Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Има ли вреди при сухо въздържане от храна?  (Прочетена 34400 пъти)

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Постепенно, в хода на обсъжданията в други теми, осъзнах, че:
1. Въпросът е изключително важен.
2. Въпросът не е изчерпан, не е изяснен докрай.
3. Форумът е място за обсъждане, създаване на енергия за търсене и намиране на нови знания.
4. Всички сме заинтересувани от намиране на истината.

Рос, Лози, Бино и всички, които може би години наред практикувате сухо въздържане от храна, нека да се възползваме от прекрасната среда на форума, Здраве на Създателите му, и да се опитаме да проверим истински, доколкото ни е възможно, има ли опасности за здравето ни при сухо въздържане, ако да - какви са те, какво можем да направим за да ги избегнем.
Нямаме на разположение лаборатории, методики за изпитване и компетентни изследователи, които биха могли да извършат необходимото изследване... Но пък всеки от нас има достъп до голям брой автори, информация изобщо.
Каня всички заинтересувани да се опитаме да потърсим още информация и да споделим изводите.

Моите лични наблюдения са от началото на 90-те години, когато забелязах, че моят и на други хора ръст намалява в първите дни на лечението и се увеличава - с незначителен прираст над изходния - в процеса на захранването. И - нищо, останах си с това наблюдение, създадох си най-вероятно обяснение, неподкрепено с никакви специални изследвания на минерален състав на кости, сухожилия, междупрешленни дискове и пр.
Много по-късно прочетох с изненада, преминала във възторг, обясненията на д-р Батманджелидж. Той твърди, че при обичайното недостатъчно пиене на вода тялото тегли калциеви катийони, за да осъществява производството на енергия - част от много и сложни процеси. Още по-тъжно е, че той съобщава, че всеки завършил медицина е запознат с тези явления и процеси и в този смисъл е неморално да не насърчават пиенето на достатъчно вода от пациентите си с цел избягване на остеопороза и всички други костни заболявания, най-често, но не само, срещащи се при възрастните хора.

Скоро след като с възторг открих този форум, бях изумен, че някои практикуват сухо въздържане от храна, а и че уважавани от мен представители на руската медицинска и лечителска мисъл и практика, го препоръчват. По-късно срещнах информация от съфорумка, която изпила сок от цитрусов плод в първия ден след - примерно 5-6 дневно сухо въздържане. След това от руските сайтове видях информации за изпилени зъби, препоръки за миене на зъбите без паста...

Всеки, който е опитвал да се задълбочи в какъвто и да е здравен въпрос, е забелязъл, че нещата винаги са "хиляда" пъти по-сложни, отколкото бихме искали... Възможно е някои висши, много напреднали в духовното си и физическо развитие хора, при някакви физически и други условия, да осъществяват сухо въздържане без особени вреди за костите, или да възстановяват напълно понесените загуби, продължавайки да потребяват постигнатите ползи (пречистване) след въздържането...

Нека не забравяме, че към началото на сухо въздържане от храна, хората може да са (и обикновено са) в не най-добро здраве - в широк смисъл. Това увеличава статистически опасността от случайно натрупване на фактори и въздействия с неизвестен характер.

Досега известната ми информация и личните ми наблюдения еднозначно определят, че при сухо въздържане от храна се нанасят големи вреди на здравето, особено на размера и здравината на костите и способностите им да участват в други процеси на живия ни организъм.

Моля за вашите обсъждания.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Sha

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31

Привет, Вов.. не съм запозната със сухото гладуване и затова няма да го дискутирам, но имам една молба към теб.
Прочетох множество от коментарите ти и съм останала с впечатлението, че си наясно с повечето точки касаещи приемането на вода.
Би ли, споделил, вероятно ще се наложи нова тема..

Колко вода е нужно да пие човек на ден, спрямо теглото?
В кои случаи водата е хубаво да се смеси със сол, сода или лимон и в какви количества?
Максимални периоди за подобен тип консумиране на вода?
Приемане на вода преди, след или по време на храна - трябва ли да се съобразяваме с това?
Топлата вода, сутрин и вечер, как влияе на тялото.. и по-добра алтернатива ли е от чайчетата, например?

