Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте  (Прочетена 5374 пъти)

Sha

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Здравейте
« -: 29-12-2014, 09:35:06 »

Здравейте,

Аз съм Ша, или поне така ме наричат приятелите.
Харесва ми да чета в този форум и една от по-старите ви теми ме накара да се регистрирам тук.
Не съм супер веща като иде реч за алтернативни лечения, нито суровоядство, но може да се каже че от доста години съм заинтересована..
Когато майка ми почина от рак преди 8 години, загубих всякаква вяра в медицината, не само в България - това е общо практикуване навсякъде.
Загубих вяра и в хората с бели престилки.. сега когато ми говорят ги гледам през много голяма лупа и всяка дума подлагам под огромна анализа.
Трудно ми е, защото знам, че съм човек и като всеки такъв съм наясно че и аз ще се разболея, днес или утре .. на всеки може да се случи... на всеки се случва постоянно.. ужаса е, че искам или не, до тези бели престилки ще опра накрая.
Радвам се, че сте тук и че ви има. Търсите отговори и давате надежда, дори може да се каже и сила, защото човек знае че не е сам и има с кого да сподели.
Дам, споделянето е нещо много хубаво и още повече с хора които знаят за какво говориш...
Ще се радвам да обменим опит и мисли.. човек се учи докато е жив - нали :)

Здравейте!
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Здравейте
« Отговор #1 -: 29-12-2014, 11:55:58 »

Дбре дошла Ша! :flowers2:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Здравейте
« Отговор #2 -: 29-12-2014, 12:40:09 »

Понеже спомена за "белите престилки", Ша..
Най-важното  и първото, от което трябва да изходиш, е да станеш наясно ДО ЕКСПЕРТНО НИВО!

1. за какво ТРЯБВА,   2. за какво МОЖЕ , и      3. за какво НЕ БИВА да търсиш Медицината!
Не е лесно , но е извънредно  ( и животоспасяващо ) важно да се вложи труд в това начинание.
(Ето например случаят с майка ти е бил в третата група и оттам и твоето разочарование..Онкологията е специфична ниша от Медицината, която отдавна е преди всичко бизнес, при това - съвсем официално, прегледай и постовете до края на темата от линка по-долу ;))

Бих могъл да ти бъда от полза с едно четиво, ако имаш времето за него:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=6534.msg57852#msg57852
 
« Последна редакция: 29-12-2014, 12:52:18 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Здравейте
« Отговор #3 -: 29-12-2014, 15:57:11 »

И аз те приветствам, Ша! Съжалявам за загубата ти. Важно е да се поучим от горчивия опит, който сме пожънали в миналото. Желая ти здраве и успех през новата година :)
Активен

Sha

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Здравейте
« Отговор #4 -: 29-12-2014, 19:21:43 »

Благодаря Ви ДеНиро! :)

Хубава тема сте написал, бате Бино.. всичко е вярно и е черно на бяло грозната истина.
Да му мислят тези, които си нямат и най-малката представа за какво иде реч.. аз мога да напиша докторат на темата, също както теб.
Хубави са и коментарите надолу.. посмях се малко, но "добре че е шегата за да си кажем истината" (фен съм на черният хумор). Благодаря за линка, впечатлена съм от статиите Ви наистина!

Нюлий, благодаря Ви за пожеланията, много мило от твоя страна!
Пожелавам на теб и всички останали, изключително весело посрещане на новата година и много здраве, късмет и успехи през 2015!  
:flowers2:
Активен

fidercho

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Здравейте
« Отговор #5 -: 04-01-2015, 10:39:30 »

Здравейте, аз победих тежка форма на  множествена склероза, или поне така мисля.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Здравейте
« Отговор #6 -: 04-01-2015, 11:47:43 »

Браво на теб. Би ли казал по кой начин го постигна?
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

fidercho

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Здравейте
« Отговор #7 -: 04-01-2015, 12:09:59 »

Само по метода на Лидия Ковачева. Направих 4 курса по 20 дена за 1 година. Резултата е невероятен. И хомеопатия прилагам.
« Последна редакция: 04-01-2015, 12:11:31 от fidercho »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Здравейте
« Отговор #8 -: 04-01-2015, 15:21:37 »

Това е добре. Сега как се храниш?
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

fidercho

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Здравейте
« Отговор #9 -: 04-01-2015, 22:50:16 »

