Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Има ли вреди при сухо въздържане от храна?  (Прочетена 34409 пъти)

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

grow , полезна информация,  :)

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

О, май е по-добре да се опитам да ги направя тази седмица. Ще бъда благодарна за предложение за лаборатория на лични:-)
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194

ОпОтих се докато ви изчета споровете. Рос, много си надъхана да "размажеш" Вов с опониране. Да не си юрист? Съдейки от оформлението на някои твои постове. По - спокойно.  ;D
В крайна сметка не е ли всеки свободен да прави каквото си иска и да се доверява на който си иска източник или да се позовава на който си реши опит, стига да не вреди на другите?
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

ОпОтих се докато ви изчета споровете. Рос, много си надъхана да "размажеш" Вов с опониране. Да не си юрист? Съдейки от оформлението на някои твои постове. По - спокойно.  ;D
      :Content_14: ............. tooth


В крайна сметка не е ли всеки свободен да прави каквото си иска и да се доверява на който си иска източник или да се позовава на който си реши опит, стига да не вреди на другите?

Newly , за справка - отговор на въпроса ти.  :)

Не агитирам никого да го прилага, ако не е уверен в полезността му и ако не е добре запознат с методиката на приложение .Всеки сам решава за себе си, защото негова е отговорността за здравето му. :)

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

Привет,

Мисля, че трябва да се доизясня за горната си публикация, най-вече заради Vov, а и не само. :)

Щом един човек ме е разбрал напълно погрешно, значи има и други.Като се има предвид, че повече от две трети от човешката комуникация е невербална, а тук тя липсва, напълно е нормално грешно разчитане на смисъла на публикациите и никой не е застрахован за това.
От опит знам, че написаното се разчита според написаното, на база моментно настроение на четящия, а и не се взема предвид значението на емотиконките, които ориентират допълнително за това как да се тълкува определен текст.

Да си призная, доста се посмях, като прочетох написаното от Newly, като си представих как изглеждам в нейните очи - на 180 градуса от реалността. :)
За тези, които не са разбрали какво искам да кажа, с думи би прозвучало така:
Newly, браво, много ме разсмя с изказването си.


И още - уважавам всяко добронамерено мнение тук , а отделно, чувствам като много близки съмишленици някои съфорумци. :)
« Последна редакция: 20-01-2015, 09:47:06 от Ros »
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194

Чудесно Рос, ти обаче правилно си разбрала моят пост. Искам само да допълня още нещо към казаното от теб. Има случаи когато емотиконките никак не кореспондират с тона на по- горе написаното. Затова иконите, ако не съвпадат с настроението на писаното, не се зачитат от читателя. Имай го предвид и ти. Някои хора ги използват за смекчаване на ефекта от думите си, което, както виждаме, не минава.
И последно да питам. Щом всички сме толкова миролюбиви, разбираме и уважаме правото на избор на всеки, свободата на словото, защо възникват такива (лично според мен) люти спорове? Все едно сме в съда.
Та, в този ред на мисли, не отговори на въпроса ми.
Поздрави  :love_026:
« Последна редакция: 20-01-2015, 09:55:16 от Newly »
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

Чудесно Рос, ти обаче правилно си разбрала моят пост. Искам само да допълня още нещо към казаното от теб. Има случаи когато емотиконките никак не кореспондират с тона на по- горе написаното. Затова иконите, ако не съвпадат с настроението на писаното, не се зачитат от читателя. Имай го предвид и ти. Някои хора ги използват за смекчаване на ефекта от думите си, което, както виждаме, не минава.
И последно да питам. Щом всички сме толкова миролюбиви, разбираме и уважаме правото на избор на всеки, свободата на словото, защо възникват такива (лично според мен) люти спорове? Все едно сме в съда.
Та, в този ред на мисли, не отговори на въпроса ми.
Поздрави  :love_026:

Newly , тонът(при липсата на невербална комуникация, както е тук във форума  ) с който читателят  "х" прочита публикацията на "у" има връзка с казаното от "у" , но си го създава  сам, на база емоционално и психологическото си състояние.
(Всичко е в ума ни, а не извън него. :) )

Ако пак не си ме разбрала, ще ти е необходимо още време за себеосъзнаване и тогава сама ще намираш отговори на въпросите си. :)
« Последна редакция: 20-01-2015, 11:03:13 от Ros »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Ммм-дааа. Наистина има трудности при общуването във форум. И за да намалим безполезното писане и увеличим полезното, е желателно както пишещите, така и четящите да проявяваме старание - всеки път. Да четем добросъвестно, преди да се обиждаме или да заклеймяваме - да попитаме за какво точно става дума, като пишем - да внимаваме също във всяка дума и пояснителан картинка... Да разглеждаме всичко написано от съфорумците като възможност за нов поглед, от нова посока, ново знание, ново приятелство... независимо колко сме съгласни или несъгласни.  :flower:

Малко по-трудно е винаги, постоянно да мислим логично (или поне по схемата Причина-Следствие, Причина - Действие - Следствие).
Ако се опитаме да си припомним какво си помислихме и какви точно чувства изпитахме, когато за първи път в месоядно-тестено-въглехидратно-компотно-луканково-тютюнево-алкохолното... ни съзнание някой казал "можеш да се излекуваш, като не приемаш храна ХХХ дни?  :Content_4 - emotloader:
Аз поне си спомням: помислих, че това е лъжа, подигравка, някаква измислица, то ме обижда, то ако е истина, значи аз досега съм бил глупак - да ям всички тези неща... Тоест, аз не можех да мисля разумно. Разликата от цялата ми досегашна хранителна "култура" беше толкова огромна, че се почувствах ...обиден. Защо изобщо някой ме занимава с тези глупости?...
Такова състояние е познато, случва се,  когато новата за нас теза е прекалено различна от досегашните ни знания и навици, стереотипи, представи. Ако позволим на чувствата да замъглят причинно-следствения разум, имаме трудности и във форумното и в други видове общуване.

Много бих искал ние тук да сме надраснали това ниво. Ако просто приемем примерно "Аз знам, че нищо не знам" за истина, и някой ден се появят убедителни доказателства, че хората трябва да ядем примерно сурово месо, ще изследваме подробно въпроса и ...ще започнем да го ядем! Ако си мислим, че въз основа на ей тоя опит, почерпен от ей тия авторитети и подкрепен от лични резултати, е краят на развитието по въпроса, сме загубени, нали?

И така, по въпроса за ползите и вредите от сухо въздържане от храна, докато нямаме съвсем убедителни, получени с изследователски методи, повтаряеми резултати, еднозначно показващи, че примерно калций не се губи в медицински/здравословно значими количества, би трябвало да подхождаме с изключително внимание. Още повече, че има железни доказателства за причините примерно за намаляване на ръста на възрастните хора, има и известни дори на нас, без специални усилия, няколко случая, говорещи точно за това.
Възможно е методиката да бъде развита и след въздържането да се съставят стройни програми за възстановяване на изгубения калций, за да можем да продължим да се ползваме от плодовете на такива мощни, несравними лечебни методи.  :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

grow , полезна информация,  :)
 
     Би могла да бъде такава за някой на който му е интересно, на който не му е тази информация няма  значение нито стойност :)

О, май е по-добре да се опитам да ги направя тази седмица. Ще бъда благодарна за предложение за лаборатория на лични:-)

   Ха сега де, еврибари на лаборатория  ;D
При всички положения това не е единствена истина, ако въобще е такава, още никой не е исказал мнение/становище- всички кютат, но от опит глава не боли, стига да има желание само.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Чувал съм, че имало (??) безконтактен метод за измерване на костна плътност... Примерно ултразвук или подобно.

Понеже е възможно различни хора да имаме различна такава във всекидневния си живот, може би е добре, който има възможност, да си я мери преди въздържане от храна, 1-2 пъти по време, 1 път след края и 1 път - след 30-40 дни да речем.
(И ако има разлики, те в % ли са, с каква точно еталонна плътност я сравняваме, как ще разчетем правилно значенията... да каже някой с повече знания, ако обича).  :)

Гроу, разбира се, че е възможно част от намаляване на ръста по време на водно въздържане да се дължи на изхвърляне на излишни=вредни соли от кости, ставни хрущяли и дискове. То затова и дископатия и дори дискова херния се лекува съвсем успешно с правилно проведено въздържане... Но без специализирано, съвсем задълбочено, отлично доказано изследване, само си разсъждаваме.