Знам, че ако се разровя из нета ще намеря тонове информация, но друго си е да я прочетеш от човек на когото вече си гласувал доверие.  :love_026:
Вярвам, че ако отвориш подобна тема, то тя ще бъде интересна на много хора.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Пиене на вода само по време на ядене, топла, на малки глътки между хапките. Изключение - ако ядеш течна храна, например супа. Иначе пиенето преди ядене действа отслабващо, а след ядене - напълняващо.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Sha

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31

Тихий, имам изключителен респект към всеки твой коментар.  :fluretaa:
Някои от думите ти.. си идват на мястото, при мен, след известно време, харесва ми. :)
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

Вов, привет,

Ще се постарая накратко да изясня своята позиция по въпроса, който си задал.

Първо предисторията.
В дневника на Лози бяха отправени въпроси към теб от melon и от мен, относно твърдението ти за вредите от сухото гладуване (СГ ): http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7665.140

Цитат от поста на melon:
"Вов, към теб  имам следния въпрос: как стигна до извода, че при сухото гладуване се губи калций, защото си го споменал няколко пъти?! Това въобще не е вярно ! Ако се губи калций , то той е неорганичен и думата "губи " не е подходяща. И какво мислиш за големия брой гладуващи хора сухо в Русия и не само там? Преглеждал ли си сайта на Филонов?! Определено мисля, че грешиш за калция!  angel"

Мой цитат:
"На същото мнение съм, като melon.
Изчела съм из основи за сухото гладуване на Филонов и мисля, че подобни твърдения за калция са неоснователни."

От написаното от теб по-горе е видно, че правиш своя извод за вредите от СГ основно от:
1.личен опит от проведени водни гладувания (ВГ):
2.обясненията на д-р Батманджелидж

По т.1 - механизмите на пречистване при ВГ и СГ са много различни и да правиш извод за СГ на база опит от ВГ e некоректно;
По т.2 - няма нищо общо м/у непиенето на вода при СГ и  недостатъчното пиене на вода при режим на хранене;

За себе си съм уверена, че  грамотното прилагане на СГ може да ми бъде само полезно.
Не агитирам никого да го прилага, ако не е уверен в полезността му и ако не е добре запознат с методиката на приложение .Всеки сам решава за себе си, защото негова е отговорността за здравето му. :)
« Последна редакция: 16-01-2015, 22:18:07 от Ros »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Привет Рос!
Права си, всеки си има тяло, душа, дух... и сам(а) решава какво, как, кога, защо...
Тук има неща които не долавям, но споровете с думи никой не печели и нямат смисъл.
А лаборатория и компетентни изследователи нямаме... значи си оставаме на изходни позиции, ...жалко.  :flower:  :)

П.П. Не бих се поколебал да изразя публично разочарованието и смеха си от която и да е моя грешка, неинформираност или неразбиране и пр. И, да променя практиката си по даден въпрос. Независимо колко неудобно бих се чувствал и пред кого.  :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Пиене на вода само по време на ядене, топла, на малки глътки между хапките. Изключение - ако ядеш течна храна, например супа. Иначе пиенето преди ядене действа отслабващо, а след ядене - напълняващо.

Хммм, защо? Разни експерти съветват (не задължават  ;)) да се прекрати пиенето на вода 30 минути преди хранене и 30 мин след хранене - за да не се разреждал стомашния сок...?? А и нашите (поне моите) знания подкрепят тази представа?  :surpris_22:

Но тази тема е за СГ и възможно ли е да е значително, непренебрежимо вредно?  ;)
« Последна редакция: 17-01-2015, 20:42:50 от Vov »
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Тихий, това за водата е интересно. Понеже нали не признаваш "авторитети" ,следователно това е твоя , оригинална методика?  Ако наистина има ефект, добре е да поразкажеш по-подробно , за да съобщим на научната, а и на алтернативната общност, че са се заблуждавали   :surpris_23:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Зададен беше въпрос преди, по време или след ядене да се пие вода. Отговорът не е мой, а на Аюрведа. Който иска да го приема или не. Да напомня на тези които се заблуждават, че тук не влизаме да се убеждаваме взаимно кой е по-прав от другия. Тук даваме импулс на хората да се развиват в посока осъзнаване  кои сме, къде сме и каква ни е мисията. Невъздържаните реакции са признак на голямо его. Но и това се лекува, макар трудно.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Sha

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31

Снощи тук бях поставила коментар, защо е изтрит, питам аз?
Дали защото подкрепих обратно на вашите твърдения, изключително детинска постъпка - не мога да повярвам!
Това не е управления на форум, това е диктатура!
« Последна редакция: 18-01-2015, 11:36:49 от Sha »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

SHA , не бързай да се възпаляваш. Понеже си нова още ,  явно не си запозната,  че изброените от теб методи тук не се прилагат  ;)  ( И къде ти остана "позитивното мислене", та реши , че става въпрос за изтрит пост?  ;)    Май само се кълнем в него, а на практика сме си живи "негативисти"  tooth )
Има някакъв технически проблем, и твоят, и на Тихия постовете ми излязоха в пощата, а като цъкнах да ги видя и тук, се оказа , че ги няма.  :surpris_23: Даже помислих, че е някаква "нова мода" - да пишеш, после да си го изтриеш  и да може да се прочете само от съфорумците, които са абонирани за темата (на личните йм пощи) ( Даже и аз си пуснах моят отговор по същият начин  tooth )


Тихий, май намекваш нещо за мен?  Винаги ми е било интересно как хора ,претендиращи уж за  мъдрост, когато не могат да отговорят подобаващо, ( или просто не им се занимава.. )   винаги се измъкват от ситуацията , атакувайки  ЛИЧНОСТТА на опонентите си  , ( наричайки ги „егоцентрици” ,”комплексари”, „комунисти”  "критикари" и  т.н..  )  , вместо да приложат АРГУМЕНТ, нещо конкретно  в подкрепа на тезите си ..  
Не знам  как такъв човек може да се има за  „пораснал” , и едновременно да използва  инфантилни методи.. ( Като малкото дете, което като види, че не може да се защити с думи, почва да плюе по тези, които са го ядосали  )
« Последна редакция: 18-01-2015, 13:42:31 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Прощавайте, че се намесвам, но се сетих за един виц, та си казах "Трябва да разведря атмосферата с него". Извинявам се ако сметнете, че е ни в клин, ни връкав. И така:
На международен панаир от времето на Студената война, руски специалист обяснява предимствата на волгата:
– Вижте каква красива и луксозна кола!
– А колко гори? - запитал американец от насъбралата се тълпа.
Руснакът го поглежда строго и продължава:
– Изключително меко вози! Можете да пътувате 1000км и нищо да не усетите!
– А колко гори? - обадил се отново американеца.
Руснакът си знае своето:
– Елегантен външен вид…
– А колко гори? - Потретил американеца. Руснака го погледнал гневно и на свой ред се провикнал:
– А вие защо биете негрите бе?
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

( Май темата стана манджа с грозде. :)  )

Привет, Вов,
Изключително дипломатичен отговор. :)

Тук има неща които не долавям ........

Не разбрах за кои неща става дума ........ :surpris_23:

........................... но споровете с думи никой не печели и нямат смисъл.

Да, но споровете са неизбежни и в случая, пределно ти е ясно.  :)

А лаборатория и компетентни изследователи нямаме...

Да, но и това си го знаел преди да отвориш темата. :)

Не, че ми се спори с теб и с когото и да е, но ми се струва, че има нещо недоизказано в отговора ти .....Поправи ме, ако греша. :) :surpris_23:
« Последна редакция: 18-01-2015, 16:00:58 от Ros »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Рос, и всички, които е възможно да се почувстват раздразнени от самото поставяне на обсъждане на такава тема:

Всеки с достъп до интернет е свободен да (не)чете, да (не)обсъжда, да (не)се съгласява, да (не) спори, изобщо всичко...