Предимно вегетарианско меню. Закуската е кафе в 9. Обяда е в 12, състои се от плодове, салата, хляб, и някаква манджа, последната е по-малко от салатата. Винаги започвам с плодовете. В 16 плодове. Вечерята не по-късно от 21, ако закъснея не вечерям. Менюто е като обедното. Хляба и всички млечни продукти ги прави жена ми. Месото и яйцата са само домашни. Мазнините са домашно краве масло, и свинска мас, естествено и зехтин. Оцета е заменен на 100% от лимона. Всичко, което съдържа захар е забранено на 100%. Сол, само натурална. Алкохол, 2-3 пъти месечно, по 1-2 бири. Празниците правят изключение.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Здравейте
« Отговор #10 -: 05-01-2015, 06:56:24 »

За човек имал такава тежка болест, би трябвало да си по-внимателен. Ако откажеш кафето - би било супер. То не е никаква закуска. Прочети из форума за него. Никога не яж плодове с нещо друго. Никога. Вечерята след 7 е неприемлива. Стреми се към това. Колкото до животинските храни, постепенно ги намалявай. Написано е твърде много тук за вредите от тях.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Здравейте
« Отговор #11 -: 05-01-2015, 07:00:41 »

Браво на теб. Аз доколкото знам, това състояние е нелечимо според официалната медицина. Чудно ми е как ли би коментирал твоят случай някой професор-невролог примерно. Май първо, ще трябва да си скъса дипломата.
« Последна редакция: 05-01-2015, 07:02:19 от DeNiro »
Активен

fidercho

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Здравейте
« Отговор #12 -: 05-01-2015, 21:43:05 »

Забравих да кажа, че всеки вторник съм на плодове около 500 гр.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравейте
« Отговор #13 -: 05-01-2015, 23:03:16 »

За човек имал такава тежка болест, би трябвало да си по-внимателен. Ако откажеш кафето - би било супер. То не е никаква закуска. Прочети из форума за него. Никога не яж плодове с нещо друго. Никога. Вечерята след 7 е неприемлива. Стреми се към това. Колкото до животинските храни, постепенно ги намалявай. Написано е твърде много тук за вредите от тях.
  :Content_14: :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

IrenIren

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Здравейте
« Отговор #14 -: 06-01-2015, 13:08:13 »

Добре дошла Ша  :flowers2: Съжалявам, че мислите, че и вие ще се разболеете. Не знам, как да ви вдъхна кураж, мога само да ви кажа, че няма да се разболеете, ако не го мислите така категорично!
 
"...ужаса е, че искам или не, до тези бели престилки ще опра накрая..."

Мислите и словото са едно много силно оръжие, може би най-силното ни оръжие и ако вие го използвате по този начин, значи го използвате срещу себе си...  Четете тук има страхотни идеи за здравословен живот - ще са ви от полза  :flower:

fidercho - това, че сте успели да преборите множествена склероза е невероятно! Ако можех сега щях да ви стисна ръката! Има едно момиче, което в момента се бори с това заболяване, бих искала ако мога да ви свържа. Това е статия за нея, ако имате интерес прочетете я - може да й се обадите и да й разкажете за себе си. http://helpvesi.com/home
И двамата не ви познавам, но си мисля, че можете да й помогнете или поне да се опитате, като например и поговорите за начинът, по който вие сте се излекувал. И това, че хапвате млечни продукти - наистина не знам дали ви е от полза особено след такъв успех, но предполагам сте наясно с това.
« Последна редакция: 06-01-2015, 13:33:10 от IrenIren »
Активен

fidercho

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Здравейте
« Отговор #15 -: 06-01-2015, 14:51:26 »

Aз споделих моятa история с много хорa, но ‘‘нямa нелечимa болест, имa нелечими болни‘‘, мaлцинa възприехa. Нa дрaго сърце бих помогнaл.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Здравейте
« Отговор #16 -: 06-01-2015, 17:13:36 »

Поздравления fidercho, човек се излекува винаги сам, дори и когато си мисли, че е с помощта на лекар, пак човек го прави сам, защото е повярвал, че ще оздравее. Само една идея: ябълковия оцет е всъщност много полезен. Гуруто в суровоядството в САЩ, Мими Кърк, препоръчва всеки ден по 1 лъжичка ябълков оцет в чаша вода. Ето малко инфо: http://qbalkovocet.alle.bg/%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5/41-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B7%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D1%81-%D0%BD%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D1%8F%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D0%BE%D1%86%D0%B5%D1%82/
А свинската мас е ужас. Но Вие си знаете. Успех по-нататък и бъдете здрави.
Активен

Sha

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Здравейте
« Отговор #17 -: 08-01-2015, 10:17:08 »

Ирен, права сте, знам го.. но трудно мога да контролирам някои неща в мен.. уча се, медитирам често.
Благодаря Ви за топлите думи, много сте мила!  :fluretaa:
Активен

IrenIren

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Здравейте
« Отговор #18 -: 08-01-2015, 21:03:23 »

Ша, пожелавам ви здраве и дълголетие, както и на всички тук!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 23 запитвания.