Вероятно някои съфорумци са опитвали и знаят, че всеки може да си увеличи ръста и с упражнения за съсредоточаване (още наричани "медитативни", "медитации" ;D). Без каквато и да е промяна в храненето и без кой знае какви физически упражнения. Този категорично установен факт (ако някой пита "ама как, не е възможно" и пр., не смятам да отговарям, може на лс) също говори, че всеки въпрос за нашето здраве, всяко въздействие, което си мислим, че правим, е много пъти по-сложно, протичат безброй електрохимични процеси, участва съзнанието/подсъзнанието ... и следователно е добре да сме внимателно-старателни.  :flower:

Рос, отговори на всички зададени от теб към мен въпроси има във вече написаното... Нещо не ми се цитира сам себе си. Доказателство е нещо, което може да се измери от независим измервач. Фактът, че в древен Рим хиляди, или стотици хиляди хора са ползвали олово за водопроводи и съдове за готвене не означава, че оловото е добро за тях.

Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

За всеки случай: самото прекратяване на приемането на храна е огромно натоварване за всеки човек. Дори и у хора, отчаяни от страх за здравето си, неуспели да се излекуват по друг начин, то предизвиква нов, отделен голям страх. Най-вероятно сте чували първата реплика: "Ааа, аз няма да издържа". Страх по принцип, от неизвестното, по-късно - от физическата слабост и всички познати състояния. Това изключително натоварване предизвиква организма да използва всички налични сили, "включва "авариен режим" и така става възможно да преработи или изхвърли замърсяванията, чуждите, вредните и пр. атоми, молекули, съединения, организми и пр.
Аварийният режим означава също, че пред опасността от смърт поради липса на вода, той използва какъвто може друг вариант да замести липсата й при поддържане на живота си - доколкото е възможно. В този смисъл потребяването на калций е просто дребен въпрос, кой го е грижа за калция, нали съм жив?
Но ние не искаме само да сме излекувани, почистени и живи до края на лечението нали? Искаме да сме здрави, богати и щастливи и мнооого години след това. Ей затова обсъждам въпроса "има ли вреди..." Не да казвам или намеквам на някого колко грешно прави и пр.
Най-най-малкото, което смятам, че трябва да се направи тук във форума, е да се предупреждава всеки нов ентусиаст, че е необходимо да не претоварва костите си след сухо въздържане. Хммм, това пък как може да се изпълни... ако някой падне, бъде блъснат и пр... Друго: препоръка да си направи изследване на костна плътност преди да реши дали ще се лекува със сухо въздържане.
Знам, разбирам, че е привлекателно поради по-кратките срокове и по-лекото понасяне, но това не са достатъчни причини да не споменавам опасностите.

Иии не се изживявам като откривател на Америка.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Приятели и колеги самоопознаващи се съфорумци, :love_006 - emotloader:

За моя радост, тук много уважаваме руската медицинска и лечителска мисъл. По-долу привеждам връзка към кратко филмче на световноизвестния учен Неумывакин... за водата.
Както можеше да се очаква, дори от обща култура, мозъкът ни, който потребява до 25%(!!) от кислорода, потребяван от цялото тяло, също потребява и 20-25% от водата. И всеки път, когато го оставим без вода, в мозъка умират клетки.
И за да не разбира някой нещо различно от това, което казвам и да се обясняваме безкрай: :whistling2 - emotloader:
1. Полезните въздействия от сухото въздържане от храна (т.е. и от вода), водят до значително по-бързо и по-лесно поносимо излекуване (отделно ще се опитам да изуча - до каква степен...) и подобряване на голям брой "нелечими" състояния.
2. Моят главен въпрос е докато протича 1., да не се нанасят вреди на някакви органи и системи.
3. Дори от краткото филмче на акад. Неумывакин (световно известен учен, главен лекар на космонавтите и пр.) се изяснява за мен, че без вода не е добре, дори за 3 - 6 дни, да не говорим за повече.
4. Не е уместно да приравняваме личните ("субективни") усещания към научно доказани дългосрочни състояния.

https://www.youtube.com/watch?v=eLNB3Mwl4a4

Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Ако някой много се чуди: има огромна разлика в резултатите, получени от:

1. "Принудени" лечители като Пол Брег, Л. Ковачева, Станев, д-р Емилова,(ученичка (!) на Л. Ковачева), д-р Христо Иванов, в по-малка степен мен и други подобни - хора без медицинско образование, или напълно отрекли главните му постулати; лекуваме без да правим микробиологични, молекулярни, ядрено-магнитни, микроскопски ...анализи, посявки и пр.;

2. Лекари и "Биг Фарма" - търговци, за които е важно да има лекуващи се пациенти;

3. Изследователи с честност, знания, умения, желание и материална база за изследвания в най-интимните механизми на човешкото здраве - Неумывакин, Николаев, Шаталова и малко други.