Обсъждането на теми във форуми може да става по много причини, но поне някои от тях са
- желание на обсъждащите да намерят бързо отговори на интересуващи ги въпроси;
- желание на обсъждащите да сверят своите знания с тези на подобномислещи, "сродни души"...;
- повече или по-малко осъзнато желание на обсъждащите да намерят трибуна, признание, уважение, обич, симпатия, съчувствие...;
- повече или по-малко осъзнато желание на обсъждащите да оказват помощ на себеподобни от чисто добродетелна гледна точка;
- множество други причини, които са тайна за мен засега;

Каквато и тема да е започната във форума, всеки може да не пише или да пише в нея, може дори да не я чете и да не се влияе от написаното.

Действително смятам, че въздържането от храна изобщо, води до медицински  и здравословно значими загуби на калций. При водно тези загуби най-вероятно са възстановими, но при сухо - не, или толкова бавно и трудно, че на практика - не. Загубата на калций се наблюдава и без това у мнозинството от населението над определена възраст. Според мен се дължи главно (но не единствено) на недостатъчното пиене на вода и общо замърсяване, имам и обширно обяснение за причините. Съвсем лесно е възможно, човек с предварително създадена някаква степен на остеопороза да проведе продължителни срокове сухо въздържане от храна, че и няколко пъти начесто, както научавам, че някои практикуват... Като знаем тези неща, според мен е недопустимо поне да не обсъдим въпроса, като спокойно изложим всички известни ни аргументи. И всички откровени любители на здравето и научаване на нови неща за него, би трябвало да се радваме на възможността за обсъждане... А всеки да си практикува както иска (малко ли лекари пушат...). :whistling2 - emotloader:

Това са само мои представи. Никой не е длъжен да ги споделя, харесва, мрази и т.н.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Моите лични наблюдения са от началото на 90-те години, когато забелязах, че моят и на други хора ръст намалява в първите дни на лечението и се увеличава - с незначителен прираст над изходния - в процеса на захранването.

   От това можем да заключим, че калция в тялото намалява и за това е движението надолу в ръстта. Ако е така, не е ли твърде осезаема разлика, то ако с такива темпове губим и наваксваме калций...?

   Като че по-логично е да се приеме, че разликата в височината е свързана с обез/водняването на тялото-мускули, клетки, прешлени, сухожилия.

Нямаме на разположение лаборатории, методики за изпитване и компетентни изследователи, които биха могли да извършат необходимото изследване...

    Има липса на надеждни лаборатории ли?

Естествено е желателно според мен ако се правят пречистващи процедури... да се следят и стойностите на електролитите най-малко.

    Като правим процедура и не следим показателите, как разбираме дали всичко е наред, с наплюнчен пръст във въздуха, позитивно мислене и вяра..?

  - каква ни е отправната точка, как узнаваме че ни има нещо или че ни няма нищо, кое ни е базата?

И - нищо, останах си с това наблюдение, създадох си най-вероятно обяснение, неподкрепено с никакви специални изследвания на минерален състав на кости, сухожилия, междупрешленни дискове и пр.

   Ако говорим за липси и излишъци на даден елемент в тялото, ми се струва наложително да бъде констатирано това наличие/движение.

   Нали ни трябва някакъв научен ориентир все пак, ако и това не сравняваме, какво всъщност правим..?


Цитат от поста на melon:
"Вов, към теб  имам следния въпрос: как стигна до извода, че при сухото гладуване се губи калций, защото си го споменал няколко пъти?!

   Ако това е истина и калция намаля при провеждане на "процедури", този калций мисля не се изпарява, за да напусне тялото не минава ли през кръвоносната система, бъбреците, и чак тогава да напуска тялото?

   Това ако е единия от пътищата на калция, неговите стойности няма ли да са завишени в кръвните проби?

   Има ли някой който е правил, водно или сухо гладуване който си е проверил стойностите на електролитите преди, по време и след процедурата, и е направил някакви констатации, заключения въз основа на тях?

