушавам от разни храни във времето. Но за рибата признавам си мислех, че ще ми е мъчно. Пълни глупости! На мен ми е било мъчно за приятните емоции, които съм изпитвала по време на сладките приказки с приятелите на маса, когато съм хапвала рибата, А НЕ МИ Е МЪЧНО ЗА НЕЯ. Тя си е била един фон, който ние изкуствено сме създали. Като го осъзнах и няма проблем. Ние пак се виждаме със същите приятели, пак си бъбрим с часове. Аз им хваля рибата и си ям салатата и изпитвам същите приятни емоции, щото съм се видяла с тях. Ама после не ми е тежко на стомаха и ми е още по - хубаво.
Активен

еsti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Честита ми...
« Отговор #15 -: 03-12-2009, 15:15:37 »

Вал, така е, ама иди го обяснявай на "обикновените" хора, толкова са убедени,че рибата е супер ценна и незаменима храна,че никой не може да ги убеди в противното, особенно сега като наближава и Никулден! >:(
Активен
Най трудната победа, е победата над себе си!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Честита ми...
« Отговор #16 -: 04-12-2009, 01:00:23 »

Вал, така е, ама иди го обяснявай на "обикновените" хора, толкова са убедени,че рибата е супер ценна и незаменима храна,че никой не може да ги убеди в противното, особенно сега като наближава и Никулден! >:(
На работата ми има няколко именници на този ден - изобщо на Никулден при нас не се работи, а се яде и пие.
И пак до края на годината ме чака служебен банкет дето не знам как да се измъкна  :(
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Честита ми...
« Отговор #17 -: 04-12-2009, 13:06:34 »

Аз попаднах на този сайт месец февуари - место го спрях от раз още тогава . Малко си пресилих организма - защото преминах напълно на суровоядство рязко и ходех първите поне две седмици като болна. Изпитвах погнуса от всичко което съм приемала а дефакто се чувствах вечно гладна - чак притрепервах от гад като наркоманка  .  Млякото не  ме е изкушавало никога , но  кашкавала го спрях преди няколко месеца - просто не усещам нужда вече да го консумирам. Хляб си хапвам и още понякога - отскоро се опитвам да правя леща по често заради малките и мъжа ми който още си обичат манджички , като слагам само да се свари лещата и накрая като поизстине и добавям чак домат пресен лук и разни зленийки и зехтин . Мъжа ми сподели че по вкусна леща не е ял !

Правя си и ангелска супа - ама слагам мнооого лимон . Последният път като реших да покажа на свекърва си супичката - тя и изля водата и най нагло каза - това не било супа а варени картофи  >:(  .

Поняога ме изкушава и фасула , много гадно ми става след това / стомаха ми реагира винаги с бунт и съм наказана в тоалетната на другият ден /  :-[
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Честита ми...
« Отговор #18 -: 04-12-2009, 15:16:18 »

Крис, винаги трябва да се изхвърля първата вода. Виж че всичко се мие преди да се сложи за покълване. Аз на някои неща дори и ципите им си играя да ги махам..
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Честита ми...
« Отговор #19 -: 05-12-2009, 00:17:34 »

Аз го обелвам ама и това общо-взето не помага трудно усвоявам нещо от боба. Ти да не го вариш в тенджера под налягане?
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.071 секунди с 23 запитвания.