Тези от 1. най-много обсъждаме постигнатите изменения в състоянието на някакви органи и системи. Но или не можем, или не желаят, да използват по-дълбоки и широки изследвания за изработване на цялостни оценки - какво точно се случва в организма при неприемане на храна (че и вода). [За изминалите 26 години само 2 пъти съм успявал да убедя да ми направят изследване на кръвта по време на въздържане...]
Такова поведение е укоримо и честните хора знаят много добре с кои случаи да не се занимават, приемаме само случаи, при които сме убедени, че няма да има изненади.

Тези от 2. - не ги обсъждам.

Най-голямо доверие заслужават информациите, знанията и препоръките, споделяни от учените от 3.

Така че, струва ми се, разбирам как е възможно Филонов и други да не са се постарали да направят изследвания примерно на костна плътност, или поне да кажат нещо за възможните изменения на мозъка...

А ето и КОГА да се пие вода, как да се дъвче...   :pensif_29:
https://www.youtube.com/watch?v=YthmjcYN3qE
« Последна редакция: 23-01-2015, 19:54:01 от Vov »
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Благодаря за клипчето , но който не разбира езика  :surpris_23:  може ли малко помощ  :fluretaa:
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Гроу, разбира се, че е възможно част от намаляване на ръста по време на водно въздържане да се дължи на изхвърляне на излишни=вредни соли от кости, ставни хрущяли и дискове. То затова и дископатия и дори дискова херния се лекува съвсем успешно с правилно проведено въздържане... Но без специализирано, съвсем задълбочено, отлично доказано изследване, само си разсъждаваме.

   Много добре че изхвърляме непотребни натрупвания по стави и прешлени по време на очистителни процедури, но така казано вече е съвсем различно нещо.

   Мисля обсъждането беше, че по време на сухи и водни въздържания от храна се губи калций от костите, сега се сменя същността на тезата с солевите отлагания по ставите и прешлените, смисъл различно нещо са.

   И в тази връзка излиза че намалянето в ръстта идва от загубата на тези натрупвания, обратната логика би следвало да казва че с тези отлагания по стави, кости и прешлени с времето ние всъщност увеличаваме ръстта си.

Доказателство е нещо, което може да се измери от независим измервач.

   Конкретно за Калция съм посочил официалния начин на мерене от "независим" измервач на движението и на Калция в кръвната плазма.

   Би било добре който прави очистителни процедури за да се подсигури за себе си, когато прави процедурите, да пробва да измери с де що намери методи за напускане на Калция от тялото и да поразсъждава върху резултата, ако обича вече и тука може да ги сподели.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Най-най-малкото, което смятам, че трябва да се направи тук във форума, е да се предупреждава всеки нов ентусиаст, че е необходимо да не претоварва костите си след сухо въздържане. Хммм, това пък как може да се изпълни... ако някой падне, бъде блъснат и пр... Друго: препоръка да си направи изследване на костна плътност преди да реши дали ще се лекува със сухо въздържане.
Знам, разбирам, че е привлекателно поради по-кратките срокове и по-лекото понасяне, но това не са достатъчни причини да не споменавам опасностите.

    Това с предупреждението би могло да се изнесе в отделна тема, която да служи за осведомяване, иначе на мен ми звучи толко много време и енергоемко че...
    "Вие двамата новите: костна плътност и зъбен камък- проверка и после обратно тука.."  :D

    То всеки по отделно не можеш го предупредиш за всичко. В една тема имаше желаещи кислородна вода да вкарват във вените - макар и малко разбираш ли, направоо..  :)
    Ето и в съседната тема имат силно желание за прием на този водороден прекис по протокол, доказателства че е напълно безопасно има ли..? , хората имат всякакви желания, немож укроти всички!

Иии не се изживявам като откривател на Америка.

  Надявам се ако има нови открития с които си се сблъскал Vov, всички ще разберем!?  ;)

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519


Ако някой много се чуди: има огромна разлика в резултатите, получени от:

1. "Принудени" лечители като Пол Брег, Л. Ковачева, Станев, д-р Емилова,(ученичка (!) на Л. Ковачева), д-р Христо Иванов, в по-малка степен мен и други подобни - хора без медицинско образование, или напълно отрекли главните му постулати; лекуваме без да правим микробиологични, молекулярни, ядрено-магнитни, микроскопски ...анализи, посявки и пр.;

   Това с неправенето на микробиологични изследвания според мен си е като каране в мъгла- знаеш че караш по пътя и с каква скорост.., като ходене в тъмна стая- знаеш горе долу кое къде е и усещаш миризми...   ;)

Тези от 1. най-много обсъждаме постигнатите изменения в състоянието на някакви органи и системи. Но или не можем, или не желаят, да използват по-дълбоки и широки изследвания за изработване на цялостни оценки - какво точно се случва в организма при неприемане на храна (че и вода). [За изминалите 26 години само 2 пъти съм успявал да убедя да ми направят изследване на кръвта по време на въздържане...]
Такова поведение е укоримо и честните хора знаят много добре с кои случаи да не се занимават, приемаме само случаи, при които сме убедени, че няма да има изненади.