Пиене на вода само по време на ядене, топла, на малки глътки между хапките. Изключение - ако ядеш течна храна, например супа. Иначе пиенето преди ядене действа отслабващо, а след ядене - напълняващо.

    Аз съм позациклил с пиенето преди и между храненията и съм заслабнал малко, май е време да обърна на 360.

   Логиката казва че пиенето по време на хранене ще разреди стомашните сокове, но ако липсва течност в процеса на хранене, с изключение на течната храна, се получава вероятно правилно храносмилане, но и движението в чревния тракт се забавя и средата се поизсушава- придвижването на ненужното се забавя.

    
« Последна редакция: 18-01-2015, 23:21:50 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164


Досега известната ми информация и личните ми наблюдения еднозначно определят, че при сухо въздържане от храна се нанасят големи вреди на здравето, особено на размера и здравината на костите и способностите им да участват в други процеси на живия ни организъм.

Моля за вашите обсъждания.

Vov, едно съвсем добродушно: хахааааахааааааа!

Точно при счуване на крайници др. Филонов и опита на хора, счупили кости и тяхното бързо възстановяване ПРЕПОРЪЧВАТ сух пост.

И за да не се отнема шанса на хиляди хора да опитат това изключетелно естествено природно лекарство, за Бога, хора, четете и то четете хора, които имат МНОГОГОДИШЕН опит в сухото гладуване. Руснаците имат най-дългия и най-меродавния опит в това отношение поради държавната политика и по време на соца и след това. Нямаха лобистите на високо платената фарма индустрия и трябваше да намерят начин да лекуват населението. И досега тези традиции са силни.Примери www.filonov.net, форума golodanie.su

Много впечатляващ е опита на тези хора тук, всред нас: http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1328.0

За мен, и много много други тук или във фейсбук групата просветление прочистване природолечение https://www.facebook.com/groups/473856682737681/?fref=ts сухото гладуване е по-лесно, със значително по-леки лечебни кризи, по-бързо възстановяване, по-добра ефикасност от водното.

И хора, всичко е в главата: смята се, че и Христос е постил без вода 40 дни в пустинята.

Така, че четете и преценете самите вие, но не си отнемайте възможността, защото някой си ви създава страхове.

Успех.

Де Ниро: :-) )))))) супер виц!

Успех на всички.

P.S. Ако лекарката ми има още направления за кръвни изследвания ще си направя едно следващата седмица и се надявам и калция да е включен. Ако е включен, ще го препиша тук. В случай, че не пиша вероятно не съм получила направление.
« Последна редакция: 19-01-2015, 01:27:09 от Лози »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Нещо не ми се връзва това с намаляването на ръста и изсмукването на калций. По-скоро съм съгласен  с причината, която Grow е посочил, а именно самото обезводняване на мускули, прешлени, стави и т.н. От друга страна може би има някаква вероятност, освен мощната детоксикация, сухото гладуване да предизвиква и някакви незначителни негативни промени. Спомняте ли си случая в който съфорумец сподели за деформация на нокът в следствие на по-дълго сухо гладуване. Мисля,че и има снимков материал към въпросният пост.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Приятели, самоопознаващи се съфорумци  :Content_14: :Content_14:!
Нека да внеса важно уточнение:

Вярвам, че няма човек от форума, който да се съмнява в положителните въздействия и огромни лечителски възможности на правилно прилагани сухо и мокро въздържане. Аз - не се съмнявам, виждал съм стотици случаи чел съм за още десетки хиляди.

Опитвам се да предизвикам по-внимателен поглед за цената, на която получаваме  тези положителни въздействия. Цената е важна винаги, освен когато спасяваме живот и няма други възможности.

Винаги предпочитам спокойното, бавно, с подробности обсъждане. Така става по-бързо.