   Не е ли странно това, на мен ми е странно, руските автори не цитират или не желаят да цитират кое се изследва, кое как се установява, какво показва, и защо показва тази стойност, с кое е свързано изменението.

   Не цитират защото представят част от цялата картина, като им идеш в клиниката ще те закачат за машините и ще те тестват колко си алкален.., но това вече не струва 15лв като книгата, а малко повечко.  :)

   Там е разликата между руската и хамериканската школа, дискутираме автори и книги писани в миналия век,а в днешно време всичко е на масата , цялата информация, конкуренцията е голяма, за да предпочетеш един пред другиго трябва да ти представи нещата възможно най обективно и по правилен начин, само така ще можеш да му повериш личното си здраве.

Така че, струва ми се, разбирам как е възможно Филонов и други да не са се постарали да направят изследвания примерно на костна плътност, или поне да кажат нещо за възможните изменения на мозъка...

    Не е единственото име, но и той е разчитал на.. кой ще се поинтересува пък сега от кости и плътности.., доказателства са нужни!

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Зина, за водата... че е безценна, че недостигът е главна причина за такива скръбни състояния като Алцхаймер и Паркинсон, че само с издишваните газове в обикновен ден издишваме 1,5 л вода, да пием поне 2 л (професорът не се спира подробно на личното тегло), да не пием по-късно от 15+ минути преди хранене и 30 минути - след, а след погълнато месо - 2,5 часа... Много пъти повтаря изрази като "не яжте, пийте вода", и пр. и пр.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Гроу, май пак не съм успял да се изразя ясно - писмено.
Виж сега, какво правилно си цитирал:

Гроу, разбира се, че е възможно част от намаляване на ръста по време на водно въздържане да се дължи на изхвърляне на излишни=вредни соли от кости, ставни хрущяли и дискове. То затова и дископатия и дори дискова херния се лекува съвсем успешно с правилно проведено въздържане... Но без специализирано, съвсем задълбочено, отлично доказано изследване, само си разсъждаваме.

И после, как си го разбрал:

   Много добре че изхвърляме непотребни натрупвания по стави и прешлени по време на очистителни процедури, но така казано вече е съвсем различно нещо.

   Мисля обсъждането беше, че по време на сухи и водни въздържания от храна се губи калций от костите, сега се сменя същността на тезата [/i]с солевите отлагания по ставите и прешлените, смисъл различно нещо са.
Не, не се сменя изобщо същността на тезата. Тезата е:
При въздържане от храна се губи калций от местата, където той присъства в телата ни. При въздържане на вода - по-малко и обратимо, а при сухо - много пъти повече - и необратимо или трудно, бавно обратимо.
 
Това е тезата.
Премахването на прораствания на дискове и прешлени, възстановяване на храненето на ставни хрущяли, възобновяване на смазването им и пр. и пр. са следствие на мощността на метода - при правилно прилагане.

   И в тази връзка излиза че намалянето в ръстта идва от загубата на тези натрупвания, обратната логика би следвало да казва че с тези отлагания по стави, кости и прешлени с времето ние всъщност увеличаваме ръстта си.

Не, изобщо не излиза... Не е в сила логика, която разглежда само част от факторите в някаква задача... и пр. и пр.


   Би било добре който прави очистителни процедури за да се подсигури за себе си, когато прави процедурите, да пробва да измери с де що намери методи за напускане на Калция от тялото и да поразсъждава върху резултата, ако обича вече и тука може да ги сподели.
Да, също смятам, че е добре да се мерят някои неща... при някои случаи.

[То пък кой ли толкова се интересува от нашите тука тези и тълкувания... Извинете за вживяването  :thankyou: :laugh:]
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Гроуи, каква "американска школа по гладуване" бе приятелю Там отдавна са забранени такива "недоказани научно" лечения, Шелтън лежа в затвора още преди 50 години, а сега сигурно ще го качат на електрическия стол ако сгепцат някой да лекува с глад , особено ако става въпрос за онкология..
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.11 секунди с 23 запитвания.