Лози, да, имам такъв случай - зарастване на двете счупени кости на китката на 53 годишна жена за ВНИМАНИЕ - 12 (дванадесет) денонощия - пиене на вода. Плюс изчезване на 12-14 милиметрово твърдо полусферично костно образувание на същата ръка. :flower:
Многократно по-бързото зарастване на кости  с нищо, ама съвсем с нищо не доказва или опровергава тезата за общо обедняване на костите на калций при непиене на вода.
Никой от прочетените от мен съветски/руски автори не пише да е изследвал костна плътност или дори промяна на ръста преди, по време и след въздържане от храна - нито сухо, нито мокро.
Но, както вероятно си спомняме, Вики (Buku) описва случка със зъбите й при захранване след сухо въздържане. Вече посочих и други източници.

Значи, дори и да приемем, че моите сведения и наблюдения са недостатъчни за промяна на практиката, привържениците на сухо въздържане поне могат да се заинтересуват и по-старателно да потърсят допълнителна информация.

Изключително радостно за мен е, че както Филонов описва, дори и при сухо въздържане, е установено обективно значително нарастване количеството стволови клетки в телата на лекуващи се в края и главно след захранването.
Това наблюдение е може би най-значимото в цялата ни теория и практика. То блестящо (за мен) потвърждава и допълва наблюденията на австралийски изследователи над  едни малки и бързо живеещи червейчета: при въздържането от храна някои техни органи били изядени от организма, включително половите. При захранването в телата на червейчетата се появили стволови клетки, отишли на местата на полови органи и израсли на ново такива. По-късно започнали да се възпроизвеждат!!

Но те нямат кости. :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614


И за да не се отнема шанса на хиляди хора да опитат това изключетелно естествено природно лекарство, за Бога, хора, четете и то четете хора, които имат МНОГОГОДИШЕН опит в сухото гладуване. Руснаците имат най-дългия и най-меродавния опит в това отношение поради държавната политика и по време на соца и след това. Нямаха лобистите на високо платената фарма индустрия и трябваше да намерят начин да лекуват населението. И досега тези традиции са силни.Примери www.filonov.net, форума golodanie.su
...
И хора, всичко е в главата: смята се, че и Христос е постил без вода 40 дни в пустинята.

Така, че четете и преценете самите вие, но не си отнемайте възможността, защото някой си ви създава страхове.

Подкрепям, Лози  :)  :pensif_29:

Филонов,  по професия лекар, има над 20г. опит в областта на гладолечението , в това число и сухото, подплатен с много примери от практиката му.
« Последна редакция: 19-01-2015, 11:30:11 от Ros »
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

P.S. Ако лекарката ми има още направления за кръвни изследвания ще си направя едно следващата седмица и се надявам и калция да е включен. Ако е включен, ще го препиша тук. В случай, че не пиша вероятно не съм получила направление.

   Да точно това имам предвид да се направи в предходния ми пост!

   Има ли някой който е правил, водно или сухо гладуване който си е проверил стойностите на електролитите преди, по време и след процедурата, и е направил някакви констатации, заключения въз основа на тях?

  @Лози виждам една от сериозните си в "сухите процедури", браво!

В допълнение на горното мога да кажа, че би било много-добре ако може да се пуснат изследвания на:
    Ca, Mg, Na, K  всеки от тях е по 3-4лв, т.е. не е кой знае каква сума, (което може да не е свързано непременно с наличните направления от личен лекар),
    но поне може да даде някаква картина какво се случва с тялото, на ниво клетка при въпросните очистителни процедури.

   Като пояснение електролитите могат да се изследват от кръв и от урина, и двете проби отделно имат значение за състоянието на тялото!

   Като специално за Ca може/желателно е да се провери:
освен
- общия Ca
така и:
- йонизирания Ca - съставлява около 45% от общия,
    (останалите 45% от общия Ca са вързани за белтъци, и 10% са вързани за малки '-' заредени бикарбонати, фосфати..)

    Така всеки който е привърженик на споменатите процедури може да увери 1. себе си и 2. всички останали в истинността на твърденията на този или онзи автор, без да му се налага на сляпо да им се доверява.
   
   
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 23 запитвания.